PDA

View Full Version : различни религии...пречка или не



mmagdalenaa
05-07-2011, 20:35
въпроса ми е ясен различните религии (християнство и мюсулманство) пречка ли са в една връзка ?

chronic
05-07-2011, 20:57
За двамата влюбени сигурно не,любовта е сляпа и винаги може да се влюбиш във всеки дори и най-неподходящия.Конкретно двете позиции са обвързани със стари спомени,лошо взаймно минало и куп други проблеми между тях.Обстоятелствата и хората острани ще са факторите които ще попречат на връзката според мен.Въпреки че аз лично никога не бих тръгнал с туркиня или подобни.

NomNomNom
05-07-2011, 21:17
Пречи , ако става въпрос за нещо по-сериозно . Има разлики в моделите за възпитание на децата , моделите за семейство като цяло .
Аз съм криещ се нихилист , в момента излизам с момче с рандом високи идеали , сещате се какъв фейл е комуникацията по темата . Добре, че се сдържам от коментар и просто слушам , иначе става въргал , безсмислен при това.
С християнин не се виждам . Просто такъв тип хора , които са верни на подобни принципи - не се разбирам с тях във връзка , а и те не могат да ми разберат поведението .

gegata15
05-08-2011, 08:49
за мен е ...

DevilWish
05-08-2011, 10:37
Аз бях с турчин 3 години, бяхме луди един по друг... и да разделихме се.. и да пречка е ;)

w0sh
05-08-2011, 10:40
Религията се нарича ислям.

b3b3t0y
05-08-2011, 11:10
Ако се абстрахираш от мнението на хората не е проблем! Но попринцип си е трудна работа такава връзка,за съжаление :)

Ssummerjam
05-08-2011, 11:49
Станете атеисти и двамата и няма да имате проблеми.

SisiStrange
05-08-2011, 12:06
Пречка е, ако двамата са религиозни и спазват стриктно традициите, свързани с религиите си.
Аз, както хич не съм религиозна и съм почти атеист, изобщо няма да имам проблем да ходя с човек, вярващ в друг Бог. Само че, ще ми е проблем, ако той е много много запален в това отношение и се опитва да налага разни глупости (в стил да постя, да няма Коледа и Великден и тн.).

mmagdalenaa
05-08-2011, 14:02
Пречка е, ако двамата са религиозни и спазват стриктно традициите, свързани с религиите си.
Аз, както хич не съм религиозна и съм почти атеист, изобщо няма да имам проблем да ходя с човек, вярващ в друг Бог. Само че, ще ми е проблем, ако той е много много запален в това отношение и се опитва да налага разни глупости (в стил да постя, да няма Коледа и Великден и тн.).

и според мен е така не съм кой знай колко вярваща но няма да позволя такива неща

garfi94
05-08-2011, 14:11
За мен е пречка, защото всеки следи неговите си традиции. Плюс това мисленето е различно. Аз живея в район, където може би 70% от населението е мюсюлманско, а аз съм християнка и виждам колко е огромна разликата между мен и тях. Нямам нищо против изповядването на исляма, но самото мислене на хората е коренно различно.

NightGuardian
05-08-2011, 14:30
Ще ми е странно , като се запознавам с родите ли и...

Християнин съм...

SmilezZz
05-08-2011, 16:55
Не.. Ако я има любовта.. Разбирането,доверието - разликата в религията не мисля,че ще е някакъв проблем.. Да,вярно е,че е трудно,но щом си с него,ще преодолеете заедно проблема.. (:

Аз също съм била с човек от друга религия.. С ръка на сърцето си мога да кажа,че съм изживяла най-хубавите си мигове с него..

SuperBadSuperFresh
05-08-2011, 17:33
На възрастта в която сме,проблемите са основно морални.Или например както казаха-конфликт с родители,спазване на обичаи и така нататък.Но в по-късен етап,когато става въпрос за възпитание на деца,ако и двамата родители държат на религията си,вече е съществен проблем.

bbbbPleasure
05-10-2011, 18:26
Хех не, не би било проблем. :) Защото той/тя ще е с теб,защото те обича,а не,за да те кара да не правиш това или онова ;)

againstyou
05-10-2011, 18:33
Станете атеисти и двамата и няма да имате проблеми.
Хах,+1 .. иначе да,проблем си е.

