PDA

View Full Version : Любима.. напитка



Kinghood
05-06-2011, 18:23
Вчера отидох на едно кафенце вечерта и реших да дам шанс на стахотната сервитиорка :grin: да ми избере коктейлче и да ме изненада! И к'во?! Тя ми донесе MOJITO.. :? беше доста гаден... Е, споделете вие к'во пиете и като коктейли и като сокове, кафета или к'вот се сетите. Дайкирито също не ме радва. Обожател съм на уиски, ама то кой ли не е .. :-P Иначе кафе пия 3 в 1 и дълго със сметана. В жегата се разхлаждам с фрапе. Е, вие сте! :)

reoffender
05-06-2011, 18:31
Обожател си на уискито?
Бира пия аз или уиски с лед.

BlueKnife
05-06-2011, 18:32
чешмяна вода брои ли се?

infected9
05-06-2011, 18:34
А аз обичам Дайкири и мохитоо .. попринцип пия nestea кола .. фанта портокал..аа сутрин пия лаваца и тва е

Kinghood
05-06-2011, 18:52
Обожател си на уискито?
Бира пия аз или уиски с лед.
Мдам. Много приятно влиза, а лед му слагам само като е топло, гледам да избягвам да слагам лед на уискито, но мразя да го пия топло. Обичам студен алкохол.


Веднъж в диското пих цяла вечер бири... мога да кажа най-спокойно, че бях във WC -то повече от колкото в диското :D Също и червеното вино ми е на сърце.

amk933
05-06-2011, 21:27
Дайкири, ако е добре направено, е страхотно.

Пия винаги Кола Лайт (не защото е Лайт - това изобщо не ме интересува - а заради разликата във вкуса между лайта и обикновената). Ако няма - Спрайт.

От алкохолите харесвам само и единствено уиски. От по-масовите - 10г. малцов Бушмилс, 15г. Дъмпъл. Те ми харесват най-много, защото са по-меки. Бира, водка, джин, мастика, мента, текила, ракия и всякакви подобни ненавиждам.

Кафе и всякакви производни не пия, чай - рядко. Обичам зелен с лимон или някой с горски плодове. Мляко с какао обичах, но не ми се занимава да си го правя.

И пия много, ама много вода. 2 литра на ден минимум.

GrindBlardian00
05-06-2011, 23:01
ОК!

Не обичам айрана си без мастика! Но иначе мастика не обичам.

И по-добро нещо от домашната рикия, няма.

----------------------

Предният ми пост беше безцеремонно изтрит. Който го е направил, е неестет и анти-културамиянко.

Auriss
05-06-2011, 23:26
Коктейли мразя .... всякакви. Първо че е смешно мъж да държи подобна чаша ,и второ че обикновено на цвят го докарват на верото ,с което си мия чиниите...

По темата - уиски естествено , водка ОБОЖАВАМ 8-) ,текила и биричка много обичам да си пийвам ,ама тя ми е както едно време количката - излизаш с приятели и отиваш за биричка 8-) после още една и така.

От соковете вече само на натурален я карам ,че газираното много вредно...стига ми пушенето ,няма нужда и с друго да се тровя :D . Само Капи и едни турски Оптима ,дето са набъкани с 1 кило захар (то това ми харесва в тях 8-) ) ии само и единствено праскова.

Колкото до кафето - чисто с едно захарче ,че иначе ми остава кисел вкус в устата.

Оу щях да пропусна - от по-рядко употребяваните обожавам узу ,мента ,вино (всякакво ,макар че бялото повече ми се нрави ,особено ако пия за удоволствие ,а не за да се напия ) и най-вече ликьор .... като се сетя ииии ... пфф трябва да се напия утре :D баси Петък вечер е ,а аз седя да обяснявам кво ми се пие ....

Джин примерно мразя ,защото някакси има вкус на прах за пране ... или е от мен ,знам ли lol

Аа впрочем едно време продаваха едно като 7up - Mountain Dew . Супер много ме кефеше ,ама го спряха ;(

Айде стига ти толкова.

