PDA

View Full Version : Започвам диетата на Пиер Дюкан ...



Deliah
05-04-2011, 19:08
Започвам диетата на Пиер Дюкан. :) Малко я развалих по Великден , но сега съм навита да я спазвам стриктно и да се превърна в момичето ,което винаги съм искала да бъда. Търся желаещи да се присъединят и заедно да се борим ;) :grin:

casiotw881
05-04-2011, 19:11
Най-добрата диета, майка ми я следваше и успя да свали 12 килограма за 45 дена :) 8-)

tequilasunrisee
05-04-2011, 19:21
успех.(:

YoungDD
05-04-2011, 19:51
Някой може ли да ми разясни какво представлява тази диета? :oops:

Shinyy
05-04-2011, 20:26
Някой може ли да ми разясни какво представлява тази диета? :oops:

Ето тук пише всичко:

http://www.evropea.com/diet_dukan.html

SorrowEyes
05-05-2011, 06:44
В тази диета са открити много недостатъци, които не ми се изтъкват в момента. По принцип тя е хубава за по-възрастни хора или поне над 18 години. За подрастващ организъм е крайно неподходяща. И аз имам позната (над 50 години е, не знам точно колко) и свали 15 килограма. Спря да я спазва и си ги върна обратно. Прави си изводите. Най-важното при отслабването не е да се водиш стрикно по нечии думи и някакъв човек да ти казва в колко часа какво да ядеш, а да разбереш за себе си какво ти харесва и какво не толкова. Да започнеш да ограничаваш високо калоричните неща за сметка на плодоветеи т.н. (ти сигурно си ги знаеш нещата) . И постепенно апетита ти по естествен начин ще намалее и няма да ти се яде толкова много и ще си си изградила режим, който пасва на тялото ти => няма да си върнеш килограмите.
(това ти го казвам в случай, че размислиш за Дюкан :) )
Пожелавам ти много успех и дано успееш да свалиш килограмите и да не си ги върнеш след това :)

pitfall
05-05-2011, 07:00
Аз преди се бях навила да я спазвам и карах една едмица само на белтъчини, и наистина свалих няколко килограма, не знам точно колко, обаче после я спрях ... върнах си 2-3 килограма най-много. :lol:

stelkastel
05-05-2011, 07:41
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!НЕ Я ЗАПОЧВАЙ!МОЛЯ ТЕ, НЕДЕЙ, ЗА ТВОЕ ДОБРО Е!ПРАВИХ Я ПРЕЗ 2009 ГОДИНА И КОСАТА МИ ОЩЕ НЕ МОЖЕ ДА СПРЕ ДА ПАДА!ПРАВИ СИ ИЗВОДИТЕ!!!!!

Rebirthing
05-05-2011, 07:46
Приятно прекарване в болницата :lol:

Shinyy
05-05-2011, 08:50
Наистина може косата ти да започне да ПАДА! Не си заслужава ;х
По-добре започни 90 дневната!

babity
05-05-2011, 09:56
Честно казано и аз не я препоръчвам. Преди година свалих 10кг за отрицателно време с нея и йо-йо ефектът е едно настрана, но постоянно имах проблеми със стомаха от тази диета.

karz
05-05-2011, 16:01
Подкрепям Shinyy! Наистина много по-добре ще се отрази 90-дневната на тялото ти отколкото на Дюкан! :) :)

SuperBadSuperFresh
05-05-2011, 17:03
Една приятелка наистина свали с нея много,без странични ефекти и си ги запази.Но лично на мен стомаха на 10-тия ден ми се прецака мноого стабилно,така че не е за всеки.Опитай,но ако усетиш и най-малкото неразположение-спри.

shisharka
05-05-2011, 18:58
От всички диети точно тази ли реши да спазваш ? Защо не се храниш просто здравословно , да изключиш боклуците и да наблегнеш на полезните храни , повече спорт и така . Тази диета има много противопоказания , по-нагоре казаха : косата пада , стомаха ти се прецаква много яко , какво ли още не може да ти стане . Заслужава ли си да поемеш такъв риск , за нещо което дори не знаеш дали ще ти помогне ?! Не я започвай , тялото ти въобще не се радва , като му сменяш режима на хранене през седмица - две :? още повече като го подлагаш на такъв стрес с диета като тази . Изборът си е твой , няма какво повече да кажа :?

