PDA

View Full Version : Как да постъпя ?



MP
05-12-2011, 18:30
Историята накратко :

Тя ми е колежка (от моята група е, ако ви е по-лесно, го приемете като съученичка) и ни предстои да учим още 5 години заедно (това ни е първата година в университета. Случи се нещо неочаквано - преди месец и нещо ми се стори, че я харесвам. (Прекарвахме повече време заедно от обичайното, случи се да излезем 1-2 пъти, но нищо сериозно) Поне осъзнах, че не ми е толкова безразлична, колкото в началото, а понеже не вярвам много в приятелство между момче и момиче, не мисля, че симпатиите са на приятелска основа. Нямах намерение да и казвам, разбира се, но така се получи, че се случи. Тя ме харесва. Тези "тайни" бяха разкрити наскоро, когато имахме няколкодневна почивка, в серия много интересни чатове с скайп, в които дори стигнахме до мечета и целувки...

Проблемът :

Проблемът дойде, когато трябваше вече да се видим след като учебните занятие започнаха отново. Още с наближаването им, осъзнах, че нещо не е наред. Не се чувствах много щаслив от факта, че тези чатове се състояха и си разкрихме всичко. Не мисля, че я харесвам чак толкова силно. Бездействах близо седмица, което, естествено, нямаше как да не я изнерви малко. Не го правих нарочно, но не мисля, че искам нещо сериозно. Проблемът е, че не мисля, че я харесвам достатъчно силно (или поне толкова, колкото ми се иска) , не искам да бъда сериозен, не мога да и давам напразни надежди и така нататък, и така нататък. Разясних и опасенията си, на което тя отговори, че и тя не била искала нещо кой-знае колко сериозно, а просто някого, който да я радва (въпреки, че по-рано през седмицата, след като не и се обадих веднъж, тя каза, че ако не е сериозно, няма смисъл) и че аз трябва да реша дали да рискувам.

Лесно и е да го каже http://ibox.bg/forum/img/bigok.gif , но не знам дали тя наистина осъзнава риска. Освен това не знам дали не искам наистина да опитам, или пък поне оставащите 2 седмици, преди сесията и лятната ваканция (тя не е от София и ще си замине за лятото). Рискът се състои в това, че симпатиите й към мен могат да нараснат, а с това нараства и вероятността да я разочаровам, да я нараня и после да имаме тегави отношение доста време 8-) Не съм много сериозен, пък и не искам да бъда. Ето ако съм влюбен примерно, да, но не искам много да се ангажирам с някого и да поемам точно сега тези големи отговорности и тн. Пак казвам, не ми е безразлична, добре си прекарваме времето, но не знам дали този риск си струва и ще ми е отполза да чуя няколко мнения, за които благодаря предварително.
:smt035

А, и да спомена, че всичко това се е развивало, се развива и ще се развива (надявам се) в тайна от другите http://ibox.bg/forum/img/bigok.gifпо взаимно съгласие. Това е още един риск, понеже групата ни е една от най-готините и се разбираме много добре, а нещо подобно би могло да развали тази хармония. (една друга колежка също ме харесва, имам много сериозни основания да твърдя това :smt035 ) Ще има конфликт на интереси, било то и несъзнателен.

Sh@d0w
05-12-2011, 18:38
Моя най-добър приятел е в същото положение.Тръгна с една колежка от групата в началото на втория семестър и до сега са си щастливи вече 4 месеца.Той е от софия,тя е от пазарджик,но това не е проблем за тях.

Предполагам и за теб не е.На 20 си,пълнолетен си,винаги можеш да отидеш до мястото от където е да поостанеш,или пък лятото да отидете на море.По-скоро ми се струва като оправдание това от твоя страна,търсиш някакво извинение за да не започнеш тази връзка.

Нищо не пречи да опитате,очевидно е че и двамата сте много нерешителни в това отношение и никой не се предприема да направи първата крачка :)

bitchwolf
05-12-2011, 18:44
Никога няма да разбереш дали ще стане или не,докато не опиташ. Ти се опасяваш от това,че тя ще се влюби силно,а защо изключваш същото да се случи и при теб? Може пък да се окажете подходящи :)

MP
05-12-2011, 18:45
Това, че не е от София не е никакъв проблем. Казах го във връзка с това, че до края остават 2 седмици и каквото и да не се случи сега, то ще бъде прекъснато за 2-3 месеца, което е в полза на моята несериозност, ако евентуално се сближим точно сега.

А най-лошото е, че съм убеден, че ако тръгнем, няма да трае дълго точно заради мен. Не мисля, че тя е човекът, с който искам да имам връзка от най-сериозен тип, но не отричам, че ми е приятно с нея. Просто е твърде вероятно да загубя интерес прекалено бързо, а после ще стане много тъпо и за двама ни.

saskou
05-13-2011, 13:16
Искаш ние да ти кажем дали си струва момичето? Щото аз така ги виждам нещата ако съдя по това, което си написал. Anyway от пробване глава не боли (или поне в повечето случаи), обаче е тъпо да си играеш с чувствата на някой.

nepowtorima
05-13-2011, 15:01
..Ами тогава останете само приятели. Щом имаш такива опасения.. може и наистина да се случат след време. По-добре всичко да остане така както си е! Нито тя, нито ти да се влюбите повече един в друг.