PDA

View Full Version : Синтактичен анализ на изреченията.. ???



SmilezZz
05-09-2011, 15:43
Здравейте !!
Имам да пиша домашно по БЕЛ за синтактичния анализ на изреченията.. Но тъй като не ми е ясно как и защо Ви моля за помощ..

А. Пониженията на земната повърхност може да бъдат резултат от разместването на земните пластове,от дейността на ледниците,от разрушителната дейност на морето или реките,от химичното действие на водата и от дейността на човека..

Б. Механичните свойства на всеки материал зависят от температурата,от характера на обработката на материала и от продължителността на действието на деформиращите сили..

В. През ХІ век задължителни за православния храм са изображенията на Благовещение,Рождество,Сре тение,Преображение,Възкрес ението на Лазар,Вход в Йерусалим,Разпятие,Слизане то в Ада,Възнесение,Петдесетниц а,Успение Богородично..

Г. Разновидностите на въглерода са диамантът,графитът,коксът, аждите,активният и дървесният въглен..

И четирите ли са просто изречения ? Или аз нещо не мога да разбера задачата ? Не искам да ми ги решите,а просто да ми обясните какво да правя ?

И в "В" и "Г" глаголът е само "са" ли ?

Благодаря предварително !!

Ssummerjam
05-10-2011, 09:05
Имам съмнения, че първото изречение не е просто, но не съм сигурна. И във "в", и в "г" глаголът е само "са",да . :)