PDA

View Full Version : Съвети



iLLN
05-11-2011, 13:30
На 16 години съм и тежа едва 57кг. Висок съм 1.78. Това което искам е да кача няколко килограма отгоре и да придобия тяло като на нормално момче на моята възраст. В момента съм доста слаб. За упражнения се сещам за лицеви упори, коремни преси и кофички. Всеки ден ли да правя упражнения, как да започна т.е. постепенно да увеличавам броя на лицевите упори, коремните преси, по-колко часа да отделям за упражненията? Колко време отнема за да имам мускулна маса, ако може с такива упражнения да се постигне? С какво да се храня? Тъй като в момента не се храня правилно. Благодаря за вниманието!

П.П. Бихте ли ми дали идеи за още упражнения в домашна обстановка.

navar
05-11-2011, 13:37
а би ли споделил причина ,поради която не можеш да започнеш да посещаваш зала с тежести..

fatrat
05-11-2011, 13:44
На 16 години съм и тежа едва 57кг. Висок съм 1.78. Това което искам е да кача няколко килограма отгоре и да придобия тяло като на нормално момче на моята възраст. В момента съм доста слаб. За упражнения се сещам за лицеви упори, коремни преси и кофички. Всеки ден ли да правя упражнения, как да започна т.е. постепенно да увеличавам броя на лицевите упори, коремните преси, по-колко часа да отделям за упражненията? Колко време отнема за да имам мускулна маса, ако може с такива упражнения да се постигне? С какво да се храня? Тъй като в момента не се храня правилно. Благодаря за вниманието!

П.П. Бихте ли ми дали идеи за още упражнения в домашна обстановка.
За да можем да ти помогнем дефинирай "нормално момче на 16 години" щото е доста общо понятие. после отговори на навар и евентуално можем да измислим нещо!

iLLN
05-11-2011, 13:50
Бих искал да отида, но там всички ще са някакви мускулести мъжаги. Аз ще изглеждам като барабар Петко с мъжете. Всеки от някъде е почнал. Няма да си търся причини да не ходя. За момента желая да правя упражнения у дома.

Под нормално момче имам предвид да заякна. Слаб съм като вейка. Ако някой ме блъсне по-силно мога дори да падна...

fatrat
05-11-2011, 14:16
Добре , щом не си тръгнал да ставаш терминатор пак добре. Отивай на фитнес у вас ти си ограничен от към всичко! Място, тежести, машини ако щеш! В тоя фитнес едва ли има само корави копелета, макар че и да са такива никой няма да тръгне да ти скаача! Виж за ВВД и някоя 3 дневна програма за транировки.

SolomonIceberg
05-11-2011, 14:17
. Всеки ден ли да правя упражнения, как да започна т.е. постепенно да увеличавам броя на лицевите упори, коремните преси, по-колко часа да отделям за упражненията? Колко време отнема за да имам мускулна маса, ако може с такива упражнения да се постигне? С какво да се храня? Тъй като в момента не се храня правилно.
За начало почни всеки ден по малко.
Когато стигнеш една по-сериозна бройка почни през ден и в по-голям обем.Включи и набирания, спринтове, подскоци.
Яж всичко, което е от естествен произход, избягвай всичко, което е джънк фууд.
Яж на често и без да се тъпчеш.
И защо толкова не искаш да отидеш да тренираш някъде нещо все пак?
Никой няма да те изгони или па да ти се смее...

ZipFail
05-11-2011, 14:51
Щом искаш маса - влизай във фитнеса. Първо, че изобщо не всички там са 'яки мъжаги', а напротив. Второ че дори и да са, голяма работа, да няма да те бият ? Там хората отиват да тренират, а не да клюкарстват и малтретират новите..
Аз проблеми във фитнеса никога не съм имал, а за сметка на това съм се запознал с много приятели покрай него ;)

ПП: 59 кг. бях като влезнах за първи път..

misho1993
05-11-2011, 16:19
Независимо дали ходиш на лост/успоредка или фитнес зала, първите 1-2 месеца ще качиш маса задължително. След като не искаш да посещаваш фитнес, започни с набирания и кофички 5х5 за начинаещ е добре, а ако можеш и повече още по добре :) Яж често, колкото да се заситиш, не се надувай. Наблягай на месо, яйца, гъби, ориз, картофи (но не пържени), извара, банани и яж по- малко хляб.

