PDA

View Full Version : Има ли някаква вероятност да повтарям годината???



Concussion
05-04-2011, 05:39
Здравейте. Аз съм 8-ми клас и имам голям проблем с Математиката. Завърших първия срок с тройка, а за втория срок оценките ми са две двойки. Госпожата каза, че ако имам още една двойка ще ме остави на изпит. Добра ученичка съм, но тази математика... :( Много съм изплашена, че може да повтарям годината. Доколкото знам изпити не се взимат, а се дават, а госпожата вижда че се старая в часовете и правя каквото мога. Утре ще я помоля да ме изпита за да мога да си поправя оценката.Има ли такава опасност за мен? ;(

Adynamia
05-04-2011, 05:44
Има, има вероятност да ти остави 2.
Какво да ти кажа - частни уроци. :)

Sunwell
05-04-2011, 07:17
Естествено, че има вероятност, но при тройка и двойка, при положение, че те е видяла, че се стараеш, може да ти остави тройка преспокойно (:

Greennight
05-04-2011, 07:21
Има вариант.И аз съм много зле.Първият срок с 3ка сега с 3,3,2,2...

marin4itu
05-04-2011, 07:22
Спокойно не се шашкай, аз 4 години съм била на ръба да ме остави на изпит, но никога не съм оставала. Винаги изкарвах 3. Почни частни уроци, а ако нямаш възможност помоли приятелка или приятел, който поназнайва задачите да ти обяснява. Изпитите са 3 (мисля), така че ще ги вземеш. Просто трябва да положиш малко усилия.

horacio
05-04-2011, 07:24
Ау и аз съм много зле по математика :lol: имам 2 и 3 :lol: :lol: и са на класното не знам колко ще имам

Ех таЗ математика


Иначе ако наистина се стараеш може да ти остави 3-ка за годината

tArIkAt
05-04-2011, 08:33
според мен само те плаши ;д след като си добра ученичка, а и се стараеш, няма да тръгне да ти преебава цялата ваканция, освен ако не е някоя злобна кучка ;д и аз съм супер зле по математика, ама хващам 3 и 4 ;д проблемът е, че не учиш достатъчно по този предмет.. аз не съм отварял учебник от 2 години, затова оценките ми са такива.. преди като си учих, имах само 5 и 6..

Ssummerjam
05-04-2011, 17:35
Предполагам, че няма да ти остави 2, виждайки че се стараеш. :)

Concussion
05-05-2011, 10:34
Mного ви благодаря на всички за отговорите! :-)
Днес попитах госпожата дали може да ме изпита за да си поправя оценката, защото имам две двойки и тя ми каза, че вижда че се старая и полагам труд колкото мога и че ако продължавам в същия дух няма да видя 2. :)

vankata5555555
05-05-2011, 15:30
Изпита е най-малкия проблем.Работата е да не се излагаш и да стигаш до него.И аз съм много зле по математика.

Tihon4o
05-05-2011, 15:44
Математиката е най-големия ми кошмар и все пак някак успявам да държа петицата. Извинявай, но материала в осми клас е къде къде по-лесен от това, което те очаква по-нагоре, а както си тръгнала.. И, да, има голяма вероятност да останеш на поправителен. Моят съвет е да вземаш ДОСТА частни уроци, да слушаш внимателно в час и да си пишеш редовно домашните. Не се притеснявай да питаш учителите или съученици, не вярвам да са чак такива гадняри. Успех, не се давай на математиката.
Осми клас съм и аз.

Concussion
05-05-2011, 17:28
:( Аз съм в езикова паралелка и целият клас сме много зле по математика, повече ни се отдават езиците. От следващата година ще ходя на уроци и няма да изпускам консултации, но просто тази година съм 8-ми подготвителен клас и нямам никакво време като съм по цял ден на училище. :o Благодаря ви за съветите!