PDA

View Full Version : човек има ли избор?



darkPaladin
05-13-2011, 23:16
имах малък спор по тази тема

събеседника ми каза че човек прави живота си такъв какъвто сам си го направи според изборите си и ако иска ще успее


а аз казах

че винаги има някой над теб който ще пожелае да си беден защото ако станеш някой ще му вземеш хляба и че ще избереш това което той ти позволи

а за успеха казах че има хора които се раждат с риза демек имат щастието да са богати още с раждането си или още казано имат връзки и възможност

демек човек успява ако му позволят
та кой е прав според вас?

AllEyesInMe
05-13-2011, 23:55
Той е прав.

djipsito
05-14-2011, 02:02
И двамата по малко, ама той повече.

Зависи от човека и от ситуацията, ако се остави някой да е над него, ще бъде. Може би тук не зависи кой колко пари има и какъв се ражда, а колко е хитър.
Повече хитър, отколкото умен.

И ся се замислих има ли комбинация прост и хитър ? :-o

Nam3less3
05-14-2011, 02:08
И ся се замислих има ли комбинация прост и хитър ? :-oБългарските бай ганьовци са много и са такива :D

djipsito
05-14-2011, 02:15
Ясно значи :D

Auriss
05-14-2011, 02:24
Учудвам се че съм единствения ,гласувал за
събеседника ми каза че човек прави живота си такъв какъвто сам си го направи според изборите си и ако иска ще успее


Или аз съм много наивен ,или другите 4ма са толкова мързеливи ,че им е по-лесно да се оправдаят с другите.

Колко хора на тоя свят има ,дето са стигнали до върха от нищото.

Е ,карай. Нали трябва да има по чия глава да се катеря и аз.

djipsito
05-14-2011, 02:44
Ти можеш ли да четеш ? Така де, ти четеш, ама дали разбираш... :?

Nam3less3
05-14-2011, 02:55
Учудвам се че съм единствения ,гласувал за
събеседника ми каза че човек прави живота си такъв какъвто сам си го направи според изборите си и ако иска ще успее


Или аз съм много наивен ,или другите 4ма са толкова мързеливи ,че им е по-лесно да се оправдаят с другите.

Колко хора на тоя свят има ,дето са стигнали до върха от нищото.

Е ,карай. Нали трябва да има по чия глава да се катеря и аз.Това е възможно само при капитализма и то в редки случаи, нищо не става случайно. Пък при другите системи е абсурдно.

Auriss
05-14-2011, 04:22
Ти можеш ли да четеш ? Така де, ти четеш, ама дали разбираш... :?


събеседника ми

20% [ 1 ]

Не ти чета мненията в този раздел съвсем умишлено. :) Нищо лично ,просто е загуба на време. Сега видях ,че си написала нещо. Брао

djipsito
05-14-2011, 05:04
:lol: Ти май по-далеч от носа си не гледаш...

Тва, че не е гласувано в анкетата, не значи нищо ;)

И май ти си мързеливия, ако беше прочел, нямаше да плямпаш наготово и да се правиш на оборотен. Няма нужда да изтъкваш колко си "умен".

JungleJaguar
05-14-2011, 06:56
Не винаги човек живее даден начин на живот било то беден или богат заради себе си.Ако живеете супербеден и мизерен живот и накрая родителите ви решат да продадат единственото ви жилище,за да изхарчат изядат и изпият парите,а да вие останете просяци по улиците-ваша ли е вината,че живота ви е такъв в момента?
Или ако си богаташко синче на мултимилионер и баща ти подарява Бентли за рождения ден и живееш в палат за милиони-заради себе си ли водиш такъв лъскав живот?Очевидно не.

Така,че твоят приятел явно още не се е сблъскал с истинските лайна в живота и говори наизуст за това,че човек живее живота,който си направи.Ясно е,че колкото и да е труден живота ви-никакво оплакване и само напред.Гарантирам му,че в живота неведнъж се случва човек да плаща скъпо заради чужди грешки,неведнъж живота може да те накара да нямаш избор.Живота е много сложен.Много малко са тези,които живеят живот,какъвто искат.И за още нещо приятеля ти не е прав-всеки,който иска би успял.Отново приказки на теория.И аз искам да карам Ролс Ройс,Бентли,Ламборгини и Мерцедес Макларън,да живея на Сейшелите и да имам стабилен бизнес,който да ми носи стотици милиони.Кажи на приятеля си,че Няма никакво значение какво искаш.Всеки може да иска нещо и цял живот да не го получи.Въпроса не е какво искаш,А КАКВО ПРАВИШ ПО ВЪПРОСА.ПРАВЕНЕТО Е ВАЖНО И ТО НЯМА НИЩО,АМА НИЩО ОБЩО С ИСКАНЕТО.

ЧОВЕК НЕ ПОЛУЧАВА ТОВА,КОЕТО ИСКА,ДОКАТО НЕ РАЗБЕРЕ КАКВО ИСКА.НО И ЧОВЕК НИКОГА НЕ ПОЛУЧАВА ТОВА ,КОЕТО РАЗБЕРЕ ЧЕ ИСКА-ПОЛУЧАВА ТОВА,ЗА КОЕТО ДЕЙСТВА.

darkPaladin
05-14-2011, 07:11
абе аз съм на мнение че всеки иска да е богат с 50 коли в гаража ама не става

и дайте една причина иван който има да речем някаква утвърдила се фирма да не смачка киро момчето което иска да отвори същата фирма

мен са ме учили че по-силния изяжда по-слабия

djipsito
05-14-2011, 08:00
Аз не искам да съм богата.

Иначе, не е ли избор Пешо да отвори същата фирма като Иван ? Не е ли избор Иван да го "прецаква" ?

Не е ли избор Пешо да изхитри Иван ? Без значение резултата..

darkPaladin
05-14-2011, 08:03
Аз не искам да съм богата.

Иначе, не е ли избор Пешо да отвори същата фирма като Иван ? Не е ли избор Иван да го "прецаква" ?

Не е ли избор Пешо да изхитри Иван ? Без значение резултата..

ще изхтриш ако можеш в реалния живот по-големите са по-хитри :D

пробвай се да изхитриш класната си да видим дали ще успееш

Auriss
05-14-2011, 08:23
^ аз кат ти каам. няма кво да се чете. То така се отваря фирма и така се изхитря. Или те бива ,или не те. По-добрият печели.

darkPaladin - като има вече една фирма от определена сфера ,закакво ти е да се занимаваш със същото нещо ? По презункция нямаш шанс ,не за друго. Просто 'големия' се е утвърдил и е спечелил доверието на хората.

Иначе ей-ся мога да ти напиша имената на поне 10 хлапета на по под 18г ,които в последните години са 'успели' без мама и татко да си богаташи и то само със собствен труд. И не ,не говоря за Хъслин Бийвър.


.И за още нещо приятеля ти не е прав-всеки,който иска би успял.Отново приказки на теория.И аз искам да карам Ролс Ройс,Бентли,Ламборгини и Мерцедес Макларън,да живея на Сейшелите и да имам стабилен бизнес,който да ми носи стотици милиони.Кажи на приятеля си,че Няма никакво значение какво искаш.Всеки може да иска нещо и цял живот да не го получи.Въпроса не е какво искаш,А КАКВО ПРАВИШ ПО ВЪПРОСА.ПРАВЕНЕТО Е ВАЖНО И ТО НЯМА НИЩО,АМА НИЩО ОБЩО С ИСКАНЕТО.

ЧОВЕК НЕ ПОЛУЧАВА ТОВА,КОЕТО ИСКА,ДОКАТО НЕ РАЗБЕРЕ КАКВО ИСКА.НО И ЧОВЕК НИКОГА НЕ ПОЛУЧАВА ТОВА ,КОЕТО РАЗБЕРЕ ЧЕ ИСКА-ПОЛУЧАВА ТОВА,ЗА КОЕТО ДЕЙСТВА.

А ти в едно изречение написа една невероятна глупост и едно адски вярно нещо.

Ако ще и просяк да си - намери си работа (а да имаш образование за да го постигнеш зависи от теб) , спести някоя и друга бинка ,оглеждай внимателно света около теб и със сигурност ще ти хрумне идея ,която има потенциал да те изкара от лайната ,ако положиш достатъчно труд да я осъществиш. Ама това е труд. Там е проблемът. А врагът на труда е мързелът. Така че да оправдаваш мързела си с невърможност е тъъъъпооо.

От друга страна пък 3 реда по-надолу казваш ,че да искаш и да можеш са различни неща. Е да ,ама не - ако искаш ще намериш начин. Тфа е. Всичко друго са оправдания.

Аз пак ще го кажа пък който ще да слуша - болшинството от богатите в момента са били невероятно бедни и точно желанието да израстнат ги е стимулирало да успеят. Не защото някой им е подал златния биберон ,а защото са се борили да го докопат

djipsito
05-14-2011, 08:23
Не бе, аз съм съгласна с примера ти :D даже го казах и в първия ми коментар, и двамата сте прави по малко, ама той повече, защото наистина всичко тръгва от личния избор, насоката ти и т.н... И не става въпрос за избора в кво семейство ще се родиш и в ква държава, тва никой не може да си го избере, както и ред други неща. Темата я разбирам по-скоро като начин човек да РАЗВИЕ живота си и да се води по избори за начина на живот.

А тва, че нещата не винаги стават както ние искаме е факт.