psych0
05-05-2011, 19:07
Приятно прекарване в болницата

Naik1
05-06-2011, 21:45
В тази диета са открити много недостатъци, които не ми се изтъкват в момента. По принцип тя е хубава за по-възрастни хора или поне над 18 години. За подрастващ организъм е крайно неподходяща. И аз имам позната (над 50 години е, не знам точно колко) и свали 15 килограма. Спря да я спазва и си ги върна обратно. Прави си изводите. Най-важното при отслабването не е да се водиш стрикно по нечии думи и някакъв човек да ти казва в колко часа какво да ядеш, а да разбереш за себе си какво ти харесва и какво не толкова. Да започнеш да ограничаваш високо калоричните неща за сметка на плодоветеи т.н. (ти сигурно си ги знаеш нещата) . И постепенно апетита ти по естествен начин ще намалее и няма да ти се яде толкова много и ще си си изградила режим, който пасва на тялото ти => няма да си върнеш килограмите.
(това ти го казвам в случай, че размислиш за Дюкан :) )
Пожелавам ти много успех и дано успееш да свалиш килограмите и да не си ги върнеш след това :)

Напълно съм съгласен.
Защо трябва да следваш определена диета? Защо си мислиш, че като свалиш 10кг и всичко ще е наред? Послушай хората, които са пробвали и са ти отговорили преди мен. Освен 'йо-йо ефекта' може да последват различни здравословни проблеми => няма смисъл заради единия стегнат корем да си таковаме таковата на здравето, нали?
Най-добрият вариант е да разбереш какво трябва да ограничиш, да си съставиш хранителен режим и да спортуваш и все пак всичко с мярка!
Не ми се вярва, че имаш нужда да сваляш килограми и килограми, че да прибягваш до диети. Диетата е точно криза за организма, още повече ако си под 25г. и имаш нужда от още по-разнообразна храна. Това не е шега работа. Консултирай се с личен лекар, треньор, диетолог, но не започвай диета само защото си чула от някого, че ще свалиш 10кг. Освен това след самата диета трябва малко по малко пак да започнеш да ядеш това, което диетата ти забранява. Точно този момент много хора го пропускат и отново качват сваленото. Дано съм помогнал :)

nefchi_bs
05-07-2011, 07:54
Аз я правих миналата година и свалих 15кг за месец и нещо,но при мен не е имало нищо нередно даже лятото свалих още 5 ...

Naik1
05-07-2011, 15:22
Нередностите понякога излизат на яве след доста време ..

SUNinTHEsunset
05-07-2011, 17:30
Спазвах я стриктно 2 месеца,без никакви нарушения.Не свалих АБСОЛЮТНО нищо само където цикълът ми спря в началото на втория месец,за което я и прекратих,но продължи да не ми идва и в следващите пет.В интерес на истината познавам хора,които са отслабнали драстично с този режим,но явно понеже аз нямах много за сваляне нямаше резултат.Ти решавай дали да я започнеш.

FuckingFreak
05-07-2011, 17:34
Дали ще има йо-йо ефект си зависи от нея. След всяка диета (дори най-простото ограничаване) ако има по едно последвало свинско захранване ще си върне килограмите :) Но и аз съм на мнение че това е стрес за организма, по-добре ограничи вредните храни и виж как ти се отразява, това че хората са свалили 10+ кг от нея значи са били според мен на такава възраст че простото ограничение не им влияе, защото са затлъстяли..

Deliah
05-07-2011, 18:46
Момичета преди 3 години бях 73 килограма и се чувствах ужасно. В последствие си счупих крака и напулнях до 76 килограма.Имах мотивация и за 2 години стигнах 56 килограма и си ги запазих единствено и само след като престанах да приемам следните : газирано,тестяно ,пържено, мазно и сладко . Обаче не спортувах и не мога да кажа ,че имам много стегнато тяло. КОжата ми на корема е отпусната и каквото и да правя все имам паласки и коремче . Затова се принуждавам да правя тази диета и мисля да я съчетая с тичане всяка вечер + коремни преси и т.н. Пробвах я преди месец издържах 10 дни ,но дойде Великден и не се сдържах , а виждах промяна. :neutral:

