PDA

View Full Version : правилно хранене и спортуване



Vodnokonche
05-10-2011, 11:59
Здравейте, бихте ли ме посъветвали как да се храня правилно докато спортувам? Бих искала да комбинирам правилното и балансирано хранене със спорт за оптимални резултати. В момента ходя на аеробика 2-3 пъти седмично и същевременно съм спряла белия хляб, тестените изделия, пърженото, олиото, свинското, но има и храни, за които не съм сигурна дали трябва да огранича и колко. Не знам кои храни са позволени и кои не по време на хранителен режим, затова моля помогнете. Позволена ли е консумацията на: захар, сол, масло, оцет, мед, мляко, сирене и в какви дози? мерси ;)

ZipFail
05-10-2011, 12:26
На колко години си ?

Vodnokonche
05-10-2011, 12:36
на 20

Everytime
05-10-2011, 12:44
То си зависи от целите.За всяка цел има хранителен режим.. като например за подържане на тегло,понижаване на тегло,редуциране на мазнини и други :)

http://www.bb-team.org/hranene/hranitelni-rezhimi :)

Lia
05-10-2011, 14:01
Мисля, че след като е ограничила тестените изделия, белия хляб, пърженото и свинското иска да намали теглото. В отговоро на твоя въпрос кои храни можеш да консумираш: солта задържа водата и течностите в организма, затова ако искаш да нямаш целулит и да намалиш теглото е хубаво да я ограничиш, до колкото можеш. Освен това, солта, която ядем в вредна и за зрението ако се прекалява с нея, затова може да си купиш морска сол, по-полезна е. Захарта също би било добре да намалиш до колкото можеш ако искаш да отслабнеш при това здравословно. Вместо с бяла захар можеш да ослаждаш с мед, тръстикова или нерафинирана захар. оцет можеш да си консумираш свободно. Млечните изделия с мярка. Нискомаслените млечни продукти са бъкани с химия и изкуствени добавки, затова по-добре си хапвай пълномаслени, но с мярка. Например 1-2 пъти седмично може една филийка с масло и сирене. Но не ги ограничавай напълно, защото млякото, сиренето и маслото съдържат важни за организма витамини. Сирене може с домат на обяд, вечер след 18ч не е препоръчително или ако много ти се яде в много малка доза. Масло бих ти препоръчала само вносно. Вносните са по-пречистени и не съдържат растителни мазнини, консерванти или свинска мас. аз съм фен на едно ирландско масло кериголд. От млеката купувам 2% или 3% масленост на родопея или елена

SolomonIceberg
05-10-2011, 14:13
Изключваш всичко, което има добавена захар - сладко, вафли, кроасани, торти, сладолед.
Изключваш всички джънк фууд - пици, дюнери, макдоналдс, чипсове, снаксове.
Месо, млечни, яйца, плодове, зеленчуци, ядки яж.Гледай да имаш 4-5 малки по обем хранения на ден.

ZipFail
05-10-2011, 14:54
Съгласен съм с Lia, и все пак не мисля че трябва да се ограничаваш от млечни продукти, просто яж с мярка ;)

И недей да се ограничаваш напълно от някои храни - ако ти се яде шоколад няма нищо лошо да си хапваш 1 натурален шоколад месечно например. И си вземи витамини да пиеш, ако не - много зеленчуци.

Vodnokonche
05-11-2011, 15:09
Много ви благодаря за подробните съвети :) В тази връзка имам няколко въпроса. От къде да намеря тръстикова захар и морска сол? Не съм виждала по хранителни магазини или поне не съм се заглеждала... А това масло, за което спомена Лиа даже не съм го и чувала... Лиа, би ли пуснала малко повече инфо за него, от къде го взимаш, на ква цена... Зехтин също какъв е препоръчителен? За млякото и сиренето разбрах. Мерси отново

SexyBitch
05-11-2011, 16:01
За да не пускам нова тема някой би ли ми казал в Пловдив къде има спортни танци? Сори авторе 8-)

fantomazZ
05-11-2011, 19:51
Зависи какви са ти челите попринчип си спряла белия хляб добрее почнии да хавпаш плодове зеленчуци но зависи . Както колегата каза по горее за всяка чел си има диета (хранителен режим )!! :) :)

minavla
05-20-2011, 13:56
Съгласна съм с Лия. Единствено не съм съгласна с това,че можем да консумираме само 1 седмично млечни продукти. Съвсем спокойно можем да хапваме без притеснения мляко, масло ,сирене 3-4 пъти седмично на малки порции. Млеката на Родопея, Елена и Борчвор са едни от най-иститските и с по-малко консерванти. Роса и Маджаров са ми фаворитите сред сирената. От маслата единствено на Маджаров горе-долу са го докарали от към вкус въпреки, че не е сигурно какво му е съдържанието. Но, ако искаш наистина да ядеш висококачесвено и чисто краве масло мисля, че в момента ирландското е доста добър вариант.