Ние в компания сме спорили, може ли човек от нулата да забогатее, някои твърдяха точно тва, че не ставаш богат, а се раждаш богат. И си чувал приказката "Пари при пари отиват".. ОБАЧЕ, що народ сме по земята ?? Дали няма да се намери НЯКОЙ, който наистина е тръгнал от нулата и е постигнал много и е забогатял много... Вече тука се намесва и другото. С чест ли го постига или с измами и пране на пари.. ? :D

Дъълга тема.. :)

gandalfepi4
05-14-2011, 08:24
хехе. мога да изразя мнението си по въпроса и антипатията си към религия едновременно, при това с дълбок и артистичен символизъм

http://prikachi.com/images/13/3338013A.jpg

Nam3less3
05-14-2011, 08:45
Всеки ден измисляш по някоя нова глупост, днес отново не си си пил хапчетата явно. Не забравяй, че в 8 сутринта ти трябват 2 таблетки :-D

JungleJaguar
05-14-2011, 08:47
абе аз съм на мнение че всеки иска да е богат с 50 коли в гаража ама не става

и дайте една причина иван който има да речем някаква утвърдила се фирма да не смачка киро момчето което иска да отвори същата фирма

мен са ме учили че по-силния изяжда по-слабия
Ако тръгваш да правиш нещо с нагласата,че ще си разкъсан и изяден от големите кръвожадни Тигри-по-добре не тръгвай като изплашено куче жертва.
Бъди Тигър.
Всяко сегашно малко нещо е бъдещо по-голямо.
Кока Кола,
Майкрософт,
Мерцедес,
Майкъл Джексън,
Бийтълс,
Фейсбук,
Уолт Дисни.
Примери за велики хора и милиардери тръгнали от нищото,някои нямащи и средно образование,гонени,подигра вани,обиждани,подценявани от обществото,но това,че са никои ги мотивира да не се отказват и да станат един ден дори по-велики от хората,които преди това са смятали за недосегаеми.

darkPaladin
05-14-2011, 08:55
абе аз съм на мнение че всеки иска да е богат с 50 коли в гаража ама не става

и дайте една причина иван който има да речем някаква утвърдила се фирма да не смачка киро момчето което иска да отвори същата фирма

мен са ме учили че по-силния изяжда по-слабия
Ако тръгваш да правиш нещо с нагласата,че ще си разкъсан и изяден от големите кръвожадни Тигри-по-добре не тръгвай като изплашено куче жертва.
Бъди Тигър.
Всяко сегашно малко нещо е бъдещо по-голямо.
Кока Кола,
Майкрософт,
Мерцедес,
Майкъл Джексън,
Бийтълс,
Фейсбук,
Уолт Дисни.
Примери за велики хора и милиардери тръгнали от нищото,някои нямащи и средно образование,гонени,подигра вани,обиждани,подценявани от обществото,но това,че са никои ги мотивира да не се отказват и да станат един ден дори по-велики от хората,които преди това са смятали за недосегаеми.

абе аз винаги съм си бил тигър въпроса е че има и други тигри

djipsito
05-14-2011, 09:03
Ама трябва ли това, че има други тигри да те спира да се развиваш ? Това не е ли избор, който зависи от теб ? Всеки е добър в нещо, и не го бива в друго нещо..

Във всяко нещо ще има хора, които са по-добри от теб или ти ще си по-добър от тях.

gandalfepi4
05-14-2011, 09:17
Всеки ден измисляш по някоя нова глупост, днес отново не си си пил хапчетата явно. Не забравяй, че в 8 сутринта ти трябват 2 таблетки

я си бий камшика бе палячо

тебе требе да те затворят в оловна кутия в титаниева кутия, в осмиова кутия, в адамантионова кутия, в митрилова кутия, в кутия от материал който е плътен колкото шварцчаелдовата зона на средностатистическа черна дупка, да я хвърлят в ядрото на експлодираща супернова, притегляна от супер масивна черна дупка, водеща към измерение където вселената е обречена на топлинна, последвана от студена смърт, последвани от вечно забвение за да има мултивселената поне най-миниатюрния, елементарен, по-голям от пълната нула с най-малкото възможно, положително число шанс да започне да прави първите стъпки от хилядолетния процес по оздравяване необходим, за да се възстанови след глупостта ти достатъчно за да не бъде разкъсвана от непрестанна агония...

JungleJaguar
05-14-2011, 09:25
абе аз съм на мнение че всеки иска да е богат с 50 коли в гаража ама не става

и дайте една причина иван който има да речем някаква утвърдила се фирма да не смачка киро момчето което иска да отвори същата фирма

мен са ме учили че по-силния изяжда по-слабия
Ако тръгваш да правиш нещо с нагласата,че ще си разкъсан и изяден от големите кръвожадни Тигри-по-добре не тръгвай като изплашено куче жертва.
Бъди Тигър.
Всяко сегашно малко нещо е бъдещо по-голямо.
Кока Кола,
Майкрософт,
Мерцедес,
Майкъл Джексън,
Бийтълс,
Фейсбук,
Уолт Дисни.
Примери за велики хора и милиардери тръгнали от нищото,някои нямащи и средно образование,гонени,подигра вани,обиждани,подценявани от обществото,но това,че са никои ги мотивира да не се отказват и да станат един ден дори по-велики от хората,които преди това са смятали за недосегаеми.

абе аз винаги съм си бил тигър въпроса е че има и други тигри

То това е най-важното-че си Тигър.Без значение малък или голям,не си овца,или дори вълк,а си Тигър.
Схващаш ли?
Мачкаш наред като звяр и тва е.
Не говоря за просташка агресия и поведение да мачкаш хората-а да си упорит и да се бориш да успееш,но без хитрост-тя струва 1 стотинка и с нея не можеш да си купиш нищо.Бъди упорит,но начетен и интелигентен,а не дребен хитрец.
Хората,които ти изброих също не са били големи и са нямали равен старт,но са продължили да се развиват и са станали легенди.

darkPaladin
05-14-2011, 09:41
абе аз съм на мнение че всеки иска да е богат с 50 коли в гаража ама не става

и дайте една причина иван който има да речем някаква утвърдила се фирма да не смачка киро момчето което иска да отвори същата фирма

мен са ме учили че по-силния изяжда по-слабия
Ако тръгваш да правиш нещо с нагласата,че ще си разкъсан и изяден от големите кръвожадни Тигри-по-добре не тръгвай като изплашено куче жертва.
Бъди Тигър.
Всяко сегашно малко нещо е бъдещо по-голямо.
Кока Кола,
Майкрософт,
Мерцедес,
Майкъл Джексън,
Бийтълс,
Фейсбук,
Уолт Дисни.
Примери за велики хора и милиардери тръгнали от нищото,някои нямащи и средно образование,гонени,подигра вани,обиждани,подценявани от обществото,но това,че са никои ги мотивира да не се отказват и да станат един ден дори по-велики от хората,които преди това са смятали за недосегаеми.

абе аз винаги съм си бил тигър въпроса е че има и други тигри

То това е най-важното-че си Тигър.Без значение малък или голям,не си овца,или дори вълк,а си Тигър.
Схващаш ли?
Мачкаш наред като звяр и тва е.
Не говоря за просташка агресия и поведение да мачкаш хората-а да си упорит и да се бориш да успееш,но без хитрост-тя струва 1 стотинка и с нея не можеш да си купиш нищо.Бъди упорит,но начетен и интелигентен,а не дребен хитрец.
Хората,които ти изброих също не са били големи и са нямали равен старт,но са продължили да се развиват и са станали легенди.

но забележи тези хора са били първите в дадена област нямали са конкуренция

Nam3less3
05-14-2011, 10:37
Всеки ден измисляш по някоя нова глупост, днес отново не си си пил хапчетата явно. Не забравяй, че в 8 сутринта ти трябват 2 таблетки

я си бий камшика бе палячо

тебе требе да те затворят в оловна кутия в титаниева кутия, в осмиова кутия, в адамантионова кутия, в митрилова кутия, в кутия от материал който е плътен колкото шварцчаелдовата зона на средностатистическа черна дупка, да я хвърлят в ядрото на експлодираща супернова, притегляна от супер масивна черна дупка, водеща към измерение където вселената е обречена на топлинна, последвана от студена смърт, последвани от вечно забвение за да има мултивселената поне най-миниатюрния, елементарен, по-голям от пълната нула с най-малкото възможно, положително число шанс да започне да прави първите стъпки от хилядолетния процес по оздравяване необходим, за да се възстанови след глупостта ти достатъчно за да не бъде разкъсвана от непрестанна агония...И оттам ще те храня 8-)

gandalfepi4
05-14-2011, 10:53
ти не си способен да нахраниш и умиращо от глад африканче с BMI от 1.3 aко имаше рогът на амалтея

човек да те гледа и да те чака да родиш някаква мисъл която да е достойна да й се отдели повече от 0.000000000000000000000000001 планк време е сравнимо с това да гледаш това за период от трилион години

http://crazyartideas.com/wp-content/uploads/2011/05/how-to-keep-an-idiot-busy.gif

Nam3less3
05-14-2011, 10:58
Ся ме караш да ползвам термини от физиката на елементарните частици, за да са ми по-вървежни постовете :razz:

gandalfepi4
05-14-2011, 11:02
постовете ти са вървежни колкото ахил след среща с парис

montana6
05-14-2011, 11:06
Нещо ми се струва некоректно зададена темата. За какъв избор по-точно става въпрос?

Въпреки това човек винаги има право на избор. Дори и да му се струва, че няма. Когато кажеш "нямам избор", ти всъщност избираш сам да си ограничиш избора. Винаги можеш да се пробваш в друго поприще, но това, че винаги има някой по-силен, ми се вижда като някакво евтино оправдание.

Дори изборът дали да живееш според правилото на джунглата е твой. Оттам произтича и този ти начин на мислене относно избора.

Аз не бих упрекнал никого - какъвто и избор да направи. Всичко е индивидуално и всеки си има своите основания. Само че и отговорността е индивидуална. Като направиш еди какъв си избор, после не е редно да се обясняваш, че някой ти е виновен.

