PDA

View Full Version : упражнения за обем на коремните мускули



cunt
05-05-2011, 15:45
трябват ми някакви нови упражнения за корем тъй като съм чувал,че едни упражнения трябва да се правят два три месеца и след това да се сменят защото иначе коремът привиква към тези упр и резултатът не е задоволителен.
аз досега правих тези http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY и съм доволен но искам още обем на пресата и всички мускули да се виждат

awerw
05-05-2011, 15:52
Да ти кажа на мен упражнения не ми влияят. Най-добре са за мен коремните и повдигането на краката с коремните много добре си оформих горната част на пресата.

vankata5555555
05-05-2011, 17:28
Всеки път прави различни упражнения.

Naik1
05-05-2011, 20:13
Качването на маса зависи не само от упражненията.
Направи 3 упражнения по 4х10 серии много бавно в края на първата и в края на четвъртата/петата ти тренировка през седмицата. Товари корема за кратко време и после го остави да се възстанови. Упражненията ги сменяй редовно, за да ти се развие по добре пресата :)

Valento
05-06-2011, 08:38
Качването на маса зависи не само от упражненията.
Направи 3 упражнения по 4х10 серии много бавно в края на първата и в края на четвъртата/петата ти тренировка през седмицата. Товари корема за кратко време и после го остави да се възстанови. Упражненията ги сменяй редовно, за да ти се развие по добре пресата :)
през почивката какво да яде?Айде,за упражненията горе долу съм съгласен,4х8 до 10 повторения бих казал че е по-добре,в края на 4та да си сложи нещо тежко на гърдите и да задържа горе по време на пресоването !

Naik1
05-06-2011, 18:50
Храненето е къде къде по-сложно от упражненията. Едно, че не го разбирам толкова, че да давам съвети на други хора, и друго, че човека си пита за упражнения :)
Тежестта на корема е добра идея, но ако го е тренирал. В противен случай ще натовари прекалено гръбначния стълб, а никой не иска това..

vankata5555555
05-06-2011, 20:56
Аз до колкото виждам,той пита само за упражнения.Иначе ако почнем да му обясняваме за всичко,ще стане дълга и широка и ще се развали темата.

cunt
05-07-2011, 11:18
аз питам да ми дадете само упражнения някакви ,които вие правите и сте доволни от тях
другото си го знам :)

Naik1
05-07-2011, 15:19
Не е толкова важно какво упражнение ще направиш, колкото начинът му на изпълнение и редуването на различни упражнения. Изпълнявай ги перфектно, напрягай се максимално с малко повторения (ако си по-напреднал - с помощта на допълнителни тежести) и не претренирай! Точно заради претренирането бицепса и гърдите ми не пораснаха, както останалите ми групи.. и така, ако имаш други въпроси - питай :)