PDA

View Full Version : Nokia n97 или nokia n900?



VampireLover3
05-03-2011, 14:42
Здравейте ..
скоро ще си взимам нов телефон и съм пред голяма дилема. Чудя се дали да е nokia n97 или nokia n900 .. аз предпочитам втората нокия.
И искам да попитам някой знае ли колко струва nokia n900 и дали го има някъде във Варна? :)

Nam3less3
05-03-2011, 14:49
Не си взимай нокиа.

ThEKiNgG
05-03-2011, 14:56
Коя година сме.

VampireLover3
05-03-2011, 15:47
Не си взимай нокиа.

Защо?

ThEKiNgG - знам, че са стари модели, но тези ми харесаха.. :-o

Nam3less3
05-03-2011, 16:04
Не си взимай нокиа.

Защо?

ThEKiNgG - знам, че са стари модели, но тези ми харесаха.. :-oЗащото смартфоните с Андроид и айфоните са най-доброто на пазара.

VampireLover3
05-03-2011, 16:28
Еми да, но аз мога да си взема телефон до 400лв., а и не ми се иска да е нещо сложно, защото не съм много на ти с нещата :oops:

Nam3less3
05-03-2011, 16:35
Еми да, но аз мога да си взема телефон до 400лв., а и не ми се иска да е нещо сложно, защото не съм много на ти с нещата :oops:N97 е доста несполучлив модел, а n900 става най-вече за браузване в нета(има флаш). Иначе до 400 лева ти препоръчвам lg optimus one или globul z3(zte blade).

bullit
05-03-2011, 17:55
Не си взимай нокиа.

Защо?

ThEKiNgG - знам, че са стари модели, но тези ми харесаха.. :-oЗащото смартфоните с Андроид и айфоните са най-доброто на пазара.\
Nokia N900 е телефона с най-отворената операционна система на пазара(ДА по-отворена от Андроид).За iPhone няма да изреждам колко ще му е неудобно с този iTunes и милионите други ограничения,някой който дори е след jailbreak не могат да се премахнат.Но N900 е истински Linux,така че ако човек мн не разбира по-хубаво да не го използва.Иначе може много повече и от 2те операционни системи споменати по-горе.

Nam3less3
05-03-2011, 18:02
Не си взимай нокиа.

Защо?

ThEKiNgG - знам, че са стари модели, но тези ми харесаха.. :-oЗащото смартфоните с Андроид и айфоните са най-доброто на пазара.\
Nokia N900 е телефона с най-отворената операционна система на пазара(ДА по-отворена от Андроид).За iPhone няма да изреждам колко ще му е неудобно с този iTunes и милионите други ограничения,някой който дори е след jailbreak не могат да се премахнат.Но N900 е истински Linux,така че ако човек мн не разбира по-хубаво да не го използва.Иначе може много повече и от 2те операционни системи споменати по-горе.Андроид и иОС са единствените ОС с 200 000 + приложения, н900 колкото и да е отворена ОС-а и и т.н. като няма толкова много и хубави приложения файда.
Андроид няма айтюнс и няма нужда от джейбрейкове, но айфона е най-лесният за ползване и като си го купиш знаеш, че 2-3 години напред ще ти вървят всички програми които му инсталираш без никакъв лаг.
А Maemo/MeeGo колкото и възможности да има, е далеч от функционалността на андроид примерно(дай ми устройство с тях, което да има nfc/dlna/usb on-the-go/cdma/wimax/ и т.н. и т.н.), а дори и да има всичко това, докато не удари 100К+приложения няма смисъл.

bullit
05-03-2011, 21:05
Не си взимай нокиа.

Защо?

ThEKiNgG - знам, че са стари модели, но тези ми харесаха.. :-oЗащото смартфоните с Андроид и айфоните са най-доброто на пазара.\
Nokia N900 е телефона с най-отворената операционна система на пазара(ДА по-отворена от Андроид).За iPhone няма да изреждам колко ще му е неудобно с този iTunes и милионите други ограничения,някой който дори е след jailbreak не могат да се премахнат.Но N900 е истински Linux,така че ако човек мн не разбира по-хубаво да не го използва.Иначе може много повече и от 2те операционни системи споменати по-горе.Андроид и иОС са единствените ОС с 200 000 + приложения, н900 колкото и да е отворена ОС-а и и т.н. като няма толкова много и хубави приложения файда.
Андроид няма айтюнс и няма нужда от джейбрейкове, но айфона е най-лесният за ползване и като си го купиш знаеш, че 2-3 години напред ще ти вървят всички програми които му инсталираш без никакъв лаг.
А Maemo/MeeGo колкото и възможности да има, е далеч от функционалността на андроид примерно(дай ми устройство с тях, което да има nfc/dlna/usb on-the-go/cdma/wimax/ и т.н. и т.н.), а дори и да има всичко това, докато не удари 100К+приложения няма смисъл.
Устроиство с Maemo колко повече от 1 да ти дам :D (говорим за Маемо 5).Има Usb on the go просто не си запознат (операционната е толкова отворена,че със смяна на kernel става,както и примерно си играя игри с PS3 джойстик-нещо което iOs и Android няма да ми доставят скоро или никога,също и още доста неща,който не ми се изброяват).За приложенията си отчасти прав-наистина има по-малко,но има всичко необходимо(да не говорим,че играя игри за съвсем друга OS-web ОS само с 1 проста програма без да броим емулаторите за PS,nintendo и тем подобни,който дори и Android има).Има каквото ти потрябва стига да е смислено-това е идеята на open source-никой няма нужда от примерно 100 приложения със звук на крава,овца,магаре или каквото се сетиш :D А за iTunes мисля,чена всеки,който му е малко ясно поне е разбрал за коя OS говоря.Cdma и wimax ползваш ли??? :lol: Маемо е най-добрата ОS за интернет и Voip услуги,а ако искаш истински multitasking в момента няма друга мобилна OS,която да ти го предостави дори на близко до това ниво.

Nam3less3
05-03-2011, 21:13
Устроиство с Maemo колко повече от 1 да ти дам :D (говорим за Маемо 5).Има Usb on the go просто не си запознат (операционната е толкова отворена,че със смяна на kernel става,както и примерно си играя игри с PS3 джойстик-нещо което iOs и Android няма да ми доставят скоро или никога,също и още доста неща,който не ми се изброяват).За приложенията си отчасти прав-наистина има по-малко,но има всичко необходимо(да не говорим,че играя игри за съвсем друга OS-web ОS само с 1 проста програма без да броим емулаторите за PS,nintendo и тем подобни,който дори и Android има).Има каквото ти потрябва стига да е смислено-това е идеята на open source-никой няма нужда от примерно 100 приложения със звук на крава,овца,магаре или каквото се сетиш :D А за iTunes мисля,чена всеки,който му е малко ясно поне е разбрал за коя OS говоря.Cdma и wimax ползваш ли??? :lol: Маемо е най-добрата ОS за интернет и Voip услуги,а ако искаш истински multitasking в момента няма друга мобилна OS,която да ти го предостави дори на близко до това ниво.Игрите за иОС и андроид са си направени за тъчскрийн, ако си падаш по хардуерните контроли, има примерно решения като xperia play.
Иначе най-популярните ОС са иОС и Андроид и то огромен им плюс е приложенията, явно на хората им трябват и искат да ги имат, колкото повече толкова повече. Сигурно 90% от приложенията, които имам и ми харесват, ги няма за други операционни системи, а колко още има за теглене... и защо да не са смислени? Ако беше тъй, хората щяха да си карат още със symbian и windows mobile 8-)
Има хора, които ползват cdma и wimax, и ако искат смартфон, нямат избор освен най-вече андроид и iphone 4 cdma.
Относно интернет - ами предпочитам галакси с 2 4.3" със капацитивен супер амолед плюс отколкото обикновеното резистивно тфт на н900, а и имаш голям избор от браузъри и т.н., за voip има колкото искаш messengers, само за скайп остава да пуснат, а мултитаскинга на андроид особено и иос си е достатъчно добър за нуждите на потребителите.
Както и да е, колкото и да са добри маемо/меего нещо не ги виждам на пазара(андроид вече към 40% дял ще държи), а и едва ли ще успеят да ги популяризират.

Като пуснат maemo/meego устройство с хардуер като айфон 4/галакси с-овете, тогава някой може и да му обърне внимание :-D

bullit
05-04-2011, 08:04
Устроиство с Maemo колко повече от 1 да ти дам :D (говорим за Маемо 5).Има Usb on the go просто не си запознат (операционната е толкова отворена,че със смяна на kernel става,както и примерно си играя игри с PS3 джойстик-нещо което iOs и Android няма да ми доставят скоро или никога,също и още доста неща,който не ми се изброяват).За приложенията си отчасти прав-наистина има по-малко,но има всичко необходимо(да не говорим,че играя игри за съвсем друга OS-web ОS само с 1 проста програма без да броим емулаторите за PS,nintendo и тем подобни,който дори и Android има).Има каквото ти потрябва стига да е смислено-това е идеята на open source-никой няма нужда от примерно 100 приложения със звук на крава,овца,магаре или каквото се сетиш :D А за iTunes мисля,чена всеки,който му е малко ясно поне е разбрал за коя OS говоря.Cdma и wimax ползваш ли??? :lol: Маемо е най-добрата ОS за интернет и Voip услуги,а ако искаш истински multitasking в момента няма друга мобилна OS,която да ти го предостави дори на близко до това ниво.Игрите за иОС и андроид са си направени за тъчскрийн, ако си падаш по хардуерните контроли, има примерно решения като xperia play.
Иначе най-популярните ОС са иОС и Андроид и то огромен им плюс е приложенията, явно на хората им трябват и искат да ги имат, колкото повече толкова повече. Сигурно 90% от приложенията, които имам и ми харесват, ги няма за други операционни системи, а колко още има за теглене... и защо да не са смислени? Ако беше тъй, хората щяха да си карат още със symbian и windows mobile 8-)
Има хора, които ползват cdma и wimax, и ако искат смартфон, нямат избор освен най-вече андроид и iphone 4 cdma.
Относно интернет - ами предпочитам галакси с 2 4.3" със капацитивен супер амолед плюс отколкото обикновеното резистивно тфт на н900, а и имаш голям избор от браузъри и т.н., за voip има колкото искаш messengers, само за скайп остава да пуснат, а мултитаскинга на андроид особено и иос си е достатъчно добър за нуждите на потребителите.
Както и да е, колкото и да са добри маемо/меего нещо не ги виждам на пазара(андроид вече към 40% дял ще държи), а и едва ли ще успеят да ги популяризират.