Животът е такъв, какъвто си го направиш.

JungleJaguar
05-14-2011, 13:52
Нещо ми се струва некоректно зададена темата. За какъв избор по-точно става въпрос?

Въпреки това човек винаги има право на избор. Дори и да му се струва, че няма. Когато кажеш "нямам избор", ти всъщност избираш сам да си ограничиш избора. Винаги можеш да се пробваш в друго поприще, но това, че винаги има някой по-силен, ми се вижда като някакво евтино оправдание.

Дори изборът дали да живееш според правилото на джунглата е твой. Оттам произтича и този ти начин на мислене относно избора.

Аз не бих упрекнал никого - какъвто и избор да направи. Всичко е индивидуално и всеки си има своите основания. Само че и отговорността е индивидуална. Като направиш еди какъв си избор, после не е редно да се обясняваш, че някой ти е виновен.

Животът е такъв, какъвто си го направиш.
Ако пресичаш правилно улицата,а някой пиян те блъсне със 120 и те остави парализирана на легло доживот-ти ли си направила живота си такъв ад?
И такива случаи има,че и по-тежки със смърт на близки и деца.За 1 секунда може целият ти живот да се обърне.Недей така с гръмки заключения,че живота е такъв,какъвто си го направиш.

ZipFail
05-14-2011, 14:01
Това са частни случаи.. Ами ако по цял ден играеш на компа и ядеш макдоналдс, другите ли са ти виновни, че не си постигнал нищо ?

Mojito0
05-14-2011, 15:38
Не мога да си обясня защо винаги някой/нещо трябва да са ни виновни, че не можем да постигнем дадено нещо, че не се развиваме, както искаме и прочие?
Дрънканици, съдби, библии, богове.Няма такова нещо.
Най-погрешната стратегия е да искаш нещо, да пробваш и като не стане да си кажеш: ееем, то тъй е трябвало да стане.Или още по-тъпото: такава ми е съдбата и така повелявал бог?!Моляяяяяяяя?
Ще се водя по някакви измислени канони, правила и рамкиращи ме клишета, само защото преди хиляди(че сигурно и повече)години на някой му е било удобно така да представи "истината", за да изглежда, че човек няма собствен избор или ако има, то той е много ограничен.И е едва ли не все тази ще го ползваш или не.Много лесно се властва над някой без избор, който винаги ще се чувства безпомощен и ще се обръща към "големите" за закрила.Бил бог, било политици или някаква друга измислена супер сила.
Стига с тия остарели и оправдаващи мързела твърдения.Има една много простичка истина - има ли желание, има начин, няма ли желание, винаги има оправдание.Ей, това е за мен.
Човек може да постигне каквото и колкото си постави за цел, стига да има правилната настройка, да хване правилния момент и да каже или стори правилните действия.И именно поради тази причина веднъж ако не стане, няама начин ако продължиш да опитваш, да не стане.Стига да си мотивиран както трябва, стига да си вярваш(не онова малоумно самочувствие без покритие, от което мн хора страдат и си патят) и да не се отказваш.Другото са шикалки.
П.С. не съм прочела нито едно мнение, освен първото, ахахах.Ако това е ни в клин, ни в ръкав, сори :-D

montana6
05-14-2011, 17:29
Ако пресичаш правилно улицата,а някой пиян те блъсне със 120 и те остави парализирана на легло доживот-ти ли си направила живота си такъв ад?
И такива случаи има,че и по-тежки със смърт на близки и деца.За 1 секунда може целият ти живот да се обърне.Недей така с гръмки заключения,че живота е такъв,какъвто си го направиш.

Първо, от мъжки пол съм.

Второ, тук вече се отклоняваш от темата и примерът въобще не е удачен. Аз ти говоря за личния избор на човек как да живее живота си. Това, за което ти говориш, е нещастен случай и влиза в съвсем друга графа. То е ясно, че никой не иска земетресения (примерно), но в такива случаи не зависи от теб, за да можеш да правиш избор дали да има или не.

Друг е и въпросът, че ако наистина пресичаш правилно не мисля, че ще те блъсне кола.

djipsito
05-15-2011, 03:44
^ Съгласна съм.. Избор е да пресичаш правилно/неправилно, избор е дали ще караш пиян/трезвен с 20-30-100км. Може и да е избор да блъснеш човек и да го убиеш, ама пострадалия в случая къв избор е направил?

Освен ако не е самоубиец, ама тогава едва ли ще тръгне да пресича правилно :-D

darkPaladin
05-15-2011, 05:50
правилния избор не винаги се застъпва с това което трябва да направиш

и това е така защото някой прави нещо друго и не ти оставя избор ето един прост пример с пешеходеца и колата

не напразно Хайтов е казал едно е да искаш второ е да можеш трето и четвърто е да го направиш

всеки иска да е богат но парите не идват от нищото а със заплатите в България едвам се преживява ка моли да правиш нещо друго като бизнес

и това е така защото някой е решил да е така

а ние искаме ли го това?

е сега бъдете тигри да видим до къде ще стигнете и запомнете че тигрите нямат палци

Auriss
05-15-2011, 05:59
^ с теб искам точно след 2 години пак да си говорим. Дано си наоколо.

darkPaladin
05-15-2011, 06:01
^ с теб искам точно след 2 години пак да си говорим. Дано си наоколо.

я кажи що след 2 години?

искам да ти схвана мисълта

Auriss
05-15-2011, 06:13
Ем казваш ,че човек не може да успее. Аз пък съм решил да направя нещо за себе си - дали ще стане или не ще видим. Та толкова ми трябва ,за да знам дали мога да ти натрия носа или да ти се обеснявам къде съм се осрал ;) .

darkPaladin
05-15-2011, 06:41
аз да съм казал че няма да успееш?

всеки има различен шанс в живота както казах шанс

не влизай в някви измислени нападки вместо да хабиш енергия да спориш с тоя с оня или по-скоро да си показваш магриите иди ми натрий носа

Auriss
05-15-2011, 07:28
не те разбрах що ми го каза тва ама карай :D аз затва влизам тук - да си покажа магариите. страдам от хронична непоносимост към околните и си я изливам във форума. вече знаеш 8-)

darkPaladin
05-15-2011, 07:39
не те разбрах що ми го каза тва ама карай :D аз затва влизам тук - да си покажа магариите. страдам от хронична непоносимост към околните и си я изливам във форума. вече знаеш 8-)

почваш да ми харесваш от къде си :oops:

Nam3less3
05-16-2011, 04:29
не те разбрах що ми го каза тва ама карай :D аз затва влизам тук - да си покажа магариите. страдам от хронична непоносимост към околните и си я изливам във форума. вече знаеш 8-)

почваш да ми харесваш от къде си :oops:Тва атеистите нямат задръжки :D

gandalfepi4
05-16-2011, 07:07
^ аре стига с тези шибaни атеисти!

като развален грамофон си вече :x

некъв се цепи че иска да пецка ейлиън а в обърканото си съзнание успя пак да наместиш тази позиция.



започвам да подозирам че си жена, и при това момето дето играе в sucker punch, само дето са изпуснали последната метаморфоза в края, която показва че всъщност си стои на компа по цял ден и антитроли

Nam3less3
05-16-2011, 07:18
^ аре стига с тези шибaни атеисти!

като развален грамофон си вече :x

некъв се цепи че иска да пецка ейлиън а в обърканото си съзнание успя пак да наместиш тази позиция.



започвам да подозирам че си жена, и при това момето дето играе в sucker punch, само дето са изпуснали последната метаморфоза в края, която показва че всъщност си стои на компа по цял ден и антитролиНяма стига, по цял ден пускаш разни атеистки материали, нали знаеш, една лъжа повторена сто пъти става истина 8-)
Какъв съм аз няма значение, важно е словото ми :D

gandalfepi4
05-16-2011, 07:24
Какъв съм аз няма значение, важно е словото ми


ето те и тебе и словото ти, и реакцията на нормалните хора
http://www.youtube.com/watch?v=o71kCuva4B4

Nam3less3
05-16-2011, 07:49
Отново никакви аргументи не даде :P

Auriss
05-16-2011, 07:55
Ае нейми кво значи бинарният код в подписа ти ?

PS: дамм ... верно се прецаках 8-)

Nam3less3
05-16-2011, 08:03
Ае нейми кво значи бинарният код в подписа ти ?

PS: дамм ... верно се прецаках 8-)Ето затапих те без да пиша мнение даже :-D
Храня само с присъствието си :lol:

Auriss
05-16-2011, 08:11
^ трябва да направят емотиконка ,съчетаваща неразбиване и обърканост с отвращение и присмех. Нещо такова :
:smt104 :smt116

BgHtH
05-16-2011, 23:17
Приятеля ти е прав,най-малкото щото твоята позиция е пораженческа.Ако гледаш по тоя начин на нещата никога няма да успееш, щото винаги ще има някой който ще иска да те събори.
Живота,както казваше моята класна (биоложка) е късмет.Да се родиш с точните умения и да имаш акъла и куража да ги използваш където и когато трябва.Пари връзки и прочие са бонус фактори ,ама пак си зависят от човека.Едни от 1 правят 10,други от 100 правят 0.Кой както може..

darkPaladin
05-17-2011, 04:32
правилния избор не винаги се застъпва с това което трябва да направиш

и това е така защото някой прави нещо друго и не ти оставя избор ето един прост пример с пешеходеца и колата

не напразно Хайтов е казал едно е да искаш второ е да можеш трето и четвърто е да го направиш

всеки иска да е богат но парите не идват от нищото а със заплатите в България едвам се преживява ка моли да правиш нещо друго като бизнес

и това е така защото някой е решил да е така

а ние искаме ли го това?

