PDA

View Full Version : В търсене на приятели ...



BlueCinderella
05-05-2011, 20:17
В училище се чувствам ужасно , нямам приятели . Всички ме смятат за примерна, зубър, отстъпчива,прекалено амбициозна и необщителна или както някой се изрази- само наблюдаваща и слушаща, но не и участваща в разговора.
Да, осъзнавам , че е така, но силно чувствам, че съучениците ми не ме харесват и не мога да се отпусна пред тех и да бъда себе си
Моля ви , дайте ми съвет какво да направя !

darkyy
05-05-2011, 20:24
Опитай се да намериш общи интереси с тях.Общувай по-често и недей да се отказваш.Все ще си намериш приятели :) И недей да се притесняваш! :)

thegreenzombie
05-05-2011, 20:25
ако се депресираш заради това и постоянно си натякваш, че си аутсайдер или нещо такова няма как да ти се помогне ..... и все пак знам какво ти е. не се притеснявай, че голяма част от хората не те приемат такава каквато си, а по-добре се опитай да общуваш с хора на твоето ниво... и най-важното:::просто се отпусни и бъди себе си..... не се впрягай толкова

infected9
05-07-2011, 12:21
..много трудно би намерила обща тема за разговор с тях ако нямате общи интереси.Но съм сигурна ,че рано или късно ще намериш свясна приятелка..

ysmivka
05-07-2011, 16:12
Спокойно не се притеснявай - ще си намериш приятели... колкото и трудно да изглежда.
Опитай да се отпуснеш и казвай това което мислиш, ако нещата пак не се получат явно наистина интересите ви се разминават и няма какво да си кажете. НО ти можеш да имаш и приятели извън училище - не е задължително всичките ти приятели да са точно от училище :)

slicky
05-07-2011, 18:06
В даскалото е хубаво да имаш приятели,но ако нямаш не е толкова фатално.Според мен е важно да си намериш приятели за цял живот,не само за 5-6 години.Трябва някяк си да се "ошлайфаш",щото ако си няква мега забутана никой няма да ти обърне внимание.

terii
05-09-2011, 21:06
Промени отношението си :) Намирай общи теми, интереси с тях.

mimi005
05-12-2011, 08:12
Намери си нови приятели извън училище и мисля,че ще се отпуснеш малко.Знам какво е но не губи вяра в себе си.Успех! :)

Nakadah
05-13-2011, 05:57
Колкото по-рано спре да ти дреме за на другите мнението, толкова по-добре за тебе!