Като пуснат maemo/meego устройство с хардуер като айфон 4/галакси с-овете, тогава някой може и да му обърне внимание :-D
Игрите за Маемо също са за touchscreen,а ако съм фен на хардуерните бутони както ти каза просто си отварям клавиатурата :D Че тези 2 OS са най-популярни спор няма.За това,че 90% от твоите приложения ги няма за др системи важи с пълна сила и при N900.Интернета не ти го казах заради дисплея,а заради това,че вади наистина страниците както на настолен компютър-абсолютно цялостно и без липса дори на Flash и подобни глезотии.А резистивния екран има и stylus,което е доста удобно в интернет( и за капацитивни има но я ми кажи някой модел с включен такъв в комплекта?).Избор на браузъри-MicroB(вградения),Mozilla Firefox,Google Chrome,Opera-не е като да няма избор.Мултитаскинг-http://www.youtube.com/watch?v=7emvUBpEkbU кой Android може това???За iOs е ясно че няма какво да говорим с тази пародия на мултитаскинг-замръзване на приложения.На пазара няма Маемо/MeeGo защото не се правят масови-такива устройства не са за всеки.
А сега по темата от тия апарати,който ми изброи по горе кой може да се намери за до 400лв,че не разбрах :D :D :D

VampireLover3
05-04-2011, 13:24
Боже се едно чета нещо на китайски, нищо не разбрах от това което сте написали 8-) Ако може да обясните по просто и все пак въпроса ми е коя от двете нокии е по добра?

nepowtorima
05-04-2011, 15:51
nokia n97 .. по-хубав е от н900

Nam3less3
05-04-2011, 16:11
Игрите за Маемо също са за touchscreen,а ако съм фен на хардуерните бутони както ти каза просто си отварям клавиатурата :D Че тези 2 OS са най-популярни спор няма.За това,че 90% от твоите приложения ги няма за др системи важи с пълна сила и при N900.Интернета не ти го казах заради дисплея,а заради това,че вади наистина страниците както на настолен компютър-абсолютно цялостно и без липса дори на Flash и подобни глезотии.А резистивния екран има и stylus,което е доста удобно в интернет( и за капацитивни има но я ми кажи някой модел с включен такъв в комплекта?).Избор на браузъри-MicroB(вградения),Mozilla Firefox,Google Chrome,Opera-не е като да няма избор.Мултитаскинг-http://www.youtube.com/watch?v=7emvUBpEkbU кой Android може това???За iOs е ясно че няма какво да говорим с тази пародия на мултитаскинг-замръзване на приложения.На пазара няма Маемо/MeeGo защото не се правят масови-такива устройства не са за всеки.
А сега по темата от тия апарати,който ми изброи по горе кой може да се намери за до 400лв,че не разбрах :D :D :DПри N900 пък колко приложения има? Всеки хай-енд андроид девайс показва уеб страниците също като настолен, пълна flash поддръжка и т.н., и е доста по-добре на 4 инчов капацитивен, за който никога нямаш нужда от стилус, ами с лекота се навигираш, има и pinch zooming и други мултитъч жестове, резистивните екрани са отживелица. Мултитаскинг възможностите на Андроид са идеални, системата прави всичко, сама затваря и се грижи за приложенията, твоята работа е да задържиш 1 бутон и да си избереш приложение, няма нужда да се занимаваш да ги затваряш, което е по-добрият вариант за такива устройства.

По-темата - "N97 е доста несполучлив модел, а n900 става най-вече за браузване в нета(има флаш). Иначе до 400 лева ти препоръчвам lg optimus one или globul z3(zte blade)."

bullit
05-04-2011, 16:49
Игрите за Маемо също са за touchscreen,а ако съм фен на хардуерните бутони както ти каза просто си отварям клавиатурата :D Че тези 2 OS са най-популярни спор няма.За това,че 90% от твоите приложения ги няма за др системи важи с пълна сила и при N900.Интернета не ти го казах заради дисплея,а заради това,че вади наистина страниците както на настолен компютър-абсолютно цялостно и без липса дори на Flash и подобни глезотии.А резистивния екран има и stylus,което е доста удобно в интернет( и за капацитивни има но я ми кажи някой модел с включен такъв в комплекта?).Избор на браузъри-MicroB(вградения),Mozilla Firefox,Google Chrome,Opera-не е като да няма избор.Мултитаскинг-http://www.youtube.com/watch?v=7emvUBpEkbU кой Android може това???За iOs е ясно че няма какво да говорим с тази пародия на мултитаскинг-замръзване на приложения.На пазара няма Маемо/MeeGo защото не се правят масови-такива устройства не са за всеки.
А сега по темата от тия апарати,който ми изброи по горе кой може да се намери за до 400лв,че не разбрах :D :D :DПри N900 пък колко приложения има? Всеки хай-енд андроид девайс показва уеб страниците също като настолен, пълна flash поддръжка и т.н., и е доста по-добре на 4 инчов капацитивен, за който никога нямаш нужда от стилус, ами с лекота се навигираш, има и pinch zooming и други мултитъч жестове, резистивните екрани са отживелица. Мултитаскинг възможностите на Андроид са идеални, системата прави всичко, сама затваря и се грижи за приложенията, твоята работа е да задържиш 1 бутон и да си избереш приложение, няма нужда да се занимаваш да ги затваряш, което е по-добрият вариант за такива устройства.

По-темата - "N97 е доста несполучлив модел, а n900 става най-вече за браузване в нета(има флаш). Иначе до 400 лева ти препоръчвам lg optimus one или globul z3(zte blade)."
Сама затваря заради липса на достатъчно RAM,пък и се съмнявам да подкараш примерно над 30 приоложения наведнъж без да затваря.Както и да е ние с теб си говорим ама мн не ни разбират :D
Сега по темата:Ако трябва да избираш САМО между 2та наистина не зная какво да ти препоръчам,защото от знанията ти личи,че просто N900 не е за теб,а колкото до N97-не си зимай телефон дори и с новия Symbian.Ако си склонен да разшириш избора си за тези пари наистина си вземи нещо с Android,защото това е системата,която най-лесно ще разбереш.И iOs не е сложна за научаване,но е доста ограничена.
@nepowtorima Би ли ми казала с какво точно N97 е по-добра от N900,освен,че вероятно просто го имаш.Все пак тук говорим с факти.

dubi95
05-04-2011, 17:39
n900 е много скъп и нз къде го продават вече,a нокиа н97 е с много бавен процесор и рам(забива при ползване на интернет с ли-фи),a и н97 и н900 са с резистивни екрани и са много гадни(дисплей),ето ти пак с клавиатура и резистивен екран с андройд:http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=61050


ето ти и сони ериксон с клавиатура и пак резистивен екран:
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=60960 - с хд видеозапис и старата непроменена(но с много приложения)-симбиан

аз препоръм сони ерискон у8й

amk933
05-05-2011, 12:13
Пълни глупости са, че Андроид е по-отворен от Н900.

Имам Н900. Освен операционната система на телефона имам и пълнофункционален компютърен Дебиан и си превключвам от едното на другото, когато ми трябва. Всичко, което тръгва на Дебиан, тръгва и на Н900. Супер доволен съм. Процесорът е много по-бърз отколкото на Н97 и е по-нов модел. Освен това за браузване е идеален. Имам го 5-6 месеца от преди да излезне на масовия пазар в България и не го сменям за нищо. Препоръчвам го...

Но не виждам как ще го намериш за 400 кинта...а и, ако не го чаткаш, не си заслужава парите. Аз сигурно не използвам и 20% от цялата му функционалност, въпреки че съм му накачулил 100 неща.

Nam3less3
05-05-2011, 12:28
Пълни глупости са, че Андроид е по-отворен от Н900.

Имам Н900. Освен операционната система на телефона имам и пълнофункционален компютърен Дебиан и си превключвам от едното на другото, когато ми трябва. Всичко, което тръгва на Дебиан, тръгва и на Н900. Супер доволен съм. Процесорът е много по-бърз отколкото на Н97 и е по-нов модел. Освен това за браузване е идеален. Имам го 5-6 месеца от преди да излезне на масовия пазар в България и не го сменям за нищо. Препоръчвам го...

Но не виждам как ще го намериш за 400 кинта...а и, ако не го чаткаш, не си заслужава парите. Аз сигурно не използвам и 20% от цялата му функционалност, въпреки че съм му накачулил 100 неща.Андроид има десетки пъти повече аппс, и най-вече, има го на много устройства, на десетки хай-енд смартфони с 4"+ капацитивен дисплей с кви ли не технологии като супер амолед, а маемо го има само на н900 с резистивно тфт :oops:
Едно галакси С прави всичко, което прави и н900(че и са на почти еднаква цена), но освен че имаш избор от много повече програми, разполагаш и с много класен хардуер и супер амолед дисплей.
Абе освен айфон и андроид другото е слабо.

amk933
05-05-2011, 13:31
Глу-пос-ти.

За Андроид имаш повече приложения отколкото за Линукс ли, че не ми е ясно?

Ако знаеш как да ползваш Н900, можеш да правиш нещата каквито на Андроид не можеш и да си помислиш. Но е доста по-сложен за работа.

И много ми се ще да видя Майкрософт Офис или Опън Офис в пълна версия на Андроид, защото аз на мойто телефонче си имам.

bullit
05-05-2011, 14:13
Пълни глупости са, че Андроид е по-отворен от Н900.

Имам Н900. Освен операционната система на телефона имам и пълнофункционален компютърен Дебиан и си превключвам от едното на другото, когато ми трябва. Всичко, което тръгва на Дебиан, тръгва и на Н900. Супер доволен съм. Процесорът е много по-бърз отколкото на Н97 и е по-нов модел. Освен това за браузване е идеален. Имам го 5-6 месеца от преди да излезне на масовия пазар в България и не го сменям за нищо. Препоръчвам го...

Но не виждам как ще го намериш за 400 кинта...а и, ако не го чаткаш, не си заслужава парите. Аз сигурно не използвам и 20% от цялата му функционалност, въпреки че съм му накачулил 100 неща.Андроид има десетки пъти повече аппс, и най-вече, има го на много устройства, на десетки хай-енд смартфони с 4"+ капацитивен дисплей с кви ли не технологии като супер амолед, а маемо го има само на н900 с резистивно тфт :oops:
Едно галакси С прави всичко, което прави и н900(че и са на почти еднаква цена), но освен че имаш избор от много повече програми, разполагаш и с много класен хардуер и супер амолед дисплей.
Абе освен айфон и андроид другото е слабо.
Кажи кои са тия неща,че ми е много интересно.Подкарваш ли OS за настолен компютър на галаксито?А джойстик за PS3?А флашки и харддискове?А с колко мобилни OS може да работи?А колко приложения вървят наведнъж без да лагва?И още хиляди други неща,който не ми се пишат.Просто Android e подобие на Linux с Java елементи,а вие си вярвайте,че имате свобода и това ви е най-отворената OS.

VampireLover3
05-05-2011, 14:25
Пълни глупости са, че Андроид е по-отворен от Н900.

Имам Н900. Освен операционната система на телефона имам и пълнофункционален компютърен Дебиан и си превключвам от едното на другото, когато ми трябва. Всичко, което тръгва на Дебиан, тръгва и на Н900. Супер доволен съм. Процесорът е много по-бърз отколкото на Н97 и е по-нов модел. Освен това за браузване е идеален. Имам го 5-6 месеца от преди да излезне на масовия пазар в България и не го сменям за нищо. Препоръчвам го...

Но не виждам как ще го намериш за 400 кинта...а и, ако не го чаткаш, не си заслужава парите. Аз сигурно не използвам и 20% от цялата му функционалност, въпреки че съм му накачулил 100 неща.

nokia n900 не е ли модел от 2009 ? И все пак ти кога си го взе и за колко?