bloodyred
05-10-2011, 20:18
Ако ти кажа, че не е проблем, ще те излъжа .. със сигурност е проблем и то доста голям .. Живеем в една време, в което .. оф, не знам как да го обясня .. значи, когато си с някой си правиш планове за бъдещето, за сватба примерно, за деца, може шансът да е минимален да се омъжиш за този човек, но все пак има някакъв шанс .. и тогава идва проблема, сега също, защото ти познаваш родителите си, знаеш как ще възприемат момчето ..

kitti123
05-10-2011, 20:39
Не се занимавай с турчляци помаци или каквота там са... 500 год под робство и после да им се хвърляме на врата бляяяк ( сори ама заради тоя факт винаги ще бъда ПРОТИВ тях) и + това и като манталитет,държание и възпитание се различават коренно от нас ... Жените не са ценени както подобава ... И все пак ти си знаеш..Аз просто изразявам мнение

Nakadah
05-11-2011, 06:12
Ако станеш хинду няма да е

И нека бог да е с вас :lol: :lol:

everythingisrelative
05-11-2011, 15:29
за мен е пречка... същото така и преди да тръгна с някое момиче я питам дали е имала връзка с турчин или мангал.... и тогава нападам :o 8)

mmagdalenaa
05-11-2011, 18:55
Не се занимавай с турчляци помаци или каквота там са... 500 год под робство и после да им се хвърляме на врата бляяяк ( сори ама заради тоя факт винаги ще бъда ПРОТИВ тях) и + това и като манталитет,държание и възпитание се различават коренно от нас ... Жените не са ценени както подобава ... И все пак ти си знаеш..Аз просто изразявам мнение


това че съм пуснала такава тема не означава че намесвам каквито и да е било случки от живота ми и т.н :smt012

kitti123
05-11-2011, 19:55
Не се занимавай с турчляци помаци или каквота там са... 500 год под робство и после да им се хвърляме на врата бляяяк ( сори ама заради тоя факт винаги ще бъда ПРОТИВ тях) и + това и като манталитет,държание и възпитание се различават коренно от нас ... Жените не са ценени както подобава ... И все пак ти си знаеш..Аз просто изразявам мнение


това че съм пуснала такава тема не означава че намесвам каквито и да е било случки от живота ми и т.н :smt012
OK де споко... все пак бях ясна,че просто изразявам мнение..а и аз от къде мога да знам дали ти се е случило или само поташ.. :razz: :-D

bratignat
05-11-2011, 20:00
въпроса ми е ясен различните религии (християнство и мюсулманство) пречка ли са в една връзка ?

За вас двамата, влюбените - не. Обаче и двете религии обхващат и семейството (чувал/а си за христянско и мюсулманско семейство) в тази връзка трябва да сте внимателни как представяте другия на родителите си.

Обаче в крайна сметка ако са ви силни чувствата, дори родителите ви няма да ви спрат.

RedArmy
05-11-2011, 20:02
Tези, които казват, че не е никаква пречка, нека да се омъжат за някой арабин или турчин и след няколко месеца да пишат отново по същата тема. Но да се оженят, а не просто да са заедно. А ако имат и дете, още повече момиче, тогава вече става страшно.

Nam3less3
05-12-2011, 07:18
Нище не е пречка пред любовта, нито религията, но повечето хора са тъпи и това им е пречката, примерно искаш гадже което е от мюсюлманско семейство, и ако родителите му са по-консервативни могат да ти създават неприятности заради грешното им разбиране на религията.
Всъщност истинската пречка в един нормален случай не е религията, ами са нравите и обичаите(най-добре да се гледат официалните за дадената държава).

Иначе християнството няма нищо против ако си християнин да сключиш брак с друговерец, само някой ислямски фанатик може да се противи, но живеем в Европа, не в някоя дива държава, правете си квото ви е кеф без да се ограничавате от измислените човешки религиозни канони, самата чиста религия не налага такива ограничения.

То си е до човека, свестни хора и боклуци има от всички религии, учения, вярвания и т.н.

ShUnZyk
05-12-2011, 09:59
Иначе християнството няма нищо против ако си християнин да сключиш брак с друговерец, само някой ислямски фанатик може да се противи, но живеем в Европа, не в някоя дива държава, правете си квото ви е кеф без да се ограничавате от измислените човешки религиозни канони, самата чиста религия не налага такива ограничения.

То си е до човека, свестни хора и боклуци има от всички религии, учения, вярвания и т.н.

Тука си в лека заблуда , немога да разбера защо твърдиш това без да знаеш.

