PDA

View Full Version : Бяло течение с топчета



plamkiss
05-12-2011, 20:24
Здравеите,

Бих искала да ви помоля за мнение по темата защото от доста време имам проблеми .. така започвам..

Имам бяло течение от както ми е дошла първата ми менструация когато бях на 11 сега вече сум а 17 години пробвах от на4ало с бабини рецепти със смрадлика и т.н. не ми мина .. Миналата година 2010 февруари месец ходих за 1 път на гинеколог тогава не бях правила секс още и гинеколожката ми ме гледа само на видеозон .. оплакванията ми бяха - бяло течение с миризма и през определено време например през 2 3 месеца имах и сърбежи .. Та гинеколожката ми изписа едно лекарство което е под формата на гел и се поставясхе с една тръбичка наподобяваща спринцовка .. слагах си го 10 дни и трябваше да има ефект след следващата ми менструация .. ефект никакъв ..
Както и да е опитах се да се лекувам пак с смрадлика но ефект нямаше .. Сега вече имам сериозен приятел с които правим секс от половин година някаде .. и естествено имахме притеснения свързани с това бяло течение и сега март месец 2011 си записах 4ас при нова гинеколожка обясних и за предишното ми посещение преди 1 година но тя не каза нищо, прегледаме обстоино и каза че имам възпаление и раничка на шийката на матката направи ми цитонамазка излязоха ми иследванията и след това тя ми предписа 2 опаковки Полижинакс и 1 опаковка Ципрофлоксацин Актавис .. изчаках да ми доиде купих си хапчетата и следкато ми свърщи започнах да ги приемам след 12 дни когато свършиха отново се появи бялото течение но в доста по малки количества и почти беше изчезнало минаха 2 седмици и ми доиде пак .. Следкато ми свърши ефект никакъв пак бяло течение и ужасна работа .. преди 3 дена правих секс с приятеля ми и вчера вечерта ми тругна едно много странно бяло течение с топченца .. както обикновеното течение е пак е мле4но бяло пак мирише ..а топченцата са мекички и се спескват ..като ги стисна.. реших да проверя какво става и се измих добре след което доста обстоино опипах влагалишето си а след това пръстта ми беше целия във слуз + белите топченца .. много се притеснявам и днес казах на приятеля си ..
Тои пък от своя страна ми сподели че снощи са му са се появили някакви савсем малки пъпчици и то само по главичката около пикочният канал .. от вчвра вечерта до днес вечерта са намалели доста и се заличават .. а също пропуснах да кажа че главичката му се е зачервила, никакви болки не е имал нито да му щипе или пък да го сърби ..

Четох в интернет че тези пъпчици се появявали от протриване по време на половия акт и не били опасни .. но съчетани сус лошото ми бяло течение което не се маха по никакъв начин започва да ме плашат .. Тои ще си запише утре час за уролог а аз се чудя да ходя ли пак на гинеколог и изобщо има ли смисъл при положение че не се маха това бяло течение ..

Най ме тревожи факта че сум чела че това бяло течение води до стерилитет и се притеснявам ще мога ли да имам след време деца.. моля ви коментираите .. знаете ли нещо не ви моля да ми предпишете лечение или нещо такова а просто на някоя от вас момичета случвало ли ви се е .. и до колко може това да е опасно .. моля ви кажете нещо ..

Благодаря ви предварително :)

gab4ooo
05-13-2011, 14:33
аз съм на 14 години и незнам от колко време и аз имам бяло течение . усещам го само сутрин като се изправя от кревата и през деня не . ти леко ме страстна с някои факти . аз не съм ходила на генеколог но от няколко седмици се притеснявам да нямам гъбична инфекция защото имам и сърбежи доста силни по някой път . това което каза че е като слуз , то по принцип не е май опасно . смисъл влагалището отделя този секрет и така се прочиства .

plamkiss
05-13-2011, 15:06
Да знам за тази слуз .. но имам в предвид че бялото ми течение не е както друг път слузесто с извинение като сопол .. ами е едно много гъсто и излиза под формата на едни много малки топченца сигорно с диаметър 2 мм .. и незнам какво да правя не стига че пак се появи ами че е гъсто и на топченца ..

MlqkoSkakao
05-13-2011, 20:02
Иди на гинеколог - аз също имам бяло течение от някъуде 10-11 годишна, когато ми дойде и първата менструация, но не му обръщах много внимание. Напоследък обаче чета много статии в интернет по въпроса и започнах сериозно да се притеснявам, затова понеделник отивам на лекар :(
Съветвам те и ти да направиш същото : ) все пак си ходила вече, като гледам не се притесняваш от самия преглед, което е супер :) лекарите знаят най-добре как да ги лекуваме тея гадни неща

freax
05-13-2011, 20:28
И аз имам бяло течение от 3 години, ако не и повече и го смятах за обикновено - не му обръщах внимание, но преди няколко месеца имах ужасни сърбежи във влагалището и се реших да отида не гинеколог (беше след като спах с приятеля си за първи път) . Та прегледа ме и каза че имам възпаление и ми предписа едни "свещички"- Flagyl 500. Предписа ми също и Ципрофлоксацин и каза, че това е защото съм имала цистит (възпаление на пикочния мехур). Когато слагах свещичките обаче, когато ги свърших до половината (5 от 10) и ми дойде и тя ми каза да спра и като ми спре пак да ги започна. Така и направих.. После течението беше спряло за около месец, но пак се започна след това. Сега аз също се притеснявам да не е гъбична инфекция, защото тя заплашва от безплодие. Не знам вече какво да използвам за да се спре.

