PDA

View Full Version : Бадемово масло



sm_95
05-12-2011, 17:03
Няма да обеснявам как като пълен идиот си съсипах косата, сега съм решила да започна да си правя маски с зехтин и жълтък и се чудя ако добавя бадемово масло към тях дали косата ми ще се омазни? Защото когато си намажа само корените става ужасна... Моля ви давайте бързи отговори.

Hilary_
05-12-2011, 17:09
чакай малко ..

какъв тип е косата ти?
какво си й направила?

:-o

sm_95
05-12-2011, 17:13
Изрусих се... Като цяло се получи добре, но... В началото имаше малък проблем - боята ми хвана само на корените и след това се боядисах още веднъж (в един и същи ден). Косата ми беше жива и хубава сега е като слама... Изгорих я супер много, а да не говорим, че и скалпа си изгорих и сега имам рани...

Hilary_
05-12-2011, 17:15
Домашните маски се правят принципно за по - нетретирани коси, защото самите съставки, които се слагат в суров вид не могат да се поемат толкова добре .. :-o Според мен ти трябва нещо по - силно .. :-o

billytalent
05-13-2011, 09:25
Само домашните маски едва ли ще ти помогнат. Говоря от личен опит. Лятото също като тебе си съсипах косата.
По-добре си вземи някаква професионална серия за коса, предлагат се в повечето фризьорски салони.

sm_95
05-13-2011, 10:55
Препоръчайте ми нещо моля ви...
А на теб след колко време горе-долу започна да ти се пооправя ксоата?

Hilary_
05-13-2011, 12:11
За проф. продукти .. зависи и с какви пари разполагаш .. :-o

billytalent
05-13-2011, 13:14
За проф. продукти .. зависи и с какви пари разполагаш .. :-o

Така е.
Наистина най-добре питай в някой салон, те ще ти предложат.
Иначе можеш да съчетаеш нещата и с домашни маски.
Моята коса се пооправи след месец някъде, но аз я третирам много.
Изправям я всеки ден и я боядисвам всеки месец.

Rebirthing
05-13-2011, 15:18
Според мен зехтина и бадемовото масло ще започнат да извличат цвета. Това няма ли да те ли притеснява ?!

sm_95
05-13-2011, 15:49
Чакай чакай искаш да кажеш, че ако си правя редовно такива маски (примерно всеки ден) и мога да си махна боята от косата???

Rebirthing
05-13-2011, 16:01
Предполагам да. Също така ако правиш маската повече от 2-3 пъти седмично косата ти ще се омазни ужасно много.

dream1707
05-13-2011, 16:10
Прави тези маски по-рядко ... Аз преди си правех маска с жълтък, бадемово масло и ... някакъв алкохол... някой ми беше казвал, че така не се омазнявала толкова.
Действително, косата ми не се омазняваше колкото си мислех, че ще се омазни заради бадемовото масло .. но аз и не я прилагах толкова често.
От нея косата ми ставаше много мека и хубава, но не знам дали ще действа и на теб.

rosencetooo
05-16-2011, 04:18
Не е трябвало да избързваш да се боядисваш същия ден. Прави си домашни маски , вземи си някой професионален продукт , не я третирай и избягвай боядисването близките седмици. За да може да се пооправи косата ти. И е трябвало да отидеш на фризьор , а не сама да се изрусяваш :P