PDA

View Full Version : Да започна ли фитнес



peychev
05-08-2011, 11:43
Тренирах кик-бокс 6 години . Спрях заради зрението защото носа очила 2 диоптер и лекарите казаха да го спра дане би да са ме ударили в окото и да разлепа там кфо беше немоа се сета :D .
Такам на 12 съм 159 висок и 59,4 кг . Искам да започна фитнес с цел отслабване след това може да почна или релеф или мускулна маса . Ще прецена по нататъка . Да започна ли фитнес и пречи ли той на плуването ? Щото си го тренирам и не искам да се отказвам от него . :) Очилата са ми само за компа и в даскало кат съм в час . :)

kadishona
05-08-2011, 12:11
Не бих ти го препоръчал! Мускулатурата ти в момента се развива бързо заради пубертета, както и костната структура, за това не е много добре да ги напрягаш. Не казвам, че ще ти се случи нещо лошо, но просто има и по-добри алтернативи.

Най-добрият вариант за оформяне на тялото е плуването! Ако ти харесва започни да ходиш на плуване! Спор няма, че тялото на един плувец е в пъти по-красиво и пропорционално, отколкото на един културист!

Препоръчвам ти също тенисът. Със сигурност ще 'изгубиш тегло' от него, а и ще станеш по-здрав!

Ако държиш да 'правиш мускули' отивай на спортна гимнастика. Напиши в гугъл Йордан Йовчев и предполагам сам ще се надъхаш!

Успех!

ZipFail
05-08-2011, 12:21
kadishona, недей да правиш генерализирани изводи ;)
От плувец до плувец, както и от културист до културист има огромна разлика..

@авоторе, все пак съм съгласен, че ти е рано за фитнес, прави си лицеви вкъщи, ходи на лостове и като станеш на 14-15 можеш да тръгнеш вече сериозно на фитнес ;)

navar
05-08-2011, 12:31
2 диоптера не са пречка за кикбокса.още повече щом си на 12 и си тренирал 6 години,значи си тренирал основно лайт контакт..като гледам откъде си вариантите са два- Скорпион или Зевс..и Камен и Гената са достатъчно добри треньори,които знаят как да се отнасят с момчета с очила..така че марш в залата по кикбокс

peychev
05-08-2011, 12:48
Добре ще вида и ще продължа кик-бокса тогава . :)

fatrat
05-08-2011, 13:23
Глупости на търкалета :? Тва,че някой ви е казал ,че плуването разбираш ли прави ебаси якия релеф .... моля ти са! Познавам плувци дето са ебахти бъчвите. Сичко зависи от това колко желание има! Иначе и аз съм да си продължиш с кикбокса до 15-16 години. От там вече избори много!

navar
05-08-2011, 21:05
така и не каза в кой от двата плевенски клуба си тренирал..а плуването прави всичко,само не и релеф :)

loveca777
05-09-2011, 07:24
Гмуркането стяга много коремната област .Но не прави ,,плочки,, , а само една продълговата, _ не знам как да я обясня.
Както и да е , ама от гребането става много корав гръб (познавам човек на възраст вече, но с такъв здрав гръб , че има само да си мечтаете , защото много е гребал с кану)

fatrat
05-09-2011, 13:35
гребане с кану=/= плуване do u feel me?

loveca777
05-09-2011, 19:47
гребане с кану=/= плуване do u feel me?
Гмуркането викам, а не плуване :)

ccdesigns
05-14-2011, 23:32
По-добре да продължиш с кик-бокса, щом ти харесва, но ако може да ти стане нещо не е препоръчително.

Иначе ти препоръчвам да почнеш на лостове. Правиш повече релеф и в същото време мускули, а във фитнеса ставаш много огромен.
Също мога да ти препоръчам да караш колело, да риташ, играеш баскет, хаднбал, волей. Каквото ти харесва :)