VampireLover3
05-05-2011, 14:44
http://top-obiavi.net/obiava/1579652/nokia-n900:-wifi--tv-%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B5%D1%80.html - тук го има за 320 лв. дали не е някаква измама? аз до колкото намерих телефона е до 400 лв за това и се спрях на него, сега напълно ще ми се разбие всяка мечта ако е повече .. :(

Nam3less3
05-05-2011, 14:50
Кажи кои са тия неща,че ми е много интересно.Подкарваш ли OS за настолен компютър на галаксито?А джойстик за PS3?А флашки и харддискове?А с колко мобилни OS може да работи?А колко приложения вървят наведнъж без да лагва?И още хиляди други неща,който не ми се пишат.Просто Android e подобие на Linux с Java елементи,а вие си вярвайте,че имате свобода и това ви е най-отворената OS.Нивки линукси и настолни ОС-и не ще да виждам на смартфон, най-добрият тъч интерфейс има Андроид и друга система не ми трябва. Нито джойстици, нито харддискове, нито ми трябва повече от една ОС, това вашето вече не се нарича смартфон и излиза от тази графа. Смартфона е нещо като айфона, а не нещо тип windows/linux да си го мъкнеш из джоба.
С Андроид никакви проблеми не виждам, и явно така смятат всички, защото в момента има 35% пазарен дял и нараства.

bullit
05-05-2011, 17:18
http://top-obiavi.net/obiava/1579652/nokia-n900:-wifi--tv-%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B5%D1%80.html - тук го има за 320 лв. дали не е някаква измама? аз до колкото намерих телефона е до 400 лв за това и се спрях на него, сега напълно ще ми се разбие всяка мечта ако е повече .. :(
Измама е тоя е с 2 сим карти :D Оригинала е само с 1.Нов до 400 няма да намериш,ако искаш 2ра ръка гледай тука: http://www.mobilebulgaria.com/obiavi/index.php?mobile_id=1878&obiavi_type=1 Пак ти казвам,обаче ако смяташ да си взимаш този телефон имаш много да учиш и без четене няма да ти е лесно да знаеш.Това не е апарат за всеки.@ Nam3less3-не ми трябва ми звучи като моята OS не го може.А тва за пазарния дял то и Symbian е на 1во място :D По тая логика да си вземаме апаратчета със Symbian a? :lol:

VampireLover3
05-05-2011, 17:47
не,не втора ръка телефон повече няма да си взимам. Добре, а някакви предложения .. искам телефона да е с клавиатура и да няма някакви допълнителни копчета 8-) ..
Предпочитам да е nokia, ноо...
Само да не е LG :)

RaWw
05-05-2011, 17:58
хмм добре щом така искаш сега ще се поразровя и ще ти намерим нещо хубаво ;)

VampireLover3
05-05-2011, 18:12
хмм добре щом така искаш сега ще се поразровя и ще ти намерим нещо хубаво ;)

мерсии.. :grin: Накрая ще почерпя. :smt006

Аз намерих още няколко ..
nokia n810
nokia n9
nokia n920

Nam3less3
05-05-2011, 18:20
Motorola MILESTONE е най-доброто, което може да си вземеш от средния ценови клас, щом искаш хардуерна клавиатура.
Не ми се обяснява, но с хубавия си хардуер и андроид е класи над тез нокии.

Nam3less3
05-05-2011, 18:27
@ Nam3less3-не ми трябва ми звучи като моята OS не го може.А тва за пазарния дял то и Symbian е на 1во място :D По тая логика да си вземаме апаратчета със Symbian a? :lol:Symbian до 1 година и край с него, а Андроид ще стигне 40+% дял, то всъщност няма алтернатива на него затова.

VampireLover3
05-05-2011, 18:45
до колкото видях е от 800 нагоре. :(

Мисля, че ще бъде или nokia n810 видях го за 468 лв или nokia n97.
Попринцип не ми трябва нещо сложно, за мен няма проблем да чета и да се информирам за дадения телефон.. ще се науча. Иначе са важни камерата, силата на звука и интернета . Предпочитам да е с клавиатура и писалка. Ох вече и аз не знам.

А искам да попитам защо не харесвате Nokia-та ? Някакви проблеми създава ли?

bullit
05-05-2011, 18:59
Motorola MILESTONE е най-доброто, което може да си вземеш от средния ценови клас, щом искаш хардуерна клавиатура.
Не ми се обяснява, но с хубавия си хардуер и андроид е класи над тез нокии.
Не виждам аз хардуер по-добър от на N900 ама както и да е :D Според мен Symbian отдавна трябваше да е спрян,но от Nokia казаха,че поне още 2-3 години ще се поддържа (Epic Fail).То за тва са ся на тоя хал де :D @VampireLover3 N810 е САМО интернет таблет т.е. няма телефонни функции.Със сигурност не ти трябва а,ако искаш чисто нов N900 за тези пари няма.Аз ти дадох линк към 2ра ръка.Иначе,ако си вземеш Milestone ще ти е по-лесно,защото е с доста по-проста и популярна OS.

VampireLover3
05-05-2011, 19:07
Ужас то бива да съм тъпа ама чак пък толкова :oops:

Добре ами Nokia n920 ? :D
Усещам как ще си взема този който най-малко искам - Nokia n97 :(

amk933
05-05-2011, 19:24
@ Nam3less3-не ми трябва ми звучи като моята OS не го може.А тва за пазарния дял то и Symbian е на 1во място :D По тая логика да си вземаме апаратчета със Symbian a? :lol:

Точно.
Много е смешно от страни как спори колко много може Андроида, обаче като се каже че Линукса може повече и веднага се обявява за ненужно. Ми вземи си една Нокия 3310, Неймлесс, и ще си решиш проблема с многото функции.

Андроид е система за масовия потребител както и иОС, който не разбира от технологии, но се кефи на апликейшъните в иСтор-а. Маемо е система за хора, които очакват нещо повече от телефон и могат да го използват по предназначение. Т'ва е. Андроид, ако ще и 98% пазарен дял да има, никога няма да е толкова гъвкав колкото Маемо. Нито ще позволява да си използваш възможностите на телефона колкото Маемо. Да не говорим, че мултитаскинг като на Н900 не съм виждал никъде другаде. И не, не фейк мултитаскинг, в който като отвориш 5 прозореца и блокира, а истински - в който и 15 апликейшъна да действат не забива нито един.

Н900 си я взех за много - 1200, но пак казвам - взех си я месеци преди да бъде пусната за масовия потребител и само няколко седмици след световната премиера през ноември (май тогава беше). Ползвам го от тогава - в пъти по-бърз е от всякакви Симбиани. Направо хвърчи. Като заредя Линукс пак се държи супер прилично, но тогава си е повече като джобен компютър - даже и мишка си имаш. :D

За 400 лв е фейк или някой брутално употребяван до дупка. За тия пари просто по-добре не си взимай Нокия, защото подозирам, че ще е някой умрял Симбиан, като този на Н97, който Е бавен. Послушай съветите на господата с Андроид. По-лесен ще ти е.

bullit
05-05-2011, 21:27
Ужас то бива да съм тъпа ама чак пък толкова :oops:

Добре ами Nokia n920 ? :D
Усещам как ще си взема този който най-малко искам - Nokia n97 :(
Не си тъпа просто не разбираш.Поредното доказателство за това,че не разбираш е че няма Nokia N920 или си гледала някоя китайска реплика.Не си взимай N97.100% искаш чисто нов телефон за тези пари така ли?За да знам какво да ти препоръчвам,защото аз идеи имам много ама повечето са за 2ра ръка.Ако искаш чисто нов наистина най-добре е някой бюджетен Android-и не защото е най-добре като система,а защото е най-добре за теб.

VampireLover3
05-06-2011, 07:49
Да предпочитам да е нов. :(

Значи няма да е nokia.
Добре спирам се на тези, вие кажете кой ще е най-добре да си взема :

Motorola Milestone

Sony Ericsson xperia x10

Еми само тези намерих за сега, от двата повече ми хареса motorolata, но все пак по добре и вие да кажете. 8-)

Nam3less3
05-06-2011, 08:31
Андроид е система за масовия потребител както и иОС, който не разбира от технологии, но се кефи на апликейшъните в иСтор-а.Андроид е най-функционалната от всичките тия мобилни ОС, с най-персонализиращ се интерфейс, с най-много възможности да го ръчкаш(да му слагаш модове и т.н.), абе това е система за всеки, и рядко съм чул някой да е недоволен от нея.
Като чуя смартфон и се сещам за андроид само(и айфон) 8)

bullit
05-06-2011, 09:12
Андроид е система за масовия потребител както и иОС, който не разбира от технологии, но се кефи на апликейшъните в иСтор-а.Андроид е най-функционалната от всичките тия мобилни ОС, с най-персонализиращ се интерфейс, с най-много възможности да го ръчкаш(да му слагаш модове и т.н.), абе това е система за всеки, и рядко съм чул някой да е недоволен от нея.
Като чуя смартфон и се сещам за андроид само(и айфон) 8)
Най-персонализиращ и най-много модове след Маемо :D
@VampireLover3 За тия пари не съм много сигурен,че можеш да си намериш нито чисто нов Milestone,нито X10.

RaWw
05-06-2011, 09:15
Абе хора то стана ебаси трудното да си избереш един телефон цели романи пишете тука .. да се поинтересува малко автора и на други места пише всичко за дадените марки телефони от него ! Да си прочете кво пише там и сам да си сравни толкова ли е трудно :-o

Nam3less3
05-06-2011, 09:18
Значи за Maemo има повече интерфейси(примерно htc sense, samsung touchwiz и т.н.), home launcher-и(десетки за андроид), модове(има над 200 ром-а само между другото, то за всеки телефон е различен), widgets(стотици за андроид) и т.н. отколкото за Андроид, който го има на 200 пъти повече смартфона, тъй ли :D
Я пусни клипче примерно със стоковия интерфейс на htc sensation или samsung galaxy s II и ми кажи има ли такова нещо за маемо?
Просто интерфейса на Андроид е безспорно най-напред под функционалност, персонализация и разнообразие.
А и най-важното - не ти трябва пръчица :lol:

Righteousness
05-06-2011, 09:21
@ Nam3less3-не ми трябва ми звучи като моята OS не го може.А тва за пазарния дял то и Symbian е на 1во място :D По тая логика да си вземаме апаратчета със Symbian a? :lol:

Точно.
Много е смешно от страни как спори колко много може Андроида, обаче като се каже че Линукса може повече и веднага се обявява за ненужно. Ми вземи си една Нокия 3310, Неймлесс, и ще си решиш проблема с многото функции.

Андроид е система за масовия потребител както и иОС, който не разбира от технологии, но се кефи на апликейшъните в иСтор-а. Маемо е система за хора, които очакват нещо повече от телефон и могат да го използват по предназначение. Т'ва е. Андроид, ако ще и 98% пазарен дял да има, никога няма да е толкова гъвкав колкото Маемо. Нито ще позволява да си използваш възможностите на телефона колкото Маемо. Да не говорим, че мултитаскинг като на Н900 не съм виждал никъде другаде. И не, не фейк мултитаскинг, в който като отвориш 5 прозореца и блокира, а истински - в който и 15 апликейшъна да действат не забива нито един.

Н900 си я взех за много - 1200, но пак казвам - взех си я месеци преди да бъде пусната за масовия потребител и само няколко седмици след световната премиера през ноември (май тогава беше). Ползвам го от тогава - в пъти по-бърз е от всякакви Симбиани. Направо хвърчи. Като заредя Линукс пак се държи супер прилично, но тогава си е повече като джобен компютър - даже и мишка си имаш. :D

За 400 лв е фейк или някой брутално употребяван до дупка. За тия пари просто по-добре не си взимай Нокия, защото подозирам, че ще е някой умрял Симбиан, като този на Н97, който Е бавен. Послушай съветите на господата с Андроид. По-лесен ще ти е.

Мога да ти отворя на HD2 15 приложиения без да забие нито 1. С мой ром, не със стоковия.

