PDA

View Full Version : Черна къна



CupcakeMonster
05-06-2011, 12:56
Здравейте,понеже искам да внеса малко разнообразие във външността ми,реших да пробвам с черна къна 1 път.
Но видях,че мн хора казват,че тя не се отмивала и тн,вярно ли е? Или тяхната не се отмива,защото се къносват с години и се натрупва ли натрупваа? :-o
Искам някоя,която да ми държи месец да кажем,не повече.Препоръчаха ми една индийска,мнения?

ghahg
05-06-2011, 13:12
За къната не знам, не съм чувала такова нещо. Ако искаш пробвай с шампоан-оцветител, след няколко къпания пада напълно.

amazzing
05-06-2011, 13:24
напротив къната се отмива ... но не държи месец ами от 2 до 4 :)

CupcakeMonster
05-06-2011, 13:26
Пак става,само да не е какво казват повечето: Докато не израсте новата коса :shock:

Ssummerjam
05-06-2011, 13:30
Отмива се за към два месеца, споко. :)

amazzing
05-06-2011, 18:21
но наистина можеш да пробваш първо с шампоан оцветител щото пада максимум след около 4 седмици ... но ако си например светло руса попринцип малко трудно ще те хване ;)

CupcakeMonster
05-06-2011, 18:42
кестенява ми е..

nomatterwho
05-06-2011, 21:19
Те вече казаха.. Не се отмива за бързо - трябва да чакаш поне 2 месеца, почти 3.
Кестенява си значи ще ти хване.
Следователно няма от какво да се притесняваш. (sun)

ZaicheNaXeroin
05-06-2011, 22:20
Боже ... не ги слушай !! боядисвала съм се с черна къна е ефекта е супер дълготраен ! 3 години чаках да ми израсте косата после

CupcakeMonster
05-06-2011, 22:43
"А нали знаете,че къносаната коса не хваща боя? В случай,че ви писне от къносването или не сте доволни трябва да изчакате да израсте косата...."

"Боядисвах се с един цвят като махагон после преминах на черната къна. Черната къна няма падане. 2 години и половина я чаках да се махне, т.е. да израсте косата."

от др форум е.. 8-)

Rebirthing
05-07-2011, 08:39
Черна къна НЕ СЪЩЕСТВУВА ! Това което се продава по магазините с надпис "черна" "кафява" или какъвто и да е подобен цвят къна е просто една химия. Къната е само и единствено червена, не знам вече за кой път го пиша в този форум. За да се получи черен цвят трябва да се смеси къна и амла, а после да се сложи и индиго. Ако после искаш да махнеш цвета просто нанасяш зехтин, бадемово или някакво друго масло на косата си и ти гарантирам, че цвета ще падне от тази процедура.

dream1707
05-07-2011, 08:42
Черна къна НЕ СЪЩЕСТВУВА ! Това което се продава по магазините с надпис "черна" "кафява" или какъвто и да е подобен цвят къна е просто една химия. Къната е само и единствено червена, не знам вече за кой път го пиша в този форум. За да се получи черен цвят трябва да се смеси къна и амла, а после да се сложи и индиго. Ако после искаш да махнеш цвета просто нанасяш зехтин, бадемово или някакво друго масло на косата си и ти гарантирам, че цвета ще падне от тази процедура.

+1

amazzing
05-08-2011, 12:54
Черна къна НЕ СЪЩЕСТВУВА ! Това което се продава по магазините с надпис "черна" "кафява" или какъвто и да е подобен цвят къна е просто една химия. Къната е само и единствено червена, не знам вече за кой път го пиша в този форум. За да се получи черен цвят трябва да се смеси къна и амла, а после да се сложи и индиго. Ако после искаш да махнеш цвета просто нанасяш зехтин, бадемово или някакво друго масло на косата си и ти гарантирам, че цвета ще падне от тази процедура.

права си че истинската къна е червена .. по скоро оранжевикава но тя вече се намира много трудно, и за другите .... къната чертана е химия и се измива ... вие ако се каносвате с нещо друго дето пише само къна си е ваш проблем ! ;)

prettyIdeath
05-08-2011, 13:50
Аз се бях къносала с ч. къна и не се отми ... Но може би зависи от къната ? Защо не опиташ с оцветявая шампоан ?

babyliss0
05-08-2011, 14:03
имам и аз един въпрос. Купих си черна къна от индийската (едно зелено паетче) и съм решила след бала да се къносам! Та въпроса ми е колко време ще издържи къната.За първи път ще се боядисвам а косата ми е кестенява

Rebirthing
05-08-2011, 14:25
Ех, пак казвам бе хора, черна къна няма ! Истинската къна е червена и представлява един зеленикав прах който трябва да смесите с вода след което да го оставите да "втаса" една нощ. След това преминавате към къносването.

И изобщо не се намира трудно, има я в сайта на Мататама, Хена Фокс, Зоя, а сигурно и на други места са пуснали.

neeDaBosS
05-08-2011, 14:42
Попринцип всеки месец се боядисвам с черна къна,ама вече 5-6 месеца не съм..ех,ех косата ми си е все още цялата черна 8-) Дори с обезцветител не мога да я махна..рязане му е майката. 8-)

CupcakeMonster
05-08-2011, 16:43
Ами ти наслагваш и наслагваш и според мен затова не се маха лесно после,докато аз ще сложа 1 път.
А защо не пробваш да я махнеш със зехтин както казаха?

neeDaBosS
05-08-2011, 16:48
Не ми е чак такъв проблем..според мен по-добре ще бъде ако се боядисаш с една черна боя..за няма и 1 месец ще падне.

CupcakeMonster
05-08-2011, 16:49
С боя не се ли чакаше да израства ?! :-o

marin4itu
05-08-2011, 19:15
Всяка боя, с изключение на русото, пада малко или много. Майка ми, като се е къносала с червена къна, каза, че това нещо падане няма! И другото, което е, че къна върху боя хваща, но боя върху къна не, защото къната е на повърхността на косъма, а боята в самия косъм, така че си правете сметките с какво ще се боядисвате. Аз съм твърдо за боя!

ZaicheNaXeroin
05-08-2011, 19:46
^ така е
някои хора си мислят че къната е по-добрия избор,защото в нея няма химия,но както казаха преди мен това съвсем не е вярно
аз съм с две ръце за боя