PDA

View Full Version : Секс и овулация



mey_si
05-09-2011, 16:32
Здравейте !Правих секс с приятелят ми без презерватив ,но по стечение на обстоятелствата той не свърши,менструацията ми дойде на 26 април т.е ми се пада утре да съм в овулация ! Има ли за какво да се притеснявам ?

Sh@d0w
05-09-2011, 16:40
Има ли за какво да се притеснявам ?

Има,да наближава 25 Декември 2012,смятан за края на света.

mey_si
05-09-2011, 16:41
Без тъпи отговори ,моля :* ;)

Cucko0
05-09-2011, 16:42
без тъпи въпроси моля .... той не е свършвал ,тогава не си била в овулация (щом казваш ,че ти се пада от утре да си ) за какво да се притесняваш ?!

Sh@d0w
05-09-2011, 16:43
Без тъпи отговори ,моля :* ;)

Отговора ми си е много точен,това че не разбра намека е друг въпрос :* ;)

DesireToFire
05-09-2011, 16:52
без тъпи въпроси моля .... той не е свършвал ,тогава не си била в овулация (щом казваш ,че ти се пада от утре да си ) за какво да се притесняваш ?!

А тя няма как да е сигурна, че е точно утре. Ако е била днес?

Cucko0
05-09-2011, 17:11
ами да беше уточнила кога е правила секс

diana199406
05-09-2011, 17:43
Ядосвам се вече като чета подобни тъпи въпроси!:-x Ако ще да е в овулация-щом не е свършвал в нея какъв е проблема не мога да разбера?НЯМА НИКАКЪВ ПОВОД ЗА ПРИТЕСНЕНИЯ!! [/b]

TheBeliever
05-09-2011, 17:51
Ако ще да е в овулация-щом не е свършвал в нея какъв е проблема не мога да разбера?НЯМА НИКАКЪВ ПОВОД ЗА ПРИТЕСНЕНИЯ!! [/b]

Тея ги разправяй на всички забременели от предеякулационна течност.


По темата: уточни кога е бил рисковия полов акт. Риск има не само в деня на овулация, а и 2-3 дни преди и след нея.

mey_si
05-09-2011, 17:56
днес беше

shugababe112
05-09-2011, 18:04
Въпросът изобщо не е тъп,1-2 дни преди и след овулация също са рискови,не всичко зависи от това дали ще е свършил,на твое място бих се консултирала с лекар докато не е късно.

Cucko0
05-09-2011, 18:13
аз ли съм разбрала грешно или той ВЪОБЩЕ НЕ Е СВЪРШВАЛ

mey_si
05-09-2011, 18:14
аз ли съм разбрала грешно или той ВЪОБЩЕ НЕ Е СВЪРШВАЛ
Не е свършвал ,но ме е страх от предеякулационната течност ...

Sh@d0w
05-09-2011, 18:20
аз ли съм разбрала грешно или той ВЪОБЩЕ НЕ Е СВЪРШВАЛ
Не е свършвал ,но ме е страх от предеякулационната течност ...

А не помисли ли за това,преди да се решиш да го направиш без презерватив?Много сте ми интересни...

Направи си тест след няколко дни,тука не сме врачки.

katerinka9226
05-10-2011, 07:18
аз ли съм разбрала грешно или той ВЪОБЩЕ НЕ Е СВЪРШВАЛ
Не е свършвал ,но ме е страх от предеякулационната течност ...

А не помисли ли за това,преди да се решиш да го направиш без презерватив?Много сте ми интересни...

