PDA

View Full Version : Любовта е глагол



ShtrudeL
05-10-2011, 13:58
Love, love is a verb...
love is a doing word...

Дамм, дам слънчица.
Пускам една ного важна тема, тъй че седнете си удобно на столчетата, вземете си нещо за хапване и изцъклете очички от интерес, ЗАЩОТО!:

Искам да сте ного усмихнати и слънчеви.
Защото трагичното понякога е красиво. Защото тъжното понякога е красиво. Защото...
Трябва да имаме силата, да виждаме как нещо, което обичаме умира. И не трябва да скърбим за него. Трябва да го изпратим с усмивка и да вземем неговата, без да го правим по-малко щастливо.

Трябва да изсмучем най-красивото, най-вълшебното и да го пуснем.

Става въпрос за това...че след раздяла мили мои всеки е тъжен, без да си дава сметка за случилото се.
Има хора, които идват, за да си отидат. Има хора, които ни учат дори несъзнателно. И винаги...винаги трябва да вземем най-хубавото, да го пъхнем в джобчето за по-късна употреба (защото непременно ще има такава) и да сме усмихнати над трагедията си.
Учим се взаимно как да обичаме, как да не обичаме и когато допуснем всички грешчици, знаем че в следващата употреба няма да ги използваме.
Да, ние се употребяваме като се обичаме и винаги трябва да изтискваме гъбата, да вземем най-доброто от нея, да го изпием и да я оставим суха за следващите емоции.
Когато се разделяте с някого никога не плачете и никога не се карайте, защото това човече е било всичко ваше.
И никога не забравяйте да обичате и да взимате всичко най-прекрасно от случващото се.

TheBeliever
05-10-2011, 14:04
Написани са хубави неща.
Напомни ми за една фраза: "Не тъжи, че е свършило, радвай се, че се е случило". Но на думи е по-лесно отколкото на действия.

Sh@d0w
05-10-2011, 14:09
nice thread...

...but...

...в живота не е толкова лесно като на думи.Права си,трябва винаги да гледаме да взимаме най-доброто от една връзка.Обаче сълзите и болката няма как да премахнеш за ден-два,казвайки си "всичко беше за добро".

Иначе съм thumbs up за позитивното мислене.

ShtrudeL
05-10-2011, 14:15
За това споменах...че трагедията понякога е красива. Да, ще ти е кривичко, но ще знаеш, че е било красиво и ще си имаш хубави спомени, ще си научил доста неща и просто ще продължиш с всичко взето до сега...

w0sh
05-10-2011, 14:21
Трагедията е красива само ако я гледаш отстрани.

Sh@d0w
05-10-2011, 14:42
love hurts ...but sometimes it's a good heart... and it feels like i'm alive...

що рече 8-)

Sh@d0w
05-10-2011, 14:48
омфг как съм го написала ,омг. :lol: :lol: :lol: :lol: оле човек не мога да повярвам ,че съм написала heart вместо hurt. за кво съм си мислила, е тва ще ми е за урок, щото и аз постоянно съдя хората че са неграмотни, явно че става и от разсеяност. :lol: :lol: :lol: 8-) :lol: :razz: :razz:

Стават грешки хах

По-правилно граматически според мен е така

"love hurts ...but sometimes it's for good... and it feels like i'm alive..." ;)

horacio
05-10-2011, 14:54
Много хубаво и правилно си го написала
някак си ме вдъхнови :)

Sh@d0w
05-10-2011, 14:57
Цитирах от тази песен: http://www.youtube.com/watch?v=zxPcmi1U25g
Много добра песен, има хубав текст и мисля че "it's a good hurt" също си пасва ,поне за мен. :)

Дам,добра е.

Песните обаче не винаги са верни граматически,сещаш се някой път трябва да се напасва,за да има рима.

Но смисълът е един :)

Nich
05-10-2011, 17:55
има нещо слънчево в темата и това ми харесва! : )

bitchwolf
05-10-2011, 18:13
Хубаво щеше да е ако хората гледаха така на нещата. Може би взаимоотношенията помежду ни щяха да бъдат много много по-хубави. Жалкото е,че в повечето случаи поне единия не мисли точно така. Хората смятат ,че си доставят удоволствие,когато причиняват болка..лошото е ,че тя се стоварва точно върху тях,без дори да са разбрали как-те страдат!

buzzzz
05-10-2011, 18:55
Хубаво би било да приемаме така разделите с любимите хора и да се задоволяваме само с припомнянето на хубави моменти. Но всичко е толкова трудно, особено ако става въпрос за наличието на истински чувства. Искаш спомените да се повтарят и потретят, но знаеш, че не е правилно и не трябва да допускаш да се случва. Трябва да намериш сили да преодолееш всичко това. В такива моменти всеки би си поплакал...


кажи, че нарочно си написал/а "ного".

ShtrudeL
05-10-2011, 19:15
Нямаше да е скучно, ако беше слънчево човече с чар.

and...
Да. Нарочно написах "ного".

CanisDirus
05-11-2011, 08:32
Няколко други глагола:
акам
пикам
храня


Любовта е за женчовци! ПЪК!

Blab
05-11-2011, 08:47
глаголите на Канис идеално пасват на темата (за разлика от заглавието*)

*освен ако Щрудел не изказва мнението си, че обичам=вземам
//ако е така, а и да не, виждам известни/ключови влияния на Телец и Везни.

съвременна масова тема.
кофти.

DamnHot
05-19-2011, 11:44
Докато четях, направо се просълзих..аз си имам причина... не знам защо си написала това.. може би от лична трагедия или просто да разясниш на другите..

Taam
05-19-2011, 12:53
О...кей. Ама кому е нужно да пишеш така, че никой да не разбира?


И не трябва да скърбим за него. Трябва да го изпратим с усмивка и да вземем неговата, без да го правим по-малко щастливо.
На 99% невъзможно- раздялата винаги прави хората по-малко щаствиви. Ако не- значи не е имало любов, нито нищо.

Трябва да изсмучем най-красивото, най-вълшебното и да го пуснем.
Тука вече наистина "изцъклих очи" на този ти глагол. Любовта е точно обратното на това, което се опитваш да опишеш. Даже и от него е далече.

Да, ние се употребяваме като се обичаме и винаги трябва да изтискваме гъбата, да вземем най-доброто от нея, да го изпием и да я оставим суха за следващите емоции.
Ако оставам суха след всяка любов т. е. емоционално преживяване, това не ми прави живота по- пълноценен. Напротив- прави го безмозъчен. Най- малкото, хората не без причина имат естествена емоционална памет.

"Употребата" на друго човешко същество, поне според мен, е дори подсъдна. Ти приемаш човека до себе си. Той не е твой и ти не си негов, за да се използвате взаимно. Отдаването не е точно "заменяне" на любовни блага. То е неосъзнато и точно за това не може да бъде докрай оценено.