PDA

View Full Version : Скъсани дънки..Идеи?*спешно*



DesireToFire
05-08-2011, 11:40
Ммм така.. Закачих си дънките на един стол, а супер мнгоо си ги харесвам и се чудя как мога да ги оправя. Не искам да си правя къси. Някакси да ги зашия, или да ги скъсам още някъде и да го зашия по същия начин. Защото само скъсано не става. Ох, не знам.. Някой някакви идеи?

И ми трябват бързо, защотот сега съм при баба си, а тя може да шие и да се оправя с шевни машини и прочие и да й обясня какво да направи.
http://picbg.net/img.php?file=e6b640c8d43b524c.jpg

http://picbg.net/img.php?file=c4ff64c952139ac9.jpg

http://picbg.net/img.php?file=deee796a4a983dc8.jpg

MegiBoOm
05-08-2011, 11:45
Може да зашиеш парче плат зад скъсаното (от вътрешната страна) :)

kotka90
05-08-2011, 12:00
Или да ги накъсаш още повече и да изглежда все едно така е модела :) Но внимавай да не ги развалиш още повече .

DesireToFire
05-08-2011, 12:06
Аз си мсилех за някакъв шев отгоре на зиг заг и още някъде да ги скъсам и по същия начин да се зашие. но не знам дали ще стои добре и дали ще успея да го обясня на баба ми. А ако се пришие плат отвътре няма ли конеца с които е пришит да се вижда и да е странно?

Ssummerjam
05-08-2011, 12:15
Хората пари дават за скъсани дънки, ти искаш да ги шиеш 8-)

RainBerry
05-08-2011, 12:19
Можеш да направиш още няколко дупчици, да речем още две, после да ги минете на зиг-заг с цветен конец. Става добре, но вече не знам дали ти харесва идеята, а за плата отдолу - ще се виждат кончетата, но стои много интересно, ако отново е цветен плат, може също да си направиш няколко мънички резки и с игла да изкараш кончетата по този начин, за да не си личи, че са правени нарочно и с цветен плат отдолу или както предпочиташ. Аз имах такива дънки, купени, но отдолу плата беше черен, а и резките бяха големи. Успех
:)

neeDaBosS
05-08-2011, 12:22
Правиш подобна дупка и на другия крачол после отгоре минаваш с шев зиг-заг..

DesireToFire
05-08-2011, 12:27
Хората пари дават за скъсани дънки, ти искаш да ги шиеш 8-) Е да, ама то виж го как е скъсано, някакво такова никакво :D

Иначе много благодаря на всички :-)
Сега само трябва да си избера цвят. Мислех си за някакво синьо-зелено, защото връзките на кецовете ми са такива, но пък и не са ми единсвените обувки :Д
А ако направя само още една такава дупка на другия крачол малко по-долу от тая примерно стига ли или трябва да правя още някъде?

ch0c0late44
05-08-2011, 18:09
Две според мен са добре,ако искаш и повече може да направиш.Примерно от едната страна 3,от другата 2.

JustForFun
05-08-2011, 19:21
Изрежи самото кръгче, отдолу сложи друг плат. Може малко да разнищиш дънковия плат и да стане на ивички. Нещо такова (за ивичките говоря) http://www.kozmetikata.com/showimg.php?filename=dx300_33924.jpg . Отдолу сложи някакъв плат, за мен ще е най- добре някакъв по-тъмен, с вградени блестящи нишки, а не някакъв плат на цветчета. Ако според теб изглежда окей, може да направиш и на още едно две места, но не прекалявай.
Друга идея е да отидеш в някой шивашки магазин и да си харесаш някоя от онези апликации или притурки, който като ги минеш със ютия и залепват. Може да си сложиш цифра, буква или някаква фигурка. :) например - http://www.bgkniga.bg/articul/9825/Diamant_-_APLIKACII_za_drehi_%E2%80%93_byrzo_i_lesno_golqma _.html , но разбира се, това е много по-голямо от това, за което аз ти говоря :D

bebygirl
05-08-2011, 20:28
аз пък съм имала дънки купени с плат на цветчета пък какво им е? Др вариант е да прешиеш емблема :) и според мен ако баба ти знае как да шие може да ти го направи интересно да не си личи шева или не толкова очевадно с някой светъл цвят или пък зиг-заг б0д :)

DesireToFire
05-08-2011, 20:36
Мерси много на всички :-) Засега ги оставих там докато не го измисля. Просто ми бяха любимите дънки и затова толкова се чудя :Д

Djenka
05-08-2011, 20:45
Имах мноого подобен случай.

Не ми бяха кой знае колко любими дънки, ама си ги носех.

Е, разпрах ги.
Голяяяямо скъсано във формата на буква "Г". /странно, защото името ми започва с Г 8-) /

Както и да е, мама ги заши и в мометнта изобщо не си личи.
Скъсаното беше на дясното бедро отзад.
Не се забелязва изобщо.

Заший ги :)

JustForFun
05-09-2011, 08:43
аз пък съм имала дънки купени с плат на цветчета пък какво им е? Според мен е бабешко.

pinkflower
05-09-2011, 08:45
И аз си бях скъсала по този начин едни много любими,но с шев отгоре си личи още повече,затова според мен по-добре ги остави така. Малко скъсано за разкош кво толкова :D
Пък и като гледам не е много,просто мястото е малко кофти :(

DesireToFire
05-09-2011, 11:39
Имах мноого подобен случай.

Не ми бяха кой знае колко любими дънки, ама си ги носех.

Е, разпрах ги.
Голяяяямо скъсано във формата на буква "Г". /странно, защото името ми започва с Г 8-) /

Както и да е, мама ги заши и в мометнта изобщо не си личи.
Скъсаното беше на дясното бедро отзад.
Не се забелязва изобщо.

Заший ги :)

А може ли да го снимаш как е зашито :Д Мисля направо да ги нося на шивач, обаче се чудя дали си струва ако е нешо което и майка ми/баба ми може да направи.

Иначе аз цял ден на училище изкрах така, защото това стана след първия час :Д Не става да ги оставя. Тя дупката ще стане по-голяма, а и не стои особено добре :Д