plamkiss
05-14-2011, 10:38
Точно и аз се притеснявам .. защото ходим изписват ни някакви лекарства има ефект за 1 месец дайе по някога и по малко и после това течение пак се появява ... само си даваме парите за да ни тровят докторите .. а и в тая криза немога да заделям жсеки месец по много парио за да опитвам много нови хапчета .. че да разбера от кои ще ми мине течението .. все 1 сме опитни мишки .. вснички момичета се оплакват че имат бяло течение .. и всички са на моето дереже .. копуват си лекарства и после нищо .. незнам какво да правя , ще отида ше ми изпишат хапчета отново и ще имали ефект ..

freax
05-14-2011, 20:23
Точно там е и проблема в лекарите, но и не само в тях, защото на всеки организъм различните лекарства действат по различен начин и примерно ако на мен ми е помогнало еди си кое лекарство, а на теб- не, те това няма как да го разберат и за това предписват различни и накрая се разбира кое е най-ефикасното. То за това мисля, че трябва да се правят изследвания но все пак нали е България.. Всеки иска от раз и всичко да се оправи и разбере.. ами да ама не става.. Вече и добрите лекари са на изчезване и понякога даже не си и струва да ходиш и само да те тровят и натоварват организма ти с лекарства които не ти помагат за постоянно ..

prettyIdeath
05-15-2011, 10:12
Не мога да ти помогна с нищо. Смени гинеколога. Бялото течение е при голям процент от жените и лошото е че почти никой не му обръща внимание, помеже си мисли че това е неяо нормално. Нормално е да ти поцапва от време на време, ако си изстинала, но тея топченца ....
Най-доброто което мога да ти кажа е да се пазиш много и се спрете с приятеля ти. Бялото течение е породено от бактерии, които могат да се пренесат и на партнъора ти. Ето затова той е имал възпаление по главичката. Очевидно имаш проблем, не го пренасяй и на него! Отивай на лекар и направи всичко възможно да го премахнеш.
А междувременно се мий с качествени сапуни от аптеките (най-добрите според мен са бебешките), посъветвай се с майка ти за потдържането на личната хигиена (НЕ КАЗВАМ, ЧЕ НЯМАШ ТАКАВА).
Но направи нещо и без това си закъсняла с прегледа, трябвало е да кажеш поне на майка си още като си била на 11.... но за там те разбирам... и аз не споделях ако има нещо. Даже за 1 път като имах цистит не и казах, щото не знаех кво е....
Ненавременното лечение води до по-серизни неща, за всяко едно нещо!

prettyIdeath
05-15-2011, 10:14
Забравих да ти кажа - като отидеш при гинеколога (който вече ти казах че няма да е лошо да смениш) му кажи да ти направи микроскопско и бактериологично изследване на влагалищния секрет, за да се постави най-точна диагноза и за да може да се назначи подходящото лечение. А не да бъдеш опитно зайче и да няма ефект !

plamkiss
05-15-2011, 20:24
Само искам да добавя че приятеля ми утре има час при уролог и ще видим какво ще стане там и ж наи скоро време ще отида и аз на гинеколог отново но наи вероятно ще е след баловете .. благодаря че пишете по тази тема защото отначало ми беше доста стресиращо .. не че сега не е .. но ще отида в наи скоро време и аз на гинеколог и ще поискам микроскопско и бактериологично изследване .. за да е сигорно от какво се получава .. :)

angel_spirit
05-16-2011, 21:31
Ако това бяло течение се дължи на гъбички,е много възможно и приятеля ти да го е имал,и дори след като си се лекувала той да те е презаразил.При такива инфекции трябва и двамата партньора да се лекуват,дори да няма симптоми при единия,защото един вид се въртите в някакъв омагьосан кръг..Отиди на гинеколог и задължително го накарай да ти направи микробиологично изследване,то ще покаже дали има наличие на бактерии или гъбички..От там да се надяваме да има успех с лечението.. Не се лекувай на своя глава,защото не се знае какво ти е.. ;-) .. Мога да ти кажа само едно,надявай се да не са гъбички,защото по-упорито нещо от това няма..Веднъж появят ли се,много трудно ще се отървеш..Късмет с лечението и дано пребориш проблема :-)

kalpazanka
05-17-2011, 09:34
Не прочетох всички мнения.
Приятелят ти лекувал ли се е заедно с теб? А по чуждо ходи ли?

jojo2005
12-01-2016, 13:30
Тези топчета са части от лигавицата на отробата ви.И за ги имам и ходих на гинеколог.Това за топчетата ми го каа гинеколожката.