PDA

View Full Version : Закономерност или просто случайност... ?



MissBianka
05-10-2011, 06:57
От доста време не спирам да наблюдавам около себе си разпадащи се връзки...И всичко става след първата година.Преди това всичко е наред,обичат се, всички са най-щастливите, мине ли първата година всичко отива по дяволите...Започва се с безкрайните караници и всичко става все по-сурово, сякаш забравят, че някога е имало любов.Почва се с разделите през една седмица за всяка възможна глупост и вече не е възможно да се постигне каквото и да е разбирателство... Самата аз преди имах точно такава връзка, която продължи почти 2 години.В началото добре, след като мина въпросната година-всичко се превърна в един безкраен кошмар, от който се измъкнах много трудно и с много последствия... И точно защото и аз минах през това и защото около мен много хора минават през същото започвам да се плаша...Не може ли вече да има нормални връзки?Винаги ли всичко след първата година рухва?Всички ли си показват рогата и стават така гадни?Сякаш се е превърнало в някаква закономерност... Ще се радвам да чуя че има и нормални връзки които продължават повече от година и не се случват такива глупости...

MusicAddicted
05-10-2011, 07:04
Ми, то ние започнахме да се асоциализираме.

ri41
05-10-2011, 07:08
ами няма как да продължат повече година връзките, при положение, че повече от половината са заедно само защото е модерно да имаш гадже, какво друго да ти кажа, "любовта" в днешно време е взаимна изгода, ако обичаш човека до теб няма да го изоставиш нали?

MissBianka
05-10-2011, 07:20
Просто се получава едно такова положение, че се обичат двамата и не искат да са раделени, а в същото време не могат да постигнат разбирателство по никакъв начин и не спират с безкрайните скандали...Става един омагьосан кръг от който няма измъкване...

MusicAddicted
05-10-2011, 08:09
Между другото сега се сетих за една позната, която условно ще наричаме Л. Та тя има приятелка с условно име П. не те не са нито хомо, нито би. Та любовното чувство, или пък беше приятелското, се състоеше в това:

Л. имала гадже, когото тя обичала. П. обаче искала това гадже. И Л. го дала. Хмммм. Как ви се струва? Това го правила, защото била приятелка на П.: "Така доказваш, че си готов на всичко за приятеля / приятелката си, тоест сме истински приятели."

Ужас. И как очаквате изобщо да има любов??? :-o :-o :-o :-o

dimitar_ak
05-10-2011, 08:18
Защото вместо влюбени предпочитаме да сме прави, а една връзка е изградена от компромиси.

Hilary_
05-10-2011, 08:19
Има нещо такова! И аз съм го забелязала .. само че при мен във всичките ми вързки до сега всичко рухва след 6 месеца .. :?
Явно хората бързо забравят какво е било и приемат нещата за даденост ..

Ssummerjam
05-10-2011, 08:37
Не е никаква закономерност, има си много щастливи връзки, които не рухват след първата година.

balu4ka
05-10-2011, 13:16
Не всички,но повечето са обречени.
Защото хората се променят,толкова много неща се случват за тази година.А, и вече сте се опознали ....къде е тръпката (тази която идва с началото),къде е вниманието ..което сте си отадвали един на друг в тези първи месеци (в повечето случай ...то изчезва).
Просто ,много хора не оценяват това което имат до себе си ...както е казано в търсене са на по-доброто(според мен ,най-голямата грешка) xD.

nepowtorima
05-10-2011, 13:23
..Зависи.. не е казано, че точно след 1вата година..
Има такива връзки, които малко повече.. издържат, но винаги идва този момент .. в който не могат да се търпят хората и са заедно, само защото са свикнали един с друг.. А има други в които след няколко месеца се случва това.. Така, че всичко си е индивидуално за всяка връзка!!

TheBeliever
05-10-2011, 14:17
След време хормоните утихват, падат розовите очила и всички дребни недостатъци, на които дотогава не сме обръщали внимание, започват да се набиват на очи. Колко ще е това време зависи от характерите и обстоятелствата.

Някои успяват да се нагодят един към друг и да изглаждат неразбирателствата с компромиси. Други просто решават, че дадения човек не е за тях, и продължават към следващия.

kremen4eto
05-10-2011, 14:30
Радвам се, че макар да сме на един особен етап от връзката ни с приятеля ми, чувствата ми не охладняват, а се влюбвам повече. Надявам се и при него да е така. Все повече физически недостатъци се проявяват, все повече слаби черти в характерите ни, но когато дойде романтичен момент, сякаш и сърцата туптят по-силно. :)

Случайност е, авторке. С моя надвишихме година, няколко приятелки също, други пък са близко до нея. Обичат се хората около мен :D

MissBianka
05-10-2011, 14:36
^^^ Наистина много се радвам да го чуя ! Дано повече връзки да са такива ! а вие от колко време сте заедно?

kremen4eto
05-10-2011, 14:41
^^^ Наистина много се радвам да го чуя ! Дано повече връзки да са такива ! а вие от колко време сте заедно?

Ох, колко мразя този въпрос :D ... От 24.04.2009 правим секс, а на 15.01.2010 решихме, че ще сме заедно. От кога да го смятам, как да го смятам, не знам и няма особено значение :D

MissBianka
05-10-2011, 15:06
^^^ Наистина много се радвам да го чуя ! Дано повече връзки да са такива ! а вие от колко време сте заедно?

Ох, колко мразя този въпрос :D ... От 24.04.2009 правим секс, а на 15.01.2010 решихме, че ще сме заедно. От кога да го смятам, как да го смятам, не знам и няма особено значение :D

Добре извинявам се :D просто за статистиката да си питам :D Много любов ви пожелавам

kremen4eto
05-10-2011, 15:07
^ Много благодаря :)