е сега бъдете тигри да видим до къде ще стигнете и запомнете че тигрите нямат палци

darkPaladin
05-17-2011, 04:36
Приятеля ти е прав,най-малкото щото твоята позиция е пораженческа.Ако гледаш по тоя начин на нещата никога няма да успееш, щото винаги ще има някой който ще иска да те събори.
Живота,както казваше моята класна (биоложка) е късмет.Да се родиш с точните умения и да имаш акъла и куража да ги използваш където и когато трябва.Пари връзки и прочие са бонус фактори ,ама пак си зависят от човека.Едни от 1 правят 10,други от 100 правят 0.Кой както може..

ти в момента подкрепяш моята теория като казваш че човек не може да успее сам не разбирам защо казваш че съм на губещата страна

и ако някои хора решът да те съсипят ти какво можеш да направиш?

djipsito
05-17-2011, 06:59
Да ги изпревариш ;р
Да не им позволяваш да те съсипват и така...

Nam3less3
05-17-2011, 08:06
боже Auriss за първи път да е прав по някъв въпрос. :shock: не мога да повярвам че съм съгласна с него,....... събеседника е правичък.,.Сигурно без да иска е познал кое е правото в случая 8-)

darkPaladin
05-17-2011, 08:42
Да ги изпревариш ;р
Да не им позволяваш да те съсипват и така...

аде иди съсипи някой бизнесмен как ще го направиш?


и кажете ми как се успява в живота

какво ще направите за да успеете

за да знаете че греша трябва знаете и защо

Auriss
05-17-2011, 09:07
Хрумна ми нещо - ще отворя щанд за биберони и ще продавам в teenproblem.net - на бас ,че ще си изкарвам доволно. Това в кръга на шегата ,де.


A website that boasts: Buy one product, have one mystery product of lesser value shipped to a friend for the cost of s&h. the user don't know what they’ll get, but it will be fun as hell and keep the user in touch in an interesting way.

мен примерно тва ме кефи. Доста е находчиво и не се обвързва с рискови инвестиции. На практика си продаваш стоката с бонус към нея.
Ей ти го уебсайтът ,от който го взех :
http://www.sixmonthmba.com/2009/02/999ideas.html

И една на сто да са ,пак има ПОНЕ 10 идеи в сфери ,в която има или саката ,или никаква конкуренция.
Хайде дай ми една причина освен мързел да не опиташ да осъществиш някоя от тях ,която ти харесва ?

montana6
05-17-2011, 09:13
Да ги изпревариш ;р
Да не им позволяваш да те съсипват и така...

аде иди съсипи някой бизнесмен как ще го направиш?


и кажете ми как се успява в живота

какво ще направите за да успеете

за да знаете че греша трябва знаете и защо

Кажи за какъв успех става дума и ще ти кажа. Но в най-общия случай - с труд, упоритост и постояноство.

JungleJaguar
05-17-2011, 09:27
Да ги изпревариш ;р
Да не им позволяваш да те съсипват и така...

аде иди съсипи някой бизнесмен как ще го направиш?


и кажете ми как се успява в живота

какво ще направите за да успеете

за да знаете че греша трябва знаете и защо
Брат,всяка година се появяват стотици нови милиардери,а за мултимилионерите да не говорим.И те успяват в ниши,които са отдавна развити и имат огромна конкуренция.Ето само този пример обезмисля всичко,което ще кажеш след това,защото то ще бъде вече оправдание.Дадоха ти примери на хора тръгнали от нищото и изпреварили после и най-големите.Най-важното е да се пробва.Не трябва веднага с негативна нагласа.Големите също отначало са били малки.Пробваш и тва е.Дори и да не успееш трябва характер за да продължиш напред да опитваш,а не да се откажеш и да си останеш средностатистически бачкатор цял живот на заплата.Зависи и какво разбирате под успех.За едни успеха е едно,за други друго.

darkPaladin
05-17-2011, 09:27
Хрумна ми нещо - ще отворя щанд за биберони и ще продавам в teenproblem.net - на бас ,че ще си изкарвам доволно. Това в кръга на шегата ,де.


A website that boasts: Buy one product, have one mystery product of lesser value shipped to a friend for the cost of s&h. the user don't know what they’ll get, but it will be fun as hell and keep the user in touch in an interesting way.

мен примерно тва ме кефи. Доста е находчиво и не се обвързва с рискови инвестиции. На практика си продаваш стоката с бонус към нея.
Ей ти го уебсайтът ,от който го взех :
http://www.sixmonthmba.com/2009/02/999ideas.html

И една на сто да са ,пак има ПОНЕ 10 идеи в сфери ,в която има или саката ,или никаква конкуренция.
Хайде дай ми една причина освен мързел да не опиташ да осъществиш някоя от тях ,която ти харесва ?

ма то много лесно се ставало богат бе отивам да кажа на целия град след 3 4г ще сме най-богатите
:razz:

darkPaladin
05-17-2011, 09:30
Да ги изпревариш ;р
Да не им позволяваш да те съсипват и така...

аде иди съсипи някой бизнесмен как ще го направиш?


и кажете ми как се успява в живота

какво ще направите за да успеете

за да знаете че греша трябва знаете и защо
Брат,всяка година се появяват стотици нови милиардери,а за мултимилионерите да не говорим.И те успяват в ниши,които са отдавна развити и имат огромна конкуренция.Ето само този пример обезмисля всичко,което ще кажеш след това,защото то ще бъде вече оправдание.Дадоха ти примери на хора тръгнали от нищото и изпреварили после и най-големите.Най-важното е да се пробва.Не трябва веднага с негативна нагласа.Големите също отначало са били малки.Пробваш и тва е.Дори и да не успееш трябва характер за да продължиш напред да опитваш,а не да се откажеш и да си останеш средностатистически бачкато цял живот на заплата.Зависи и какво разбирате под успех.За едни успеха е едно,за други друго.

добре де кажи ми един кокурент на кока кола когато са я създали на бил гейтс кой му е бил конкурент това са компании които са упражнявали дълги години монопол въобще не ми ги давай за пример

и искам имена на милиардери

и искам след 10г един от вас да стане милардер

JungleJaguar
05-17-2011, 11:09
Да ги изпревариш ;р
Да не им позволяваш да те съсипват и така...

аде иди съсипи някой бизнесмен как ще го направиш?


и кажете ми как се успява в живота

какво ще направите за да успеете

за да знаете че греша трябва знаете и защо
Брат,всяка година се появяват стотици нови милиардери,а за мултимилионерите да не говорим.И те успяват в ниши,които са отдавна развити и имат огромна конкуренция.Ето само този пример обезмисля всичко,което ще кажеш след това,защото то ще бъде вече оправдание.Дадоха ти примери на хора тръгнали от нищото и изпреварили после и най-големите.Най-важното е да се пробва.Не трябва веднага с негативна нагласа.Големите също отначало са били малки.Пробваш и тва е.Дори и да не успееш трябва характер за да продължиш напред да опитваш,а не да се откажеш и да си останеш средностатистически бачкато цял живот на заплата.Зависи и какво разбирате под успех.За едни успеха е едно,за други друго.

добре де кажи ми един кокурент на кока кола когато са я създали на бил гейтс кой му е бил конкурент това са компании които са упражнявали дълги години монопол въобще не ми ги давай за пример

и искам имена на милиардери

и искам след 10г един от вас да стане милардер
Говориш за Бил Гейтс все едно като е първият и няма други успели:

Fасеbооk-стартиран в студентско общежитие през 2004 г,когато собственикът му е бил на 18.Само няколко години по-късно става най-младият милиардер в света.Само на 25,а прави сделки за над 15 милиарда долара-толкова струва и сайта на фейсбук,а марката е оценена на около 20 милиарда.

Gооglе-основан преди малко над 10 г,а още на дебюта си на борсата е оценен на 25 милиарда долара.В момента марката е най-скъпата в света,а самият сайт www.gооglе.соm е най-скъпият в света и струва космическите 100 милиарда долара.

Ами другите гиганти Yahoo (сайта им е 40 млрд $),Apple,IBM,YouTube,Ebay,

Като ми говориш за безалкохолни да си чувал за марката Wаhаhа?Собственикът й започва със заем от няколко хиляди $,а днес има 8 милиарда $.Да,не е чак като Кока Кола,но да имаш няколко милиарда хич не е зле,ъ?Пак ше имаш някой лев я за Ролс Ройс,я за Ламборгини,я за палат с басеини,или лукс вила на Сейшелите.

Ами собственикът на Редбул с годишен обород 4 милиарда евро и състояние от над 5,5 милиарда евроа?

Иначе нека първите Кока Кола и Бил Гейтс да са си най !

Auriss
05-17-2011, 14:37
ма то много лесно се ставало богат бе отивам да кажа на целия град след 3 4г ще сме най-богатите

ти или не слушаш ,или действително не загряваш. Или просто си магаре :D

И да - кое му е толкова трудното ? Съставяш си кадърен план кое ,как и защо. Преценяваш има ли смисъл да се захващаш и колко ще ти струва и ако ти се стори изгодно от гледна точка на това колко ще загубиш ако не се получи - действаш.
В случая (а именно примера ,който ти дадох) - малко рисърч и споразумение с търговците за % (т.е избягваш инвестиция от твоя страна ,продавайки на практика тяхната стока срещу няква комисионна) + популяризиране и труд и дори и да не станеш милионер (а от това определено няма :D ) ще си натрупал някакъв опит и познанства и + това ще изкарваш достатъчно от занимание ,което няма да поглъща цялото ти време.
От там насетне ще имаш и възможността , и опита ,и времето , и парите да се захванеш с нещо по-голямо ,като пласиране на стока ,отсъстваща от българския пазар ,например.
Ето - аз мога да ти дам пример - купувам си дрехите от САЩ от фирма на име Abercrombie&Fitch - нещо като Kenvelo/NewYorker/Sprider в Б-я. Работата е ,че са много по-високо качество на същата цена ,а и в Бг ги няма. Но пък за сметка на това имат wholesale склад в Инстанбул. Това какво ти говори ?

