PDA

View Full Version : съвет



OnlyMeAndYou
05-12-2011, 07:29
Здравейте. Висока съм 161см и тежа 57 килограма. Можете ли да ми кажете някоя диета, която да не е много агресивна, но и да е трайна. Искам да сваля 2-3 килограма, и да си запазя теглото. Опитвала съм да почна няколко диети, които са уж здравословни, но когато отида на училище нямам абсолютно никакъв избор за нещо здравословно. :? :-o

Sunshin3
05-12-2011, 07:34
Училището не е оправдание. Можеш да ядеш кисело мляко, плодове, да си правиш сандвич с пълнозърнест хляб вкъщи или каквото ти хрумне да си носиш.

Вместо диета, просто се храни здравословно.. намали сладкото, газираното, мазното, тестеното..... до нулата.

И спорт му е майката. Без спорт не става. Поне повече разходки, тичане, кардио...

VampireLover3
05-12-2011, 07:52
2-3 кг няма да ти личат толкова, но ти си решаваш.
В училище може да ядеш плодове все ще има някъде където продават или пък просто си слагаш един банан или ябълка в чантата и готово, не е нито срамно нито ще ти натежи още повече чантата. Съгласна съм напълно с Sunshin3 и няма какво др да допълня. :)

Аз със здравословно хранене свалих 3 кг макар, че си позволявах поне през ден малко сладко.

ParisHilton
05-12-2011, 11:03
Училището не е оправдание. Можеш да ядеш кисело мляко, плодове, да си правиш сандвич с пълнозърнест хляб вкъщи или каквото ти хрумне да си носиш.

Вместо диета, просто се храни здравословно.. намали сладкото, газираното, мазното, тестеното..... до нулата.

И спорт му е майката. Без спорт не става. Поне повече разходки, тичане, кардио...

sladkish_14
05-12-2011, 14:36
На колко години си?
Престанете с това ограничаване на организма от храна! Аман от професори диетолози. Няма нито един квалифициран в този форум, а всички дават акъл за диети и ограничаване.
АЗ пък ям, като СВИНЯ. Ако ти кажа днеска какво съм изяла, половината форум ще припадне, защото ги е страх да изядат един пържен картоф и ако го направат се поддуват, защото все си ограничават организма от качествената храна, с която наистина се наяждаш и задоволяваш нуждите на организма си, затова качат от тези храни, не за друго!

Просто спортувай! Намери си време, идва лятото! Ходи на фитнес, тичай. Разкарвай се с приятелки. Ям по 6-8 пъти на ден и половин хляб ежедневно. Не пия много течности, не съм фен на салатите и на безразборните диети, но за сметка на това всяка сутрин вместо с автобус ходя 20минути пеша до влака ми за училище, а след това ходя пеша още 20минути до самото училище. Като сметнеш и отделното обикаляне ходя по не по-малко от 3 часа всеки ден. Ходя 2 пъти на фитнес в седмицата и 2-3 пъти месечно тичам, през някоя от неделите. 48кг съм и съм качвала най-много 52, но никога не съм се ограничавала.
Живея щастлив и пълноценен живот и не ме е страх да ям дюнери или в Макдоналдс. Това е да си нормален човек. Спорт е решението, а не да гладуваш цял ден и да си вечно недохранена и гладна, това няма да ти помогне!

Pamaa
05-12-2011, 15:13
sladkish_14, и аз не се ограничавам, ям по 3-4 пъти на ден, но се защим и не огладнявам поне 4-5 часа! Естествено, че е полезно от всичко да се яде, но колкото и да не ти се лепи, отвъре черния дроб си тлъстее. В тези години може да си гледаме кефа и да си ядем всичко, но след 20-30 год. ще трябва да ядем зорлян пектин и дори да не си позволим да погледнем свиска пържола, затади високия холестерол! Баща ми всяка седмица ходи по два пъти да играе мач, тича, когато качи, 84 килограма е, но ето, че на 37 години холестерола му бее 10 :? ! Не ми се обеснява колко мъчителна беше диетата му, спрямо нещата, с които преди се хтанеше :) .

favS
05-12-2011, 15:37
На колко години си?
Престанете с това ограничаване на организма от храна! Аман от професори диетолози. Няма нито един квалифициран в този форум, а всички дават акъл за диети и ограничаване.
АЗ пък ям, като СВИНЯ. Ако ти кажа днеска какво съм изяла, половината форум ще припадне, защото ги е страх да изядат един пържен картоф и ако го направат се поддуват, защото все си ограничават организма от качествената храна, с която наистина се наяждаш и задоволяваш нуждите на организма си, затова качат от тези храни, не за друго!

Просто спортувай! Намери си време, идва лятото! Ходи на фитнес, тичай. Разкарвай се с приятелки. Ям по 6-8 пъти на ден и половин хляб ежедневно. Не пия много течности, не съм фен на салатите и на безразборните диети, но за сметка на това всяка сутрин вместо с автобус ходя 20минути пеша до влака ми за училище, а след това ходя пеша още 20минути до самото училище. Като сметнеш и отделното обикаляне ходя по не по-малко от 3 часа всеки ден. Ходя 2 пъти на фитнес в седмицата и 2-3 пъти месечно тичам, през някоя от неделите. 48кг съм и съм качвала най-много 52, но никога не съм се ограничавала.
Живея щастлив и пълноценен живот и не ме е страх да ям дюнери или в Макдоналдс. Това е да си нормален човек. Спорт е решението, а не да гладуваш цял ден и да си вечно недохранена и гладна, това няма да ти помогне!

