PDA

View Full Version : объркваща ситуация



excessiveeeeee
05-11-2011, 12:33
Доста объркана съм от една ситуация...с момчето, с което съм от известно време насам, ни запозна една много добра моя приятелка - те 2мата също са си приятели от доста време насам, бих казала близки. Без да навлизам в подробности ще кажа, че той се вижда с нея почти толкова често, колкото и с мен, те 2мата се познават много по-добре от колкото аз и той...разбираемо, имайки предвид, че с нея са си близки от повече от година, а с мен едва от няколко месеца. Проблемът всъщност идва от това, че той постоянно й държи сметка с кого излиза и къде ходи, чувствайки се пренебрегнат, ако например се е видяла с него след като е била с някого, с когото той знае че тя има повече от приятелски отношения. В същото време в отношението му към мен нямам някакви сериозни оплаквания...питам се обаче на какво се дължи този постоянен интерес към нея, като трябва да отбележа, че неведнъж е говорил доста кофти за по неин адрес и за типа й поведение...а когато тя го пита на какво се дължи това и в какви отношения са, той и казва да не слага никога тях 2мата в едно изречение, под един знаменател и т.н.

excessiveeeeee
05-11-2011, 12:34
Някой има ли логично обяснение за това поведение?

Sh@d0w
05-11-2011, 12:36
Нарича се ревност или още-чувство за притежание.

excessiveeeeee
05-11-2011, 12:43
Той има чувство за притежание към нея?...и на какво би мигло да се дължи то, това не мога да си обясня...

Sh@d0w
05-11-2011, 12:47
Силно приятелство,може би несподелени чувства и тн.Не може да се каже с точност.С времето понякога се появява такова чувство.Чувстваш даден човек много близък,един вид все едно ти е като "малка сестричка".

excessiveeeeee
05-11-2011, 12:53
Може би си прав...не знам до колко трябва да обръщам внимание на това поведение...да покажа, че ме е издразнило или да си мълча? Все пак глупаво е да му държа сметка колко често се вижда с нея и в какви отношения са при положение, че както казах са си приятели много преди аз да имам каквото и да било с него :)

Sh@d0w
05-11-2011, 13:02
Щом не си забелязала промяна в отношението му към теб,не виждам какъв е проблема.Това си е между тях,ако на нея и пречи поведението му това си е техен разговор,няма какво да се забъркваш и ти.

Няма нужда от притеснение в случая.

excessiveeeeee
05-11-2011, 13:06
Така е, но сякаш усещам някакъв вид ревност у мен...може би е смешно, но факт :)

Sh@d0w
05-11-2011, 13:10
Нормално е,но тази ревност е безпочвена.Все пак твоята приятелка Ви е запознала.Ако е имало нещо между тях преди това надали е щяла да ти го поднесе на тепсия.

Така че нямаш ли очевидна причина да ревнуваш,няма смисъл.

Радвай се на живота.

abvd
05-11-2011, 13:14
Нарича се ревност или още-чувство за притежание.

+1