PDA

View Full Version : Моля за мения!



RaWw
05-06-2011, 07:48
Здравейте , пиша тук относно брат ми !!! Той е на 13 и иска да учи html phbb и останалите .. та дали ще е добър избор от негова страна ? Имам предвид чрез това ще може ли да си изкарва хляба за в бъдеще :?

Мерси за отговорите предварително :)

GregoryHouse
05-06-2011, 07:52
Да.

RaWw
05-06-2011, 08:00
Да. хмм благодаря ти за отговора .. но има проблем тук .. нашите родители искат да го запишат в Механо Техникум от където да стане ел. техник .. но той иска да е програмист да разбира от компютри .. незнам баща ми все му натяква , че като е ел. техник тук ще изкарва 600лв. а в чужбина 6 бона . И от тук идва проблема .. някои приятели казват , като е ел. техник там ще изкарва 6 бона в чужбина , а като е програмист .. ще изкарва 16 бона и то с седенето пред компютъра ... сега съвсем е затапен и незнае какво трябва да прави ..

Някакви идеи ?

MusicAddicted
05-06-2011, 08:25
Нека докаже, че той си определя бъдещето. :)

RaWw
05-06-2011, 08:26
Нека докаже, че той си определя бъдещето. :) Хмм да така ще го посъветвам .. Благодаря ти :)

Righteousness
05-06-2011, 09:28
Едно е да иска, друго е да му се отдаде. Странно разсъждавате... Като влезел с техническа гимназия непременно щял да стане ел техник... Глупости! В коя гимназия според теб се преподава php (или phbb?! по твоему)? И в строителното да влезе пак може да си се занимава с това. Стига сте влизали в филмите.

Rolezzz
05-06-2011, 10:41
С ИТ на проект може да направи по 2-3 бона така, че зависи от това как работи ;)

RaWw
05-06-2011, 12:00
Благодаря за помощта :)

JDeel
05-07-2011, 12:37
Ел. техниците наистина взимат доволно в чужбина доколкото аз знам, но програмирането така или иначе може да се научи самостоятелно, ако някой проявява желание. Даже не съм сигурен дали в училище ще научи нещо... аз лично не вярвам особено в образованието.
То и аз съм ел. техник по образование, а разбирам по-добре програмиране... какво да се прави :-D

GregoryHouse
05-07-2011, 15:03
И без тапия къде ще кандидатстваш на работа? Или яко фриилансър... Зор ралта така...

Auriss
05-07-2011, 18:25
^ с портфолио :shock: ? Не ме разбирай грешно ,просто си мислех ,че така наемат хората ,а не по бг диплома (тоалетна хартия) точно в този бранш

lmao
05-07-2011, 18:47
^ с портфолио :shock: ? Не ме разбирай грешно ,просто си мислех ,че така наемат хората ,а не по бг диплома (тоалетна хартия) точно в този бранш
към каква точно работа си се ориентирал?

darkPaladin
05-07-2011, 21:59
в квато и гимназия да си учил без висшо 5 пари не струваш

Nam3less3
05-07-2011, 22:06
Висше ти трябва, ако искаш да работиш за друг.
Познавам доста хора, прекъснали университетите си, или изобщо не са ходили в тях, сами са си научили каквото трябва, и сами са си създали работа и бизнес или в кооперация с други, и си печелят от собствените сайтове(но е доста трудно).
Други като им видят уменията, пак могат да ги наемат, важна е практиката и способността. А и висшето постоянно губи стойността си, на фона на това, че е пълно с бакалаври и магистри, преписвачи, и такива взели го колкото да не се налага да работят няколкото години или за да поживеят по студентски.

GregoryHouse
05-08-2011, 00:00
^ с портфолио :shock: ? Не ме разбирай грешно ,просто си мислех ,че така наемат хората ,а не по бг диплома (тоалетна хартия) точно в този бранш

Портфолио, ако си работиш за себе си. Или имаш екип на който ти си шефче евентуално.

Ама нали се сещаш, че това не е точно работа със сигурен доход. Щото днес може да има работа - утре не. Знанията се изискват къде ли не, ама нали се сещаш, че ако съм работодател и видя 2 биографии - 1 завършил програмиране в СУ примерно, отличен 6, създал примерно 5 сайта и 2ри пич никфа диплома и написал аз съм се учил сам и моа праа php. Еми сещай се сам... В CV-та портфолио нема.

RaWw
05-08-2011, 09:34
Добре приятели , значи от тези коментари да разбирам , че по добре ел. техник отколкото програмист ? :?

K_O_L_E_V
05-08-2011, 10:35
Разбра грешно, как ще е по-добре ел техник ?

1-во от 1-во е много по-упасно да се занимава с ток. Относно програмирането......тази професия си има много преимущества: можеш съвсем свободно да си работиш от вкъщи или където пожелаеш, не работиш на час ( например дават ти даден проект и време за работа 5 дни, напъваш се , правиш го за 2 и си почиваш 3 ).

Явно не си чел офертата, която vbox-a бяха написали като им трябваше програмист - офис, хладилник, телевизор и доста прилична начална заплата ( 1500 лева ).

Като цяло ако му се отдаде много програмирането е добре да започне на тази възраст, току виж е стигнал до Apple или Microsoft. :P

straus
05-08-2011, 12:30
Aко се научиш да пишеш заглавия, или въобще да пишеш, ще имаш и мойто мнение. А модераторите можеше поне една забележка да му направите... :?

asp1r1n94
05-09-2011, 17:41
Хахах Microsoft,Apple lol ,забрави за НАСА... Честно казано в България няма кой знае какво... Мусала софт,но те спукват от работа за мизерни пари (така са ми казвали)
В България училища за компютри просто ...ако не седнеш сам да се мъчиш няма как да стане,от личен опит казвам.
След 7 клас направих иначе и аз избора да ставам уж програмист ,но сега чак навилизам лека полека в нещата.