ПС: ^amk ,ти си луд с тая Кола лайт. един човек не познавам ,който да я харесва. Не знам в Сащ-ско как е ,ама тук е ...... блахххх.

Biskfitka
05-07-2011, 00:28
От коктейлите не съм пробвала много,защото не ми харесват,само Секс на плажа ми допада...
Уиски и водка пия..но не ми харесват на вкус ;д
Вино също обичам..шампанското ми харесва на вкус ..
Иначе 3в1 пия много,кафе по-рядко,кола обожавам и сокчета... 8-)

shadow4e
05-07-2011, 00:35
Аз във всички такива теми го пиша, ама какво да се прави. Обожавам безалкохолни коктейли с по няколко сока, топка сладолед, сметана и плод отгоре. Няяям

От безалкохолните и айрян, иначе ако ще е алкохол - пия водка със сок, бира или вино.

Pwnmaster
05-07-2011, 01:32
JD с Кола и бира, предимно.
И къде без джин Victory 8) 8-)

Greennight
05-07-2011, 10:01
Биричка...Иначе съм фен също на уиски с Nestea праскова,или горски плодове и 3 ледчета-уникално става :grin:

CanisDirus
05-07-2011, 10:13
Да бе кой изтри поста на ГрайндБлардианНулаНула? А? ПИТАМ?

И аз обичам пичата киселина!
Пичата киселина за венците е добра!
Сладоледа да го духа щом жената не е суха!

fiama
05-07-2011, 10:14
Пия мнооого вода - поне 3 литра на ден. Харесвам зелен чай - студен или топъл. От газираните напитки фанта портокал. Мента с мляко или със спрайт лятото много уважавам. И биричка ;) А с портокаловия сок нищо не може да се мери :)

mlakniwe2
05-07-2011, 10:18
Вода естествено-само това пия нищо друго

Pliok0019
05-07-2011, 12:34
Отвращават ме силно алкохолните напитки с по-силен аромат. Давам за пример уиски, ракия, мастика...
Ако ще се пие - светла бира, вино (за предпочитане червено) или бейлис.
От безалкохолните обожавам кола, спрайт, нестий горски плодове и сокчета мултивитамин. :D

StolenBliss
05-07-2011, 13:34
Сутрин пия кафе с мляко и захар. Правя си го като 3 в 1 с едната разлика, че захарта е по-малко. От безалкохолните в последно време 7ъп джасам иначе кола лайт хах и фанта харесвам. Много обичам и айс кола, но скоро не съм пила.
От алкохолните в последно време ако пия, пия бира. Класацията ми по любимост хаха е такава:
1. Becks
2. Tuborg
3. Heineken
4. Загорка

От по-тежките предпочитам водка (само Smirnoff), но пък не всеки път мога да пия по-тежко. Някой път 1 път в годината си поръчвам водка. На моменти е.
Те така.
Опа и енерджи напитки по много пия 8-)

jghgh
05-07-2011, 13:44
Любими напитки по кафетата - късо кафе, ако много ми се спи, нескафе фрапе бяло <3, фрешове. Много обичам фреш от грейпфрут, язък че е скъпо. По принцип си поръчвам вода с много лимон и лед, даже понякога са ми таксували лимоните. Обичам да пия и топло - чай, мляко с какао. Чай - всякакъв, защото съм импровизиран любител.
Спрайтче от време на време.

От алкохолните напитки нямам ясно изразена любима. Аз не съм голяма пиянка или ценител, но обожавам Бейлис и всякакви ликьори, всъщност. Не разбирам манията по уискито, явно не е алкохол за мен или не съм го преоткрила още 8-)
Бира харесвам, ама не ми е мания като на някои хора. Всъщност не разбирам хората, които са "влюбени" в бирата, снимат се с бира, пишат стихове за бира и т.н. Но си е освежаваща и супер приятна де.

