PDA

View Full Version : Ниско кръвно налягане..Проблем!



kiki1991
05-08-2011, 09:41
Искам съвет и мнения за ниското кръвно налягане и припадаците,от какво се получават?Преди 1-2 часа приятеля ми припадна пред очите ми и просто сякаш ми спря стрцето..ужасно много се уплаших!Всичко започна от снощи когато цяла нощ го боля стомаха високо,но нямаше никакви хапчета за корем и пии само малко айрян и няколко часа се беше свил и малко му мина и заспахме..и във 7 часа го усетих как става и той ми каза че отива до тоалетна и изведнъж както го чакам да се върне и чувам как се затичва и как тъкмо да стигне до леглото и падна...просто неможех да реагирам адекватно..само ми каза да го напръскам с вода и сега легна и спи уж..майка му има същото нещо и той ми каза че и преди му се е случвало.
Някой който е запознат може ли да ми каже това от какво се получава..болест ли е..дали да идем на лекар утре и какво е добре да пие..

Red_Hair
05-08-2011, 10:00
при рязкото ставане е възможно да събере границите,но ти каза че той е отишъл до тоалетна,мерихте ли му изобщо кръвното след припадъка,защото един припадък може да бъде в следствие не само на ниско кръвно или на събиране на границите,известно ли му е за някакви наследствени заболявания свързани със сърдечни или васкуларни пороци,припадъка от епилептичен вид ли беше,колко често се случват тези припадъци,какво усеща преди припадъка(примерно замайване или моментално причерняване,губене на контрол върху мускули,избиване на студена под по тялото)има ли проблеми с кръвната захар.задавам тези въпроси,защото различните симтоми са свързани с различни части от нервната система,и според мен е добре на един преглед да идете,там той да конкретизира малко ,какво-що,и да се останови причината за тези припадъци(след това ако може да ми пишеш за да ми кажеш какво е)