PDA

View Full Version : Пиратско копие или лицензиран оригинал?



regin19
05-09-2011, 13:47
Здравейте. Сигурна съм, че няма човек, който да не е играл компютърни игри и да няма на компютъра си поне една. Аз съм фенка на The Sims.. Ето какъв е и проблема ми: Имах Симс 2, играх го, и го изтрих, за да сменя с тройката. След това излезна Sims Medieval, и аз, като пълна тъпачка изтрих и Симс 3, за да сваля най-новия..Играх го един месец и ми омръзна, който го е играл знае за какво говоря. Исках си обратно симс 3 (Всички изброени са пиратски копия). Първия път със Симс 3 нямах проблем, игрете вървеше перфектно. Но втория път като свалих тройката, се оказа че в нея има вирус. Опитах се да разархивирам, но ми изписа, че няма намерени архиви. Тогава пробвах с даемън туулс. Инсталира се, но само лаунчъра, играта не тръгваше... Чак тогава реших да сканирам, и естествено - два троянеца. Опитах се да изтрия файла, както очаквах не стана, сложих файла под карантина, изтрих троянците с антивирусната, после от програмата за премахване на файлове изтрих играта и чак тогава се отървах от нея. Изтрих и добавките, които също бях свалила.

След това нямах особено голямо желание да свалям нелицензирани копия и исках да купя играта, но като видях цените (най-ниската беше 60 лв.) се отказах. Въпросът ми е: да се опитам ли да сваля играта от друго място, да събера ли 100 лв за играта и добавките й, или да се откажа?

Всички игри са теглени от: zamunda.net

GregoryHouse
05-09-2011, 14:05
Тва не са вируси ами кракове. Всяка антивирусна засича краковете като вируси :) Ако ти се дават пари и те кефи играта аз съм за закупуване на оригинално копие. Но, ако ти идва скъпо - към замунда.

regin19
05-09-2011, 14:59
Благодаря, това за краковете не го знаех... Само че бях свалила само Sims 3 /Razor 1911/, не съм сваляла крака. Май не е включен в торента. А антивирусната ми засече "вероятно троянски кон Win32". Дали има възможност да си прецакам компютъра, ако сваля пак играта? Пък и като се опитам да разархивирам ми изписва: No archives found." Маунтвам с даумън туулс и излиза на икона на десктопа, само че оттам се стартира лаунчъра. От лаунчъра пък не тръгва играта, пише, че няма намерен диск. Предния път като имах играта срещнах същия проблем, затова трябваше да я пускам от TS3/Game/Bin. И още се чудя дали да я свалям пак... :D

straus
05-09-2011, 17:01
Ти ако винаги вярваш на антивирусната, то тогава не трябва и филми да сваляш, и музика защото всички са потенциални носители на вируси. Що се отнася до замунда, от там шанса да свалиш нещо с вирус е минимално, да не кажа че го няма. Просто не слагат всякакви хора за ъплоудъри ;)

3oPuTy
05-09-2011, 18:11
The Sims 3 на Razor1911 си е супер :) Имам го на лаптопа,инсталирах го и на машинката на една позната и няма никакви проблеми :)

val181
05-09-2011, 18:24
Аз имам пс3 не е хакната и всичко ми работи но все пак новите заглавия са по около 100-120 лв за бройка така че ако можеш да си го позволиш си ги копувай иначе замунда

RadioMan
05-10-2011, 13:23
Без проблеми инсталирах симс3 и аз на лаптопа и си върви добре

И аз имам един въпрос за симс 3 -Как да я пускам без да слагам диска в Deamon Tools мн ме нерви и място заема има ли начин ?