PDA

View Full Version : Интервю за работа



NomNomNom
05-11-2011, 13:08
Хай хора , утре ми е първото интервю за работа ( за настоящата ми не се явих , защото съм пич, те просто ме взеха ;д ) . Чувствам се много развълнувана , изобщо не очаквах някой някога да ме покани , защото в СВто ми съм отбелязала ,че съм на 17 .


Ще ми бъде интересно да чуя вашите как са минавали до сега , какво са ви питали , взеха ли ви на работа . Даже , ако на някого му се разказва - какво сте работили до сега , как беше , защо напуснахте - абе , каквато информация се сетите за работа


Мен ме хванаха ( обадиха ми се по телефона ) докато бях в магазина , и не се усетих как се изнесох от него без да купя нищо . След това ми зададоха 4-5 технически върпоса , което изобщо не очаквах О–о , но отговорих и след това решиха , че съм компетентна ;д и ме поканиха утре да ги навестя за да приказваме за други теми , различни от техническите .

Sh@d0w
05-12-2011, 16:22
Ами първото ми интервю,беше за един компютърен сервиз.Не беше стандартно интервю хах

Бяха ми казали да намина сутринта през офиса им.Аз сe бях напрегнал някакъв такъв,чудейки се сега какво ли ще ме разпитват,носех си сертификатите,дипломи и тн.Сядам такъв пред шефа и очаквам да почне да ме разпитва,той само ми зададе няколко въпроса каква е мотивацията ми,дали искам да се развивам и тн.

По едно време стана и каза ела с мен,минахме от другата страна,където се помещаваше самия сервиз и ми даде една практическа задача.Фактически си беше реален проблем,очакващ решение.След като се справих отлично чух заветното "От утре започваш работа при нас,започваме в 10,бъди точен." :D

Auriss
05-12-2011, 17:51
Ем то аз на 'истинска' работа май не съм бил - само някакви глупости ,но все пак.

Щях да бачкам да някъв кол център - временна работа ,4ч на ден и плащаха добре. Реших да се пробвам ,звъннаха и ме викнаха на интервю. Бяхме само 3ма в стаята ,а аз като кръгъл идиот (или поне така се почувствах 8-) ) си бях домъкнал дипломата за основно (бях 11 клас) белким поиска нещо. Е - нужно ли е да ти казвам ,че от 3ма които бяхме там само аз влачех някакви документи.....ИЗЛАГАЦИЯЯЯ....!

Шефът се оказа много готин - хем свестен ,хем приятен ,а звучеше и на интелигентен човек. Подразни ме ,че хвана да ни 'интервюира' всички накуп в една стая ,ама кво пък - като попита кой ще е пръв се набутах - колкото по-бързо свърши ,толкова по-добре 8-)
Питаше ни разни общи неща ,най-вероятно за да провери интонация и произношение (то друго за тая разбота не ти трябва ,така че... )
Та харесаха си ме и ме взеха ,побачках към 2 седмици и реших да се откажа :?
Така де - като беше отговаряне и поддръжка беше едно ,но да звъня на разни вързрастни хора по селата ,дето сигурно преживяват с по 150лв на месец пенсия и да им предлагам да си подновяват договорите към ония обирджии от Виваком срещу някъв телефон подарък :? ... малко нанагорно ми идваше. Пък ме биваше ,деба - с под 6-7 съгласия (а даваха по 2-3кинта на бройка + 0.5лв на вдигнат разговор + 0.1лв на всяко позвъняване) и като цяло под 20лв за тия 4 часа не съм си тръгвал ;/

Другото ,което съм бачкал е в едно кафенце - там 'интервюто' ми беше "Работил ли си с кафе машина" , "Работил ли си с касов апарат" and so on.

E - дано ти е било поне малко полезно 8-)

er0s
05-20-2011, 02:01
Мойто първо интервю ми се случи като по филмите :D :

Излязох с приятели на кафе един от тях ме помоли да отида с него за подкрепа понеже учехме заедно и аз бях компетентен в тази област.Яви се на интервюто аз го изчаках,но когато той излезе управителката на заведението ме попита "За интервю ли си",аз и казах ,че не съм.От там нататъка започна да ме разпитва и ми каза да отида на другия ден да види какво можеме.В последствие аз вече работя 8 месеца (това е и първата ми работа на трудов договор),а моя приятел го уволниха на 2-рата седмица :-D За уточнение работя барман в Кафе-Клуб в началото бях начинаещ с практика обаче всичко се постига ;)

NomNomNom
05-20-2011, 18:16
Тейнкс за отговорите !

Моето беше на другият ден след телефонното обаждане.
Искам да отбележа, че бях на интервю за сисадмин , а не за консултант или някой който иска да си контактува с други хора за теми различни от технически , омг.