Ето - можеш да кажеш ,че идеята е тъпа и не струва ,но на практика губиш точно 150лв за домейн и хостинг и част от времето си. Някак ми се струва като win-win situation ,дори и да не се получи. Все пак печелиш някой и друг познат по-нагоре от теб и впечатления от първа ръка.

JungleJaguar
05-17-2011, 15:05
ма то много лесно се ставало богат бе отивам да кажа на целия град след 3 4г ще сме най-богатите

ти или не слушаш ,или действително не загряваш. Или просто си магаре :D

И да - кое му е толкова трудното ? Съставяш си кадърен план кое ,как и защо. Преценяваш има ли смисъл да се захващаш и колко ще ти струва и ако ти се стори изгодно от гледна точка на това колко ще загубиш ако не се получи - действаш.
В случая (а именно примера ,който ти дадох) - малко рисърч и споразумение с търговците за % (т.е избягваш инвестиция от твоя страна ,продавайки на практика тяхната стока срещу няква комисионна) + популяризиране и труд и дори и да не станеш милионер (а от това определено няма :D ) ще си натрупал някакъв опит и познанства и + това ще изкарваш достатъчно от занимание ,което няма да поглъща цялото ти време.
От там насетне ще имаш и възможността , и опита ,и времето , и парите да се захванеш с нещо по-голямо ,като пласиране на стока ,отсъстваща от българския пазар ,например.
Ето - аз мога да ти дам пример - купувам си дрехите от САЩ от фирма на име Abercrombie&Fitch - нещо като Kenvelo/NewYorker/Sprider в Б-я. Работата е ,че са много по-високо качество на същата цена ,а и в Бг ги няма. Но пък за сметка на това имат wholesale склад в Инстанбул. Това какво ти говори ?

Ето - можеш да кажеш ,че идеята е тъпа и не струва ,но на практика губиш точно 150лв за домейн и хостинг и част от времето си. Някак ми се струва като win-win situation ,дори и да не се получи. Все пак печелиш някой и друг познат по-нагоре от теб и впечатления от първа ръка.
Точно за тва говорим.
Важното е да пробваш.
И дори да не станеш милионер,а си докарваш в началото приличен доход,а и дори да не успееш от първият път-пак ше си много по-напред от всеки средностатистически тъпак,дето ше бачка 40 г на заплатка.Това ти говорим-не гледай,че едни карат Мерцедес Майбах,радвай се,че караш Мерцедес S класа,щото някои и Опел нямат.Разбираш ли?Не гледай големите с голямото,а направи първо малкото.Чак тогава работи за голямото,а не без база да строиш въздушни кули.

Nam3less3
05-17-2011, 18:02
Аз бях богат, но реших да се разделя с доста от богатствата си, за да водя по-духовен начин на живот 8)

TheMightyNadenica
05-17-2011, 18:09
Аз бях богат, но реших да се разделя с доста от богатствата си, за да водя по-духовен начин на живот 8)

Как...? От 1000лв на месец, ги смъкна на 999,99лв???

Nam3less3
05-17-2011, 18:54
Аз бях богат, но реших да се разделя с доста от богатствата си, за да водя по-духовен начин на живот 8)

Как...? От 1000лв на месец, ги смъкна на 999,99лв???Дарих ги на казиното :-D

TheMightyNadenica
05-17-2011, 19:43
Аз бях богат, но реших да се разделя с доста от богатствата си, за да водя по-духовен начин на живот 8)

Как...? От 1000лв на месец, ги смъкна на 999,99лв???Дарих ги на казиното :-D

:lol: :lol: :lol:
Браво...Божи Човек!!!
:razz: :razz: :razz:

ZipFail
05-18-2011, 01:45
Някой ще ми поясни ли откога успех=пари ?

Ако цял живот не си изкарал 1 лев, а си бил доброволец в червения кръст ? Ако си спасявал животи, без да ти плащано за това, значи си неуспял, така ли ?

Ако си направил мултимилиардна компания, но си смазал стотици хора и направил хиляди компромиси с морала си, за да стигнеш до върха ? Тогава успял ли си ?

Auriss
05-18-2011, 07:46
Виж Зип - всеки с приоритетите си. Мен пари не ми трябват за да се радвам ,че ги имам ,а защото има толкова много места ,които искам да посетя ,че без тях просто няма как.
Изобщо не твърдя ,че да вършиш добро не е 'успех' ,но предпочитам да живея за себе си ,колкото и егоистично да звучи ,от колкото да подарявам живота (разбирай времето) си на някой друг.

И в този ред на мисли личния успех в материален план се постига чрез парите ,а не чрез духовното извисяване (примерно 8-) )

JungleJaguar
05-18-2011, 11:41
Някой ще ми поясни ли откога успех=пари ?

Ако цял живот не си изкарал 1 лев, а си бил доброволец в червения кръст ? Ако си спасявал животи, без да ти плащано за това, значи си неуспял, така ли ?

Ако си направил мултимилиардна компания, но си смазал стотици хора и направил хиляди компромиси с морала си, за да стигнеш до върха ? Тогава успял ли си ?
Така е.Успехът е субективно нещо.За едни успех е едно,а за други друго.И наистина успех не се измерва само с пари.Според мен човек трябва първо да има мечти и след като се бори и ги направи реалност,тогава той за себе си се счита за успял.А това е по-добре,отколкото да си успял заради хората,а ти да си нещастен.Нещо като тъжният клоун.

TheMightyNadenica
05-18-2011, 18:02
Някой ще ми поясни ли откога успех=пари ?

Ако цял живот не си изкарал 1 лев, а си бил доброволец в червения кръст ? Ако си спасявал животи, без да ти плащано за това, значи си неуспял, така ли ?

Ако си направил мултимилиардна компания, но си смазал стотици хора и направил хиляди компромиси с морала си, за да стигнеш до върха ? Тогава успял ли си ?

Не е така! Аз не желая да спасявам живота на хора-боклуци които да вредят на природата, а и на мен! А обратното е рядкост!
И обратното...ако съм затрил много народ...и всички не са стрували...дори ще съм горд със себе си! Например да изтребя сумати му и мангали...тогава дори мисля да се провъзглася за светец 8-)

djipsito
05-18-2011, 22:25
^ След време да не стане така, че да заменят името Хитлер с Наденицата :D

ZipFail
05-18-2011, 22:29
Няма как да стане. Хитлер е бил умен. 8-)

TheMightyNadenica
05-19-2011, 16:58
Ами само бих бил адски горд, ако наденица стане синоним на Хитлер!
Той е един от най-великите хора!!! Е да, бил е просто пионка(айде...офицер) в играта! Но въпреки това...Много мога да говоря(пиша) за него..но като знам, че ще бъда оплют от "супер умствено надарени" като Зипфейл и подобни...няма смисъл!

ZipFail
05-19-2011, 17:07
Когато можеш да кажеш без да гледаш Гугъл датата на избухване на 2рата световна, тогава можеш да обсъждаш такива неща. Хора като теб, без грам исторически знания е смешно да вадят собствени теории за едно от най-обсъжданите исторически събития евър ;)

Auriss
05-19-2011, 17:22
Остави го момчето - басирам се ,че майка му е синеока русокоска и той самият е екземпляр за пример за представата на Хитлер за арийската раса ;) .
Нищо - аз пък съм крайно любопитен - я кажи ,Кьофтьо ,като изключим теорията за гущерокрацията , с какво Хитлер е спечелил уважението ти?


Не е така! Аз не желая да спасявам живота на хора-боклуци които да вредят на природата, а и на мен!

Щото след този циничен ,а същевременно и доста ироничен ред, определено предизвика интерес у мен ?

TheMightyNadenica
05-20-2011, 11:05
Зипфейл...но коммент!
Иначе...нито майка ми, нито баща ми имат нещо общо с арийската раса! И двамата са с кафяви очи, тъмна коса...Е аз съм със сини очи(не не съм осиновен, или от друг баща) но няма значение! Но дразни ме това, че повечето хора плюят Хитлер, без въобще да знаят дори кой е...Просто някой си лиолио от Световните войни! Първо...Хитлер е успял да набере огромна армия само за 20 години (тоест след ПСВ)...дори това е достатъчно. И не знам защо всички смятат нацизма за нещо неприемливо! Напротив! Какво лошо има в това да признаваш само своето! А и защитавайки арийците...това значи, че е ЗНАЕЛ! Изтребването на цигани и евреи е черешката на тортата! Притежавал е изключителен ум! Самия той е участвал в изработването на "извънземни" чинии и тн. При него е работил най-добрия - Никола Тесла!!!(дори това, че го е взел при него, за мен е показателно). Толкова атентати е имало против него...той е устоял! Въпреки, че единствения му приятел е било кучето му, той е постигнал невероятен успех! Пращал е по цял свят да се дири за ценни реликви, за да ги използва като оръжия! Разбира се е бил пионка в играта на Елита...но е един от най-великите хора!

GregoryHouse
05-20-2011, 16:23
Кюфтак...стига си тролвал 8-)

bazingaaaa
05-20-2011, 16:44
http://prikachi.com/images/910/3362910m.jpg

ZipFail
05-20-2011, 19:37
Брилянтна аргументация от страна на кюфтето, голям историк ще стане това момче :lol:

Унизително ми е дори ти отговарям на поста..

Auriss
05-20-2011, 20:18
мдам....епично е кюфтето. Мозъкът сигурно му е като супа топчета.

Nam3less3
05-20-2011, 20:21
На тази възраст всеки си мисли че е прав.