Nam3less3
05-06-2011, 09:25
Изобщо нямаме нужда от мултитаскинг като на Маемо-то, който е ползвал Андроид или айфон ще се убеди, че мултитаскинга е идеално измислен, и не ти се налага да се занимаваш изобщо с него, само пускаш квото ти трябва и switch-ваш. Всички процеси стават автоматично.
Андроид е за да го ползваш по предназначение и да не губиш и секунда в излишни процеси(макар че най-добре в това отношение е айфон), а за ръчкащите хора има безброй опции също.
А и защо мислите, че хардуера на н900 е някакъв мощен, най-обикновен си е, просто е оптимизиран явно.

bullit
05-06-2011, 10:37
Изобщо нямаме нужда от мултитаскинг като на Маемо-то, който е ползвал Андроид или айфон ще се убеди, че мултитаскинга е идеално измислен, и не ти се налага да се занимаваш изобщо с него, само пускаш квото ти трябва и switch-ваш. Всички процеси стават автоматично.
Андроид е за да го ползваш по предназначение и да не губиш и секунда в излишни процеси(макар че най-добре в това отношение е айфон), а за ръчкащите хора има безброй опции също.
А и защо мислите, че хардуера на н900 е някакъв мощен, най-обикновен си е, просто е оптимизиран явно.
Мен ми е интересно защо ти мислиш,че Milestone е с по-добър хардуер от N900(телефона е от 2009 тогава това беше доста добър хардуер).А това за мултитаскинга особено при iPhone ако викаш на замзъзване на приложения идеално измислено не знам.За Android по-става макар,че не показва нищо ново-просто при пълна RAM почва да ги затваря.

Nam3less3
05-06-2011, 10:49
Изобщо нямаме нужда от мултитаскинг като на Маемо-то, който е ползвал Андроид или айфон ще се убеди, че мултитаскинга е идеално измислен, и не ти се налага да се занимаваш изобщо с него, само пускаш квото ти трябва и switch-ваш. Всички процеси стават автоматично.
Андроид е за да го ползваш по предназначение и да не губиш и секунда в излишни процеси(макар че най-добре в това отношение е айфон), а за ръчкащите хора има безброй опции също.
А и защо мислите, че хардуера на н900 е някакъв мощен, най-обикновен си е, просто е оптимизиран явно.
Мен ми е интересно защо ти мислиш,че Milestone е с по-добър хардуер от N900(телефона е от 2009 тогава това беше доста добър хардуер).А това за мултитаскинга особено при iPhone ако викаш на замзъзване на приложения идеално измислено не знам.За Android по-става макар,че не показва нищо ново-просто при пълна RAM почва да ги затваря.Приложенията при Андроид си работят в бекграунда, докато има нужда от тях, не е като при windows примерно всяко приложение да е постоянно активно докато не му затвориш ръчно прозореца да речем, мултитаскинга при андроид е направен така, че да не се занимаваш с това. Иначе на milestone хардуера му може да изглежда като за андроид смартфон от среден клас, но производителността му е като на смартфон от висок клас, и се справя по-добре от конкурентите му на същата цена, затова го написах.

bullit
05-06-2011, 11:31
Изобщо нямаме нужда от мултитаскинг като на Маемо-то, който е ползвал Андроид или айфон ще се убеди, че мултитаскинга е идеално измислен, и не ти се налага да се занимаваш изобщо с него, само пускаш квото ти трябва и switch-ваш. Всички процеси стават автоматично.
Андроид е за да го ползваш по предназначение и да не губиш и секунда в излишни процеси(макар че най-добре в това отношение е айфон), а за ръчкащите хора има безброй опции също.
А и защо мислите, че хардуера на н900 е някакъв мощен, най-обикновен си е, просто е оптимизиран явно.
Мен ми е интересно защо ти мислиш,че Milestone е с по-добър хардуер от N900(телефона е от 2009 тогава това беше доста добър хардуер).А това за мултитаскинга особено при iPhone ако викаш на замзъзване на приложения идеално измислено не знам.За Android по-става макар,че не показва нищо ново-просто при пълна RAM почва да ги затваря.Приложенията при Андроид си работят в бекграунда, докато има нужда от тях, не е като при windows примерно всяко приложение да е постоянно активно докато не му затвориш ръчно прозореца да речем, мултитаскинга при андроид е направен така, че да не се занимаваш с това. Иначе на milestone хардуера му може да изглежда като за андроид смартфон от среден клас, но производителността му е като на смартфон от висок клас, и се справя по-добре от конкурентите му на същата цена, затова го написах.
Както и да е стига с нашите дебати :D @VampireLover3 наистина те съветвам като най-добра опция за твоите знания да си вземеш Motorola Milestone,макар че за тези пари нова едва ли има

RaWw
05-06-2011, 11:59
голям спор значи побъркахте се :D Нокиа n97 - http://mobilenews.bg/forum/showthread.php?t=232 Нокиа n900 - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/160880-Nokia-N900-%E8%F1%F2%E8%ED%F1%EA%E8-%EA%EE%EC%EF%FE%F2%FA%F0-%E2-%E4%E6%EE%E1%E0 ... мисля че с това темата се изчерпа :)
:)

Nam3less3
05-06-2011, 12:05
голям спор значи побъркахте се :D Нокиа n97 - http://mobilenews.bg/forum/showthread.php?t=232 Нокиа n900 - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/160880-Nokia-N900-%E8%F1%F2%E8%ED%F1%EA%E8-%EA%EE%EC%EF%FE%F2%FA%F0-%E2-%E4%E6%EE%E1%E0 ... мисля че с това темата се изчерпа :)
:)Вече не сме 2009-та.

VampireLover3
05-06-2011, 13:29
http://www.portmel.com/p/56025/Sony-Ericsson-Vivaz-Pro-mobilen-telefon-%28smartfon%29.html тва ли е реалната цена на този телефон?
nokia n97 на каква цена е вмомента?

Nam3less3
05-06-2011, 13:39
http://www.portmel.com/p/56025/Sony-Ericsson-Vivaz-Pro-mobilen-telefon-%28smartfon%29.html тва ли е реалната цена на този телефон?
nokia n97 на каква цена е вмомента?Едва ли някой знае, кой се интересува от симбиан в момента :D

bullit
05-06-2011, 14:31
голям спор значи побъркахте се :D Нокиа n97 - http://mobilenews.bg/forum/showthread.php?t=232 Нокиа n900 - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/160880-Nokia-N900-%E8%F1%F2%E8%ED%F1%EA%E8-%EA%EE%EC%EF%FE%F2%FA%F0-%E2-%E4%E6%EE%E1%E0 ... мисля че с това темата се изчерпа :)
:)Вече не сме 2009-та.
Но прави неща,които и телефони 2011 не могат :D @VampireLover3 http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/1734/nokia-n97

Nam3less3
05-06-2011, 14:33
голям спор значи побъркахте се :D Нокиа n97 - http://mobilenews.bg/forum/showthread.php?t=232 Нокиа n900 - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/160880-Nokia-N900-%E8%F1%F2%E8%ED%F1%EA%E8-%EA%EE%EC%EF%FE%F2%FA%F0-%E2-%E4%E6%EE%E1%E0 ... мисля че с това темата се изчерпа :)
:)Вече не сме 2009-та.
Но прави неща,които и телефони 2011 не могат :DТелефоните от 2011 също правят много неща, а и има такива технологии из тях, каквито няма из телефоните от 2009та 8)

bullit
05-06-2011, 15:40
голям спор значи побъркахте се :D Нокиа n97 - http://mobilenews.bg/forum/showthread.php?t=232 Нокиа n900 - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/160880-Nokia-N900-%E8%F1%F2%E8%ED%F1%EA%E8-%EA%EE%EC%EF%FE%F2%FA%F0-%E2-%E4%E6%EE%E1%E0 ... мисля че с това темата се изчерпа :)
:)Вече не сме 2009-та.
Но прави неща,които и телефони 2011 не могат :DТелефоните от 2011 също правят много неща, а и има такива технологии из тях, каквито няма из телефоните от 2009та 8)
Така е безспорно.

GM
05-07-2011, 05:42
М да не е лъжа това :)

DesireToFire
05-07-2011, 11:25
Не знам какво толкова против Нокиа имате. Не че разбирам толкова от телефони, но не мисля, че и авторката разбира, така че няма да я интересува каква е операционната система стига да върши работа. Винаги до сега съм ползвала Нокиа и винаги съм била доволна. Всички хора с които съм говорила са били доволни, не съм чула отрицателно мнение. Сега съм с Нокиа C5-03 и мисля че би ти допаднал. Мисля че беше около 420 лв, но без нов договор и прочие. 5мп камера, интернет, не е с вадеща се клавиатура, но можеш да си я избереш от настройките. Дизайнът е добър, по-дамски се води телефона. Има GPS и там други приложения. Единсвеното което може би не му харесвам е че няма отделно копче за камерата. Но като се замисля на мен изискванията за телефон са да може да се говори по него, да има мп3 и да е със стандартни слушалки :Д

bebzgirl
05-07-2011, 13:10
ПРЕСТАНЕТЕ С ТЪПИТЕ СИ СПОРОВЕ ЗА ОС И ПОМОГНЕТЕ НА МОМИЧЕТО !! :-o :-o :-o :-o

мацка мисля че виваз про последно го гледах в глобул за около 500 ... мисля че виваза без клавиатурата беше 400 и нещо (в глобул) ;дд ... Иначе виж и тези :
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1984 -- има го и с клавиатура (аз го имам с клавиатурата) и е много добро телефонче ... само че аз с клавиатура си го зех за 500 и нещо ;дд ...

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=2072 -- Този също е добър ..

И не знам кво толко сте се настроили против нокийте ... и на мен не ми допадат много ама вършат добра работа ;)


Та ето ти една нокия с клавиатура ;)

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=2037

Nam3less3
05-07-2011, 14:11
Тия дето харесват нокиите просто не са ползвали смартфони. Аз не съм чул за някой, който след като е ползвал нокиа и си е купил айфон/андроид примерно и да иска да се върне пак на нокиа, просто нокиите не стават за смартфони.

DesireToFire
05-07-2011, 14:50
Тия дето харесват нокиите просто не са ползвали смартфони. Аз не съм чул за някой, който след като е ползвал нокиа и си е купил айфон/андроид примерно и да иска да се върне пак на нокиа, просто нокиите не стават за смартфони.

А на който не му трябва смартфон?
Както и да е. Айфоните точно си имат своите недостатъци. Примерно няма радио, не може да се пращат файлове на друг телефон освен пак на айфон и не могат да се качват от телефона на компютъра. Камерата на Айфон 4 беше 2 мп, ако не се лъжа. Не е казано, че Нокиа са най-добрите, но не са лоши. Винаги ще намериш нещо по-добро каквото и да си вземеш.

VampireLover3
05-07-2011, 16:54
Благодаря Ви !

Намерих във vivacom nokia n900 за 600лв .. мисля да поизчакам още малко да събера още парии и да си го взема! А ако не е той сигурно ще бъде sony ericsson xperia x10!

Ако имате още някакви предложения пишете. :-)

VampireLover3
05-07-2011, 16:57
Не знам защо и дали съм единствената, но никога не съм харесвала айфона? :-o Какво толкова специално има в този телефон, че всички толкова са луднали по него.

bullit
05-07-2011, 18:53
ПРЕСТАНЕТЕ С ТЪПИТЕ СИ СПОРОВЕ ЗА ОС И ПОМОГНЕТЕ НА МОМИЧЕТО !! :-o :-o :-o :-o

мацка мисля че виваз про последно го гледах в глобул за около 500 ... мисля че виваза без клавиатурата беше 400 и нещо (в глобул) ;дд ... Иначе виж и тези :
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1984 -- има го и с клавиатура (аз го имам с клавиатурата) и е много добро телефонче ... само че аз с клавиатура си го зех за 500 и нещо ;дд ...