Направи си тест след няколко дни,тука не сме врачки.
+1 ;)
Явно тя мисли, че сме врачки :D

mey_si
05-10-2011, 12:06
питам само дали има вероятност от забременяване....

danielpetrov1991
05-10-2011, 12:58
Овулацията то може да не дойде точно на изчислената дата, а малко по-рано или по-късно, до колкото знам. Също така сперматозоидите живеят повече от ден във среда като твоята вагина(предполагам). Ако е изпуснал предекулационна течност в теб, което е почти сигурно има шанс да си бременна с близнаци(естествено той е много малък или поне така съм чувал).

buzzzz
05-10-2011, 15:17
Тука ще те изкарат бременна с тризнаци. Веднъж направих грешката да пусна подобна тема, с подобен проблем и те ме направиха майка. Вярно е, че има много малък шанс, но се надявай да си се разминала и внимавай повече следващия път :)
И може ли да попитам защо има опасност 1-2 дена след овулацията? За преди нея съм съгласна, защото сперматозоидите оживяват 1-2 дена, но за след овулацията не мисля... Тогава се пука доминантния фоликул и се освобождава яйцеклетката и това трае най-много 24 часа. Какви са тея работи за 2-3 дена след целия този процес...

TheBeliever
05-10-2011, 15:36
Тука ще те изкарат бременна с тризнаци. Веднъж направих грешката да пусна подобна тема, с подобен проблем и те ме направиха майка. Вярно е, че има много малък шанс, но се надявай да си се разминала и внимавай повече следващия път :)
И може ли да попитам защо има опасност 1-2 дена след овулацията? За преди нея съм съгласна, защото сперматозоидите оживяват 1-2 дена, но за след овулацията не мисля... Тогава се пука доминантния фоликул и се освобождава яйцеклетката и това трае най-много 24 часа. Какви са тея работи за 2-3 дена след целия този процес...

Защото малко жени могат да се похвалят с напълно точна менструация, която всеки месец да е на абсолютно равни интервали. Т.е ако смяташ овулацията на база 28-дневен цикъл, но този месец цикъла ти е 26 или 30 дни, овулацията ще бъде грешно пресметната. И тъй като не сме врачки, та да знаем кога точно ще настъпи следващата менструация, най-добре е да се вземат предвид като опасни и дните около предполагаемата овулация.

mey_si
05-10-2011, 16:06
Ами на мен гору-долу ми се регулира месечния цикъл и 3-4 месеца ми беше 28 дни, само послединя беше 29 заради едни лекарства...никога не съм му се радвала ,но сега мисля ,че ще подскачам от щастие :D:D

buzzzz
05-10-2011, 17:23
Тука ще те изкарат бременна с тризнаци. Веднъж направих грешката да пусна подобна тема, с подобен проблем и те ме направиха майка. Вярно е, че има много малък шанс, но се надявай да си се разминала и внимавай повече следващия път :)
И може ли да попитам защо има опасност 1-2 дена след овулацията? За преди нея съм съгласна, защото сперматозоидите оживяват 1-2 дена, но за след овулацията не мисля... Тогава се пука доминантния фоликул и се освобождава яйцеклетката и това трае най-много 24 часа. Какви са тея работи за 2-3 дена след целия този процес...

Защото малко жени могат да се похвалят с напълно точна менструация, която всеки месец да е на абсолютно равни интервали. Т.е ако смяташ овулацията на база 28-дневен цикъл, но този месец цикъла ти е 26 или 30 дни, овулацията ще бъде грешно пресметната. И тъй като не сме врачки, та да знаем кога точно ще настъпи следващата менструация, най-добре е да се вземат предвид като опасни и дните около предполагаемата овулация.

А да, права си. ;)

Авторке, не се притеснявай, че да не вземе от многото притеснение наистина да ти закъснее и тогава вече не те мисля :lol:

diana199406
05-10-2011, 17:46
Въпросът изобщо не е тъп,1-2 дни преди и след овулация също са рискови,не всичко зависи от това дали ще е свършил,на твое място бих се консултирала с лекар докато не е късно.

Рискът да забременее е НИЩОЖЕН! Само наплашвате момичето!Пак казвам-щом не е свършвал в нея няма смисъл от паникааааааа....

mey_si
05-10-2011, 18:24
Благодаря за човечните оттовори ,които си направихте труда да напишете :) (bow)