PDA

View Full Version : Кожен обрив



Vodnokonche
05-10-2011, 12:24
От 1 седмица имам кожен обрив в областта на шията, ръцете, деколтето. Ходих на кожен лекар и ми каза, че имам начална фаза невродермит, не съм сигурна, че правилно го произнасям. Изписа ми да мажа с някъв балсам за тяло. Доста съм уплашена. Но все пак исках да питам и тук ако някой е имал подобно нещо да ме посъветва какво да пия или да мажа.

Lia
05-10-2011, 13:46
До колкото знам това е хронично заболяване. Не е нещо страшно, по-скоро е упорито. За всеки случай отиди на консултация при втори кожен лекар, защото е възможно да са ти поставили грешна диагноза, лекарски грешки бол. Аз не съм имала невродермит, само съм чела за него, но наскоро имах кожен обрив и ми предписаха един балсам Нахктерцен, който се оказа доста полезно мазило за кожни обриви, алергии, включително хронични екземи и невродермит. Но не съм сигурна дали само това би те излекувало, може би в комбинация с нещо за пиене. Все пак се допитай до медицинско лице. Какво ти предписа лекаря след прегледа?

Vodnokonche
06-17-2011, 13:39
Ходих. Изписа ми антибиотик ама хич не ми се ще да се блъскам с антибиотици отново