PDA

View Full Version : Пускат ли непълнолетни в дискотеките по време на баловете



betit00
05-04-2011, 21:36
Здравейте!
На 16 години съм и тази година ще съм дама на бала на моя приятел. Въпросът ми е лесно ли пускат непълнолетни по дискотеките и може ли приятелят ми да ми бъде придружител или придружителят може да бъде само родител? Бях чувала за някакви декларации които можело да се попълнят от родител ако знаете кажете от къде се вземат?

Greennight
05-04-2011, 21:46
Зависи от града и дискотеката.

betit00
05-04-2011, 21:50
Зависи от града и дискотеката.


От София съм чувала съм за някой че пускат в други не

catalogueofanger
05-04-2011, 21:53
Не можеш да посещаваш нощни заведения /а от скоро и такива, в които се пуши, независимо дали са нощни клубове или не/, ако нямаш пълнолетие. Спрямо първият закон можеш да влезеш в такова само с придружител, който е твоя пряка роднина по женска линия, сиреч само майка и сестра. По първата част от закона, заобиколката е само нотариално заверен документ, в който се делегират настойнически права на определено лице. Що се отнася до втората част от закона не мога със сигурност да ти кажа.

SuNsEt
05-04-2011, 22:10
То и аз щях да бъда дама на бал,но родителите ми не позволиха точно,защото има забрани...и не съм пълнолетна.

betit00
05-04-2011, 22:15
точно за това питам за тези декларации защото наще са съгласни но ме притесняват проверките защото точно тогава ще са по засилени от къде се вземат или някакъв сайт от който да се изтеглят ?

RatkoMladic88
05-04-2011, 23:06
Ако не изглеждаш детски няма да стане проблем, въпроса е да не сдухаш, иначе по баловете гледат дали имаш 18 8-) ако имаш покана мисля че няма да ти направят проблем, имах съученичка, която нямаше 18 на бала си и влезна..друг е въпроса че може да ги подкупиш, но най-добре както младежа по-нагоре с асоциалния аватар!

Greennight
05-05-2011, 07:33
^Не е така...В София,вече абсолютно навсякъде,освен,ако не изглеждаш на 30+ ти искат лична...

RatkoMladic88
05-05-2011, 12:37
^Не е така...В София,вече абсолютно навсякъде,освен,ако не изглеждаш на 30+ ти искат лична...прочети пак, казах точно че по баловете искат на случайниците и попринцип искат...но ако си в някаква бална рокля, едва ли ще забележат :)

Pliok0019
05-05-2011, 15:36
Не можеш да посещаваш нощни заведения /а от скоро и такива, в които се пуши, независимо дали са нощни клубове или не/, ако нямаш пълнолетие. Спрямо първият закон можеш да влезеш в такова само с придружител, който е твоя пряка роднина по женска линия, сиреч само майка и сестра. По първата част от закона, заобиколката е само нотариално заверен документ, в който се делегират настойнически права на определено лице. Що се отнася до втората част от закона не мога със сигурност да ти кажа.
Доколкото знам, това беше преди. Сега непълнолетните нямат право да влизат в заведения, в които се пуши и нямат право на придружител.

catalogueofanger
05-05-2011, 21:58
КАК САЙТ БЕ МОМИЧЕ ?!? Родителите ти грамотни ли са ? Те трябва да знаят какво означава НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕНО РАЗРЕШЕНИЕ.

Ратко, това с балната рокля не е гаранция. Моя съученичка, която нямаше 18 на НАШИЯТ бал, съответно НЕЙНИЯТ, НЕ ВЛЕЗЕ в дискотеката. Просто не я пуснаха. Звучи, абсурдно, но факт.

Пльок, за това казвам, че измъкването от първия закон е това, от втория не знам. Тъй като удара върху непълнолетните в момента е двоен.

Decu
05-05-2011, 22:02
С нотариален акт не става. :)

catalogueofanger
05-05-2011, 22:05
С нотариален акт не става. :)

С нотариален акт определено не става. Освен да си продадеш апартамента, друго не знам да става :D

Decu
05-05-2011, 22:07
Така де... 8-) нотариалното пълномощно? Имам дори хахах.

catalogueofanger
05-05-2011, 22:15
Щом ви е такава драма, защо не се обадите в МВР да попитате ? От там ще ви отговорят с пълна точност каква вратичка може да се открие, ако изобщо съществува законова такава.

Ако разчитате на това да не ви поискат лична карта - шанса е изключително малък. По баловете дискотеките се проверяват нон-стоп от полиция, а наказанието за собственика при хванат непълнолетен е минимум 5 000 лева, а при рецидив или неспазване на други разпоредби е възможно и да замине заведението. За това охранителите проверяват нон-стоп. По същата логика не очаквайте да минете с усмивка или с подкуп. Шанса и при двата случая е доста малък.