Вкъщи - домашен айрян ftw. И чайче, разбира се... Всякакъв го пия, от най-обикновения до някакви изчанчени комбинации, бял чай и т.н. Май се повтарям.

Изобщо не признавам студените чайове, неститата и т.н. Не обичам работи с E-та и подсладители вътре в тях. Винаги си мисля как да пия възможно най-здравословно, затова рядко пия шоколадови работи или газирано (Спрайтът е изключение) и т.н.

AliceSw
05-07-2011, 14:36
Кафетата се опитвам да ги ограничавам до 1 на ден от много време - или нес без захар или 3в1 + пакетче нес, не мога да си спомня откога не съм пила капучино, шоколад и всякакви подобни...лятото от време на време пия ледено лате, ама мноооогоо рядко. Чай не пия - само черен, когато много ме боли гърлото.

Сокчета не пия, дразнят ме на консистенция, особено тея с парченцата. Пия много сода, понякога кола.

Бира обичам много - студена и от бутилка - Загорка и Старопрамен, много рядко тъмна или жива

Най-често, ако е твърдо, пия джин - с тоник, рядко с фанта лимон или сок грейпфрут. Случва се и мента (с мляко или с джин и спрайт). Уиски със сода, водка с кола/ сок портокал - ама не са ми особено любими....

amk933
05-07-2011, 14:46
ПС: ^amk ,ти си луд с тая Кола лайт. един човек не познавам ,който да я харесва. Не знам в Сащ-ско как е ,ама тук е ...... блахххх.

Еми въпрос на вкус...Аз я харесвам, защото е по-сладка по един много готин начин. Обикновената кола вече изобщо не я усещам като сладка.

В Америка пия Dr.Pepper. Тук се намира изключиииително трудно. Даже ще помоля някой, ако знае къде се продава, да сподели. Червени кенчета ще трябва да е...

prettyIdeath
05-07-2011, 15:30
Газирано - Ред Бул или Тоник
Алкохол - бърбън и ром
Сок - вишна, банан, портокал
Почитателка съм и на бирата, но в умерени количества, че ми е мъчно когато се отделя от организма ми през 10 мин.

Infinity
05-07-2011, 16:12
Това ми е единствената любима напитка !
http://taloni-bg.com/img/OBIAVI/IMG_1296663854208.jpg
Добре направено бяло фрапе ! :)

Kinghood
05-07-2011, 17:09
Наръчник: Как се пие уиски (http://zenofmen.com/article/252/kak-se-pie-uiski)
Уискито наистина го пия чисто без нищо.

А имате ли любимо мезенце към алкоООоола :-o
Аз - шамфъстък или бадемки.

pitfall
05-07-2011, 17:22
от алкохолите пия уиски, лятото може и да разнообразя с някой коктейл
иначе 3 в 1, вода, сокове, и бяло фрапе

amk933
05-07-2011, 17:46
А имате ли любимо мезенце към алкоООоола :-o
Аз - шамфъстък или бадемки.

Макадамия
Бразилски орех
Кашу
Лешници
Бадеми

Точно в такъв низходящ ред на харесване. Особено макадамията... :smt041

Monnie
05-07-2011, 19:45
Капи портокал 8)

zloto
05-07-2011, 20:03
Вкъщи си подслаждам всичко, което пия, с мед. Пия доста зелен чай, като за една чаша изстисквам половин лимон <3
Кафето да е с мляко... а като съм навън си взимам мляко с нес... не обичам чисто кафе особено, но го пия, ако има.
Безалкохолни купувам адски рядко... а ако си взимам, ще е кола.
А пък колата много я обичам с ром...
Като цяло не обичам твърд алкохол особено. Класическата комбинация от водка с някакъв сок ме устройва обаче.
Или джин с тоник.
Бира пия в жегата... ама като цяло не ми харесва идеята да изпия една бира и после в рамките на половин час два пъти да търся тоалетна. Представям си какво им е на хората, дето пият минимум по 3-4 бири.
И винце обичам, ама червено.

