PDA

View Full Version : На 18 години проблем с стриите ( може ли да се махнат ) ?



areyoukiddingme
05-07-2011, 18:27
Значи на 18 години съм преди 1 година и повече може би ми се появиха едни стрии в областа на рамената и в момента като си махна тениската точнно в предната част на рамената имам по 1 лилава лентичка стрии ( някъде може би към 2,3 см не знам точно ) и е много грозно така ... чувал съм,че не се махали и стояли завинаги така ли е ? имали начин да се махнат ?

eviL_anGeL
05-07-2011, 18:42
аз имам на гърба.и аз съм чувала че не се махат,но пък моите са от доста време и са доста по бледички от колкото бяха преди години,а на един приятел му изчезнаха напълно :) не знам,дано се махнат защото ми е супер грозно:)

areyoukiddingme
05-07-2011, 19:36
чакам още коментари по темата ( но наистина ли няма начин да се махнат)

Red_Hair
05-08-2011, 09:28
незнам доколко е прогресирала пластичната хирургия,но наистина не се заличават.има мехлемчета,които са за такъв тип физически белези(стрии,цикатрикси,из аряния).един приятел,който ходи на зала(предполагам и ти също)и имаше около мишниците такива стрии и след като ги мажеше известно време с това кремче се поскриха сравнително,но тук пак идват факторите-дължина,ширина,дълбочина на белезите.може да се посъветваш с дерматолог който да ти препоръча или приготви крем за да се позаличат

areyoukiddingme
05-08-2011, 09:46
да и аз ходя на зала ( преди имаше някви малки стрии пак по рамената после изчезнаха а сега стоят 2 ленти както казах някъде по 2,3 см лилави по една лента на предната част на рамената и е много грозно ) някво име на тоя мехлем дето се е мазал твоя приятел може ли да ми кажеш ?

Red_Hair
05-08-2011, 14:25
ами трябвало е малко по-раничко да се усетиш да понамалиш натоварването.виж този мой приятел(той ме ползва малко като личен лекар и само на мен вярва)та искаше съвет и аз му казах да пробва с едно кремче,което може да се приготви и в домашни условия.състои се от невен,смрадлика и мас за спойката,но това е рецепта с билки,а неговите бяха много големи(говоря за по 2-3см).след това някакъв в залата му препоръчал контратубекс,но същата работа.и последната информация която имах от него понеже той беше лятото в Германия при брат си(който също е фитнесманиак)и там пък брат му му дал един немски мехлем калофибрасе или келофибрасе беше немога точно да сиспомня името,който пък бил скрил неговите стрии.малко заплетено стана ама на скоро се видяхме с това момче и той ми се похвали че на ММА на муа-тай ходи показва ми там некви мускули 20 минути и накрая ми се похвали че са се скрили и е останал доволен от последния крем(немския).но честно казано си нямам никаква идея дали го има в България,дали е със същото име.аз нямам много време за да търся но ти се порови малко дано намериш крема,но си мисля и че беше по-скъпичък.може и контратубекс да ти помогне но нали ти казвам зависи дали са големи и дълбоки стриите