PDA

View Full Version : Вярно ли е това за Китай ?



krwx
05-13-2011, 20:30
Бях чул от приятели,че в Китай всичко било евтино ( това така ли е ? ) и това ще значи ли че ако човек отиде там с няква добра сума пари ще си живее добре без да работи нищо там :D

stigmata
05-13-2011, 22:21
Ако беше така всички щяха да пребивават там!

gofeto917
05-13-2011, 23:00
Статистически погледното доста голяма част от "всички" пребивават в Китай :Д

Nakadah
05-14-2011, 03:18
Той тоз твой приятел някога напускал ли е границите на ващо село така случайно?

krwx
05-14-2011, 04:29
Nakadah - Селяк да не би всеки да е ходил в китай бе, затова съм пуснал тема да пише някой който знае как са нещата там не разни ваши предположения,а някой който наистина знае как е там

Nakadah
05-14-2011, 06:29
Nakadah - Селяк да не би всеки да е ходил в китай бе, затова съм пуснал тема да пише някой който знае как са нещата там не разни ваши предположения,а някой който наистина знае как е там

Ама че си отворен, ако не беше толкова "велик" щях да ти отговора на въпроса след като отговориш на моя. Ма устата много голяма...

Като се има на предвид че дружа с много китайци които са от различни части на Китай, и съм единствения в този форум който можеше да ти даде реална представа ти пожелавам приятно чудене!

krwx
05-14-2011, 06:41
Вярваш ли си ? (твоята уста е бая голяма кво ми пишеш някви глупости) вместо да ми се обясняваш земи млъкни като няма да пишеш по темата (ако има някой по ТЕМАТА,който знае нека пише)

FataMorgana
05-14-2011, 10:37
Nakadah - Селяк да не би всеки да е ходил в китай бе, затова съм пуснал тема да пише някой който знае как са нещата там не разни ваши предположения,а някой който наистина знае как е там

Ама че си отворен, ако не беше толкова "велик" щях да ти отговора на въпроса след като отговориш на моя. Ма устата много голяма...

Като се има на предвид че дружа с много китайци които са от различни части на Китай, и съм единствения в този форум който можеше да ти даде реална представа ти пожелавам приятно чудене!

Не си единствения. Зависи къде в Китай. :)

krwx
05-14-2011, 10:45
FataMorgana за Гуанджоу ?

FataMorgana
05-14-2011, 11:42
По принцип в Шангхай знам че е доста скъпо, учителя ми по история е живял там. Гуанджоу е един от по големите градове, и тук ще ти дам линк където описва средните цени там за различни неща, оттук можеш сам да си прецениш дали е евтино:

http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=China&city=Guangzhou

Също трябва да знаеш че Китай е комунистическа държава, където законите са много стриктни, имат страшно много егзекуции в сравнение с останалата част от света. Също така, интернета им е масово цензуриран до такава степен че търсенето на думата 'Демокрация' е цензурирано. Въпреки, че 'цари комунизма' ще откриеш че това е просто извинение от диктаторите да не сменят правителството, а има много бизнеси които се въртят там както знаеш. МакДоналдс може да намериш навсякъде, например.

RedArmy
05-16-2011, 19:06
Също така, интернета им е масово цензуриран до такава степен че търсенето на думата 'Демокрация' е цензурирано.
Пълни глупости са това, в България интернета да не би да не се следи и да не е цензуриран. Я напиши в някой форум, че искаш да палиш някое РПУ и ще видиш какво ще стане след няколко часа. Или влез в някой сайт за новини и почни да критикуваш капитализма и Бойко Буцата и ще ти изтрият коментара още преди да го пуснеш.
Колкото до еКзекуциите, както тук преди 89-та, така и в Китай няма нито един безпричинно екзекутиран.

Не говорете като не сте запознати :)

SportsWorldBG
06-03-2011, 23:14
Зависи цените в кой сектор те интересуват, но обобщено..
Разликата в цените е неописуема. Има и много евтини и много скъпи неща.
Лични впечатления от Пекин.
:)

JungleJaguar
06-04-2011, 09:28
Бях чул от приятели,че в Китай всичко било евтино ( това така ли е ? ) и това ще значи ли че ако човек отиде там с няква добра сума пари ще си живее добре без да работи нищо там :D
Не е точно така.
От човек ходил там знам,че има много евтини неща,но и свръхскъпи луксозни стоки,коли,диамантени бижута и т.н.Фрашкано е с милиардери и мултимилионери.Модерно и скъпо по европейски облечени хора са по улиците.Честа гледка са Бентлита,Ламборгинита,Фера рита,Ролс Ройси и диаманти.
Но като цяло никога не бих живял там.Не ме влече въобще.Не ми харесва.Предпочитам Япония.

LipSy
06-04-2011, 13:50
Китай е една доста добре развита държава. Ако беше всичко толкова евтино там хората нямаше да работят и цял свят щеше да иска да живее там. Мисля, че приятелите ти са ти казали нещо погрешно или ти не си ги разбрал/а.