PDA

View Full Version : Съветт



fantomazZ
05-11-2011, 19:58
Колеги един мой приятел има нужда от помощ и ме помоли да пиша тук да видим къкво ще кажете. Той е момче на 15 и е 100кг 1,73 см високк къкво ще го посаветва каже те му какво да яде какво да прави във къщи и във фитнесааа :) :) :)

navar
05-11-2011, 21:35
а той какво иска да прави :)и всъщност що той не пише тук,ами играем на развален телефон

Naik1
05-11-2011, 22:00
Ще го посъветваме да тренира :)

fantomazZ
05-12-2011, 06:23
а той какво иска да прави :)и всъщност що той не пише тук,ами играем на развален телефон




pc-to му е на ремонт и изкаше час по скоро да почне някакав хранителен режим и спорттт :))

fatrat
05-12-2011, 09:31
знаеме го тва с моя и твоя приятел! Кажи си сам ,че си дебел, ще ти олекне! Въри да тренираш и спри да ядеш на поразия!

pencilwarrior
05-12-2011, 13:49
100 кила на 15 г с тоя ръст не е ли сериозно.. няма да е зле да се посъветва и с някой лекар, диетолог

Naik1
05-12-2011, 17:26
^ На 16 съм.. от година някъде съм 95-100кг и се чувствам перфектно. Имам корем и мазнини по гърдите, по ръцете почти нямам, по бедрата - от вътрешната страна (не ме питай, по-добре не мога ти го обясня). За бягане сигурно ще бягам заедно с половината си съученици по 60кг, от лег и клек във випуска от училище няма кой да ме мине..
100-те килограма не са толкова страшни, колкото звучат..

fatrat
05-12-2011, 17:59
^ На 16 съм.. от година някъде съм 95-100кг и се чувствам перфектно. Имам корем и мазнини по гърдите, по ръцете почти нямам, по бедрата - от вътрешната страна (не ме питай, по-добре не мога ти го обясня). За бягане сигурно ще бягам заедно с половината си съученици по 60кг, от лег и клек във випуска от училище няма кой да ме мине..
100-те килограма не са толкова страшни, колкото звучат..
ако на 16 години си 100кг , и ако нямаш 20кг мазно (че и повече) 60кг лег изобщо не са за хвалба. Доколкото си помня аз в 9 клас съм правил 75кг лежанка на 72 лично тегло!
Всичко е строго индивидуално, но мисълта ми е ,че освен ако не се занимаваш профи със спорт 100кг на 16 години не е нормално! Освен ако не си 1.98 тогава вече е проблем с хипофизата :)

pencilwarrior
05-12-2011, 18:07
^ На 16 съм.. от година някъде съм 95-100кг и се чувствам перфектно. Имам корем и мазнини по гърдите, по ръцете почти нямам, по бедрата - от вътрешната страна (не ме питай, по-добре не мога ти го обясня). За бягане сигурно ще бягам заедно с половината си съученици по 60кг, от лег и клек във випуска от училище няма кой да ме мине..
100-те килограма не са толкова страшни, колкото звучат..

Ти можеш да си 100 кг, обаче 173 ли си висок? Ако е така не ми се вижда нормално, щото и аз съм на 16 и съм толкова висок, и нещо не мога да си се представя с 30 кг отгоре :D

Naik1
05-12-2011, 19:07
^ На 16 съм.. от година някъде съм 95-100кг и се чувствам перфектно. Имам корем и мазнини по гърдите, по ръцете почти нямам, по бедрата - от вътрешната страна (не ме питай, по-добре не мога ти го обясня). За бягане сигурно ще бягам заедно с половината си съученици по 60кг, от лег и клек във випуска от училище няма кой да ме мине..
100-те килограма не са толкова страшни, колкото звучат..
ако на 16 години си 100кг , и ако нямаш 20кг мазно (че и повече) 60кг лег изобщо не са за хвалба. Доколкото си помня аз в 9 клас съм правил 75кг лежанка на 72 лично тегло!
Всичко е строго индивидуално, но мисълта ми е ,че освен ако не се занимаваш профи със спорт 100кг на 16 години не е нормално! Освен ако не си 1.98 тогава вече е проблем с хипофизата :)

