PDA

View Full Version : Какъв спорт да избера



ram4eto
05-10-2011, 19:02
Здравей те ! От много време чета темите в форума , но до сега не бях писал .Като за начало да кажа , че съм от Варна на 16 и съм 68кг и от около 1 година се занимавам с плуване от края на януари много сериозно наблягам на този спорт .Успоредно с плуването ходя да карам колело или да бягам , но все повече искам да започна да се занимавам с някои силов спорт като :бокс, млаитаи (ако го пиша правилно),джудо и други такива . Целта ми е да се науча на нови неща , да си намеря нови приятели ,че съм в много забило училище . Сега въпроса ми ако може да ме насочите към някои боен спорт или клуб подходящи за абсолютно начинаещи в този спорт ?

smeshnik
05-10-2011, 19:08
Във Варна имат добри школи по муай тай! Иначе мога да те посъветвам да отидеш, да разгледаш и да видиш кое от всички най ти допада... във всички случаи, каквото и да избереш няма да сбъркаш :)

fatrat
05-10-2011, 19:22
Здравей те ! От много време чета темите в форума , но до сега не бях писал .Като за начало да кажа , че съм от Варна на 16 и съм 68кг и от около 1 година се занимавам с плуване от края на януари много сериозно наблягам на този спорт .Успоредно с плуването ходя да карам колело или да бягам , но все повече искам да започна да се занимавам с някои силов спорт като :бокс, млаитаи (ако го пиша правилно),джудо и други такива . Целта ми е да се науча на нови неща , да си намеря нови приятели ,че съм в много забило училище . Сега въпроса ми ако може да ме насочите към някои боен спорт или клуб подходящи за абсолютно начинаещи в този спорт ?
Навар ще те упъти! Аз бих ти препоръчал ММА/ Муай Тай !

HHristov
05-10-2011, 19:29
Зависи какво ти харесва повече - борбата или страйкинга :)

ram4eto
05-10-2011, 19:46
Забравих да кажа ,че съм 185см имам дълги крака и ръце , което в бокса е полезно .Краката са много добре развити от колелото и плуването , но в ръце съм силно изостанал затова правя лицеви.
Като цяло да наблегнем на думата за НАЧИНАЕЩ. Приятели са тренирали млаитаи .И знам , че това е бокс с колене, лакти и крака .Но като цяло ако може да ме ориентирате за нещо като курс или школа само за начинаещи в някакъв такъв спорт .Сега в главата ми се мотае и самбото .

ZipFail
05-10-2011, 19:51
Във почти всички клубове има и начинаещи и напреднали, те хората си знаят работата и как и какво да обяснят на човек който никога не тренирал, така че не се притеснявай. Най-добре отиди на място и разгледай/тренирай и сам усети кое най ти допада, това че муайтая е много популярен напоследък не значи че непременно е за теб ;)

navar
05-11-2011, 06:16
във варна има много клубове ,които развиват МУАЙ ТАЙ,и всички те се занимават и с кикбокс( главните букви са за да научиш правописа ) аз бих ти препоръчал АРГУС на Скипа но това си е мое мнение..
от теб зависи кой ще избереш,кой ще ти е най удобен и пр..за справка виж тук: http://kickboxing.bg/klubove.php

Кики
05-04-2016, 07:52
Хей...искам да си избера спорт но наистина нямам идея какво бих желала да тренирам...повечето спортове ми омръзва...искам нещо което да изразходва много енергия ..да се отслабва и да се стяга тялото ...но не трябва да ставам прекалено мускулеста защото ходя по ревюта и това ще ми пречи ...мислих за баскетбол понеже искам да стана и по-висока но не ме влече..опитвала съм футбол прекалено е грубо ...танцувала съм омръзва ми ...ходих на фитнес 1,2 седмици пак ме омръзна ..просто имам нужда да си запълвам времето със спорт защото това ме кара да се чувствам добре...съжалявам ако съм ви загубила времето с това което написах ..благодаря за прочита

tochko
05-08-2016, 20:31
Джудо/САМБО/Бойно САМБО