PDA

View Full Version : Спешно!Заекам и то много.



kupi95
05-13-2011, 19:20
Значи като бях на 5-6 години неможеш да казвам р,с,,кр и ходих на логопед и ми вече ги казвам и говоря,но като говоря ся съм на 16 години и ЗАЕКВАМ примерно тръгвам да кажа нещо на тея от моя клас и ЗАПЕЦВАМ(ЗАЕКВАМ) и го казвам трудно и те ми се смеят :razz: и аз :smt119 направо полудявям.Изкам да говоре бързо и ясно без да заеквам някакви идеи?Ходих на логопед скоро но спрях защото лекарката коя беше ми даваше да чета някви работи :Д и нищо не се получаваше.Помощ

iv4oiv
05-13-2011, 19:36
1. Пеене
2. Четене всеки ден на глас минимум по 1 астрономически час
3. Спорт

ти момче или момиче си ?

orexovka
05-13-2011, 19:39
Трябва да проучиш нещата и да си намериш много добър логопед. Ще са ти нужни много време и усилия. От поста ти стигам до заключението, че си малък/а, за това най-добре потърси помощ от възрастен човек, а и разбира се всичко е свързано със средства.
Съвет от мен - това, че искаш да говориш бързо и гладко е естествено и страхотно, но не забравяй, че винаги можеш да впечатлиш хората с много други неща и трябва само да ги откриеш :wink:

kupi95
05-13-2011, 21:33
Трябва да проучиш нещата и да си намериш много добър логопед. Ще са ти нужни много време и усилия. От поста ти стигам до заключението, че си малък/а, за това най-добре потърси помощ от възрастен човек, а и разбира се всичко е свързано със средства.
Съвет от мен - това, че искаш да говориш бързо и гладко е естествено и страхотно, но не забравяй, че винаги можеш да впечатлиш хората с много други неща и трябва само да ги откриеш :wink:

Момче съм на 16 години.И живея в София квартал надежда.И предложи къде хубав логопед?

Red_Hair
05-14-2011, 08:28
всичко е до психика хора,ще дам само пример с един моя бивш съученик,момчето когато го изпитваха заекваше не ами направо пелтечише,най-тежкия случай който бях виждал просто,когато се притесняваше много му отнемаше по около 10-15 секунди за да каже първата сричка от думата.като излезем от даскало и идем на кафе тва момче говореше свободно и бързо,направо да се зачудиш.та притеснението е голям проблем,аз го виждах как като се опитваше да каже нещо когато е притеснен се изчервява,околоочните мускули започват да фасцикулират,абе преудолей притеснението и се настрой психиечски и ще има ефект убеден съм

iv4oiv
05-14-2011, 20:32
При който и логопед да отидеш ще те кара да му четеш на глас. Все още не са измислили магическа пръчица с която да се развие тази област от мозъка. Пеене, четене, спорт. Става бавно и мъчително с много много усилия. Не става с пари дадени на един логопед.

KumchoValcho
05-14-2011, 21:28
Има една много проста и хубава техника - ТЕС(Техника за Емоционална Свобода)/ EFT
Накратко: потупваш на определени точки от тялото докато се фокусираш върху негативна емоция и тя изчезва. Звучи твърде лесно и просто, но действа и милиони хора по света я ползват, много психотерапевти я ползват и т.н.

В интернет, особено youtube има мн клипчета, където се демонстрира тая техника, хубаво е да потърсиш. Има книга по темата от български автор, ето и форума :emozdrave.info ако имаш въпроси.
Успех. :)

obyrkaniq
05-16-2011, 07:40
Пич.. ми че то и аз заеквам по някой път .. ама става по рядко :)

за логопед незнам :)