PDA

View Full Version : Самостоятелна подготовка



NomNomNom
05-06-2011, 08:09
Здравейте,

На есен ще съм 12ти клас ( живи и здрави ) , искам да премина на самостоятелна форма на обучение . Смънкаха ми отговора в училище, заради това няма да навреди и да пусна тема тук .
Някой знае ли каква е процедурата общо взето , също ми споменаха , че трябва да имам уважителна причина , т.е. има ли вероятност да откажат и т.н.?
Също така - ще повлияе ли след това на кандидатстването ми ? От значени ли ще е , че не съм била в редовната форма ?
Успеха ми последните 2г. е 6.00 , родителите ми нямат проблем с решението ми , ако тези фактори са от значение.
Причината не знам до колко е уважителна , просто искам да се готвя в удобно за мен време, а не да си го губя в училище . Също така преподавам в момента , но планирам да си намеря още едно място за работа, занивам се с компютърни мрежи . Стажа ми трябва за кандидатстването ( т.е. , ще ми е плюс всичко това ) .

Ще питам в дирекцията , но не тези дни , като гледам им е натоварено ( покрай 12ти клас ) .
Та ако някой има някакво инфо , ще съм благодарна да го сподели .

TheBeliever
05-06-2011, 09:00
Чл. 84. (1) (Изм. - ДВ, бр. 53 от 2001 г.) Самостоятелната форма на обучение е
неприсъствена форма, при която учениците се подготвят самостоятелно и се явяват на
изпити по учебни предмети съгласно училищния учебен план.
(2) Самостоятелната форма на обучение се организира за:
1. (доп. - ДВ, бр. 53 от 2001 г., бр. 33 от 2003 г.) ученици в задължителната
училищна възраст, които по здравословни причини не могат да се обучават в дневна
форма на обучение, както и за даровити деца в задължителна училищна възраст, след
решение на педагогическия съвет;
2. лица, навършили 16-годишна възраст.
(3) Условията и редът за организиране и провеждане на изпитите се определят със
заповед на директора на училището.
Чл. 85. (1) (Изм. - ДВ, бр. 53 от 2001 г.) Ученици, които следва да се обучават в
индивидуална или в самостоятелна форма на обучение при условията на чл. 83, ал. 2 и
чл. 84, ал. 2, т. 1, както и ученици, навършили 16-годишна възраст и желаещи да
променят формата на обучение по чл. 80, 81, 82, 83 и 84, подават писмено заявление до
директора на училището.
(2) Ученици, които се обучават в дневна, вечерна, задочна, индивидуална или в
34
самостоятелна форма на обучение, могат да променят формата на обучението си в
началото на учебната година. Промяната на формата на обучение се допуска и по време
на учебните занятия, когато се преминава:
1. от дневна, вечерна или от задочна в индивидуална или в самостоятелна форма на
обучение;
2. от дневна във вечерна форма на обучение.
(3) За промяна на формата на обучение директорът на училището издава заповед.

Това е по правилник. Дали ще уважат молбата зависи от директора. Мисля, че ако родителите ти дойдат с теб и те подкрепят пред училищното настоятелство няма да имаш проблеми. Все пак причината ти, поне според мен, си е доста уважителна.

NomNomNom
05-06-2011, 09:04
Благодаря , тъкмо преди малко гледахме с майка ми закона , но това с уважението на молбата ни се разминава от погледите, явно най-удачно ще е да изчакам да стане по-спокойно в училище и да питам .