PDA

View Full Version : Фотоапарат....мегапиксели?



vanesa0pld
05-04-2011, 20:03
Здравейте.
Искам да си купя фотоапарат някъде до 160 лв максимум.
Бях си харесала един от 12мегапиксела(не си спомням марката,но беше някакво горе-долу известна),но една приятелка ми каза че е по добре да си купя Canon,дори и да е 8 мегапиксела
Та вие съгласни ли сте?По-добре ли е на някаква друга марка 12 мегапиксела или на Canon 8 мегапиксела(тези по 10 и нагоре са по-скъпи? :D

MakeMeLaugh
05-04-2011, 20:54
Съгласни сме. ;)

Не са важни мегапикселите вече. Това беше важно преди доста години.

stefity
05-05-2011, 06:42
Така е, пикселите не са от толкова голямо значение, та когато си търсиш апарат да избираш по тях. За 160 лв ти препоръчвам Fujifilm, за тези пари ще останеш доволна. Не се хвърляй на Canon, защото сапунерките им не струват, а и за 160 лв трудно ще намериш нещо хубаво. Та, избери Fuji или Olympus. :)

machoka
05-05-2011, 07:10
Гледай ква е оптиката, а не мегапикселите.

Greennight
05-05-2011, 07:18
Еми не знам,но предполагам,че с над 6-7 мегапиксела,няма да имаш проблеми.Аз с нокиа Н95 правя много добри снимки,с отлично качество-5 мегапиксела :)

Mirage3
05-05-2011, 09:52
Съгласна със stefity.
Аз имам Samsung, но не съм напълно доволна от него. Не трябваше да прибързвам да си го взимам.

bloodyF
05-05-2011, 11:27
само за сравнение-една приятелка е запалена аматьор-фотографка и си беше купила за 500 лева някъде fujifilm и снимките са и толкова бледи , някои са и замазани (на дневна светлина и без мърдане), а друга имаше някакъв самсунг (мъничък) и такива кристални снимки + видео правеше че .. няма връзка : )
за тея пари самсунг правят хубави и сравнително евтини фотоапарати..


** лично мое мнение ! :)

Auriss
05-05-2011, 17:10
. Не се хвърляй на Canon, защото сапунерките им не струват, а и за 160 лв трудно ще намериш нещо хубаво. Та, избери Fuji или Olympus

За сапунерките на канон не знам - аз минах от сапунерка на пентакс към дслр на никон ,но действително е по-добре да обърнеш внимание на разни ревюта в нета ,вместо да гледаш пикселите. Харесай си апарат (дори и да е на вид :d ) ,провери го в гугъл ,отиди в магазина и ако ти пасне - грабвай. В този ценови клас разликата между моделите едва ли е кой-знае колко голяма.