Naik1
05-08-2011, 10:12
Абе хранете се здравословно, тичайте, почивайте, правете си там коремни преси, лицеви опори и други упражнения вкъщи, не се изисква кой знае какво. Всички искате като с магическа пръчица за 2 седмици да изкарате перфектни тела. Ако бяхте започнали от есента, до лятото всички щяха да ви заглеждат. Повечето зимата се съдират от ядене и мързелуване и като се стопли се сещат, е имат излишни 10кг.. иска се постоянство и време, а не да си подлагате организмите на такива стресове..

prettyIdeath
05-08-2011, 12:25
[b]Недей да спазваш тази диета! Аз например потдържам кг си като всеки ден преди закуска и след вечеря пия една чаша топла вода с 2с.л. мед, ям почти всеки ден по една две шепи орехи, ако нямам възможност да изям междинната си закуска (преди или след обяд) . Ям пълнозърнест хляб, изключих олиото от менюто си , като има и изключения - мама като наготви някоя манджа, но и тя започна да намалява количеството му дори при готвене. 1-2 дни в седмицата не ям месо, сирене, кашкавали и т.н.
Ще ти кажа една диета която спазвам ако кача някой друг кг, има я и в интернет, но аз съм си добавила и още, понеже не издържам на глад, а и не трябва да се гладува:
1 ден : 6 твърдо сварени яйца, 1 зелена салата
2 ден: 500гр к. мляко ниско калорично, 1-2 ябълки
3 ден : 600-700 гр пил. филе (аз си го варя без мазнина и сол)
4 ден : 200 гр. варен ориз-бял, ако искаш си го направи с булъон
5 ден : Сваряваш си 5-6 картофа, средно големи, даже ако искаш си направи картофена салата, НО не слагай олио и не я соли много
6 ден: само ябълки

Не забравяй водата, всеки ден, най-малко по 1,5л и не само при спазване на диетата , а и въобще.
Най-добрата диета е като намалиш вредните храни - всички знаем кои са те и е много важно да не се застояваш. Всеки ден ходи пеша поне по един час, яж по часовник и бавно.

И нещо което искам да споделя с всички - КЪЛНОВЕ. Не само са много вкусни, но и полезни !
Надявам се и аз да съм била полезна.

ri41
05-08-2011, 12:34
Момичета преди 3 години бях 73 килограма и се чувствах ужасно. В последствие си счупих крака и напулнях до 76 килограма.Имах мотивация и за 2 години стигнах 56 килограма и си ги запазих единствено и само след като престанах да приемам следните : газирано,тестяно ,пържено, мазно и сладко . Обаче не спортувах и не мога да кажа ,че имам много стегнато тяло. КОжата ми на корема е отпусната и каквото и да правя все имам паласки и коремче . Затова се принуждавам да правя тази диета и мисля да я съчетая с тичане всяка вечер + коремни преси и т.н. Пробвах я преди месец издържах 10 дни ,но дойде Великден и не се сдържах , а виждах промяна. :neutral:
не прави глупости, продължи да се храниш здравословно, обаче вкарай някакъв спорт, хем ще се стегнеш, хем ще отслабнеш, ако толкова ти е наложително пробвай НВД, посъветвай се с някой фитнес инструктор или виж 90 дневната диета, тоя Дюкан да не ти обяснявам колко е вреден и до какво води, тая диета трябва да я забранят ако питаш мене

ViviG
05-08-2011, 16:07
A какво точно представява 90-дневната?

SUNinTHEsunset
05-08-2011, 16:45
A какво точно представява 90-дневната?
http://www.dieti-otslabvane.com/90-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B4%D0%B8% D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%BC%D0%B0%D0%BA% D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%BE%D 1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0% B5
Тук може да прочетеш.Има и много форуми в които спазващите я споделят опит,рецепти или просто се подкрепят.

tinkiwinkidipsi
05-08-2011, 19:21
Ще ти дамм един съвет - не я започвай тази диета... Аз я правих преди 2-3 години и съвсем не отанах доволна. За това че се свалят килограми , наистина е така... Но след първата седмица просто бях толкова прималяла и отпаднала , че едвам се движех... и това беше така въпреки , че си ядох колкото ми се искаше... цикълът ми трябваше да дойде на първата седмица , но ми дойде 2 седмици след като приключих с диетата... така че сама си прави изводите .. :(

ViviG
05-10-2011, 09:33
Някои пробвал ли я е тази 90-дневна? Трябва ли да практикувам някакъв спорт паралелно с нея? Благодаря предварително:)