Auriss
05-20-2011, 20:25
В случая не става въпрос за прав и крив ,а за обективност и познания.
Ако трябва да съм честен съм на мнение ,че Хитлер е бил наистина добър лидер ,но на фона на това останалите му действия някак затриват добрата визия.

gandalfepi4
05-20-2011, 20:30
тапа, хора в такава интелектуална диспозиция като теб също си мислят че са прави

http://www.gifsoup.com/view7/2522655/asf-o.gif

Nam3less3
05-20-2011, 20:34
тапа, хора в такава интелектуална диспозиция като теб също си мислят че са прави
Аз не мисля, аз знам 8)

gandalfepi4
05-20-2011, 20:40
Аз не мисля, аз знам 8)

ко каиш тапа?!

http://www.mpgh.net/forum/customavatars/avatar508859_230.gif

като тоя си брато

http://www.youtube.com/watch?v=ptq_Z0JQcos&feature=related

TheMightyNadenica
05-20-2011, 22:36
http://prikachi.com/images/910/3362910m.jpg


Това ме зарадва много! :razz: :razz: :razz: :D

Инак този знак също е много грешен! Той е много по-стар от кръста(аии нейми, съкрОшен съм)...и олицетворява всичко положително и добро!


ЗипФейл аз не те питам...отговарям на Аурисс! Когато поискам мнение от fail тогава може да отговориш :)

Nam3less3
05-22-2011, 09:53
По колко часа на ден четеш xnet, или вече си еволюирал към по-големите и интернационални конспираторски форуми :D

gandalfepi4
05-22-2011, 09:57
^ ех тапа, доживяхме и кюфтето да те затапи

http://en.wikipedia.org/wiki/Jainism

Nam3less3
05-22-2011, 10:05
^ ех тапа, доживяхме и кюфтето да те затапи

http://en.wikipedia.org/wiki/JainismЗнам за свастиката, но важното е какво значение се придава на символът. Може да се ползва за едно и после за друго.

gandalfepi4
05-22-2011, 10:13
no shit sherlock

Linns
05-27-2011, 07:24
Това е много тъпо ''живота е такъв какъвто си го направиш'' - окей, ама това какъв ще го направиш зависи от другите поне 90% .. В натурата на хората е именно зависимостта от другите, ние не сме диви животни, ние сме хора и сме тотално зависими един от друг.. Повече в лошо, отколкото в добро.. Всичко което се случва на близък до теб човек ти се отразява, няма как.. Било то психически, било то физически, просто сме хора, зависим от чувствата си, а те в повечето случаи зависят от другите.. Един човек може да се бори цял живот за да сбъдне мечтата си и в един черен ден губи нещото което най-много обича и изпада в депресия, това няма ли да му повлияе? Или е въпрос на късмет?

GunSnSteelflowers
05-27-2011, 08:50
Човек винаги има избор, просто е гаден и понякога следването на мечтите ни води до място, където сме сами. За това някои хора предпочитат да мислят, че няма избор - просто е прекалено труден за преглъщане. Демек събестедникът ти е правият с малкото вмъкване, че изборът е труден за избиране ;)

antifashionshit
06-01-2011, 17:04
естествено, че има избор. но няма силата да формира всичко само по този избор.
изборът е нещо като.. ами вътрешен фактор. а него го диктуват фактори, извън човека. всичко е една симбиоза между вътрешни и външни, като двата елемента са променят един спрямо друг.

:lol:

TheMightyNadenica
06-03-2011, 22:06
Това е много тъпо ''живота е такъв какъвто си го направиш'' - окей, ама това какъв ще го направиш зависи от другите поне 90% .. В натурата на хората е именно зависимостта от другите, ние не сме диви животни, ние сме хора и сме тотално зависими един от друг.. Повече в лошо, отколкото в добро.. Всичко което се случва на близък до теб човек ти се отразява, няма как.. Било то психически, било то физически, просто сме хора, зависим от чувствата си, а те в повечето случаи зависят от другите.. Един човек може да се бори цял живот за да сбъдне мечтата си и в един черен ден губи нещото което най-много обича и изпада в депресия, това няма ли да му повлияе? Или е въпрос на късмет?

Я чакай малко ве брато(сестро?)...Животните нямат ли чувства...? Те не зависят ли един от друг? Айде да не обиждаме животните а? Защото човека е много по-долен и низш!!!

Linns
06-04-2011, 21:46
Не можеш да сравняваш чувствата на животните с тези на хората.. Пък и лично аз не обичам да се сравнявам с животни, ти ако обичаш - прави го..

TheMightyNadenica
06-05-2011, 12:42
Не можеш да сравняваш чувствата на животните с тези на хората.. Пък и лично аз не обичам да се сравнявам с животни, ти ако обичаш - прави го..

Да, права си!!! Смешно е човешко същество(толкова жалко,ненужно и вередно(да не бъда груб)) да се сравнява с животните! Човека просто не е на техния ранк!!! И е нежъзможно да достигнем ранка на някое животно!!! Животните могат без човек(и им е супер без него), а човек без тях не може!!!!!!!!!!! Животните могат да научат човешки...а човек не съм чувал да е проговорил на езика на нечий животно?!? Те са много по-интелигентни от нас!!! Човека е толкова умен, че сам се самоунищожава, завличайки и други видове!!!!!!!!!!!!! Много напреднал! Човек не може да оцелее в реални условия, а животните това им е работата(дет` са вика)!!!
Така, че права си...как може да сравняваме животните с нищожното същество наречено човек!!!

Nam3less3
06-05-2011, 15:50
Да, права си!!! Смешно е човешко същество(толкова жалко,ненужно и вередно(да не бъда груб)) да се сравнява с животните! Човека просто не е на техния ранк!!! И е нежъзможно да достигнем ранка на някое животно!!! Животните могат без човек(и им е супер без него), а човек без тях не може!!!!!!!!!!! Животните могат да научат човешки...а човек не съм чувал да е проговорил на езика на нечий животно?!? Те са много по-интелигентни от нас!!! Човека е толкова умен, че сам се самоунищожава, завличайки и други видове!!!!!!!!!!!!! Много напреднал! Човек не може да оцелее в реални условия, а животните това им е работата(дет` са вика)!!!
Така, че права си...как може да сравняваме животните с нищожното същество наречено човек!!!Да, само хората са толкова глупави, че да се отричат от собственият си вид(хубаво че само ограничен брой индивиди като тебе го правят). И говори за себе си, такова мислене като твоето е вредно за човечеството, тъй че си направи услуга на низшия си вид и се гръмни(ако искаш ще ти помогна с това) :D
И кво слагаш всички под общ знаменател, или си мислиш че цялото човечество е като тебе по-глупаво от животно :razz:

А относно това "Животните могат да научат човешки...а човек не съм чувал да е проговорил на езика на нечий животно?!? Те са много по-интелигентни от нас!!!" - :shock: ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Май си ударил дъното на идиотщината си, не ще видим дали имаш и още подготвени меко казано глупости. Надявам се знаеш, че интернета и компютъра който ползваш са измислени от хора, не от животни. Наистина, ти защо живееш?

gandalfepi4
06-05-2011, 16:42
^ генералното ти отношението и думите които използваш са меко казано обидни за това написано в библията и повечето религиозни книги, + директните думи (уж) на йешуа И тъпата книга "добротолюбие"

фигуративно се изсра върху всичко християнско и будистко и мюсюлманско и тн...



ОТНОВО

Nam3less3
06-05-2011, 17:08
^ генералното ти отношението и думите които използваш са меко казано обидни за това написано в библията и повечето религиозни книги, + директните думи (уж) на йешуа И тъпата книга "добротолюбие"

фигуративно се изсра върху всичко християнско и будистко и мюсюлманско и тн...



ОТНОВОЗначи ти имаш право да ползваш подобни думи а аз не? Защо по дяволите :D

TheMightyNadenica
06-05-2011, 17:12
Да, права си!!! Смешно е човешко същество(толкова жалко,ненужно и вередно(да не бъда груб)) да се сравнява с животните! Човека просто не е на техния ранк!!! И е нежъзможно да достигнем ранка на някое животно!!! Животните могат без човек(и им е супер без него), а човек без тях не може!!!!!!!!!!! Животните могат да научат човешки...а човек не съм чувал да е проговорил на езика на нечий животно?!? Те са много по-интелигентни от нас!!! Човека е толкова умен, че сам се самоунищожава, завличайки и други видове!!!!!!!!!!!!! Много напреднал! Човек не може да оцелее в реални условия, а животните това им е работата(дет` са вика)!!!
Така, че права си...как може да сравняваме животните с нищожното същество наречено човек!!!Да, само хората са толкова глупави, че да се отричат от собственият си вид(хубаво че само ограничен брой индивиди като тебе го правят). И говори за себе си, такова мислене като твоето е вредно за човечеството, тъй че си направи услуга на низшия си вид и се гръмни(ако искаш ще ти помогна с това) :D
И кво слагаш всички под общ знаменател, или си мислиш че цялото човечество е като тебе по-глупаво от животно :razz:

А относно това "Животните могат да научат човешки...а човек не съм чувал да е проговорил на езика на нечий животно?!? Те са много по-интелигентни от нас!!!" - :shock: ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Май си ударил дъното на идиотщината си, не ще видим дали имаш и още подготвени меко казано глупости. Надявам се знаеш, че интернета и компютъра който ползваш са измислени от хора, не от животни. Наистина, ти защо живееш?

Абе тапа ти какво се опитваш да дереш с нокти от трапа де си затънал от ебавки и затапванки...?

