PDA

View Full Version : Имам проблем...



lordjimen
05-04-2011, 11:35
Имам проблем с походката. На 13 години съм и мисля , че съм я искривил.Когато ходя ходилата са по на вътре от колкото трябва.Мисля ,че е заради кецовете ми.Плюс това тренирам водна топка и то сериозно и се чудя от какво може да бъде и как да го оправя.Благодаря предварително :)

stigmata
05-04-2011, 11:37
Има специални медицински обувки за тая работа,но е трябвало да ги носиш още като дете.Сега мисля,че е късно,но не знам!

navar
05-04-2011, 21:05
нищо ти няма ,,споко.
погледни майка си или баща си :0 някой ходи като теб :0 нито си първия ,нито последния :)

anonymous546178
05-05-2011, 08:50
Ами отиваш на ортопед, изписва ти подходящи стелки/обувки и даваш натам... Хубаво е да се коригира, но не е задължително..На мен двете ми ходила сключват прав ъгъл по между си, не е болка за умиране, но има недостатъци- по-бавно тичане и болки в колената при клек

lordjimen
05-05-2011, 11:47
Ами отиваш на ортопед, изписва ти подходящи стелки/обувки и даваш натам... Хубаво е да се коригира, но не е задължително..На мен двете ми ходила сключват прав ъгъл по между си, не е болка за умиране, но има недостатъци- по-бавно тичане и болки в колената при клек Aха , ама има ли друг начин да се оправи? Защото не искам да стигам до лекар.Благодаря иначе мн ми помогна

anonymous546178
05-05-2011, 13:08
Не знам какъв точно ти е проблема.. ако е като моя се старай да си изправиш походката.. вземи си други обувки.. опиши по точно как стоят нещата

lordjimen
05-05-2011, 14:10
Еми краката са ми горе долу като твоето положение , само че по малко градуса и то навътре . Стъпвам криво и с двата крака.Не е огромен проблем , но както ти каза тичаш по бавно . Когато се старая да ходя правилно успявам , но ми е някак по... как да го кажа трудно.Мисля , че е от кецовете , защото са 1 , 2 номера по големи доколкото знам . Сега вече ги стягам или нося летните ми маратонки и избягвам да ги нося . Старая се да ходя правилно и гледам да не стъпвам вече криво ама не знам дали това ще помогне .

anonymous546178
05-05-2011, 15:00
пръстите ти нвътре или навън са изкривени.. предполагам навън.. старай се да ходиш правилно и проблема ще се оправи.
Още един въпрос стъпалото ти как е.. всмисъл, нормално или плоско?

lordjimen
05-06-2011, 06:27
Еми мисля , че стъпалото ми е нормално. Пръстите са ми на вън както каза . Щом ще се оправят ако се старая да ходя нормално значи няма страшно.Иначе много благодаря ако има нещо , което да кажеш пиши тука.