Аз започнах да тренирам на 16г. - 55кг. 180см. След година съм 75кг. 1.83, като половината от масата качих първия месец- месец и половина само с набирания, кофи и лицеви опори. :)

fatrat
05-11-2011, 16:21
точно па на гъби не трябва да набляга ... поне като не знаете не говорете майна

misho1993
05-11-2011, 16:27
точно па на гъби не трябва да набляга ... поне като не знаете не говорете майна

А защо не? Гъбите са добър източник на витамини "Б" освен това са богати на калий, който регулира баланса на мазнини и вода в мускулите..

fatrat
05-11-2011, 17:53
точно па на гъби не трябва да набляга ... поне като не знаете не говорете майна

А защо не? Гъбите са добър източник на витамини "Б" освен това са богати на калий, който регулира баланса на мазнини и вода в мускулите..как да ти го кажа по-просто..
защото изразходват повече енергия за разграждането и усвояването, от колкото дават на организма. :)

redbul2
05-11-2011, 19:26
Бих искал да отида, но там всички ще са някакви мускулести мъжаги. Аз ще изглеждам като барабар Петко с мъжете

Не се притеснявай! В залата е пълно с щеки :-D и никой не се бъзика. Някои дори им помагат.Обаче повечето не се задържат много.Изглежда не издържат психически на натоварването.Железата не са за тях или пък имат по-женствен характер :D Трябва да имаш силна воля и упоритост да се задържиш в залата повече от месец :) От Варна ли си или от страната?

navar
05-11-2011, 21:43
гъбите освен минерали ,нямат друго..заедно със зелето те са храни с отрицателни калории-за разграждането им отиват повече калории отколкото имат..
а кво им е на пържените картофи ,и джънк фууда когато говорим за качване на килограми ??? или пак някой чул недочул..

Naik1
05-11-2011, 21:59
Аз започнах да тренирам на 16г. - 55кг. 180см. След година съм 75кг. 1.83, като половината от масата качих първия месец- месец и половина само с набирания, кофи и лицеви опори. :)

Сус марийке, за първият си месец тренировки (набирания, кофи и лицеви) качи 10кг ММ ?! :shock: :shock: или ги плюжтиш тука от кадето ти дойдат, или имаш гени, за които всички в раздела ще ти завиждаме. Много ми е интересно как се е получило :? Хайде ако имаш личен треньор, с добре изготвен режим (почивка, храна, тренировка) може и да качиш 10кг за 1 месец ама това няма да е първият месец, с който си започнал the building of your body.. ама щом си започнал на лостове ясно за какви треньори и режими говорим ..

misho1993
05-12-2011, 16:06
Сус марийке, за първият си месец тренировки (набирания, кофи и лицеви) качи 10кг ММ ?! :shock: :shock: или ги плюжтиш тука от кадето ти дойдат, или имаш гени, за които всички в раздела ще ти завиждаме. Много ми е интересно как се е получило :? Хайде ако имаш личен треньор, с добре изготвен режим (почивка, храна, тренировка) може и да качиш 10кг за 1 месец ама това няма да е първият месец, с който си започнал the building of your body.. ама щом си започнал на лостове ясно за какви треньори и режими говорим ..


Ми не, просто нагъвах яко мръвки яйца и извара ходех всеки ден и качих ужасно бързо маса, после естествено започна качване с голям зор.. Ген може и да имам, но през повечето време нямам финансовата възможност да се храня добре, иначе щях да съм доста по якичък.. Все пак за моята височина имам още да качвам преди да придобия по добър вид, защото килцата не ми личат грам.. ;х

Naik1
05-12-2011, 17:19
Качи 10кг и не ти личат?! Болен ли си бе човек :shock: Ясно, че от 10кг нагоре няма да преминеш от тениска L на XXXL ама все пак.. доста ще си личат.. така де, аз говоря за 10кг ММ, ако сега растеш вече и кости и всичко ти расте ама пак .. така като чета оставам с впечатлението, че не знаеш колко са 10кг ММ ..

misho1993
05-13-2011, 04:05
Качи 10кг и не ти личат?! Болен ли си бе човек :shock: Ясно, че от 10кг нагоре няма да преминеш от тениска L на XXXL ама все пак.. доста ще си личат.. така де, аз говоря за 10кг ММ, ако сега растеш вече и кости и всичко ти расте ама пак .. така като чета оставам с впечатлението, че не знаеш колко са 10кг ММ ..