Rorschach
05-07-2011, 20:05
йъхххх...

нямате елементарна култура на пиене.

1. Мъжете не пият женски коктейли!

2. Всеки коктейл, който включва:

а) чадърче

б) има различен цвят от прозрачен/кехлибарен или цвета на водещият алкохол (облака е единственото допустимо изключение)

в) има повече от 4 съставки


Е ЖЕНСКИ!



Аз пия Кока Кола, дълго кафе със течна сметана, чай Earl Grey, доматен сок.

Когато пиех алкохол бира (Ариана, Загорка, Стела Артоа), водка (Абсолют, тоник, лимон, лед), уиски (on the rocks + кола в отделна чаша), ракия (+ вода в отделна чаша), текила (класически шотове с лимон и сол, важна вметка - с лимон се пие "бялата" текила, а "цветната" с портокал).


Всеки, който пие водка, която е с "обогатен" вкус е пе'дерасТ!

CanisDirus
05-07-2011, 20:08
Баси. Сега ми се допи доматен сок :(

Kinghood
05-07-2011, 20:40
Баси. Сега ми се допи доматен сок :(
Аз ще се побъркам като чета за всички тия алкохоли.. ти точно доматен сок си избра :)

Rorschach
05-07-2011, 20:42
Ами ние нямаме нужда да се правим на пичове чрез алкохол.. 8)

jghgh
05-07-2011, 20:45
Така е, ама и ти се напрай с поста си за женските и мъжките алкохоли 8-)
Вие не можете ли да не се разграничавате от нас постоянно? : D

Rorschach
05-07-2011, 20:57
Има си правила и не са мъжки/женски алкохоли, а какво е удачно да пие един мъж и какво не може.

Също така е тъпо да пиеш бира със плато сирена, шопска салата с уиски и т.н. Неща, които трябва да научиш отнякъде, за да не се излагаш в живота...

jghgh
05-07-2011, 21:11
Това звучи много ограничаващо и си е робуване на правила. И на обществено мнение.

CanisDirus
05-07-2011, 21:27
Правилата, порядките и клишетата съществуват поради някаква причина ;)

Rorschach
05-07-2011, 21:42
Това звучи много ограничаващо и си е робуване на правила. И на обществено мнение.

Ами тогава не носи дрехи или си носи бельото най-отгоре... 8-)

jghgh
05-07-2011, 21:53
Просто самия ти винаги си изказвал убеждение БХ за чуждото мнение, например в спора за понятието "курва".
Мисля, че е тъпо човек да се ограничава - какво може и какво не може да пие (ползвам твоите думи). Мен ме (из)дразни по-скоро, че се прави разграничение мъжки/женски алкохол, т.е. поредното мъжкареене... После се чудя що всички си поръчват уискита - явно някои си поръчват, за да се "правят", ако са на тоя акъл с женските и мъжките алкохоли.
Иначе си е по-скоро за вас, че робувате на странни порядки относно алкохола. Т.е. ако ти се пие ликьор да не си поръчаш, заради т'ва че се води женско питие. На мен ми се струва тъпо : ) И мисля, че мъжът на място няма да изглежда по-малко мъж като пие ако ще и розов ликьор, защото му се пие примерно.

пп. Не оспорвам че шопска с уиски не върви и другите примери. Както и сладко и бира не върви, ама ми се е случвало да ям и ми е БХ кой какво ще каже, специално за това.

Rorschach
05-07-2011, 22:38
Първо искам да изразя разочарование:

http://i.imgur.com/EcoUU.gif

хихиххи, просто исках да си пусна картинката...


