PDA

View Full Version : Какво се случи? ;о



XxStupidMuffinxX
05-12-2011, 16:50
Здравейте!Сутринта си пуснах компютъра и той просто реши да не се включи!Първоначално си помислих, че не съм натиснала копчето добре..опитах пак и не се включи...... :(

Всичко вече опитах.Какво да правя? :(

dangerlol
05-12-2011, 17:01
Има няколко варианта.Ако не светват лампичките изобщо или захранването или даното са изгорели.Ако лампичките светят и вентилаторът върти може да е изгорял процесор ,или някои кондензатор около процесора да е скапан(на дъното).3тият вариянт е малко вероятен но пусни си тонколоните и изчакай малко да видиш дали ще се чуе звук от зареждането на уиндоус.Ако се чуе,видеокартата може да е проблема(най-често захранването на видеокартата,или слота за връзка с дъното се развалят).

GregoryHouse
05-12-2011, 17:17
Извади кабела от контакта изчакай 1 минита и го включи обратно. Пробвай пак дали ще тръгне от копчето. Ако не тръгне - към сервиза за диагностика.

Cybershot
05-12-2011, 17:42
Най-вероятно изгоряло захранване.

kucheto1234
05-12-2011, 17:52
Извади кабела от контакта изчакай 1 минита и го включи обратно. Пробвай пак дали ще тръгне от копчето. Ако не тръгне - към сервиза за диагностика.

На моят комп няколко пъти е ставало така .. незнам на какво се дължи това.. :)

dubi95
05-12-2011, 18:02
1 вариант е копчето на кутията на пс-то за включване да се е навряло навътре както ставаше със стария ми комп и затова да не се пуска.Виж да не се е навряло навътре ако не носи на ремонт

stigmata
05-12-2011, 18:06
Виж за всеки случай да не би копчето отзад на компютъра да е изключено!Тъпо,но е възможно!

DarkAngelOfHope
05-12-2011, 19:42
Виж за всеки случай да не би копчето отзад на компютъра да е изключено!Тъпо,но е възможно!

или ако е включен в удължител/разклонител провери дали самия той е включен (веднъж се мъчих два часа с един комп докато накрая видях че удължителя не е включен :D)

иначе ако не помогне това което ти каза House ... сервизче ...

galin4o0o
05-13-2011, 06:44
Все пак виж да не е станал и моя проблем преди време.Компютъра вървеше,но монитора ми не тръгваше.а си мигаше все едно не е включен.Че проблема може и да е в Монитора,но ако и компютъра не тръгва най-добре както казаха по-горе върви до Сервиза :)