PDA

View Full Version : Образованието в България зачита ли се в другите държави?



bepsity
05-09-2011, 16:57
Образованието в България зачита ли се в другите държави? Най - много ме засяга за сертификата по фризьорство :)

gofeto917
05-09-2011, 20:20
Не съм запознат, ама ако го дадеш на преводач да ти го преведе и легализира на езика, който се говори в страната, в която искаш да отидеш не би трябвало да имаш проблем.

GregoryHouse
05-09-2011, 20:35
То за признаване в ЕС се признава...ама колко ще си намериш работа с него...друг въпрос.

Nakadah
05-10-2011, 04:49
Никъде в Северна Америка няма да ти го признаят. Така де, ще ти дадът 1 хварчащ лист че си учила еди кво си, но никога няма да си намериш работа! Ако не си учила тука, не си учила тука! Това е...

Друг въпрос е колко са некадърни и тяхния толкова важен опит могат да си го наврът **********

JungleJaguar
05-11-2011, 14:26
...

JungleJaguar
05-11-2011, 14:28
Аз знам,че не се признава.Май само лекари признават.Там отиваш и си никой.Ако ще и висшист да си,ако ще и да чистиш кенефи и да береш домати го правиш.Друг е въпроса,че в България почти само се учи за оценка и диплома,която,ако я сложиш в рамка може и да ти послужи за много евтина картина,или в краен случай за тоалетна хартия.Съжалявам,ако обиждам някой,но това,че сме взели медалчета от олимпияди в чужбина,имаме 2-3 добри училища и се мислим за най-умните в света няма да оправи образованието ни, пропито с корупция и простотия-най-слабото в ЕС.

bepsity
05-16-2011, 05:42
Аз знам,че не се признава.Май само лекари признават.Там отиваш и си никой.Ако ще и висшист да си,ако ще и да чистиш кенефи и да береш домати го правиш.Друг е въпроса,че в България почти само се учи за оценка и диплома,която,ако я сложиш в рамка може и да ти послужи за много евтина картина,или в краен случай за тоалетна хартия.Съжалявам,ако обиждам някой,но това,че сме взели медалчета от олимпияди в чужбина,имаме 2-3 добри училища и се мислим за най-умните в света няма да оправи образованието ни, пропито с корупция и простотия-най-слабото в ЕС.

Съгласна ..

FataMorgana
05-16-2011, 07:50
Аз знам,че не се признава.Май само лекари признават.Там отиваш и си никой.Ако ще и висшист да си,ако ще и да чистиш кенефи и да береш домати го правиш.Друг е въпроса,че в България почти само се учи за оценка и диплома,която,ако я сложиш в рамка може и да ти послужи за много евтина картина,или в краен случай за тоалетна хартия.Съжалявам,ако обиждам някой,но това,че сме взели медалчета от олимпияди в чужбина,имаме 2-3 добри училища и се мислим за най-умните в света няма да оправи образованието ни, пропито с корупция и простотия-най-слабото в ЕС.

Точно така!

Sarge
05-16-2011, 18:22
Да разочаровам тези, които смятат, че не се признава-ПРИЗНАВАТ се следните нива: завършена гимназия, както и бакалавърска степен от университет. Второто вече зависи малко-може изцяло да ти го признаят, може отделни изпити само. Това се отнася за ЕС.

JungleJaguar
05-17-2011, 06:55
Човек,на теория на листа е едно,а на практика е друго.Ясно е ,че се признава,но това няма никакво значение.За това говорим.Имам роднина в Германия с висше.Иди и го питай какво работи.Питай го и дали му зачитат дипломата,макар,че както каза я признават,но говорим за намиране на работа.България не ти осигурява работа и хора с висшето работят като продавачки,сервитьорки и чистачки,а в чужбина да не мислиш,че вратите ти ще са отворени.Там си никой.Но,ако не се мислиш за "баси якия съм,шото съм с висше,бе",а приложиш знанията си,може да успееш,много повече,отколкото в България.Примерите не са един,два.

AngliskiqtKostumar
09-09-2011, 14:38
То за признаване в ЕС се признава...ама колко ще си намериш работа с него...друг въпрос.
Сагласен съм с този коментар , че се признава признавасе ама на никой не му пука за сертификат от БГ :D

Daisy11
09-09-2011, 16:22
Аз знам,че не се признава.Май само лекари признават.Там отиваш и си никой.Ако ще и висшист да си,ако ще и да чистиш кенефи и да береш домати го правиш.Друг е въпроса,че в България почти само се учи за оценка и диплома,която,ако я сложиш в рамка може и да ти послужи за много евтина картина,или в краен случай за тоалетна хартия.Съжалявам,ако обиждам някой,но това,че сме взели медалчета от олимпияди в чужбина,имаме 2-3 добри училища и се мислим за най-умните в света няма да оправи образованието ни, пропито с корупция и простотия-най-слабото в ЕС.
Българското образование си е много добро, но не ни го признават защото така им изнася. И може да не сме най-умните в света, но сме едни от тях. Ти май никога не си си имал работа с чужденци...Ако си мислиш че в другите европейски държави образованието не е пропито с простотия, се лъжеш. За корупцията съм съгласна.

MarikBG
09-13-2011, 13:20
в Либия мисля, че го признават. Знам че доста наши лекари и мед.сестри са работили там...... 100% го признават.