Едит:

Всъщност реших, че не искам да пиша за алкохол толкова много и затова изтривам всичко. За мен деленето на мъжки/женски алкохол е делене на типове вкус, ако някой иска да пие ликьор - да заповяда и да си сипе.

jghgh
05-07-2011, 22:55
О, Боже. А хич не са сексистки коментарите за лигавото женско питие и т.н., което 1ви написа ТИ. Самият факт на разграничение, който направи, макар и без директно да го пишеш, си беше сорт изказване, че жените са аматьорките, които пият гадни лигави неща, а мъжете - само класните алкохоли.
Отделно иронията към коктейлите си беше чиста проба мъжкареене. И между другото приказките за неуважение да пиеш коктейл за мен пък са признак на комплекси.

Говоренето на кило пък съвсем ми простее, сори! И не съм очаквала ти да пишеш такива мнения. Жените защо пиели, а мъжете защо пиели и т.н. Факт е, че има и доста комплексари дето пият заради напиването, както и доста комплескарКи, които да се направят на много важни пред хора, които лепят подобни алкохолни етикети 8-), се наливат с водки, бири и го играят тежкарки. И позата си личи. Знам доста такива хора. Особено мъжленца на по моите години, които просто си се фукат с грамажи, пиянства и колко текили са изпили. Щото звучи "тежко". Усещам позата в тях, колкото и несериозно да звучи. Просто си личи обаче кой е ценителят на алкохола, който иска да усеща вкуса и послевкуса, и кой е пиянката или недоказалия се още тинейджър. Примерно автора на темата се издаде с подобен коментар.
Не отричам че си има хора, които са ценители. Не твърдя, че смешниците преобладават. Просто не мисля, че е удачно да говориш на кило. Особено жените защо пият това или онова. Смисъл мен не можеш да ме убедиш аз защо пия ликьор, а не чиста водка, че и психологически теории да вкарваш и т.н.

В поста ти видях преобладаващо етикети - и не е нужно да го пишеш директно, за да не усетя чувството за превъзходство. Светът бил изпедерастен - и защо го написа? За да си докажеш тезата, като лепиш категории на "света" ли? Половината ти изречения съдържаха някаква прикрита или явна ирония/обида. Не мисля, че така ти става по-валидно мнението, а просто подхранваш моя "реваншизъм", който май ще си излезе баш оправдан, както и теориите ми за мъжкареенето.

няма нищо по-тъжно от гледката на мъж, който пие нещо синьо-розово от висока чаша с чадърче
Подобно решение показва слабост в характера, показва неуважение...
Това за мене са си чисти комплекси, извинявам се, че се повтарям. Чак си има и правила, че е позволено само на Хаваите и т.н.
За мен си остава тъпо. Не обръщам внимание кой пие от чаша с чадърче и украси, че да ми падне в очите или да реша, че не се уважава...

CanisDirus
05-07-2011, 23:02
Тук станаха ебати мненията.
Истинта е, че алкохола (твърдия, а дълго време и виното) са били мъжки неща.
Коктейла е - еми за мен е точно начин да се приспособи острия вкус на даден алкохол към небцето на пиещия го. Определено някои алкохоли имат нужда от това (много високоалкохолни ромове и тн.), но просто при възнкването на коктейла - еми имали са некачествени алкохоли и са се мъчили да убият вкуса. Или просто да направят един силен и много остър вкус по-поносим.
Пълна гавра е да смесваш качествени алкохоли с плодови сокове.
Царевчното уиски в САЩ (преди да се започне производство на качествени алкохоли от знаещи хора) е било - ми гадничко. Ракията е по-лесна да я нацелиш на вкус, отколкото уиските. Просто гроздето си ферментира и само.


Иначе просто има напитки, чиито вкусове си отиват и се допълват (мента и мастика 8-) )

А коктейли като Мохито, мартини и джин-тоник са по мъжкия вкус - усеща се вкуса на алкохола. Такъв тип коктейли - с малко съставки и една макс. 2 с по-силен вкус са ок


Но това Оргазъм, Космополитън - това са сладки сокчета. Просто се смесват твърде много агтресивни вкусове - на ликьори, сладки плодови сокове и тн.

И подяволите тия американски гадости - аз харесвам Джони и 4 рози. Твай!