95 чисто гол, сега се теглих. От лег съм достигал 120 веднъж (преди месец някъде), полуклек си правя със 150 десятка.
Чак профилирано.. започнах фитнес преди 2 години и няколко месеца, лятото съм прекъсвал. От началото на тази година тласкам и гюле. Наистина съм сериозен с тренировките, но уча в ПМГ профил инф технологии и си наблягам и на тях. Може би, защото съм по-едър от малък или просто ген, сред съучениците си винаги съм имал по-големи физически възможности (медицинска топка, скок от място и тн). Пък и не е изключено да съм бил в един клас само с кашкавали 8-)

fatrat
05-13-2011, 13:20
кажи 120 ве човек :D аз си чета през ред и викам 60кг лежанка...
иначе явно или имаш ген за трибоец (ако ваще са набити и здрави) или просто мутация

Naik1
05-13-2011, 21:36
Абе не е като да нямам корави роднини, разликата е че при тях силата и телата са от работа, не са спортисти. Така или иначе мисля да се развивам и в спорта, ще видим какво ще стане :) Само дето ме мъчи нещо от сорта на плексит, както и болка в китките при тласкане и на лежанка над 80кг.. май силата ми идва в повече за костната система.. :\

redbul2
05-15-2011, 08:23
Само дето ме мъчи нещо от сорта на плексит, както и болка в китките при тласкане и на лежанка над 80кг.. май силата ми идва в повече за костната система.. :\

Това че си машина в залата не значи,че не трябва да се пазиш.Да правиш по-добро загряване с по 20 повторения в 1-2 серии на лега.Да тренираш понякога предмишниците и не прекаляваш с тежестите на щангата. Мускулите могат много повече от сухожилията и костите. Да понесат натоварване.

firstdiesel
05-15-2011, 11:37
95 чисто гол, сега се теглих. От лег съм достигал 120 веднъж (преди месец някъде), полуклек си правя със 150 десятка.
...
немой бе май френд .... аз съм към 75 кила (1.74висок) и правя полуклек с 130. А един колега е 85КГ (1.76) кляка на екс с 160 и 1 година по малък от мен. Земи се стегни малко, ако трябва сваляй!

Naik1
05-15-2011, 11:47
Абе мазен съм, не съм релефен. Ясно ми е това и ми пречи в бягане, скачане. Обаче имам чувството и че ми помага при гюлето :| Все пак нямам намерение да държа 5-8кг мазнини в повече заради едното гюле, на световно няма да ходя, просто не наблягам на релефа.
За полуклека ти казах 150кг 10 повторения, тренера не дава да слагам повече кг. Не те знам ти как го правиш, аз до 120 отскачам леко, нагоре вече само се изправям на пръсти.
@redbul2 наясно съм и не слагам спорта преди здравето. Ако не ме болеше щях да вдигам повечко :)

Chacho
05-15-2011, 12:40
Спокойно, нямаш плексит.

Като разгряваш, сигурно знаеш упражнението, при което си въртиш торса (изправен, наляво и надясно) за разгряване на кръста. Същото можеш да го правиш, като си сложиш ръцете пред тялото, едната малко по-ниско от другата с длани сочещи една към друга. Като се въртиш, ръката, чиято длан сочи нагоре, трябва да е по посока на завъртането. Така се облекчават болките при нервните сплитове около плешките и може да ти реши проблема с "нещо подобно на плексит" (спокойно, не е плексит, иначе щеше да си сигурен ;) ).

Naik1
05-17-2011, 21:00
Ем то това е нещо като 'спомен' от плексита.. щото аз си имах ама изпих сума ти хапчета и ми дупчиха гъза с инжекции и така.. ама то това от много акъл - ако бях загрявал като хората нямаше да стане така.. сега вече 15 мин имам само чекнене и усукване преди тренировка и пак има ефект :)