PDA

View Full Version : Интриганти в класа



munichka95
05-07-2011, 06:31
оххх.... Вече не знам, какво да правя с едно момиче от класа само са чуди на кой да направи гадно ,интриги, за 1 месец скара всичките момичета от класа. Омръзна ми и най-вече с мен се заяжда, мн. ми завижда , а аз не мога да разбера на какво толкова. Пуска някви клюки де`т грам истина няма и..... нзззнзн. Вии имате ли такива в класа и как се справяте с тях :) :) :) :)

ScorpionGirl
05-07-2011, 06:36
Сигурно знаеш... с нейните камъни по нейната глава. Като се заяжда с теб, заяждай се и ти с нея. По принцип бих те посъветвала да не обръщаш внимание, но щом имаш проблем с хора, които само правят интриги, значи е сериозно и определено не е за подминаване.

BaffaLsc
05-07-2011, 07:27
Дишай, годината свърши, още мааалко..

VampireLover3
05-07-2011, 07:29
В нашия клас е пълно с такива, миналата година една беше настроила целия клас срещу мен и още едно момиче. Предлагам ти да не обръщаш внимание и както ти каза ScorpionGirl с нейните камъни по нейната глава... гледай така, че това което тя направи да се отрази зле на нея, а не на теб.И не се оставяй да те тъпчат това е най-лошото което може да направиш. Започнат ли сега да го правят няма да спрат до края, дори и да те е страх (силно се надявам да не е така) отвръщай, защото когато си мълчиш те си мислят, че си под тяхното ниво и разбира се те са великите, а ти онази бъзла. Казвам ти го от личен опит, яла съм шамарите на една от класа ми, търпяла съм клюките и всичко не, защото не можех да отвърна, а защото ме беше страх и това цели три години. Сега, а някой е дошъл и ме е докоснъл дори с пръст ще го направя на две стотинки. Не се оставяй да те тъпчат. Успех.

sp33der
05-07-2011, 08:18
винаги има такива...не е частен случай

Ssummerjam
05-08-2011, 11:51
Интригантите си ги има в почти всеки клас. Единственият начин да се справиш с тази твоя съученичка, е да я изобличиш пред всички като откриеш противоречия в думите й. Тогава всички ще я видят в истинската й светлина и няма да й се връзват на глупостите занапред. На някои хора просто им доставя удоволствие да подливат вода и да развалят спокойствието на другите. По толкова жалък начин си избиват комплексите, че чак е трудно да не ги съжали човек.

KumchoValcho
05-09-2011, 14:24
Ако ще играете такива малки подли игрички по-добре не се захващай, защото води до никъде.
1) Трябва да изградиш СИЛЕН характер, което се изгражда с време и не става от днес за утре. Известно време ще те прави на глупак, докато не станеш напълно самоуверена и смела личност и не се научиш как да се застъпваш за себе си без да се насираш то страх и несигурност (извинете за цветния ми начин на изказване). По този начин като я затъпиш няколко пъти няма да те закача чак толкова
2) Хубаво е да стоиш над подобни неща. В смисъл:
най-хубаво е да се стараеш да се забавляваш със всички и да си дружелюбен към всички. По този начин еди-кой си интригант няма да има за какво да се захване и никой няма да му върже на думите му + това ще забравиш за него ако се сприятелиш с по-голямата част от класа.
Трябва и да си достатъчно умна, за да си мериш думите. не е хубаво пред приятелите си в класа да говориш зад гърба й, защото в тези години поне веднъж всеки ще се обърне срещу теб и ще мине от другия лагер поне за известно време (това е част от възрастта, не се шашкай) и не трябва да си издаваш картите. Прави се на зряла, прави се, че си над нещата, и ако някой я повдигне на въпрос казваш "не ми се говори за тея неща, всеки сам си решава за какво да говори, нейна си работа" и т.н. Но ако тя директно те нападна е хубаво да отвърнеш със стабилни аргументи срещу нея. Сила и увереност, сила и увереност, всичко опира до това.

KumchoValcho
05-09-2011, 14:33
Друго важно нещо: Не приемай интригите й лично.

Подобни хора (интриганти, озлобени хора и т.н.) обикновено под повърхността са неуверени и нестабилни. Когато се отнасят зле с хората (обикновено по-слаби от тях) те придобиват чувството за сила и мощ и това ги удовлетворява, защото иначе ще се чувстват лабилни и слаби. Ако изградиш сила и увереност и израснеш повече в акъл и начин на мислене тя ще се захване с други по-слаби и така.

Целта й не е точно на теб да ти прави гадно, просто ти си й най-удобна, защото те вижда като по-слаба и беззащитна.

munichka95
05-09-2011, 16:35
Аз не й обръщам внимание изобщо, обаче ми омръзна да чувам някой да ме пита тва вярно ли е, онва вярно ли е комплексите и са огромни и глеа си ги избива и...... смятам да й одаря още по-голям игнор и да са спасява дано се спре

SmilezZz
05-10-2011, 12:45
Във всеки един клас има такива хора.. Просто недей да й обръщаш внимание.. Тя,като си е тъпа - ще си остане тъпа,каквото и да направиш..Но все пак ,когато забележи,че никой не й се връзва на акъла - ще спре.. Друго решение,освен да падаш на нейното ниво,няма..