Rorschach
05-07-2011, 23:14
Bitch, please... ;)


Бях написал нещо много подробно, но пак го изтрих... После написах друго, но и него изтрих, защото не смятам, че такава простотия като алкохола трябва да е причина да си хабя думите.

Ще те оставя да си търсиш отговора защо мъжете и жените са различни, а през това време ще бъда един щастлив комплексар. :)

jghgh
05-07-2011, 23:19
Точно колкото е комплексарско да не правиш каквото искаш, за да не те нарекат "курва", толкова е и да не пиеш от синьо-розов коктейл, за да не би някой да те нарече "неуважаващ себе си слабак".
Използвам този пример, защото като видях изречението с коктейлите това ми напомни на нашия спор, в който беше прав, че изобщо не е удачно да се плаща данък "обществено мнение".

Просто мисля, че стандартът става двоен, защото малко или много вие явно си плащате своя относно алкохолните питиета, като оставим настрана че сте ценители и предпочитате чисто.

Не съм те нарекла конкретно "комплексар", но ако искаш да се чувстваш обиден и все едно са използвали някакво клише с/у теб - окей, пак съм крива и обидих някого некоректно.
Всъщност изказвах мнение против този начин на мислене.

Може и без "bitch", а разграничението за тая простотия явно че тръгна от вас :) Вярно, че е простотия. Вярно, че не е голям проблем, за да се дебатира и да се хабят думи. Просто на мен ми направи впечатление че има робуване на някакви норми и правила, вместо на всеки да му е БХ и то от някаква прословута мъжка гордост, ако изключим резонната причина на истинските ценители.

Rorschach
05-07-2011, 23:30
Проблема е, че трябва да поставиш под съмнение всичко и да го разгледаш през своята си камбанарийка, а от нея се вижда прекалено малко, но за сметка на това раздаваш присъди и оценки, все едно си се покатерила на Еверест и си пиеш кафенцето Яхве, Алах, Бахай, Вишну и останалите.


Деление има във всеки един аспект на живота, както и писани, и неписани правила. Затова и обувките с осемсантиметров ток, които са 45-и номер са изключителна рядкост, както и кларковете 37-и. Така и в питиетата си има "мъжки" и "женски" вкусове/типове, така има и чиклит (СЕКСИЗЪМ!) и "Аз ремонтирам Москвич" и подобните (да и в двата жанра има почитатели от другия пол, но са по-скоро пренебрежително малко и следователно са изключение), затова така и не съм видял мъже да се занимават със синхронно плуване.


След малко сигурно ще се вдигнеш на бунт и когато един сомелиер ти препоръча да пиеш мерло с бри, а погледне погнусено на комбинацията от Шардоне и мюнстер...
Ама, то важното е да ти е през БХ нали?

Затова смело наливай коняк с вафли и да не ти пука...

jghgh
05-07-2011, 23:40
Деление има във всеки един аспект на живота, както и писани, и неписани правила.
Това се опитвах и аз да ти обясня в темата за курвата, но аз съм против тия правила и деления. Въпреки, че все още битува - "курва" - жена, която спи с много мъже, lol. Но в оная тема ти ме посъветва да не се влияя от такива мнения -> това е едно типично разделение и неписано правило - че трябва да съм няква свита, залухана и т.н., за да ме харесат мъжете, които ще спекат ако съм по-опитна от тях. Примерно. Ето пак стереотипи, деления и т.н., които си съществуват.
Ако е тъпо да приемам тях, значи е тъпо да приемам и тези с алкохола.


