PDA

View Full Version : супер ниско самочувствие



wakethedead
05-05-2011, 17:23
здравейте обръщам се към този форум и хората тук ,защото имам нужда от помощ
значи на 17 години съм момче и имам супер ниско самочувствие
постоянно си внушавам ,че съм грозен или дебел ,а всъщност повечето хора ми казват ,че не е така ,но тва не ми пречи да си се психирам
постоянно съм нервен ,всички ме дразнят , трудно се запознавам с нови хора
кажете ми кво да правя щото ми писна да живея по тоя начин
искам да се радвам на живота а не постоянно да се притеснявам за нещо

Greennight
05-05-2011, 17:29
Еми почни да се занимаваш с някъв спорт-фитнес а-у.Почни повече да разговаряш и така :wink:

Auriss
05-05-2011, 17:41
спри да висиш пред компа
спри да се връзваш на бъзици ,мислейки си че някой иска да те провокира ,когато всъщност се ебава с теб точно толкова ,колкото и с останалите
спри да висиш пред компютъра
тръгни на фитнес или тичай в парка след като не се харесваш
купи си дрехи ,в които се харесваш
смени си прическата
опитай да си позитивен и приятен на околните
спри да висиш пред компютъра
пробвай да си забавен ,но не с някакви изтъркани лафове ,а просто с остроумни вметки...

и пак казвам - спри да висиш пред компа - компютърните игри изнервят ,а и от тях яко се затъпява. Бавно ,но сигурно се превръщаш в досаден смотаняк без теми за разговор ,който се нервира за най-дребното нещо.

danchobg
05-05-2011, 17:53
format :C

mlakniwe2
05-05-2011, 18:42
Аз пък съм много суетен ли как се казва и постоянно търся търся да се огледам някъде-например като излизам и ако духне вятър ако няма къде да се огледам например в някоя кола се чувствам много напрегнат -щото например косата ми ще се разрошила или нещо такова, незнам що съм така просто не мога да си представя да живея без огледало например или нещо на което да се оглеждам, особено за косата пък всички ми викат косата ти не мърда, но аз пак търся къде да се огледам, дори като ходя до магазина се оглеждам 5мин -това няква мания ли е незнам що съм така-това не е много типично за момчетата :-o дори като чакам на спирката пак се оглеждам и имам чувството че всички ме гледат, пък всъщност не е така :D това ми е нещо като навик


по темата и аз трудно се запознаавам с нови хора и трудно се адаптирам например като отидох в ново даскало 8 кл бях много зле-мн ми беше кофти никой не познавах и някъкси не общувах с никой, но постепенно всичко си идва на мястото, наистина тряя да намериш с някой обща тема и тама да се сприятелите по-лесно например компютри или стил музика или пък нещо друго незнам

TheTiger
05-05-2011, 19:42
Аз съм на 20 и аз съм кажи речи като теб :/
На компютър сядам само Събота и Неделя и то само, за да си организирам дейността за дните и вечерно време, за да разпусна :)
Тренирам ежедневно, както и бягах и сега пак ще почвам да бягам ...
>> Няма как братле, това е наща орис :D
Сам виждаш, че има хора на които им върви в любовта на други в учението на трети в работата на 4ти в друго, но всеки има някакъв бъг :)
Ето примерно аз преди да отида да заговоря някое момиче удрям един ром за отскок иии се отпускам, но тогава пък ме мислят за много нахакан 0.о а аз съм толкова земен и разбран човек ....

Noja
05-17-2011, 17:29
Ни се плаши бе, запиши се на някои боен спорт или бойно изкуство, там хората са стабилни, ако се докажеш, че имаш желание да тренираш и имаш добри успехи все ще си намериш причтели от там плюс това като видиш, че постигаш нещо ще си доволен от себе си. Може да ти послужи почти всеки спорт.

KumchoValcho
05-17-2011, 18:24
Промяната става постепенно, не може изведнъж. Почни да четеш Естер и Джери Хикс, примерно. Ще се научиш как с времето да изградиш навика да бъдеш щастлив. :)
Запознай се с ТЕС/EFT (техника за емоционална свобода)

Grommash
05-18-2011, 11:12
format :C

:lol: :lol:

SmilezZz
05-18-2011, 14:17
Спри да се самообиждаш.. Пък и всеки си има чар.. А и нали знаеш,че перфектни хора няма.. Просто си вдигни самочувствието.. Вярвай в себе си и в своите възможности..

Както те посъветваха - запиши се на нещо.. Намери си някакво хоби,което ще те накара да се почувстваш добре и да вярваш в себе си..