PDA

View Full Version : Какво ще кажите за тази програма ......... ?



Neota
05-03-2011, 19:45
Здравейте ще говоря направо.
Моята мечта е да стана баскетболист.
Тренирам от 6-7 месеца някъде на лостове и имам прогрес,пробвах най различни графици,но виждам ми се слаби(което не значи,че съм тренирал слабо даже си разбих психиката кажи речи,наб съм още ко да правя ),създадох си един 4 пъти в седмицата,като целта ми е да тренирам горна предна част,задна и долна за крака,за отскока ми(също за сила и хармонично развитие на тялото),пробвал съм една програма 3 пъти в седмицата яко тренировка за крака около 3-4 седмици с постепенно покачване на бройката в кръговете с упражнения,който правих.Горе-долу има ефект,но слабо(като да отбележа,че последните 2 дни,които трябваше да тренирам не тренирах,защото програмата стана прекалено тежка за мене пък и отделно на лостове и баскет и айкидо не се фукам просто така съм решил, и така реших 3 пъти баскетбол в седмицата 3 пъти айкидо и графика ми ,е така (Имам щанга,на която не може да се слагат допълнителни тежести,те са заварени та нз.колко тежи,но пак биа за трениране)
(между всяка серия около 2-3 мин).
Пон-
Крака-Клякане с щанга 4x макс пов. 110 градуса клякане 4 x макс пов. 90 гр. 4 x прасец макс пов.(върху итем :Д)
за гръб и бицепс набиране надхват - 4x макс пов. подхват 4 x макс пов. корем(правя пред лаптопа :Д на един клип за корем) и бягане 8-10 км.бягане
Втор-почивка
Сряда
Кофички 4x неа се повтарям всичко на макс повторения 4x лицеви
Има едно упражнение ,за трицепс на скамейка дето се опъват краката напреде нз . как се казва 4x за рамо с гири 4x (с мои думи разгъване на ръцете в страни от тялото),корем и 8-10 км.бягане
Чет-почивка
Петък-За пон
Събота-Поч
Неделя-За Сряда.
Като баскетбола само пон сря и петък.Но не мие наясно дали от едни 12 серии за крака ще ми се покачи отскока дето са общо с прасеца и др.те мускули на краката.

Chacho
05-03-2011, 19:56
Порови се в Google за plyometrics. Този тип тренировки са като за теб.

Другото понятие, което ти трябва е explosive strength.

За хармонично развитие трябва да тренираш всичко.

Neota
05-04-2011, 11:44
Мерси много