PDA

View Full Version : София или Стара Загора?



Dizziness
05-06-2011, 19:50
По принцип съм от Бургас, но сега живея в Хасково. Ще бъда студентка първи курс, приеха ме навсякъде, но искам да питам къде ще е по-добре.

1. София:
+ Град с по-големи възможности.
+ Повече приятели.
- Приятелят ми иска да учи в София.
- Напрежение.
- Боклуци.
- Пътища като швейцарско сирене, това е лошо за колата ми^^
- На 400 км от моя град...

2. Стара Загора
+ Град, гордеещ се с тази специалност (Ветеринарна медицина), има повече практика!
+ Това е най-подреденият град в България, всички улици са перпендикулярни и успоредни.
+ На 40 км от моя град...
- Не познавам абсолютно никого.
- Приятелят ми иска да дойде да учи с мен там, някаква аграрна икономика с компютри, но така погубвам шанса му да учи в Симеоново за пожарникар...

gab4ooo
05-07-2011, 13:22
кво ни питаш нас все едно ние ще учим вместо теб . първо викаш приятелят ми иска да учи в софия после викаш погубвам шанса му да учи в Симеоново . Ако обичаш не обиждай София защото не тя сама се е заляла с боклуци а хората го правят тва . Според мен София но пак ти казвам обмисли го добре то си е за теб !!!

Martio
05-07-2011, 13:32
Стара Загора !

natalka96
05-07-2011, 14:40
блг :D 8-) :)

DesireToFire
05-07-2011, 15:17
Стара Загора! :grin:

Ssummerjam
05-07-2011, 16:51
Хвърляй ези-тура.

Greennight
05-07-2011, 16:59
Ако искаш наистина някво добро бъдеще-Софийски университет е университета.Иначе не е верно тва,че е супер мръсно.Верно си е има мрасотии,но има и места дето се почистват от общините и няма 1 фас на земята!Друго предимство-повече хора,повече учители,повече възможности.Иначе,ако искаш да учиш за ветеринар,много ясно,че ще избереш Ст.З

kamen971
05-07-2011, 17:23
София!!! Ако говорим за висше образование в България като цяло няма много за приказване ,но погледни колко качествени кадри за излезли от София и сравни с тези от Стара Загора.

PFCB
05-07-2011, 17:48
Стара Загора:
По-подреден град, няма дупки, няма задръствания, по-малко боклуци, по-чист въздух, като цяло е по-спокоен град, но не се лишаваш от нищо (молове, кина, магазини и т.н)

Fiction7577
05-07-2011, 18:00
Бих избрала Стара Загора. Много повече ми харесва като град, отколкото София.

Не знам. И все пак не забравяй, че най-доброто образование (що се отнася до висше) е в столицата ....

gab4ooo
05-07-2011, 19:12
кво дрънкате глупости . тя пита къде да учи а вие и говорите за дупките и боклуците . ако беше пуснала тема : Къде да отида да живея за да ми е по - спокойно , тогава говорете за тва . Не че в Бг имаш много избор но софия му е майката !!!

ritobis
05-08-2011, 09:01
зависи ако искаш да бъдеш ветеринар - Стара Загора.Ако и пък ще живееш тук като работа има всякаква.Заплатите варират от 300 до 3000 лева.Познавам хора които работят в Загорка и получават много сериозни доходи.Та това беше малко отклонение от темата.Иначе като чистота е разбираемо кое ще избереш.Като цяло в българия навсякъде е еднакво.Смисъл да вземем например Кърджали и София.Като население няма място за сравнение ама в Кърджали може да работиш "за без пари" ама и живота е много по-евтин от колкото в големите градове.Тъй че.....Стара Загора сравнително със София е доста по-евтин град, а като заплати е малко по-малко от София.

Dizziness
05-08-2011, 14:26
Ако извлека най-важното от бъдещото ми решение, то един вид се получава: връзката или образованието^^

ritobis
05-08-2011, 18:12
Ако извлека най-важното от бъдещото ми решение, то един вид се получава: връзката или образованието^^

и да, в общи линии.

ПП:Как от София до твоя град са 400 километра, а от Стара Загора са 40?
От Стара Загора до Хасково са 40 ама от Хасково до София в никакъв слузай не са повече от 190-200.

SladkaZagadka
05-08-2011, 18:34
София-Хасково (Град , ЮЦ, област Хасково): 202.753 км
, какви 400 км бълнуваш и аз не знам.
Хасково-Стара Загора (Град , ЮИ, област Стара Загора): 55.145 км

Nakadah
05-09-2011, 07:50
По твойте думи излиза че гледаш София само заради приятеля ти. По-добре отиди в Стара Загора... Щом казваш че там е по-добре специалноста... + това като си студент няма да си 24/7 с приятеля си. Ще има периоди в който няма да го виждаш въобще. Ти какво искаш? Да си с приятеля си? Или да се изучиш?

Не е че съм карал много по Български пътища, но това 200км с кола се взима за 0 време. Пак ще можете да се виждате събота/неделя + почивки....