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=2072 -- Този също е добър ..

И не знам кво толко сте се настроили против нокийте ... и на мен не ми допадат много ама вършат добра работа ;)


Та ето ти една нокия с клавиатура ;)

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=2037
То OS е може би най-важното в смартфоните в днешно време.От тва което си дал/а най-добре е Х8.
@VampireLover3 ако твърдо си решила за N900 да знаеш,че ще трябва малко да почетеш,защото около теб едва ли ще има много хора с точно този модел.

Nam3less3
05-07-2011, 19:57
Има доста хора със смартфони които не знаят с какъв ОС са и не им пука, но ако искат активно да си ползват смартфона, трябва да знаят коя ОС е яка и коя не става :D

VampireLover3
05-08-2011, 06:53
@VampireLover3 ако твърдо си решила за N900 да знаеш,че ще трябва малко да почетеш,защото около теб едва ли ще има много хора с точно този модел.

Да, разбира се.
Ще се радвам и тук ако помагате.. съжалявам ако ставам нахална. :(

bullit
05-08-2011, 09:38
@VampireLover3 ако твърдо си решила за N900 да знаеш,че ще трябва малко да почетеш,защото около теб едва ли ще има много хора с точно този модел.

Да, разбира се.
Ще се радвам и тук ако помагате.. съжалявам ако ставам нахална. :(
Естествено с каквото можем ще помагаме :wink:

Nam3less3
05-09-2011, 04:38
Благодаря Ви !

Намерих във vivacom nokia n900 за 600лв .. мисля да поизчакам още малко да събера още парии и да си го взема! А ако не е той сигурно ще бъде sony ericsson xperia x10!

Ако имате още някакви предложения пишете. :-)За 600-700 лева може да си вземеш Samsung I9000 Galaxy S бе, класи е над тия, не се набутвай с разни нокии ами си вземи както всички хора нещо с андроид, повечето нокии трябва да ги забранят със закон.

bullit
05-09-2011, 12:19
Благодаря Ви !

Намерих във vivacom nokia n900 за 600лв .. мисля да поизчакам още малко да събера още парии и да си го взема! А ако не е той сигурно ще бъде sony ericsson xperia x10!

Ако имате още някакви предложения пишете. :-)За 600-700 лева може да си вземеш Samsung I9000 Galaxy S бе, класи е над тия, не се набутвай с разни нокии ами си вземи както всички хора нещо с андроид, повечето нокии трябва да ги забранят със закон.
И с какво е класи над N900,че не разбрах?

Nam3less3
05-09-2011, 19:41
Благодаря Ви !

Намерих във vivacom nokia n900 за 600лв .. мисля да поизчакам още малко да събера още парии и да си го взема! А ако не е той сигурно ще бъде sony ericsson xperia x10!

Ако имате още някакви предложения пишете. :-)За 600-700 лева може да си вземеш Samsung I9000 Galaxy S бе, класи е над тия, не се набутвай с разни нокии ами си вземи както всички хора нещо с андроид, повечето нокии трябва да ги забранят със закон.
И с какво е класи над N900,че не разбрах?Мощният хардуер, капацитивният мултитъч супер амолед дисплей(заедно с този на айфон са най-добрите мобилни дисплей изобщо), андроид ос, това малко ли е?
Авторката ако можеше да пробва и 2та за 1 ден, нямаше да иска да остави галаксито.

bullit
05-09-2011, 21:09
Благодаря Ви !

Намерих във vivacom nokia n900 за 600лв .. мисля да поизчакам още малко да събера още парии и да си го взема! А ако не е той сигурно ще бъде sony ericsson xperia x10!

Ако имате още някакви предложения пишете. :-)За 600-700 лева може да си вземеш Samsung I9000 Galaxy S бе, класи е над тия, не се набутвай с разни нокии ами си вземи както всички хора нещо с андроид, повечето нокии трябва да ги забранят със закон.
И с какво е класи над N900,че не разбрах?Мощният хардуер, капацитивният мултитъч супер амолед дисплей(заедно с този на айфон са най-добрите мобилни дисплей изобщо), андроид ос, това малко ли е?
Авторката ако можеше да пробва и 2та за 1 ден, нямаше да иска да остави галаксито.
Липсата на светкавица,липсата на качествен мултитаскинг,липсата на работа с много OS(може би дори няма да получи ъпдейт до Android 2.3,който дори тръгва на N900 :D така,че авторката,ако толкова иска винаги може да го пробва както и да overclock-не.А тоз капацитивен в нета без стилус не ми го хвали.Ако авторката можеше да пробва и 2та за 1 ден щеше да съжалява,че е изгубила половината от него със Самсунга!

Nam3less3
05-09-2011, 22:50
Липсата на светкавица,липсата на качествен мултитаскинг,липсата на работа с много OS(може би дори няма да получи ъпдейт до Android 2.3,който дори тръгва на N900 :D така,че авторката,ако толкова иска винаги може да го пробва както и да overclock-не.А тоз капацитивен в нета без стилус не ми го хвали.Ако авторката можеше да пробва и 2та за 1 ден щеше да съжалява,че е изгубила половината от него със Самсунга! :razz:
Ти през живота си виждал ли си нещо като галаксито, и докосвал ли си капацитивен дисплей? Това го приказват всички, които нямат капацитивен.
Стилусите никой не ги ползва вече, на капацитивен дисплей с мултитъч много по-лесно и бързо се браузва в нета, да не говорим че със сумер амолед дисплей е удоволствие, на никой не му трябва "истински мултитаскинг", нито повече от една ОС, щото андроид има всичко.
Абе кво да са занимавам с вас, тука сте изостанали от технологиите, а половината от хората още си купуват "смартфони" на нокиа, дето потребителите на смартфони като чуят за тях и им става лошо.
Цъкайте си там със смешните стилуси все едно сме в ерата на windows mobile :lol:
Както съм казвал и преди, не е ли андроид или айфон, не му викай смартфон. Още повече, ако е с резистивен екран :razz:
Стилус ти трябва за нета толкова, колкото и за домашното PC.
Та на авторката препоръчвам едни от най-хубавите и най-продаваният андроид смартфон - I9000 Galaxy S, с който единствено айфон 4 и новите двуядрени могат да се сравняват по хардуер, а относно софтуера, няма по-добра ОС от андроид(и айфона де, но той е друг тип система).
Казва, че не разбира много, ами няма кво да разбира, с едно докосване и всичко става, няма какво да се занимава с излишни процедури.
И ако не вярва на мен, да провери в нета, кое е по-актуално - най-популярната и иновативна ОС андроид с най-успешният и модел galaxy s, или някаква стара нокиа с неизвестна ОС.
И да провери в някой магазин на живо galaxy s до n900, дисплея на галакси направо издухва n900, а като види колко по-удобно е да се борави с капацитивен(всички скъпи телефони са с такъв), отколкото с няква пръчица от миналия век, сама ще се убеди защо цял свят мисли така.

VampireLover3
05-10-2011, 07:49
Ох съвсем се обърках :-s

bullit
05-10-2011, 09:10
Липсата на светкавица,липсата на качествен мултитаскинг,липсата на работа с много OS(може би дори няма да получи ъпдейт до Android 2.3,който дори тръгва на N900 :D така,че авторката,ако толкова иска винаги може да го пробва както и да overclock-не.А тоз капацитивен в нета без стилус не ми го хвали.Ако авторката можеше да пробва и 2та за 1 ден щеше да съжалява,че е изгубила половината от него със Самсунга! :razz:
Ти през живота си виждал ли си нещо като галаксито, и докосвал ли си капацитивен дисплей? Това го приказват всички, които нямат капацитивен.
Стилусите никой не ги ползва вече, на капацитивен дисплей с мултитъч много по-лесно и бързо се браузва в нета, да не говорим че със сумер амолед дисплей е удоволствие, на никой не му трябва "истински мултитаскинг", нито повече от една ОС, щото андроид има всичко.
Абе кво да са занимавам с вас, тука сте изостанали от технологиите, а половината от хората още си купуват "смартфони" на нокиа, дето потребителите на смартфони като чуят за тях и им става лошо.
Цъкайте си там със смешните стилуси все едно сме в ерата на windows mobile :lol:
Както съм казвал и преди, не е ли андроид или айфон, не му викай смартфон. Още повече, ако е с резистивен екран :razz:
Стилус ти трябва за нета толкова, колкото и за домашното PC.
Та на авторката препоръчвам едни от най-хубавите и най-продаваният андроид смартфон - I9000 Galaxy S, с който единствено айфон 4 и новите двуядрени могат да се сравняват по хардуер, а относно софтуера, няма по-добра ОС от андроид(и айфона де, но той е друг тип система).
Казва, че не разбира много, ами няма кво да разбира, с едно докосване и всичко става, няма какво да се занимава с излишни процедури.
И ако не вярва на мен, да провери в нета, кое е по-актуално - най-популярната и иновативна ОС андроид с най-успешният и модел galaxy s, или някаква стара нокиа с неизвестна ОС.
И да провери в някой магазин на живо galaxy s до n900, дисплея на галакси направо издухва n900, а като види колко по-удобно е да се борави с капацитивен(всички скъпи телефони са с такъв), отколкото с няква пръчица от миналия век, сама ще се убеди защо цял свят мисли така.
Да имал съм iPhone.Със сигурност има по-добър дисплей от Самсунга.А за дребни неща в нета стилуса е незаменим ти се заблуждавай колкото си искаш(ако нямаше нужда защо правят стилуси дори за капацитивни дисплей).Android има всичко-най плоското обяснение на моя телефон няма истиснински мултитаскинг и не може да подкара нищо друго освен тази ОС.Дори аз имам Android 2.3 на N900 за да си барникам,а ти дори още нямаш на Галаксито(много са редовни от Самсунг с ъпдейтите а :D Ти ползвал ли си Маемо.че много разбираш??Има ли шанс да тръгне някога на прехваленото ти Галакси а???Цъкай си смешното подобие на смартфон и се заблуждавай,че си с отворена ОС,докато аз избирам между поне 5 на моя.Най-популярна ОС Сигурен ли си,че е Андроид а???Ако по твоята логика провери в нета да си взима Symbian тогава а?Скъпите телефони били с такива-еми давайте пари за телефони дето не могат и половината на някой по евтини-то за тва пойчето имат iPhone и хабер си нямат ко става и е пълно с въпроси ама защо не мога да си избера сам мелодия за звънене или ама той Bluetooth-a не може да праща.А авторката я съветвам да не си взима N900,защото ще и е прекалено сложен,но определено има доста по добри предложения от Галакси на пазара.Ако си вземе Андроид най-добре да е някой Nexus или HTC за да не чака безкрайно за ъпдейти от производители като Samsung и LG.

amk933
05-10-2011, 15:04
Мощен хардуер вика...сложи на някоя Лада двигател от космическа совалка да видим колко ще ти е полезен. Същото и тук. Браво за хардуера. ОС като не може да го използва качествено правим едно голямо...нищо. На Н900 хардуерът може да е една идея по-слаб, но се ползва на 99%.

