PDA

View Full Version : Моля ви даите ми савет!!!!



oposummmm
05-09-2011, 20:27
Здравеите аз съм момче на 17 години...след месец правя 18 ... Имам приятелка тя една година по малко от мен...Вече ходя с нея година и половина ... Но още в началото на връзката ни разбрах нещу за нея което него положевам на никои....Тя ми разкри че е била изнасилена ....и тогава аз исках да и помогна имах психолог които ходих при него и исках да си поговори с него тои да и помогне но тя не пожела ... по телевизията бях видял номер за жертви на изнасилване да поговорят по телефона анонимно... И от както сме заедно се мъча някак да е отворя защото тя е затворена в себе си Няма желание да излиза само утях да гледа телевизия и много рядко да излезне някаде само в парковете нито на кафе с никои неиска да излиза забравила е сичките си приятели ...Само с мен ....Но просто неиното затваряне става още по голямо а са минали 2 години и половина от станалото и незнам как да и помогна даите ми някакъф савет как да постапя Защото страшно много е обичам и неискам така да е затворена искам да е щастлива както преди ..... моля ви даите ми савет защото аз съм още малак и незнам как точно да преценя мислих да говоря с баща защото се имат с него повече от колкото с маика и ДАИТЕ МИ САВЕТ !!! извинявам се предварително за допуснаните правописни грешки МОЛЯ ВИ ДАИТЕ САВЕТ !!!!

Pliok0019
05-09-2011, 20:43
Не мисля, че е редно да говориш с баща й след като самата тя не е пожелала да му каже. Говори повече с нея.
Вероятно някаква помощ от разговор със специалист ще й дойде добре. Недей да настояваш, а просто й го предложи като вариант.

DarkTemplar
05-10-2011, 09:12
Разбери кой я е насилил и го обеси за червата му на някое дърво.

Трябва търпение и подход пич. Тя все трябва да има някакви интереси, правете нещо, свързано с тях. Запознай я с твоите интереси, въобще мислете си разнообразни дейности, така че да я разсееш и да се забавлява. По някое време ще се наложи да поговорите сериозно с нея, че рано или късно трябва да излезе от черупката си и да остави случилото се в миналото.

GrindBlardian00
05-10-2011, 09:15
Аз пък въобще не те съветвам да търсиш начини да се справяте само двамата с нейното положение, определено!

По-скоро ти търси начин с нея да започне да работи специалист. Според мен, твойта роля е да си й опора и да я изслушваш, но не да се опитваш да й помагаш директно, защото всъщност е по-вероятно да й навредиш.

Втрещяващо е, че за две години никой не се е погрижил да я насочи към психолог или терапевт.

Бахти кочината...

LadyDi
05-10-2011, 09:18
Да разбираме, че тя на никого не е споделила какво й се е случило? От никого не е потърсена отговорност...
Ужас.

xmimmiexx
06-07-2011, 11:20
Убеди я, че е за нейно добро да отиде при професионалист, за да поговорят! Пробвай се да я накараш да излезе дори за малко, и дори само с теб! Това, което и се е случило е просто ужасно, но и покажи, че животът продължава и, че може да се справи! :)