Имам предвид, че не си личи че съм 75кг. иначе като разлика между преди и сега разликата е много голяма ;p

Naik1
05-13-2011, 10:18
Еми 75кг са си нормални за добре сложено момче под 20. Не може да си 75 кг и да искап гърба ти да е 2 метра, освен ако не си около 1,60 :)

misho1993
05-16-2011, 15:59
Еми 75кг са си нормални за добре сложено момче под 20. Не може да си 75 кг и да искап гърба ти да е 2 метра, освен ако не си около 1,60 :)

Ще дам един пример да ме разбереш по добре.. като премерим ръцете си с мои съсед са еднакви на големина, но понеже е по нисък - неговата изглежда доста по- голяма... Та става дума, че нямам мускул, а че не си личи до такава степен ;p

navar
05-16-2011, 20:48
Еми 75кг са си нормални за добре сложено момче под 20. Не може да си 75 кг и да искап гърба ти да е 2 метра, освен ако не си около 1,60 :)

Ще дам един пример да ме разбереш по добре.. като премерим ръцете си с мои съсед са еднакви на големина, но понеже е по нисък - неговата изглежда доста по- голяма... Та става дума, че нямам мускул, а че не си личи до такава степен ;p
е да де ,ама не ...това не е от разликата в ръста...ако беше така Лу Фериньо щеше да зглежда баси хилката

misho1993
05-17-2011, 06:52
е да де ,ама не ...това не е от разликата в ръста...ако беше така Лу Фериньо щеше да зглежда баси хилката


А от какво е? Като ми е по дълга ръката мускула е по разтегнат и изглежда по малък, като свия ръката и стегна вече може да се каже че са еднакви на размер...

navar
05-17-2011, 08:37
ебаси логиката....дължината на ръката няма отношение към обиколката на бицепса..
сантиметрите са си сантиметри..ако в отпуснато състояние ръцете ви са с еднаква обиколка-изглеждат еднакво,виж ако са еднакви в съкратено състояние,а неговата е по голяма в отпуснато тва е друг въпрос ..
но 40 см обиколка ,са си 40 см..все едно дали ръкатат и е дълга или къса..

Naik1
05-17-2011, 21:07
40 см ръка на висок човек изглежда по-голяма от 40см на нисък, защото наистина е по-голяма. В момента казваш, че все едно от 2 правоъгълника с размери 2х5 и 2х15 първият изглежда по-голям, защото е по-къс!?

ZipFail
05-18-2011, 01:37
Става въпрос че пропорционално ще изглежда по малка ;)

http://boomeryearbook.com/blog/wp-content/uploads/2009/03/byb-optical-illusions-circles-clip_image001.jpg
Както виждаш двата кръга са еднакви, но пропорционално левия изглежда по-голям ;)

Naik1
05-20-2011, 08:48
Аз ли съм крив или левия трябва да е 'по-големият' 8-) Както и да е, това са глупости. По тази логика ако има добре развити гръб и гърди ръката му няма да изглежда толкова голяма, колкото ако има само масивни ръце, а останалата част от тялото му е малка? Това да го каже някой, който не се занимава-ок, ама някой трениращ, който постоянно това гледа ..

Chacho
05-20-2011, 11:57
Има разлика между 35 на висок човек и 35 на някой по-нисък. Колкото по-висок си, толкова по издължени са ти мускулите и, респективно, толкова повече маса ти трябва за да добиваш обем.

pencilwarrior
05-20-2011, 17:04
Има разлика между 35 на висок човек и 35 на някой по-нисък. Колкото по-висок си, толкова по издължени са ти мускулите и, респективно, толкова повече маса ти трябва за да добиваш обем.
Имаш право. Моята ръка, която е 33, изглежда по-обемна от ръката на друг човек, която е 38, но самият той е доста по-издължен. И все пак, в обиколката на ръката голяма роля взема и трицепса, така че, ако той е по-развит от бицепса обиколката може да е по-голяма, а бицепса да не изпъква чак толкова.

navar
05-21-2011, 09:03
ми тя обиколката идва основно от трицепса,бицепса дава само формата...но логиката ви куча момчета..издължени,неиздъл ение-обема си е обем :)