Но хайде...ще се смиля над теб, защото съм божие творение(бахаххахахахаха).. .
Да си чувал са сврака, гарга, кос, гарван, скорец...?
Много ги обучават да говорят...
Още древноста се е знаело! Виж дали ще намериш примерно инфо за Авгус...какво е ставало след като победи в сражение...?
Имало е случай когато врана, която е станала свидетел на влизане с взлом, е разказала (по-простичко разбира се) за случилото се...На човешки!
Ето ти няколко примера например! А аз човек не съм чувал да говори друг език освен човешки! Затова сме толкова ЕнтЕлЕгЕнтни, че чуждо не може да усвоим, а животните дето са много проси и глупави могат...?
А и животните не са така лесно манипулируеми за разлика от "великия" човек....както например от религии и тн...

Nam3less3
06-05-2011, 17:48
Ами хората дресират и се грижат за животните, а не обратното. И хората са построили този свят, имат разум и т.н., докато животните се ръководят само от инстинкти, и работата им е да ядат и да правят поколение :razz:
Няма никакъв смисъл от съществуването на Вселената, ако не бяха хората, съществуването на животните както показва теорията и практиката е да помагат на хората като поддържат екосистемата, и да дават яйца, мляко и месо. Всъщност цялата Вселена е един ресурс и инструмент за разумните същества, и най-важното и ценното в нея е разума, тя съществува заради нас.

gandalfepi4
06-05-2011, 18:23
Значи ти имаш право да ползваш подобни думи а аз не? Защо по дяволите :D

защото не съм аз този който дрънка надълго и нашироко за това как трябва да приемаме думите на йешуа като морален компас ей за'тва!

ТИ си този който каза че религиите по принцип са мноо умни и яки в това отношение, не аз. сега познай какво - въпросните религии определят използването на такива думи като неприемливо и грешно, не аз.


такова си лицемерно същество


само чакам утре да те гледам по новините как гордо даваш интервю от затвора и твърдиш че е напълно ок да изнасилиш новородено бебе пред очите на вързаната му майка докато го измъчваш по най-зверски начин и после го изяждаш, все още живо понеже ти си този който интерпретира библията правилно.


я си прочети ПОНЕ ЕДНА от книгите които твърдиш че следваш преди да казваш неща които несъществуващия бог би наказал с oбричане на вечно анално пенетриране от алигатори

Auriss
06-05-2011, 20:08
Наденичко ,

извинявай ,ама човек МОЖЕ да се приспособява и точно това е ,което ни е издигнало като водещ биологичен вид. Кажи ми друго животно ,което може да живее на +40 и на -30 градуса ?

Плюс това животно да 'говори' човешки означава да знае смисълът на думите ... т.е. да притежава човешки интелект и познания. Хайде ,извинявай ,ама ако беше така , светът щеше да е доста интересно място.
Назубрянето на думи чрез повтаряне (както правят папагалите) не е 'говорене' (макар да се съмнявам ,че гарга е способна дори на това).

Също така - човек МОЖЕ да оцелее без животински свят. Само с банани и соя да се тъпчеш ,пак ще си живееш прекрасно. Месото е излишно удоволствие и част от 'хищническата' ни страна. Не е необходимост. Виж маймуните ,от който се предполага ,че сме произлезли - на банани я карат и пак са си ок.

А колкото до 'самоунищожаването' - нарича се прогрес. Ще трябва да те разочаровам ,но консумацията на природни ресурси е част от въпросния. Ако твърдиш ,че това ще доведе до самоунищожението ни ,когато приключат - в грешка си. Дори BMW ,Audi и M-B изкарват хибридни или напълно електро-задвижвани автомобили в следващите 3 години. След 10-15г едва ли ще има автомобил на петрол по улиците => драстично ще спадне нивото на CO2 в атмосферата ,а оттам - ще секне и т.н. глобално затопляне.
Като че ли човечеството си реши проблема ,а ? Как мислиш ?

Та ако искаш да се сравняваш с някой плужек (гол охлюв е това ) - аз нямам никакъв проблем с това. Но не вкарвай всички в един кюп ,защото някои от нас МОГАТ да живеят в гората и да оцелеят ,както и да превъзхождат гаргите по интелект
8-) 8-)

gandalfepi4
06-05-2011, 20:30
Наденичко ,
Кажи ми друго животно ,което може да живее на +40 и на -30 градуса ?

водната мечка


Плюс това животно да 'говори' човешки означава да знае смисълът на думите ... т.е. да притежава човешки интелект и познания. Хайде ,извинявай ,ама ако беше така , светът щеше да е доста интересно място.


http://www.youtube.com/watch?v=HDGQySZ1gbs

http://www.youtube.com/results?search_query=parrot+intelligence&aq=0


Назубрянето на думи чрез повтаряне (както правят папагалите) не е 'говорене' (макар да се съмнявам ,че гарга е способна дори на това).

http://www.youtube.com/watch?v=YZ0yrG-Yz88




Също така - човек МОЖЕ да оцелее без животински свят. Само с банани и соя да се тъпчеш ,пак ще си живееш прекрасно. Месото е излишно удоволствие и част от 'хищническата' ни страна. Не е необходимост.

вегетарианец ти казва че грешиш



Виж маймуните ,от който се предполага ,че сме произлезли - на банани я карат и пак са си ок.

http://www.youtube.com/watch?v=KTPkmH4hWCs

http://www.youtube.com/watch?v=FmgKGnd3yTk


Но не вкарвай всички в един кюп ,защото някои от нас МОГАТ да живеят в гората и да оцелеят ,както и да превъзхождат гаргите по интелект
8-) 8-)

съгласен

http://www.youtube.com/watch?v=OsUvLzczItI&feature=related

но това е само ако си бил научен на това в среда с излишни ресурси

ако не си:

http://www.youtube.com/watch?v=STn3bpTTU6c

ZipFail
06-05-2011, 20:34
Ти да не мислиш, че единственото което ни свързва с животните е месото ? Естествено не подкрепям тезата на наденицата, ама не е истина колко простотии нареди в тоя пост. Ще ти дам един прост пример - ако пчелите умрат - поне половината от човечеството изчезва, защото няма кой да опрашва растенията. Хората не случайно са казали, че всичко е свързано. Умрат ли микроорганизмите в почвата - хумуса ще намалее с 70%(по спомени карам тук) => 70% по-малко плодородна почва. Сам си прави изводите какво ще означава това за Индия или Африка.
Маймуните също са месоядни.
А доколкото си спомням колите причиняват само 40% от цялото количество CO2 в атмосферата.

Auriss
06-05-2011, 21:02
Стига ,бре. Вие сега ме изкарахте ,че грам Биология не съм учил. Ясно е ,че като съсипеш една екосистема всичко в нея си отива. Въпросът е ,че тезата му беше ,че са от пряка необходимост за човека ,с което просто не мога да се съглася. Ясно е ,че ако животинският свят си замине си заминаваме и ние ,но това ще бъде като следствие от верижната реакция ,която ще се породи ,а не от това ,че няма да мога да си хапна свинско или мед. Ако е имал предвид това ,за което вие говорите - получава ми извиненията ,но не очаквам познанията му да се простират над "досиетата Х " ,така че ...

За маймуните знаех ,че има и такива ,които ядат месо ,но сега проверих и останах доста учуден ,че всъщност всички видове са НЕвегетарианци. Интересно 8-)

За тези 'говорещите' животни няма да коментирам - няма да повярвам ,че са способни да разберат смисъла на звуците ,които издават. Пък и триста клипа да изгледам с дърдорещи гарги и маймуни-лайнояди.
Има разлика между това да гледаш червено петно и да ти повтарят един милион пъти "червено ... червено .... червеноооооо..." като коледна песничка и това да чуеш дума и базирайки се на ситуацията да разбереш смисълът й.

А колкото до вегетарианството - купи си едни мултивитамини от аптеката и си хрупай целина и моркови колкото искаш. Стига организмът ти да получава достатъчно въглехидрати и протеини нямаш никакви грижи. Даже специално погледнах - единственото ,което не можеш да си набавиш от растителна храна е витамин Б12 ,който впрочем (след още един сърч) се синтезира от бактерии.

След 10-20-30г евентуално ще разберат как точно е устроен атомът. След 100-200-300г няма да се учудя да си имаме кафе-машинки тип Стар Трек ,правещи закуска от парче скала. Както и да е ... прекалявам с филмите :D


А доколкото си спомням колите причиняват само 40% от цялото количество CO2 в атмосферата.
Е ,извинявай ,но наистина ме учуди с това. Не знам какъв е точният процент ,но дори да са 40 - почти половината малко ли е ?


Баси ,направо ми изядохте. Предишният пост ,преведен в едно изречение - "Хомо сапиенс е единственият вид ,който може да се забие и оцелее в Сахара ИЛИ Сибир ,разчитайки единствено на предимствата ,идващи от интелекта му". Разликата между животинския свят и човека е ,че за разлика от някоя мечка или някой вълк - ако 'магически' изчезне основната му прехрана от определен регион ,без това да повлияе на света като цяло (доволни ? ), ще се приспособи и пак ще намери начин да оцелее.

Zip ,сам каза ,че нещата са навързани. Но разликата между нас и животните е ,че стига 'проблемът' да е локален ние се приспособяваме ,а те умират.

Nam3less3
06-05-2011, 21:38
Твърде много внимание отделихме на врелите-некипели на наденицата :?
Предлагам, да обсъдим по-интересна тема, а именно, до кое е по-близко наденицата - до човека или до животните :razz:

TheMightyNadenica
06-06-2011, 16:40
Само едно мога да кажа - върла необразованост!!!
С гандалфя може да се кляфаме доста, но поне има нещо в главата! Тнх за подкрепата!