Бих се бунтувала срещу пренебрежителното отношение, а не срещу разделението на мъжки/женски книги, интереси, питиета и т.н. Все пак е нормално единия да чете едно, другия друго и т.н.
Просто е грубо да осмиваш някой, който пие коктейли или да говориш с тон на превъзходство, защото ти го обичаш чисто.
Да не говорим за приказките на кило, стереотипите и т.н. - неща, създадени да вгорчават живота на хората. Особено пренебрежителните слова за грозните момичета, пиещи лигав ликьор, за да свалят задръжки и подобните там. Беше си написано точно с тон на снизходителност, по колко жалък начин и какъв жалък алкохол пият жените и т.н. Да не говорим, че беше написано почти като някакъв общ знаменател. Бтв не съм забелязала ти да харесваш, когато някой започне да стереотипизира и категоризира - нещо, което съм правила и си се дразнел (примерно като съм хейтвала за мъжете и съм говорила на кило). Сега обаче и ти го правиш и затова се получи този конфликт.

bloodyF
05-08-2011, 08:11
ягодово дайкири <3
мохито
уиски с лед
шампанско <3
бяло вино със спрайт :д
блъди мери
секс на плажа
космополитън <3

GrindBlardian00
05-08-2011, 09:01
Пещерска с лимонов чай и пържени картофи!

Закрийте се всички!

Rorschach
05-08-2011, 10:12
Има си етикет, затова не е редно да съпоставяш един разговор с друг, защото светът се променя в една посока, но аз ще продължа да гледам снизходително и човек, който ми идва на интервю по къси гащи и тениска на секс пистълс, макар и да съм фен. Правото на избор и свобода не означава, че трябва да нямаш никакъв common sense - нека си пие някой коктейл от 8 ликьора, ама после ако реши да се изтупа в гърдите и да каже, че е голям мъж - ще бъде осмян толкова снизходително и дори презрително, че просто няма да му се вярва. Защото си има етикет и някакви правила, които са си "вътрешноведомствени", дори ако искаш мога да ти цитирам "The Bro Code" 8)

RaWw
05-08-2011, 12:00
Coca Cola ;)

OrangeGirl
05-08-2011, 15:44
От коктейлите - Мохито, а иначе Sprite, Nestea.

Kinghood
05-09-2011, 10:44
Добре де, само на мен ли т'ва мохито ми се стори пълен бляк, ако мога да се изразя така (а в случая - мога). То беше просто ужасно гадно.. имаше вкус на ултра мизерна трева. Как може да го пиете изобщо?!

awesomesheepy
05-09-2011, 13:46
кола и всяк'ви газирани простотии<3
капучино
бира
чай

CanisDirus
05-09-2011, 20:27
Мъжки коктейли: облак, мартини, мечка!

Доволен?

Rorschach
05-09-2011, 20:32
Няма мъжки и женски коктейли - така както оризът не е женско ястие, пък картофите - мъжко. Миналия петък пих Лонг Айлънд, който според специалиста по коктейлите Роршах е женски коктейл. След 2 такива почти незнаех къде се намирам. А съм сравнително едър човек и бих казал, че държа яко на пиене. Е, ако това е женски коктейл ще помоля Роршах да ми даде пример за мъжки коктейл...

Фейл.
Това дали един коктейл те опива лесно не е признак дали е мъжки или женски.

Мъжки коктейл - водка, тоник, лимон, лед.
Мъжки коктейл- джин + тоник

Хвани и прочети пак какво съм задал като ограничение и стига си се излагал, ако искаш и от един Шърли Темпъл се напий.

ParadOx
05-10-2011, 14:17
Nestea
Бира
Кафе
Уиски с лед
Блъди Мери

SuperBadSuperFresh
05-10-2011, 18:27
Текила,Червено Джони 8-) и шейк ванилия от Макдоналдс :grin:

SparkleKitty
05-10-2011, 18:31
Пина колада-банан,шоколад,Мартини ии ледена мастичка с диня лятото! 8-) :-)

UniCoWN
05-10-2011, 20:01
Коктейли предимно не пия.
От алкохолите - бира, ракия (домашна по възможност), текила... харесвам и уиски, водка рядко..
Не пия вино - червено - абсурд, бяло - може по изключение.
Кафе, чай не пия.
Безалкохолно - само кола предимно, може и фанта портокал.
Вода... ако се брои.
За 'на кафе' обожавам Chocofreddo.