ZipFail
05-21-2011, 11:02
Обема си е обем, ама например тоя пич - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/5c/Robert_Wadlow.jpg/220px-Robert_Wadlow.jpg

Тежи 220 кг и ръката му е близо 50 см, но пропорционално изобщо не изглежда голяма. Ако го сравниш с някой 180 см и 50 см ръка, на втория ще изглежда много по-голяма, въпреки че не е ;)

navar
05-21-2011, 18:35
Обема си е обем, ама например тоя пич - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/5c/Robert_Wadlow.jpg/220px-Robert_Wadlow.jpg

Тежи 220 кг и ръката му е близо 50 см, но пропорционално изобщо не изглежда голяма. Ако го сравниш с някой 180 см и 50 см ръка, на втория ще изглежда много по-голяма, въпреки че не е ;)
дайте снимка на една ръка 50 см ,която не изглежда голяма :):)

loveca777
05-21-2011, 18:52
Абе кво му разваляте темата на момчето бе...

loveca777
05-21-2011, 18:58
Към автора.
Почни да се набираш, прави лицеви опори, кофи, коремни преси.
Като напреднеш малко тръгни на фитнес.
Не се притеснявай.

navar
05-22-2011, 06:39
не...по скоро марш в залата,там има кой да ти обясни какво да правиш...

Naik1
05-22-2011, 09:18
Има разлика между 35 на висок човек и 35 на някой по-нисък. Колкото по-висок си, толкова по издължени са ти мускулите и, респективно, толкова повече маса ти трябва за да добиваш обем.

Ей това е. Не да ми говорите, че като е по-нисък и ръката му изглеждала по-голяма :-D + Това вярно е, че трицепсът определя обиколката. Моята ръка е 40см, а бицепсът ми почти го няма :\

awerw
05-22-2011, 09:50
Има разлика между 35 на висок човек и 35 на някой по-нисък. Колкото по-висок си, толкова по издължени са ти мускулите и, респективно, толкова повече маса ти трябва за да добиваш обем.

Ей това е. Не да ми говорите, че като е по-нисък и ръката му изглеждала по-голяма :-D + Това вярно е, че трицепса определя обиколката. Моята ръка е 40см, а бицепсът ми почти го няма :\
Сам си противоречиш. Казваш първо "Ей това е" и после да не ти говорим, че има разлика при ниските ...

Naik1
05-22-2011, 10:25
Има разлика между 35 на висок човек и 35 на някой по-нисък. Колкото по-висок си, толкова по издължени са ти мускулите и, респективно, толкова повече маса ти трябва за да добиваш обем.

Ей това е.
Не да ми говорите, че като е по-нисък и ръката му изглеждала по-голяма :-D + Това вярно е, че трицепса определя обиколката. Моята ръка е 40см, а бицепсът ми почти го няма :\
Сам си противоречиш. Казваш първо "Ей това е" и после да не ти говорим, че има разлика при ниските ...

Природно ли си тъп или ходиш на уроци??? Казвам, че това което е написал Чачо е вярно, а не глупостите, че по-къса ръка 40 изглежда по-голяма от по-дълга 40. Убивааш ме с тъпизмите си ;х

awerw
05-22-2011, 11:23
Точно, той казва, че има разлика и ти първо го потвърждаваш и после казваш, че нямало разлика :lol: Ако и двете са 35 няма разлика в големината, но по-високия ще има повече ММ.

Naik1
05-22-2011, 19:07
А аз си мислих, че радиацията от Япония не е достигнала България.. :? :? :?

loveca777
05-22-2011, 19:26
А аз си мислих, че радиацията от Япония не е достигнала България.. :? :? :?
:razz: :)

awerw
05-22-2011, 19:34
Каза добичето 100 кила още на 15 :lol:

navar
05-23-2011, 07:06
айде заврете си личните нападки в долната част на гърба....
така изглеждала,инак изглеждала...сантиметрите са си сантиметри..дали ако си нисък и оная работа ти е 10 см,ще изглежда по голяма от на на якой висок дето му е 15 см??
обиколката си е обиколка,дължината също...а чисто визуално ,40 см изглежда по добре на по висок човек,отколкото на джудже..всъщност май на висок човек всичко му изглежда по добре..като казвам висок нямям предвид 220 см..