PDA

View Full Version : Спортна травма



Vodnokonche
05-10-2011, 12:42
Как лекувате спортни травми, мускулни болки или прищракване на нерв? Тъй като ходя на аеробика, на която доста скачаме и се движим, при един скок стъпих накриво и си навехнах крака. От 2 дни съм така и не знам какво да правя. Малко ме понаболява, но не знам на какъв лекар да отида и изобщо дали има нужда. Кракът не е счупен, просто съм стъпила накриво и сека леко наболва. Аз го превързах с марля само мястото, но не знам дали е достатъчно ...

awerw
05-10-2011, 13:31
Щом е леко ще мине след няколко дена.

Everytime
05-10-2011, 13:39
Слагай студено и реванол и си дай почивка :)

Lia
05-10-2011, 14:10
Не е сериозно не се притеснявай. Явно си стъпила накриво и си прещипала някой нерв или си изкълчила крака. Ние в къщи имаме един лосион против мускулни болки, силни натоварвания и разтягания. Казва се Алгасан и е на растителна основа. облекчава болката и има загряващо действие. Мажа когато ме болят мускулите ако съм се натоварила във фитнеса или при мускулна треска. Но ако много се притесняваш отиди на ортопед ;)

SolomonIceberg
05-10-2011, 14:16
Превръзка през деня с плетен бинт - да не е стегнат за да може да циркулира нормално кръвта, без да го натоварваш много с ходене.Мажеш 2-3 пъти на ден с алгезал и след като болката отшуми поне още 10 седмица го пазиш от натоварване и ако искаш да спортуваш през това време - с наглезенка или с бинта.

navar
05-10-2011, 15:39
втеринарна аптека,камфор салициликум срещу 2лв и 80 ст.мажеш сутрин и вечер..

NqmamName
05-10-2011, 20:14
Леда се слага,ако е подуто. Ако е подуто сложи в една пластмастова чаша една пръчка,напълни я с вода и я сложи да се замрази (да стане като сладолед на клечка) и след като се замрази си го търкай докато ти изтръпне крака,но не и повече,защото може да настине. Аз съм ползвал Алгасан и в момента също го ползвам,но аз ти препоръчвам Репарил гел. Също така може да му слагаш лук,ако те боли толкова много,ако е много подут и те боли отивай на лекар още утре. Преди 2 месеца и аз бях стъпил на криво и се поду и стоях 2-3 дена в нас,като си мислех,че е навехнат и се оказаха скъсани връзки.

Vodnokonche
08-08-2011, 13:30
Хорааа, благодарско за съветите... Купих си тоя немския лосион Allgasan и наистина е добър. Препоръчвам го на всеки, който тренира интензивно да си го има превантивно за всеки случай вкъщи. Реванол имам в нас, но доколкот знам се слага при открити рани, кървища и тн. В моя случай нямаше открита рана, а по-скоро контузия ... Леда също помага много :) желая на всички безаварийно и безтравмено лято :)) аз със здраве