Nam3less3
05-12-2011, 10:05
Иначе християнството няма нищо против ако си християнин да сключиш брак с друговерец, само някой ислямски фанатик може да се противи, но живеем в Европа, не в някоя дива държава, правете си квото ви е кеф без да се ограничавате от измислените човешки религиозни канони, самата чиста религия не налага такива ограничения.

То си е до човека, свестни хора и боклуци има от всички религии, учения, вярвания и т.н.

Тука си в лека заблуда , немога да разбера защо твърдиш това без да знаеш.Знам пътят на християнството.
И няма нужда да ми даваш random цитати от библията или от папата.

ShUnZyk
05-13-2011, 08:07
Иначе християнството няма нищо против ако си християнин да сключиш брак с друговерец, само някой ислямски фанатик може да се противи, но живеем в Европа, не в някоя дива държава, правете си квото ви е кеф без да се ограничавате от измислените човешки религиозни канони, самата чиста религия не налага такива ограничения.

То си е до човека, свестни хора и боклуци има от всички религии, учения, вярвания и т.н.

Тука си в лека заблуда , немога да разбера защо твърдиш това без да знаеш.Знам пътят на християнството.
И няма нужда да ми даваш random цитати от библията или от папата.



Мда виждам , че знаеш :D със здраве пич ,остявям те да се радваш на знанията си .

Auriss
05-13-2011, 08:25
^ мани го Неймлес - той е 135тата инкарнация на свети пресвети и пре-пресвети СветаГоДуха и предухва ,син Божи и проповедник за спасението на човека....
Да ходи да лапа резани п*шки като е все едно ...

SmilezZz
05-13-2011, 13:26
Мислете ,преди да пишете..
1. Никъде в библията не пише,че е забранено да се обичат хора от различни народности..
2. Да,България е било под османско робство 500 години,но да не би сегашните турци да са виновни за това.. Да не би те да са казали да се избиват и държат под робство ?
3. И в никакъв случай не е пречка..
Всеки проблем си има решение.. А да не говорим,че на тези години едва ли някой мисли за сватба и тем подобни,че да давате такива примери.. И все пак дори да се оженят и имат деца,двамата щом се обичат - ще намерят решение на "проблема"..

Vondrel
05-13-2011, 13:55
Те да бяха пречка само в любовта...Те са пречка във всичко , изобщо не трябва да ги има в България или нека я наречем Българо-Турция. :x

MiChKoO
05-13-2011, 14:09
za men e problem .. razbirase ako obicha q ima religiqta ostava nqkade nazad v vremeto v koeto jiveem , no ne mislq che bih zapochnala vruzka s chovek ot druga religiq

Moderatorius
05-13-2011, 18:31
От мюсюлманин до мюсюлманин има ОГРОООООООООООМНА разлика. Виж, ако си хванеш някой тукашен турчин, от България имам предвид, едва ли ще е проблем. Обаче ако си хванеш някой арабин, от майната си, тогава 100% ще е пречка, защото те са много по-стриктни и ако жените там са обучени да се подчиняват, защото така пишело в Корана, то една християнка едва ли ще търпи обиди, забулвания, постоянен контрол, други съпруги и т.н...

mmagdalenaa
05-13-2011, 18:44
От мюсюлманин до мюсюлманин има ОГРОООООООООООМНА разлика. Виж, ако си хванеш някой тукашен турчин, от България имам предвид, едва ли ще е проблем. Обаче ако си хванеш някой арабин, от майната си, тогава 100% ще е пречка, защото те са много по-стриктни и ако жените там са обучени да се подчиняват, защото така пишело в Корана, то една християнка едва ли ще търпи обиди, забулвания, постоянен контрол, други съпруги и т.н...



\:D/

Auriss
05-13-2011, 19:51
^ боли ме х*я дали вярваш в Алах ,Яхве , Зевс , Тор , Ла*йна или Спагетеното чудовище....не вярвам в никви богове ,така че не ми дреме.

Просто турчолята си режат патлаците ,чат ? Ако не й е проблем да лапка резан патлак - да заповяда. Пък те ако са толко тъпи да не се хващат щото виждаш ли единия вярва в Богът-покровител на Прасетата ,а другия в брадатия шизофреник ,дето възкръсва си е само техен проблем.
Темата е нелепа. Аз ако съм женско ще ме е гнус от некъв рязан паток ,ама тва е. Другото ... се 1.

Auriss
05-13-2011, 20:55
Виж кви неща ме караш да гледам :x

http://www.noharmm.org/IDcirc.htm

Като имаш предвид и какви чернички са някои турци ...