И аз казвам, че тъпотията трябва да се забрани със закон, ама като гледам няма. В темата се питаше нещо конкретно - н900 или н97. Чухме те, разбрахме те. Не е нужно да повтаряш едно и също нещо 25 пъти, Неймлесс, което първо е лично мнение и второ е доста далече от истината. Обзалагам се, че не си работил с Маемо повече от 30 секунди, само като те чета.

Nam3less3
05-10-2011, 16:45
Баси, колко са заблудени милионите потребители на андроид и айфон, заблудили са се, че са си купили смартфони тъй ли :razz:
И да, работил съм с н900, и е далеч от класата на андроид, а с тая отвореност и тоз мултитаскинг не му помагат особено, с неговия 0.001% дял.

bullit
05-10-2011, 17:07
Баси, колко са заблудени милионите потребители на андроид и айфон, заблудили са се, че са си купили смартфони тъй ли :razz:
И да, работил съм с н900, и е далеч от класата на андроид, а с тая отвореност и тоз мултитаскинг не му помагат особено, с неговия 0.001% дял.
То и Bentley нямат голям дял при колите ама не се оплакват :D

Nam3less3
05-10-2011, 17:17
Баси, колко са заблудени милионите потребители на андроид и айфон, заблудили са се, че са си купили смартфони тъй ли :razz:
И да, работил съм с н900, и е далеч от класата на андроид, а с тая отвореност и тоз мултитаскинг не му помагат особено, с неговия 0.001% дял.
То и Bentley нямат голям дял при колите ама не се оплакват :DНе пиши тъй, че някой ще си помисли, че н900 е бентлито на смартфоните :lol:
Всъщност галакси с 2 е в момента най-доброто в целия свят.

amk933
05-10-2011, 18:02
Естествено, че Н900 няма огромен дял - това НЕ е телефон за масовия потребител, нито за теб както виждам. :) Сигурно вече се повтарям за н-ти пъти, но явно не се разбира от веднъж. И Ролс Ройс е с по-малък пазарен дял от С-класата, нали? По-нелеп аргумент не бях чувал. Притежателите на АйФон в 98% от случаите са робове на марката Епъл (в което няма лошо и аз ги харесвам), а на Андроид са хора, на които им трябва нещо просто и елементарно за употреба, нещо, с коеото така или иначе нямат намерение да експериментират. И 8000 пъти да повториш колко по-разпространени са - все тая. Евала. Какво ползва масовката далеч не е показателно, колко читав е един телефон. Купи си Форд Ка тогава, въпреки че имаш пари за БМВ, защото всички българи ползват Форд. Най-малкото ценово Н900 струва колкото в момента излизащите Андроиди.

Абе въобще не ми се спори. Просто се чудя колко по-интересен "аргумент" може да пуснеш.



И да, работил съм с н900, и е далеч от класата на андроид, а с тая отвореност и тоз мултитаскинг не му помагат особено, с неговия 0.001% дял.

Точно тоя сегмент визирах като мега...да не продължавам. Логиката е желязана.

bullit
05-10-2011, 18:06
Баси, колко са заблудени милионите потребители на андроид и айфон, заблудили са се, че са си купили смартфони тъй ли :razz:
И да, работил съм с н900, и е далеч от класата на андроид, а с тая отвореност и тоз мултитаскинг не му помагат особено, с неговия 0.001% дял.
То и Bentley нямат голям дял при колите ама не се оплакват :DНе пиши тъй, че някой ще си помисли, че н900 е бентлито на смартфоните :lol:
Всъщност галакси с 2 е в момента най-доброто в целия свят.
Наистина има напредък в сравнение със предния поне има памет както си трябва и светкавица.Просто за мен телефон без клавиатура не е много удобен.Поне са му сложили най-новия Андроид-който си го вземе да стиска палци да не излиза скоро по-нов,че пак ще падне чакане :D За телефон 2011 е добре.Няма да срявнявам тук по простата причина,че през 2009 ги нямаше доста от тези неща.Като излезе по-новия модел с Маемо 6/MeeGo може пак да спретнем 1 дебат :D Малко идва над цената която авторката искаше :D

Nam3less3
05-10-2011, 18:11
Хората, които обичат да експериментират и да ръчкат, също си взимат Андроид, явно въобще не сте запознати със системата.
Просвто андроид е най-иновативната, развита, фукционална ОС с най-много разнообразие относно хардуер и софтуер, ултимативната ОС така да го наречем, не е ли андроид, не му викай смартфон.
При положение, че има над 200 устройства с нея, за всеки има това, което му трябва на всякакви цени, никоя друга ОС не предлага такъв избор.

И тъй като явно от година не сте влизали в някой сайт за смартфони, ето ви малко новини за ОС-а на бъдещето http://www.gsmarena.com/events_roundup_google_i_o_today_nokia_and_microsof t_later_in_may-news-2629.php

bullit
05-10-2011, 18:42
Хората, които обичат да експериментират и да ръчкат, също си взимат Андроид, явно въобще не сте запознати със системата.
Просвто андроид е най-иновативната, развита, фукционална ОС с най-много разнообразие относно хардуер и софтуер, ултимативната ОС така да го наречем, не е ли андроид, не му викай смартфон.
При положение, че има над 200 устройства с нея, за всеки има това, което му трябва на всякакви цени, никоя друга ОС не предлага такъв избор.
Просто колкото и да е иновативна няма как да е толкова отворена като чистия Linux в лицето на Маемо.Ти сам виждаш,че не може да подкарваш няколко различни ОС и други подобни неща,който за Маемо са нещо съвсем нормално.Смартфон-умен телефон(за мен означава каквато и дивотия да измисля да може да я пробвам върху него,а засега не съм видял апарат,който да може толкова колкото N900 в това отношениe(Може би само HTC HD2).Това за многото устройства е следствие от това,че е лесна за употреба и доста по-отворена от големия и конкурент-iOs.

amk933
05-10-2011, 18:45
Точно това, което потвърждава твърдението ми, че Андроид е една масовка - нещо, което Линукс/Маемо НЕ е и НЕ претендира да е. В което няма лошо, просто има огромна разлика в предназначението на двата типа телефони. Да не говорим, че, ако Маемо стане масов продукт, 95% от потребителите няма да знаят как да ползват и 3% от функционалността му.

Иначе, ако викаш на хора като коко хора, които обичат да експериментират, наистина по-добре да си вземат Андроид. Не могат да го оплескат толкова колкото Линукс.

Nam3less3
05-10-2011, 18:45
Хората, които обичат да експериментират и да ръчкат, също си взимат Андроид, явно въобще не сте запознати със системата.
Просвто андроид е най-иновативната, развита, фукционална ОС с най-много разнообразие относно хардуер и софтуер, ултимативната ОС така да го наречем, не е ли андроид, не му викай смартфон.
При положение, че има над 200 устройства с нея, за всеки има това, което му трябва на всякакви цени, никоя друга ОС не предлага такъв избор.
Просто колкото и да е иновативна няма как да е толкова отворена като чистия Linux в лицето на Маемо.Ти сам виждаш,че не може да подкарваш няколко различни ОС и други подобни неща,който за Маемо са нещо съвсем нормално.Смартфон-умен телефон(за мен означава каквато и дивотия да измисля да може да я пробвам върху него,а засега не съм видял апарат,който да може толкова колкото N900 в това отношениe(Може би само HTC HD2).Това за многото устройства е следствие от това,че е лесна за употреба и доста по-отворена от големия и конкурент-iOs.Не ми трябва да подкарвам други ОС-и, след като имам Android, а и това да не ми е лаптоп да се занимавам да му инсталирам ОС-и, смартфона е да го ползваш по предназначение, без да се занимаваш със странични операции, заради което Android/iOS/Windows Phone са толкова успешни и популярни.

amk933
05-10-2011, 18:49
^Еми като си масов потребител не ти трябва. Тогава какво спориш изобщо?

Има хора, на които им трябва/искат --> купуват си нещо с Линукс/Н900, защото Андроид не върши работа.

ПС: И тук пак стигаме до това какво на ТЕБ ти трябва и какво не. Това, че на ТЕБ не ти трябва да експериментираш, НЕ значи, че иначе Н900 е в пъти по-добър в това отношение спрямо всякви други Андроиди, иОС и т.н.

Nam3less3
05-10-2011, 18:57
^Еми като си масов потребител не ти трябва. Тогава какво спориш изобщо?

Има хора, на които им трябва/искат --> купуват си нещо с Линукс/Н900, защото Андроид не върши работа.

ПС: И тук пак стигаме до това какво на ТЕБ ти трябва и какво не. Това, че на ТЕБ не ти трябва да експериментираш, НЕ значи, че иначе Н900 е в пъти по-добър в това отношение спрямо всякви други Андроиди, иОС и т.н.Не съм масов потребител, а такъв, изискващ максимална функционалност и user experience, които се предлагат от Андроид, а относно експериментирането, невъзможно е за маемо да има повече ром-ове, интерфейси, widget-и и т.н. отколкото за андроид, аз поне това разбирам под експериментиране и персонализиране.
И не ми трябва линукс на телефона, а нещо иновативно и направено специално за смартфони, нещо лесно и приятно за ползване.

amk933
05-10-2011, 19:15
Не, това не е експериментиране.

Експериментиране е да си отвориш X-terminal-а на машината и да започнеш да бъркаш по операционната система и функциите на телефона, за да постигнеш нещо. Уиджети вика...уиджети и за Симбиан има колкот' искаш. Другото е да си кача Линукс и да започна да си тествам програмки за компютър на телефона и т.н.

Маемо си е супер удобен за ползване. Аз по-лесно меню не познавам. От към лесност е 1:1 с Андроид. Върпосът е, че в единия случай зад лесността се крие пъти повече гъвкавост, а в другия - машина за масовия потребител, който иска да си тегли Аппс от ай-сотра и не му пука.

Nam3less3
05-10-2011, 19:42
Не, това не е експериментиране.

Експериментиране е да си отвориш X-terminal-а на машината и да започнеш да бъркаш по операционната система и функциите на телефона, за да постигнеш нещо. Уиджети вика...уиджети и за Симбиан има колкот' искаш. Другото е да си кача Линукс и да започна да си тествам програмки за компютър на телефона и т.н.

Маемо си е супер удобен за ползване. Аз по-лесно меню не познавам. От към лесност е 1:1 с Андроид. Върпосът е, че в единия случай зад лесността се крие пъти повече гъвкавост, а в другия - машина за масовия потребител, който иска да си тегли Аппс от ай-сотра и не му пука.За кво ти е да си тестваш програмки за компютър на телефона, в андроид маркет има всичко, което може да ти потрябва.

bullit
05-10-2011, 19:46
^Еми като си масов потребител не ти трябва. Тогава какво спориш изобщо?

Има хора, на които им трябва/искат --> купуват си нещо с Линукс/Н900, защото Андроид не върши работа.

ПС: И тук пак стигаме до това какво на ТЕБ ти трябва и какво не. Това, че на ТЕБ не ти трябва да експериментираш, НЕ значи, че иначе Н900 е в пъти по-добър в това отношение спрямо всякви други Андроиди, иОС и т.н.Не съм масов потребител, а такъв, изискващ максимална функционалност и user experience, които се предлагат от Андроид, а относно експериментирането, невъзможно е за маемо да има повече ром-ове, интерфейси, widget-и и т.н. отколкото за андроид, аз поне това разбирам под експериментиране и персонализиране.
И не ми трябва линукс на телефона, а нещо иновативно и направено специално за смартфони, нещо лесно и приятно за ползване.
Маемо подкарва Андроид и още няколко различни ОС без проблеми,така че е доста спорно за кой има повече ром-ове.

amk933
05-10-2011, 19:59
Не, това не е експериментиране.

