PDA

View Full Version : Математика - 12 клас.



POKEMONFOREVER
05-11-2011, 18:33
Хиии,здравейте хора.
Имам един много важен изпит утре по математика,а цяло година не съм учили почти нищо.
Имам си причина за това,но нека не влизаме в други води.
Сега ви моля да ми помогнете с разясненията за няколко вида задачи.
Ако можете да ми ги обясните как се решават,фолмула след формула и всичко,което се спазва,като умножение,деление,кое с кое и така нататък,защото почти нищо не знам.

Та значи от утрешният изпит ще ми се реши дали ще завърша 12 клас,дано ме разберете,макар че не е ваша работа,всеки си има проблеми и трябва да се усъвършенства.Не очаквам голяма помощ.Но ако се отзовете,незнам как да ви се отблагодаря.

Та ето примерните задачи:
1.Линейни уравнения и нервенства. - се казва урока.Ще ме изпитват върху тези майче :).Благодаря на всички,които помогнат.
Незнам как да напиша задачата,когато има дроб в условието(нещо върху нещо,например 2 върху 3,затова ще пиша в скоби,там където има дроб самото условие и върху какво е).
a) 3x - 4x+4(върху 4) = 3x-2(върху 5) + 5

b) тази задача (x-3)2 е на втора,това две е отгоре,както си е на втора,разбирате предполагам :D.Затова ще го напиша в скоби (на втора).
5(x-1)(2x+3)-10(x-3)(на втора) = 65x-4

c)Решете параметричното уравнение:
ax-a2(това 2 се използва на втора,а не като a2) = x-1
Да не стане объркване,за по голяма леснота - ax-a2=x-1 (предполагам вече разбрахте,че 2-то е на втора ;d;d;d).

d)(a+x)(1-x)=2a-x2(използва се като на втора - 2

2.Квадранти уравнения и неравенства.

a)f(x)=3x2(използва се като на втора,самото 2) +4x+1
Пак обясних за всеки случай,че 2 се използва като "горен знак",за напред ще пиша в скоби само "на втора".Задачата изглежда така,без разяснения за две-то ;d.
f(x) = 3x2 + 4x + 1

b)Решете параметричното уравнение:
(a-1)x(на втора) - 2ax + a + 1 = 0

c)(x(на втора) + 3x)(целите скоби на втора) - 2(x(на втора) + 3x) - 8 = 0

3.Формули на Виет.Параметрични уравнения.

а)2x(на втора) - 3x - 2 = 0

b)- 2x(на втора) + 3x - 2 = 0

4.Функции и графики.
Определете дефиниционното множество на функцията f(x) и пресметнете f(0),f(2),f(-1) и f(√2),ако:
a)f(x)=2x-√2



Ако знаете някой вид от тези всичките задачи,моля ви разяснете го и го обяснете подробно как се решава.Или ако знаете поне формулите и ако може да ми кажете,как да ги прилагам,кое след кое.Ако ги кажете,например аз ще реша днеска една задача по формулите,които кажете и ще видиме дали отговорът е верен,тоест дали добре ги решавам и прилагам формулите правилно.

Трудно е за обяснение,какво да ви кажа ... Цялата година ще ми се реши от утрежният изпит,то е поправка по-точно,бях на СФО,ама не минах изпита,абе истории разни ... а съм 12 клас :X.

Днеска до вечерта ще следя темата,утре сутринта към 10 излизам,ако до тогава някой пише ИСКРЕНИ БЛАГОДАРНОСТИ ОТ МЕНЕ,ще го почерпя някой ден обещавам!

pspeeva
05-14-2011, 19:07
Съйалявам,4е малко късно се включвам. Но все пак - как мина?

skatew
05-15-2011, 14:18
Добре сериозно ли си 12 клас и решавате такива лесни задачи :shock: :shock: :shock: аз съм 11 клас и стереометрии глупости :-o

Chacho
05-15-2011, 16:24
Може би не е математически профил..

mlakniwe2
05-15-2011, 16:29
Добре сериозно ли си 12 клас и решавате такива лесни задачи :shock: :shock: :shock: аз съм 11 клас и стереометрии глупости :-o

стереометрията не е ли в 12кл-само това е новият материал-всичко друго е преговор на всичко учено през годините и аз съм 11кл и дори имам ЗИП и не учим стереометрия-а някви триг неравенства и уравнения по зипа пък по ЗП-то някви задачи за решаване на триъгълник

Chacho
05-15-2011, 16:31
Втори срок мат. паралелки в 11 клас изучават стереометрия, ако не се лъжа. По мои спомени и аз минах част от нея през 11 клас.

mlakniwe2
05-15-2011, 17:27
Втори срок мат. паралелки в 11 клас изучават стереометрия, ако не се лъжа. По мои спомени и аз минах част от нея през 11 клас.

лъжеш се-освен ако не си много дърт щото аз имам учебник за 11 клас от 1999 където е материала от 11 и 12 клас който сега се предава

http://www1.znam.bg/zmonres/edu/Matematika%2011%20klas_TRUD/index.html

http://www1.znam.bg/zmonres/edu/Matematika_12_ORAK/math12/sydyrj.htm


но аз не ти говоря за мат паралелки така, че може и да си прав

skatew
05-16-2011, 05:54
Втори срок мат. паралелки в 11 клас изучават стереометрия, ако не се лъжа. По мои спомени и аз минах част от нея през 11 клас.

лъжеш се-освен ако не си много дърт щото аз имам учебник за 11 клас от 1999 където е материала от 11 и 12 клас който сега се предава

http://www1.znam.bg/zmonres/edu/Matematika%2011%20klas_TRUD/index.html

http://www1.znam.bg/zmonres/edu/Matematika_12_ORAK/math12/sydyrj.htm


но аз не ти говоря за мат паралелки така, че може и да си прав Математическа паралелка съм и съм 11 клас и малко след началото на 2ри срок започнах да уча стереометрия : )