PDA

View Full Version : Има ли режим за хранене при лекоатлети



krisska
05-10-2011, 17:16
Здравейте, тъй като съм нова в сайта ии малко ме домързя да потърся отговора на въпроса ми. Искам да попитам за лекоатлетите има ли някакъв специален режим на хранене? И нормално ли е да ме болят краката след тренировката.. пък като гледам не бягам много 2-3км. Аз от скоро започнах,но малко се притеснявам да не бъркам аз нещо

ZipFail
05-10-2011, 19:56
Има, но като за начинаещ едва ли ти трябва режим. Просто наблягай на храни с много протеин в тях ;)
Какво значи че те 'болят краката' ? Мускулите, ставите, костите ?

sweetsunshine
05-10-2011, 21:37
В началото е нормално да те болят глезените примерно и изобщо мускулите до коляното. Аз преди време като започнах да тренирам 2 месеца какво ли не ме боля, но след това свикваш. Треньорката ми ми беше казала поне 1 месец ще те боли, ама малко повече ме болеше мен. Прави си компреси със слез (билка е - или се вареше или просто се накисваше в гореща вода(нямам спомен вече)) и после си потапяш краката (ако те болят глезените, но трябва да е някаква кофа или от сорта) а ако те боли по-нагоре слагаш на памук и докато е топло слагаш върху мястото и когато изстине пак напояваш памука.
В крайна сметка помага, но е голяма играчка. Затова аз се мажех с фастум гел и ми помагаше. Има и едно със змийска отрова (нямам спомен как се казва) , което треньорката много го хвали, но не съм го пробвала. 8-)
За хранителен режим- в зависимост от целите. Тук вече сама трябва да си избереш. (в http://www.bb-team.org/ има доста режими- потърси и ако наистина искаш или ти трябва спазвай нещо) Общо взето ограничавай се от мазно, пържено, сладко, газирано, тестени изделия. Храни се здравословно и наблягай на протеините.