Експериментиране е да си отвориш X-terminal-а на машината и да започнеш да бъркаш по операционната система и функциите на телефона, за да постигнеш нещо. Уиджети вика...уиджети и за Симбиан има колкот' искаш. Другото е да си кача Линукс и да започна да си тествам програмки за компютър на телефона и т.н.

Маемо си е супер удобен за ползване. Аз по-лесно меню не познавам. От към лесност е 1:1 с Андроид. Върпосът е, че в единия случай зад лесността се крие пъти повече гъвкавост, а в другия - машина за масовия потребител, който иска да си тегли Аппс от ай-сотра и не му пука.За кво ти е да си тестваш програмки за компютър на телефона, в андроид маркет има всичко, което може да ти потрябва.

Сега остана да изкараш Андроид по-функционален и от свободностоящ Линукс и това ще е върхът. :lol:

Nam3less3
05-10-2011, 20:32
Линукс няма да успее сред мобилните ОС, където се конкурират Google, Apple, Microsoft, HP, RIM, даже и Samsung със собствени ОС-и. А и хардуерните производители рядко правят телефони, на които да може да им смениш ОС-а.

bullit
05-10-2011, 20:43
Линукс няма да успее сред мобилните ОС, където се конкурират Google, Apple, Microsoft, HP, RIM, даже и Samsung със собствени ОС-и. А и хардуерните производители рядко правят телефони, на които да може да им смениш ОС-а.
Linux вече е успял-ти на какво мислиш е базиран Андроид???

Nam3less3
05-10-2011, 20:59
Линукс няма да успее сред мобилните ОС, където се конкурират Google, Apple, Microsoft, HP, RIM, даже и Samsung със собствени ОС-и. А и хардуерните производители рядко правят телефони, на които да може да им смениш ОС-а.
Linux вече е успял-ти на какво мислиш е базиран Андроид???Говоря за вашите маемо/меего. Иначе всички без windows mobile/phone са базирани на linux/unix по принцип.

bullit
05-10-2011, 21:32
Линукс няма да успее сред мобилните ОС, където се конкурират Google, Apple, Microsoft, HP, RIM, даже и Samsung със собствени ОС-и. А и хардуерните производители рядко правят телефони, на които да може да им смениш ОС-а.
Linux вече е успял-ти на какво мислиш е базиран Андроид???Говоря за вашите маемо/меего. Иначе всички без windows mobile/phone са базирани на linux/unix по принцип.
Нашите Маемо/MeeGo в интерес на истината надминаха доста очакванията в лицето на N900( по едно време дори имаше недостиг на бройки не в БГ разбира се).Все пак това не е ОС за масовия потребител,а за по експериментаторски тип хора,поради което и никой не се залъгва,че ще е сред най-популярните.

JungleJaguar
05-12-2011, 08:39
Без да обиждам автора на темата,но и N97 ше ти е много.Разбирам,че си най-обикновен потребител и те интересуват базовите функции като камера и музика.Не те вълнува нищо повече,в което няма нищо лошо.Все пак има различни потребители и различни класове телефони.Аз лично ползвам 100 % от функциите,че и не ми стига.Защото това искам да правя с телефона.Трябва да разбереш какво ти трябва.Най-нелогично и ненужно е да си вземеш телефон с много възможности,а да го използваш само за sмs,разговор,музика и камера.Много са точно такива.Ползват се базовите функции,докато телефона предлага хиляди други функции.И наистина N900 не е за теб.Ама въобще.Насочи се към N97.Макар да е свръх дървен с дървената си и ограничена Симбиян,която ми трови нервичките-съмнявам се,че те вълнува ОС,паметта,скоростта на процесора,ъпдейти,хакове,т скмениджъри и приложения за повече памет,смяна на firmware,сертифициране на приложения (съмнявам се и да си качваш приложения) и т.н.неща,които правят работата на N97 горе-долу приятна,но е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО УЖАСНА ОС и наистина няма сравнение с Андроид или Айфон.Но ти тези неща едва ли ще ги забележиш дори.Така,че го взимай.Ще ти е предостатъчен даже.

За Самсунг Галакси S-като излезна и ми стана любим.Много здрав телефон,с много мощ и функции.Казват,че имал 1/3 от мощността на РS3.Незнам,но определено всичко на него върви гладко дори и суровите FULL НD видеоклипове.Екрана също е перфектен.1Ghz процесор.Андроид с много приложения.Абе заедно с Айфон 4 са наистина добри телефони.Но като цяло мисля,че хората,които ще ги изберат са хора,които са по-напреднали,и им е писнало от Нокиите със смешната Симбиан ОС.

А за N900-хора,това е мощна машина.Не я подценявайте.Бих искал да си я купя,защото и аз обичам да си ръчкам и да си правя опити.Имах приятел,който я купи и след няма и 1 месец и я продаде.Била "баси тъпия дрънкулник".
А той свикнал само да слуша музичка и да снима с камерка.Наистина трябва доста да си навътре в нещата за N900.Пича,дето го има сигурно знае,че освен всичко друго се и клокват процесорите им.И то до момента на 1,6 Ghz.Но повечето го издуват до 1,2 Ghz.

bullit
05-12-2011, 08:50
Без да обиждам автора на темата,но и N97 ше ти е много.Разбирам,че си най-обикновен потребител и те интересуват базовите функции като камера и музика.Не те вълнува нищо повече,в което няма нищо лошо.Все пак има различни потребители и различни класове телефони.Аз лично ползвам 100 % от функциите,че и не ми стига.Защото това искам да правя с телефона.Трябва да разбереш какво ти трябва.Най-нелогично и ненужно е да си вземеш телефон с много възможности,а да го използваш само за sмs,разговор,музика и камера.Много са точно такива.Ползват се базовите функции,докато телефона предлага хиляди други функции.И наистина N900 не е за теб.Ама въобще.Насочи се към N97.Макар да е свръх дървен с дървената си и ограничена Симбиян,която ми трови нервичките-съмнявам се,че те вълнува ОС,паметта,скоростта на процесора,ъпдейти,хакове,т скмениджъри и приложения за повече памет,смяна на firmware,сертифициране на приложения (съмнявам се и да си качваш приложения) и т.н.неща,които правят работата на N97 горе-долу приятна,но е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО УЖАСНА ОС и наистина няма сравнение с Андроид или Айфон.Но ти тези неща едва ли ще ги забележиш дори.Така,че го взимай.Ще ти е предостатъчен даже.

За Самсунг Галакси S-като излезна и ми стана любим.Много здрав телефон,с много мощ и функции.Казват,че имал 1/3 от мощността на РS3.Незнам,но определено всичко на него върви гладко дори и суровите FULL НD видеоклипове.Екрана също е перфектен.1Ghz процесор.Андроид с много приложения.Абе заедно с Айфон 4 са наистина добри телефони.Но като цяло мисля,че хората,които ще ги изберат са хора,които са по-напреднали,и им е писнало от Нокиите със смешната Симбиан ОС.

А за N900-хора,това е мощна машина.Не я подценявайте.Бих искал да си я купя,защото и аз обичам да си ръчкам и да си правя опити.Имах приятел,който я купи и след няма и 1 месец и я продаде.Била "баси тъпия дрънкулник".
А той свикнал само да слуша музичка и да снима с камерка.Наистина трябва доста да си навътре в нещата за N900.Пича,дето го има сигурно знае,че освен всичко друго се и клокват процесорите им.И то до момента на 1,6 Ghz.Но повечето го издуват до 1,2 Ghz.
Абсолютно съм съгласен с теб за всичко казано и съветвам авторката да послуша съвета ти.Аз също и бях споменал,че N900 не е много подходящ за нея.Гледах преди една снимка в нета N900 на 1,7Ghz отзад махнат капака и телефона сложен върху вентилатор :D Иначе на около 900Mhz-1Ghz работи безпроблемно.

dubi95
05-12-2011, 18:12
Вземи си този телефон: и се кефи на камерата музиката смс-ите и фейсбука с ли-фи

ето ти и с хардуерна клавиатура:
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=60946

ето ти и друг с клавиарура:
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=61064

или този с бърз процесор за нет браузване
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=60822

VampireLover3
05-12-2011, 19:14
Нали човек за това е създаден да се учи. Мисля, че бих се справила стига да има кой да ми помогне, а и аз ще се информирам чрез интернет .. Не знам какъвто и телефон да ми предлагате не мисля, че бих си го взела просто защото очите ми останаха по nokia-та и трудно бих харесала друг.А и искам нещо ново и различно. :)

RadStar
05-12-2011, 19:31
Според мен SE Vivaz PRO
Поне сестрата има версията без клавиши и това си е идеалния телефон за момиче :)

Други вариянт e и X10 mini PRO


И все пак ако държиш за N97 , по-добрия вариянт е Минито (по-оптимизирано работи , и по добре изглежда :)

bullit
05-12-2011, 20:06
Нали човек за това е създаден да се учи. Мисля, че бих се справила стига да има кой да ми помогне, а и аз ще се информирам чрез интернет .. Не знам какъвто и телефон да ми предлагате не мисля, че бих си го взела просто защото очите ми останаха по nokia-та и трудно бих харесала друг.А и искам нещо ново и различно. :)
Еми избора си е твой с каквото можем ще помагаме пък и само между тези 2-та наистина това е по-доброто решение,макар че ти ще ползваш само около 20-30% от потенциала му.@RadStar е прав/а ,че между N97 и N97mini е по-добре да избере малкия,защото наистина работи малко по-добре пък и е по женствен,просто е с по-кофти OS от N900.

Nam3less3
05-13-2011, 01:45
Нали човек за това е създаден да се учи. Мисля, че бих се справила стига да има кой да ми помогне, а и аз ще се информирам чрез интернет .. Не знам какъвто и телефон да ми предлагате не мисля, че бих си го взела просто защото очите ми останаха по nokia-та и трудно бих харесала друг.А и искам нещо ново и различно. :)Значи искаш да се учиш да боравиш със смартфон, ами защо тогава се занимаваш с разни нокии със стария и гаден симбиан, за да си различна ли :shock:
Виж ся, вземи си samsung galaxy s, както направиха десетки милиони, това до скоро беше от най-мощните и хубави устройства изобщо, и все още си е класен андроид смартфон(друг такъв дисплей няма като него), и както казаха по-горе и аз и други хора, андроид и айфон са най-доброто, тоз стар симбиан на н97 е нищо в сравнение с тях.
Стига писа в нета, иди в магазина и тествай едно галакси с.
И ако си лудо влюбена в н97, да знаеш че е много спакан, бъгав и тъча му не струва. И не слушай предложенията на потребителя dubi95.
И май не знаеш кво искаш. За кво ще го ползваш тоя смартфон?

VampireLover3
05-13-2011, 05:35
Не искам n97, а n900 .. не знам какво против имате nokia-та, но до сега никой не се е оплакал точно от тях. Знам какво искам, а и аз го написах по горе.. и все пак мисля, че БИХ могла да се справя ще отнеме време, но никой не се ражда научен. Да вярно е до сега не съм се занимавала с такива неща, но за всичко си има първи път.


Добре ще отида и ще видя за какво става на въпрос този samsung galaxy s и ще реша.