Това че не дебелееш си е ген. Не си мисли че всички ще се тъпчем като свине, ще спортуваме 7-8 пъти в месеца и ще си стоим слаби... Не всички са така. Познавам много хора които каквото и да ядат не дебелеят, но не с всички е така.

Gigandet
05-12-2011, 16:05
90 дневната диета + фитнес :)

zlatit0o
05-12-2011, 16:11
Предполагам не си на повече от 14-15г. недей да правиш разни диети и ограничавания, спортувай повече (скачането на въже е много ефективно, коремни преси и клякания и разни др. ако искаш да се стегнеш)

FuckingFreak
05-12-2011, 18:17
На колко години си?
Престанете с това ограничаване на организма от храна! Аман от професори диетолози. Няма нито един квалифициран в този форум, а всички дават акъл за диети и ограничаване.
АЗ пък ям, като СВИНЯ. Ако ти кажа днеска какво съм изяла, половината форум ще припадне, защото ги е страх да изядат един пържен картоф и ако го направат се поддуват, защото все си ограничават организма от качествената храна, с която наистина се наяждаш и задоволяваш нуждите на организма си, затова качат от тези храни, не за друго!

Просто спортувай! Намери си време, идва лятото! Ходи на фитнес, тичай. Разкарвай се с приятелки. Ям по 6-8 пъти на ден и половин хляб ежедневно. Не пия много течности, не съм фен на салатите и на безразборните диети, но за сметка на това всяка сутрин вместо с автобус ходя 20минути пеша до влака ми за училище, а след това ходя пеша още 20минути до самото училище. Като сметнеш и отделното обикаляне ходя по не по-малко от 3 часа всеки ден. Ходя 2 пъти на фитнес в седмицата и 2-3 пъти месечно тичам, през някоя от неделите. 48кг съм и съм качвала най-много 52, но никога не съм се ограничавала.
Живея щастлив и пълноценен живот и не ме е страх да ям дюнери или в Макдоналдс. Това е да си нормален човек. Спорт е решението, а не да гладуваш цял ден и да си вечно недохранена и гладна, това няма да ти помогне!

!!!!!!

След дълго време и аз съм на същото мнение. Храната е едно от най-големите удоволствия в живота, поне за мен, цял живот ли ще се ограничавате? Аз също ям като свиня но повечето са белтъчини и мога да кажа че и определено в количеството няма нищо лошо, стига да не изядеш 10 шоколада де.. И аз съм горе/долу колкото теб, но честно казано повече се ръководя от огледалото..

OnlyMeAndYou
05-12-2011, 18:35
На 16 съм. sladkish_14, не смятам да започвам някаква драстична диета и да се разболявам ! Движа се. Ходя пеша до училище, което е на 20 минути от нас. / да не говорим какъв баир е там / След училище всяка вечер излизам и обикалям градската градина. Аз ям сигурно в пъти по-малко от теб, но пак ми се лепва. Всичко е до ген. Ходех 1 месец сутрин да бягам, но без абсолютно никакъв ефект, като се има на предвид, че ходих за да си запазя теглото, а не да отслабвам. От мазното ми прилошава, особено лятото, тестеното ми е 2-3 филии хляб на ден, а газирано не пием в нашето семейство, освен ако не сме на гости или 1-2 пъти в месеца да вземем една кола. А сладкото съм го намалила и почти не ям. :(

sladkish_14
05-12-2011, 18:43
^ Е и какво? Колко си висока? Колко килограма си?

OnlyMeAndYou
05-12-2011, 19:36
Още в първия пост писах :-D . Висока съм 161см и тежа 57 килограма. :)

blondeVIP
05-12-2011, 19:41
Добре, а ако не гледаме килограмите и ръста, харесваш ли си фигурата?? :)

OnlyMeAndYou
05-12-2011, 19:50
По принцип да, като изключим, че започнаха да ми се оформят паласки, защото трупам главно на корем . :(

marin4itu
05-14-2011, 10:55
Аз отслабнах с 3 килограма за сега като намалих сладкото и хляба. Не съм се ограничавала от газирано, чипсове и т.н... Нито съм спирала напълно шоколадите и сандвичите, дори да са с бял хляб. А пък откакто времето е хубаво, гледам да се разхождам повече. Пък и хапвам повече салатки. Не е нужно да се гладува, все пак организмът има нужда от всякаква храна.

bbbbPleasure
05-14-2011, 11:24
Хммм .. не можеш ли просто да си вземеш здравословните храни от вас и да си ги носиш на у-ще ? :-o :-D

sexybanichka
05-14-2011, 16:29
Ооо ще следя темата защото желая същото , а имам същите проблеми