PDA

View Full Version : Безсъние



mechenc3
05-07-2011, 19:29
Имам проблем със заспиването вечер.Винаги ми е било много трудно да заспа.Въртя се с часове..Може ли някой да ми каже как да спра този проблем или как да заспя по-бързо.. Моля ви повогнете :( :(

Pamaa
05-07-2011, 19:37
100% нещо те тревожи, колкото и банално да звучи.
И аз съм така, попринцип в неделя лягам в 22.00, а заспивам в 01.00.
Не мисли за нещата, които те натоварват, например аз съм седми клас и сега с тея изпити съм се побъркала и като мисля за това, изобщо не ме хваща сън :) .

g1rl4eto_
05-07-2011, 19:42
Хич не е банално и аз трудно заспивам всичко идва от проблемите :( преди да заспя гледам да си мисля за хубави неща и това е :?

mechenc3
05-07-2011, 19:43
Колконо и да опитвам да не мисля за нищо преди да заспа не се получава. :neutral:

Sevdito
05-07-2011, 19:46
Изпий една чаша прясно мляко или изяж една ч.л.мед преди да легнеш :)

Pamaa
05-07-2011, 19:53
Колконо и да опитвам да не мисля за нищо преди да заспа не се получава. :neutral:

Това, което ще ти каза сега, може да е смешно, но при мен се получава, поне при мен :lol: :lol: .
Когато изобщо не мога да заспя, защочвам да си мисля за живота ми след 20 години. Например какво съм правила цял ден (станала съм направила съм закуска на децата, изкъпала съм се, отишла съм на пазар и т.н.). Доста успокояващо ми действа и направо ме отвлича от проблемите. Просто си представи, че го разказваш на някого.

AliceSw
05-07-2011, 20:40
Просто е...не можеш да заспиш, защото не се изморяваш, просто е.
Ако свършиш нещо през деня може да е и по-лесно...

Djuff
05-07-2011, 20:51
Не се уморяваш достатъчно и ако имаш някакъв проблем...
Пий мляко и изяш един банан чувала съм, че действа, но не съм пробвала.Също може да бройш овци представяш си малки сладки офчички и си ги броиш и правиш всичко възможно да не се отклоняваш от 'овчо-броенето'

TheNewReligion
05-07-2011, 22:13
Просто е...не можеш да заспиш, защото не се изморяваш, просто е.
Ако свършиш нещо през деня може да е и по-лесно...
Много вероятно.
На мен лично никакъв вид медитации, чайове, методи на дишание и прочие не ми помагат. Стоя на компютъра примерно, докато не ми се доспи. Ако лежа в леглото и се въртя, няма да ускоря процеса, по-добре да свърша нещо полезно поне. Имало е случаи, в които пия кафе и след има-няма час заспивам. 8-) Тоя "проблем" (според майка ми е такъв) е характерен за фамилията ни, така че не се и старая да правя нещо по въпроса.
Тея неща ги пиша, за да се замислиш дали твоя случай не е подобен. Питай вашите дали някой от фамилията ви не е имал такъв "проблем".


П.П.: Пробвай да четеш книга, докато ти се доспи. Или учи по нещо.

xoxodessitoo
05-07-2011, 23:37
И аз съм така, но това е защото не се уморяваш достатъчно физически. Ако спортуваш нещо, караш колело или ходиш пеша например, ще заспиваш доста по-лесно. :)

tanch3t093
05-07-2011, 23:49
И аз съм така... Направо понякога не се издържа, вчера не можах да заспя 2 часа, след като легнах ..

Ssummerjam
05-08-2011, 08:38
Пий една ракийка и си 6 :D

Rebirthing
05-08-2011, 08:48
Изпробвай следното:
Една лъжица лавандула в 400 мл. вряла вода, оставяш да се накисне хубаво, след 20-30 минути отцеждаш и пиеш. Имай предвдид, че вкуса не е от най-хубавите, леко нагарча, но пък действа. Първия път след като направих това се проснах да спя няколко часа и то през деня...

А ако си нервна и стресирана, може и това да е причината да не можеш да спиш. Тогава приемай и витамини от Б групата.

vagarious
05-08-2011, 09:34
Имаш доста енергия.Трябва да я изразходваш и ще видиш как ще заспиш веднага щом легнеш.
Другото което е - може наистина несъзнателно или не, нещо да те тревожи и да размишляваш с часове.
При мен пък е обратното - до преди няколко дена спах до късно,през деня не правя нищо сущвествено, а най-много да поуча малко за матурите и това ми е,НО вечер се чувствам адски уморена - лягам,заспивам и сутринта при първия мъничък шум се събуждам и от напрежение не мога да заспя.Почвам да мисля нещата за и около бала и матурите и всичко останало ... не мога и не мога да заспя .. но сутрин.Несъзнателно и през деня мисля и се напрагям допълнително.
Всичко ни се отразява и решението е просто да опиташ да мислиш за хубави неща, които те радват. :)