Отивам там 5 минути по-рано.
Сядам в офиса .
Чакам 15 минути .
Слушам как някакви рандом мацки - служителки си спамят за някакви кецове, които всички си поръчали от нета и едната ми казва - помисли си и ни разкажи мръсен виц .
Аз се засмях .
След 5 минути - ама вие сериозно ли .
- Да бе , не се шегувам.
- Сериозно ?
- Да.
Ама таз мацка беше супер ретардната .

Разказах един хипер тъп за един марсиянец, който си върти ушите и му расте оная работа .

Иде шефката на човешки ресурси .
1. Кои качества те оприличават на Васил Левски.
2. А кои на Бай Ганьо ?

И нали се сещате , как да им обясниш на тези хора, че в различни моменти и среди различно се проявява , правят се на психолози , питат ме глупости , чакат да им кажа това което искат да чуят , ама на мен не ми се правят циркове .
Казах им , че като Левски имам планове за уж добра промяна ( на образователната система и безработицата, няма значение ) . И другото локуми .

А те двете нон-стоп чатят по скайп.

3. Как би направила света по-добър с 5лв ?
- Правя ги 500000 и изпълнявам плана от точка 2.
- Купувам храна и я давам на бездомни .

4. А с много пари - точка 2.

5. Кои са ти любимите приказни същества ?
- Феите . И обяснявам защо , абсолютен спам.

6. Как ще ме убедиш , че са в центъра на градината .
ОМГ, спам спам спам.

7. Да ти пробвам английския . Ай са ми обясни как ще направиш кутия за подправки за слепи .
...

- Добре. Знаеш , че щом си на 17 е незаконно да караш нощни смени ( а по телефона ме питаха дали имам проблем, аз казах - не ) и може да си имаме проблеми . Същото така аз не съм сигурна , че ти искаш да се развиваш в тази област .
- Ами , хубаво , сиско инструктор съм ( еди къде си ) , интересувам се и бих казала, че се занимавам с мрежи и поддръжка, в общежитието и у "наше село" всички вечно ме търсят за помощ , свикнала съм и все пак имам и знания и т.н.

* жената ме гледа лошо*

- Добре, ще те вмъкнем между двама кандидати на техническо интервю, за да имаш равни шансове. Ама, както ти казах , нали , бла бла .
( ОМГ , казаха ми , че няма да има такова, на всичкото отгоре егати гаргарата с тези въпроси )

- Последваха два психологически тестове на хартия . За това каква роля имам в екипа ( на инглиш ) и личностна характеристика . Супер малоумието , беснеех , някакви жени - комплексирани здраво във всеки един аспект в живота им ще ми правят и псевдо-психо-тестове. Добре.

Последва техническата част.
Тази от ЧР , някаква сисадминка и някакъв сисадмин + някакъв от скайп . И всички , и на двете интервюта , си пишеха постоянно по скайп .
Имаше спам, знаех много неща, не знаех пак доста , но търсеха младши сисадмин , който да има желание да учи .
Кк , след час и половина там излязох и си казах, че ако някога искат да ме вземат , няма и да стъпя . Е , не ме и взеха и ми е все едно .
Като за първо интервю ме смазаха , тез двете в началото бяха пълен отврат , само ме гледаха лошо докато обяснявах как , като изкарам много пари , ще направя образователни центрове с пансиони за безработните - бездомни . Нвм .


************************************************



Второ интервю .
Длъжността я разбрах на място , платен стаж - ходя по болници и обяснявам на лекари как да си ползват софтуера .
И трабълшуутвам .
На пълен работен ден .
На минималната работна .
Харесаха ме и искаха да ме вземат.
Аз - не .
А и имах изпит по англ. , не можех да им чета глупостите .



************************************************** ***

Трето -
за мрежов администратор . Всичко идеално , тъкмо това търсех.
Не отидох.
Първо , защото не мога да започна веднага , а те май това търсеха. Второ ..
На предният ден реших да се боядисам рижава.
Сега половината ми коса е оранжева, другата - тъмно кафява.
Утре съм на работа , не знам как ще преподавам на хора с 3-4г. по-стари от мен без да се залеят от смях .
А на фризьор не мога да отида след двата блондора и оранжевата боя .
Ходих на устен за айелтс вчера . Човека поне беше мил .

Та, сега спирам с интервютата , иначе ще ме изгонят от училище, не съм ходила от месеци .
Много лошо .
А трябва да изкарам някакви шестици .


Ако не друго , в тази тема сама ще си спамя, предстоят ми доста интервюта , явно има ненормалници , които канят 17г. момиче на такива.