Nam3less3
05-13-2011, 06:13
Не искам n97, а n900 .. не знам какво против имате nokia-та, но до сега никой не се е оплакал точно от тях. Знам какво искам, а и аз го написах по горе.. и все пак мисля, че БИХ могла да се справя ще отнеме време, но никой не се ражда научен. Да вярно е до сега не съм се занимавала с такива неща, но за всичко си има първи път.


Добре ще отида и ще видя за какво става на въпрос този samsung galaxy s и ще реша.Никой не се оплаква, щото хората ги ползват само за говорене и за нищо кой знае какво специално(а тийнейджърите гледат само да слушат музика и камерата и фейсбука). Все още смартфоните не са много разпространени и хората не са запознати с технологиите. Един смартфон потребител рядко би си купил нокиа.

JungleJaguar
05-13-2011, 06:18
Опасявам се,че ако си купиш Самсунг Галакси S,много голяма част от възможностите ще останат неизползвани,скрити дълбоко,а ти дори няма и да подозираш за тях.Това е истинско осакатяване,когато си вземеш мощен телефон с извънземни възможности,а го ползваш само за разговори,музика и камера.Като базов потребител по-добре започни да се учиш на N97.Не скачай директно на мощна машина като Самсунг Галакси S,а да не говорим за Нокия N900.Това е като от 1 клас директно в 10 клас.Симбиян си е школа.От 2005 г ползвам Симбиан.На този етап много можеш да научиш от него.Нека авторката,ако наистина иска да се учи на този етап по-добре да забрави за N900 и да започне първо с елементарните неща като Операционната система,паметта,ъпдейт на софтуера,оптимизация,хаков е,работа с програми,качване на софтуер,смяна на firmwаrе,сертифициране на софтуера,нека сърфира из интернет чрез wifi,нека открие,че не може да гледа всички клипове в нета,както и от vbох7,защото няма пълна флаш подръжка,нека се научи да конвертира в подходяща резолюция видеоклипове,ако иска да ги качва в телефона.Ако наистина искаш да се учиш вземи N97.Предостатъчно неща ще научиш.И когато с времето сама откриеш,а не ние тука да ти казваме,че НОКИЯ телефоните са меко казано смешни-тогава мини спокойно на следващото ниво с Андроид,или Айфон,без да осакатяваш тези мощни и пълни с функции телефони с използване само на базови неща като камера и музика.

Nam3less3
05-13-2011, 06:21
Опасявам се,че ако си купиш Самсунг Галакси S,много голяма част от възможностите ще останат неизползвани,скрити дълбоко,а ти дори няма и да подозираш за тях.Това е истинско осакатяване,когато си вземеш мощен телефон с извънземни възможности,а го ползваш само за разговори,музика и камера.Като базов потребител по-добре започни да се учиш на N97.Не скачай на мощна машина като Самсунг Галакси S.Това е като от 1 клас директно в 10 клас.Симбиян си е школа.От 2005 г ползвам Симбиан.На този етап много можеш да научиш от него.Нека авторката,ако наистина иска да се учи на този етап по-добре да забрави за N900 и да започне първо с елементарните неща като Операционната система,паметта,ъпдейт на софтуера,оптимизация,хаков е,работа с програми,качване на софтуер,смяна на firmwаrе,сертифициране на софтуера,нека сърфира из интернет чрез wifi,нека открие,че не може да гледа всички клипове в нета,както и от vbох7,защото няма пълна флаш подръжка,нека се научи да конвертира в подходяща резолюция видеоклипове,ако иска да ги качва в телефона.Ако наистина искаш да се учиш вземи N97.Предостатъчно неща ще научиш.И когато с времето сама откриеш,а не ние тука да ти казваме,че НОКИЯ телефоните са меко казано смешни-тогава мини спокойно на следващото ниво с Андроид,или Айфон,без да осакатяваш тези мощни и пълни с функции телефони с използване само на базови неща като камера и музика.Да но парите са си пари, защо да ги харчи само за да научи тези неща, не си струва.

JungleJaguar
05-13-2011, 06:43
Защото ние с времето и опита сме разбрали,че Нокия са свръхсмешни смартфони,а тя тепърва се учи.Съмнявам се и да научи само тези неща,които изброих.По-скоро не би се занимавала даже с ъпдейти,фирмуери,софтуери и сертифициране,а с музика и камера.Така,че вместо да си даде парите за Самсунг само за камера и музика по-добре за Нокия.Така и така Нокия са сакати,а виждаш ли-тя дори не вижда,че са смешни телефони.Щом й харесва и я прави щастлива да взима N97.За базов потребител е предостатъчно,а и ако иска да се учи-това е перфектна начална школа.

VampireLover3
05-13-2011, 07:10
Добре ще е Nokia n97 надявам се, че няма да ме подведете. И все пак искам да попитам много ли е бавен или .. :(

Все пак ще видя и samsung galaxy s !

Nam3less3
05-13-2011, 07:18
Добре ще е Nokia n97 надявам се, че няма да ме подведете. И все пак искам да попитам много ли е бавен или .. :(

Все пак ще видя и samsung galaxy s !Виж го и ги сравни 2те на живо, само заради дисплея ще поискаш да избереш галаксито(е, надявам се да не си от онези, които не си падат по супер амолед) :D
Иначе си купуваш н97 за да намразиш нокиа в бъдеще(да си изпатиш от лошия опит), така изглежда :lol:

JungleJaguar
05-13-2011, 07:36
Добре ще е Nokia n97 надявам се, че няма да ме подведете. И все пак искам да попитам много ли е бавен или .. :(

Все пак ще видя и samsung galaxy s !

Сравнен със Самсунг Галакси S,N97 е като Хонда застанала до последен модел Мерцедес Макларън.
Но,зависи от нуждите ти.

bullit
05-13-2011, 11:14
Добре ще е Nokia n97 надявам се, че няма да ме подведете. И все пак искам да попитам много ли е бавен или .. :(

Все пак ще видя и samsung galaxy s !
Чуствам,че ще псуваш после някой заради тоя N97 ама да видим :D От една страна колегите са прави дали N900,дали Galaxy S,или пък iPhone с твоите знания определено и 3-те ще бъдат доста по-малко използвани отколкото е истинския им потенциал.Обаче от друга пък е гадно да я набутаме да си вземе N97 и после да си блъска главата с него като разбере какво дръвче е.Все пак човек не си взима всеки ден телефон и ще трябва да кара с него поне примерно година.

JungleJaguar
05-13-2011, 13:21
И тоз момент го има.
Но съмнявам се за 1-2 години да разбере колко е дървен при използване на функции,които ще замажат положението.
Въпреки това Най-добре си вземи Самсунг Галакси S.Без майтап.Остави дърварската порнография наречена Нокия N97 за балъчетата,остави Нокия N900 за най-напредналите и си вземи Самсунг Галакси S-нещо ново,мощно,функционално и с което няма да имаш нито един от проблемите на Нокия,с които ще се сблъскаш и после наистина ще ни псуваш.Това май е най-добрият избор.А и както каза никой не е роден научен.

VampireLover3
05-13-2011, 16:57
Единствено този телефон ли може да ми предложите? :(

JungleJaguar
05-13-2011, 17:24
Единствено този телефон ли може да ми предложите? :(

Вампирке,този Самсунг е поне за мен в ТОП 3 на едни от най-здравите,мощни,функционалн и и завършени телефони на пазара.Все едно Самсунг Галакси S е при телефоните като едно мощно черно Ламборгини !
Падаш ли си по Ламборгини?
Въпроса е излишен.
Купувай и грам не му мисли,че си се прецакала нещо.
Знам,че ти изглежда голям и мъжки,но с него ще си доста,ама доста по-напред от почти всеки друг.Черното ти мощно Ламборгини ще издуха всичко на пътя.Гарантирам ти го.

VampireLover3
05-13-2011, 17:29
Да, разбирам, но ми се иска да е с qwerty клавиатура. Видях, че има и samsung galaxy s PRO, но нищо не можах да намеря за него.

VampireLover3
05-13-2011, 17:52
Да попитам м/у тези телефони кой ще ми препоръчате:

Sony Ericsson Xperia mini pro http://www.359gsm.com/Sony-ericsson-Xperia-mini-pro.html

Motorola MILESTONE - и ако може да ми кажете на каква цена е горе долу?

dubi95
05-13-2011, 18:48
Добре ще е Nokia n97 надявам се, че няма да ме подведете. И все пак искам да попитам много ли е бавен или .. :(

Все пак ще видя и samsung galaxy s !

прекалено много бавен е-като компютър с 512 мб рам ддр 2 памет и интел атом 1.5 процесор-и искаш на него да играеш гта 4 :D вземи си този телефон:
Мотороал милестоне 8гб http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=60861

с андройд и хардуерна клавиатура и 5 мп камера и андроид ос.

RadioMan
05-13-2011, 20:27
Тихо е ламарчо ти твоите проблеми не можеш да решиш а камоли на хората лягаи си вече

Nam3less3
05-13-2011, 23:59
В интерес на истината, Motorola MILESTONE 1 е най-добрият андроид с хардуерна клавиатура от средния клас, а от високия са MILESTONE 2 и Sony Ericcson XPERIA Pro, тъй че който и от тях да вземеш, все са мощни, функционални и изпипани смартфони, няма да сгрешиш.

JungleJaguar
05-14-2011, 06:08
Да, разбирам, но ми се иска да е с qwerty клавиатура. Видях, че има и samsung galaxy s PRO, но нищо не можах да намеря за него.
Незнам защо искаш да е с QWERTY клавиатура?
Това е пълна отживелица.
Знаеш ли,че от неизбежното вадене и криене на клавиатурата идва момент ,в който както при слайдерите има доста голяма вероятност да се прецака я някоя жичка,я нещо по-важно и ценната ти клавитура не само,че няма да работи,но и би направила проблеми и на самия телефон.4 души познавам с телефони с клавиатури.На 3 им спряха да работят и ги караха на сервиз,а на единия не само,че му спря клавиатурата,ами и някои функции на телефона спряха да работят като камерата не снимаше и функциите откачаха.Аз оттам намразих хардуерните клавиатури.И без клавиатура се пише удобно.Като обърнеш телефона и ти излиза пак пълнофункционална QWЕRTY клавиатура и при бърз и стабилен телефон писането с пръсти или стилус е светкавично и по-бързо от писането на клавиатура.Иначе,да една клавиатура дава много по-як външен вид и прави телефона все едно е мини лаптоп,но дотам.

VampireLover3
05-14-2011, 07:54
Е ако моторолата е до към 600 лв, може би ще си взема нея.

Nam3less3
05-14-2011, 08:46
Аз по-лесно пиша с вертикална виртуална клавиатура, отколкото с хоризонтална хардуерна.

JungleJaguar
05-14-2011, 09:03
Аз по-лесно пиша с вертикална виртуална клавиатура, отколкото с хоризонтална хардуерна.
То и ако обърнеш хоризонтално телефона пак се появява пълна QWЕRТY клавиатура 100 пъти по-удобна от хардуерната клавиатура с малки копченца.
И наистина както каза се пише много по-бързо на виртуалната.

dubi95
05-14-2011, 20:15
Е ако моторолата е до към 600 лв, може би ще си взема нея.

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=60861

605 лв.

VampireLover3
05-15-2011, 05:28
Е ако моторолата е до към 600 лв, може би ще си взема нея.

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=60861

605 лв.

Да, от multirama ще си я взема и там е толкова. 8)

BlueMoonMonster
06-21-2011, 10:11
Не си вземай телефон със Symbian.. не че нещо ама ще я спират