абе вие си знаете. Аз си казах мнението. Всеки да си решава

Yancheto
05-13-2011, 21:37
Не мисля, че би представлявало някакъв проблем, освен ако двамата не са някакви фанатици (или един от двамата). Ако приемат другия и не се опитват да му натрапят възгледите си.

sweetyytweety
05-13-2011, 22:41
ако си момиче ще трябва да приемеш религията на мъжа си нз за мен ще е странно да се откажеш от своята ...

Grommash
05-13-2011, 22:47
Не съм вярващ, но мисля че да. Трудно се издържа на такива различия в интересите, особено ако е "религия".

TheNewReligion
05-13-2011, 23:00
Не. Ако няма да сключват брак.
Друг е въпросът колко са религиозни хората в днешно време.

Nam3less3
05-14-2011, 02:07
Абе не разбирам как хора, дето не са християни, ще дават акъл кое е християнско и кое не е.

djipsito
05-14-2011, 02:29
А ако единия от двамата е атеист, ще стане ли ? :D

Nam3less3
05-14-2011, 02:58
А ако единия от двамата е атеист, ще стане ли ? :DХората не трябва да сключват бракове с атеисти, за да не развалят генофонда на човечеството :razz:

mmagdalenaa
05-14-2011, 09:29
А ако единия от двамата е атеист, ще стане ли ? :DХората не трябва да сключват бракове с атеисти, за да не развалят генофонда на човечеството :razz:

:razz: :razz:

elizabethg
05-14-2011, 09:51
Понякога е пречка!Примерно моите родители са ми казвали безброй пъти,че ако се хвана с турчин ще се откажат от мен! Цитирам дословно думите на баща ми:"Ако ми доведеш турчин,отивам във вестника и се отказвам от теб!" :lol:

mrazqkindergarten
05-14-2011, 09:56
Да, пречка е и то голяма.

tanch3t093
05-14-2011, 11:17
Имам една приятелка, която много харесваше едно момче. Излизаха, шегуваха се, забавляваха се. Неусетно те се влюбиха един в друг, но впоследсвтвие тя разбра, че той е турчин. И започна да страни от него, заради баща си. Той не понася другите религии и най-вече турците, най-просто казано - расист. Момчето така и не разбра тази рязка промяна във нея, но как можеше да му го каже, струваше и се грубо от нейна страна да му каже това, което я измъчваше. А баща и така и не разбра за това, тя нямаше смелост дори да му признае, да говори с него, прекалено се влияше от мнението му. Жалко, бяха толкова хубава двойка! Много ме е яд за тях.

Nam3less3
05-14-2011, 11:24
Ами сами виждате колко са деградирали хората, религиите са за да помагат и в естествена ситуация никога не би трябвало да са пречка, но хората опорочават всичко.

evilGirL97
05-14-2011, 21:12
Според мен е пречка., Така съм възпитана :) Също като бащата на elizabethg моят баща, а не само той също майка ми, леля ми и цялата рода ще искат да се отказват от мен. :D

endzeit
05-14-2011, 21:26
Обаче ако си хванеш някой арабин, от майната си, тогава 100% ще е пречка, защото те са много по-стриктни и ако жените там са обучени да се подчиняват, защото така пишело в Корана, то една християнка едва ли ще търпи обиди, забулвания, постоянен контрол, други съпруги и т.н...
има си и предимства :D :D ако арабин прави анален секс с жена и тя го осъди, той е длъжен да я издържа доживот :D :D :D :D :D
щом има любов и от различни планети да са...няма значение

FancyGirl
05-15-2011, 23:16
Зависи. Ако двамата се обичат достатъчно силно не виждам пречка, може би ако родителите не са съгласни ще трябва да са предпазливи но любовта няма граници.. има ли значение дали си българин, турчин, арабин, англичанин ако си влюбен? Повярвайте ми НЯМА. Ако тази любов си струва, ако чувствата са искрени и истински няма никаква пречка. Аз съм на това мнение. Човека в когото съм влюбена от 1год и 7месеца не изповядва моята религия но мен не ме интересува ни най-малко, обичам го с цялото си съществуване и бих дала мило и драго за него въпреки всичката болка, която ми е причинил. Да има много пречки между нас, хората най-вече но ние винаги сме били едно цяло и сме ги побеждавали, те не можеха да разделят толкова истински чувства и толкова влюбени сърца. Никога не сме се интересували какво са говорили защото се обожавахме или поне аз него..