Еми човека има пряка необходимост от животните/растенията! Без едното от тях всичко загива! Както зипфейл(за пръв път нещо умно да изръси), проблема сега с пчелите е много наболял! Това е адски страшна заплаха, колкото и смешно да звучи за някои.Но няма връщане назад! На доста места вече, например Китай, опрашват растенията с клечка с памуче отпред...ходи и всеки цвят опрашва!
Изчезването на един, дори и незначителен индивид е от огромно значение. Особенно ако е в началото на веригата! А човека е крайното звено...неговото изчезване не би променила нищо(в негативна посока)...

Не говоря за папагали...те само запаметяват, и мноооого рядко употребяват със смисъл...Имам в предвид за най-интелигентните птици - гарги, скорци, гарвани, свраки, косове...от това семейство!
Ето един пример, за който се сетих веднага - http://vbox7.com/play:e09b414a.
Това е птица от съвсем друг ранг....има обучени гарги да крадът...
Има една история, както казах, за Август....но ме мързи да пиша, а и няма да си направите усилията да я прочетете!
Вегетарянството е вече дъвкана тема!
Това, че масата не знае устройстовото на атома, не значи, че не се знае!
Хахахаххахахаха....аурис...... какви коли ми гълчиш...? Щели да бъдат на ток...еми тока да не иде ей така....дааа сега ще ми кажеш слънчеви панели....дори и така....колите са една кофа от езерото!
А хората как оцеляват на такива условия...благодарение на животните...кой дава дрехите...?
Я да те пуснат в диви условия...нали 2 дена максимум и си мъртвец...А животното това го може най-добре! Ти не можеш да живееш в реалната си среда...

Тапа...защо въобще се мъчиш...виж, че никой не ти обръща внимамие!

Auriss
06-06-2011, 23:13
^
Мислех да ти напиша отговор ,ама :?


Само едно мога да кажа - върла необразованост!!!
С гандалфя може да се кляфаме доста, но поне има нещо в главата! Тнх

След това :


Еми човека има пряка необходимост от животните/растенията! Без едното от тях всичко загива!


Ясно е ,че ако животинският свят си замине си заминаваме и ние ,но това ще бъде като следствие от верижната реакция ,която ще се породи ,а не от това ,че няма да мога да си хапна

И после


Изчезването на един, дори и незначителен индивид е от огромно значение. Особенно ако е в началото на веригата!

Хората не случайно са казали, че всичко е свързано. Умрат ли микроорганизмите в почвата - хумуса ще намалее с 70%(по спомени карам тук) => 70% по-малко плодородна почва.

И след това :

Това, че масата не знае устройстовото на атома, не значи, че не се знае!

Я ме светни ,плс. Протонче, неутронче и електронче ,нали. И мама ти бърше сополите от устата.


Щели да бъдат на ток...еми тока да не иде ей така....дааа сега ще ми кажеш слънчеви панели....дори и така....колите са една кофа от езерото!


Прав си ,о ,велики мислителю. Защо да се занимаваме да правим нещата стъпка по стъпка. Щом не става от раз ,значи просто няма да стане. Ще чакаме още 10-20г да свършат петролните залежи и ще измрем от глад. Мхм ,най-добре ще е.


А хората как оцеляват на такива условия...благодарение на животните...кой дава дрехите...?


Доста сигурен съм ,че ако разпоря теб и цялата ти рода ще успея да си осигуря достатъчно материал за едно кожухче ... макар човешката кожа да няма изолацията като на животинската ,пак върши работа.

И кулминацията


Я да те пуснат в диви условия...нали 2 дена максимум и си мъртвец...А животното това го може най-добре! Ти не можеш да живееш в реалната си среда...

Дам ,все едно хората не го правят това от 200,000 години.


Само едно мога да кажа - върла необразованост!!!

TheMightyNadenica
06-07-2011, 13:01
^
Мислех да ти напиша отговор ,ама :?


Само едно мога да кажа - върла необразованост!!!
С гандалфя може да се кляфаме доста, но поне има нещо в главата! Тнх

След това :


Еми човека има пряка необходимост от животните/растенията! Без едното от тях всичко загива!


Ясно е ,че ако животинският свят си замине си заминаваме и ние ,но това ще бъде като следствие от верижната реакция ,която ще се породи ,а не от това ,че няма да мога да си хапна

И после


Изчезването на един, дори и незначителен индивид е от огромно значение. Особенно ако е в началото на веригата!

Хората не случайно са казали, че всичко е свързано. Умрат ли микроорганизмите в почвата - хумуса ще намалее с 70%(по спомени карам тук) => 70% по-малко плодородна почва.

И след това :

Това, че масата не знае устройстовото на атома, не значи, че не се знае!

Я ме светни ,плс. Протонче, неутронче и електронче ,нали. И мама ти бърше сополите от устата.


Щели да бъдат на ток...еми тока да не иде ей така....дааа сега ще ми кажеш слънчеви панели....дори и така....колите са една кофа от езерото!


Прав си ,о ,велики мислителю. Защо да се занимаваме да правим нещата стъпка по стъпка. Щом не става от раз ,значи просто няма да стане. Ще чакаме още 10-20г да свършат петролните залежи и ще измрем от глад. Мхм ,най-добре ще е.


А хората как оцеляват на такива условия...благодарение на животните...кой дава дрехите...?


Доста сигурен съм ,че ако разпоря теб и цялата ти рода ще успея да си осигуря достатъчно материал за едно кожухче ... макар човешката кожа да няма изолацията като на животинската ,пак върши работа.

И кулминацията


Я да те пуснат в диви условия...нали 2 дена максимум и си мъртвец...А животното това го може най-добре! Ти не можеш да живееш в реалната си среда...

Дам ,все едно хората не го правят това от 200,000 години.


Само едно мога да кажа - върла необразованост!!!


Браво...Току що показа, при това много добре, какво значи когато си заплашен, не знаеш какво да напишеш и бягаш...
Факта, че на мястото на името ми(или никнейма, все там) си сложил hui4o...показва уплашеност! Това сигурно и в детската градина се знае отлично! Когато човек е застрашен от някой друг, се опитва да го унижи и направи за смях, защото не може да го пребори!

Ама айде ще продължа с коментите...
Еми това е пряка необходимост...мисля, че от това по-пряка няма повече(не говоря за директна, а пряка 8) )...
Просто потвърдих Фейла(за пръв път)...
Това с атома...мислиш ли, че това е всичко...?
Сополите от устата ли течът...?
Нефта не свършва...това, че така ти се набива не значи, че е така! Ако майка ти и баща ти ти набиват, че си мастър по математика, а ти не знаеш как се събира и умножава, не значи, че си мастър...
Това с кожухчето,мисля, се самозакОпа....
Посочи ми периода при който хомосапиенс живее в естествената си среда...служи си винаги с изкуствени фактори...не е това което се иска...
Какво ме цитираш...това, че просто мисловната ти дейност е в по-слабите "честоти" не значи да ме убиждаш, и да се опитваш да ме унижиш... :)

JungleJaguar
06-07-2011, 16:29
Наденичко ,

извинявай ,ама човек МОЖЕ да се приспособява и точно това е ,което ни е издигнало като водещ биологичен вид. Кажи ми друго животно ,което може да живее на +40 и на -30 градуса ?
8-) 8-)
Въобще не съм съгласен!
Природата е съвършена.
Човека далеч не е.
Колко ни е помагала природата на нас-хартията от дърветата,храна от животни и растения,пречистване на въздуха,билките,лекарстват а от джунглите,знаеш ли че допреди 50 г в мерника на снайперите са използвани паяжини,а учените още не могат да открият тайната на изплитането й.Така че природата ни помага,а ние я унищожаваме.И не си мислете,че я пазим с разните фондации за опазване-просто това са отчаяните ни опити да запазим остатъците от това,на което тотално сме ебали майката.Ето,казват,че след 10 г любимите ми животни Тигрите щели да изчезнат.Доаре,че поне съм ги виждал наживо и съм ги галил поне спомени да имам.

А за това кое друго животно оцелявало на ниски и високи температури-ти серио3но ли?

Скорпиони са намирани живи затрупани под гореща вулканична пепел.Също затрупани,но пак извадени живи на места,където има избухнали атомни бомби с огромна радиация и температура на почвата.

Има животни в океана където живеят във отровна вода с температура от няколко стотин градуса.

Сибирските тигри живеят и ловуват на километри нагоре в планините при над -50 градуса.

На Хлебарка ако и отрежеш главата тя ще живее още над 1 седмица и накрая ще умре не от това,че си и отрязал главата ,а от глад.

Акулате е създанието с най-силният имунитет.Знаеш ли,че при опити акули ра ранявани и разпаряни жестоко без да изпитват болка.Или са им инжектирали най-смъртоносните вируси,бактерии и болести и инунитета им веднага унищожавал вирусите.

Има една медуза пък,която е безсмъртна.Когато стане възрастна тя пак си възвръща младият стадий.И този цикъл е безкраен,а това на практика я прави безсмъртна.

Нали се сещаш,че с всичките си оръжия (които не са за нищо добро),пари и технологии пак не можем това,което могат тези животни с лекота.

Auriss
06-08-2011, 04:12
Браво...Току що показа, при това много добре, какво значи когато си заплашен, не знаеш какво да напишеш и бягаш...
Факта, че на мястото на името ми(или никнейма, все там) си сложил hui4o...показва уплашеност! Това сигурно и в детската градина се знае отлично! Когато човек е застрашен от някой друг, се опитва да го унижи и направи за смях, защото не може да го пребори!
Схванал си поне отчасти ,браво. Имам предвид това ,че изпитвах невероятно силно желание да те обидя ,но реших да не го правя директно. Съжалявам.

@JungleJaguar ,спокойно ,на всеки се случва да реши да си изкаже мнението ,което е базирано на факта ,че се е захванал за нюню част от поста и не е разбрал цялата картинка. Вината е и моя ,че пиша ,очаквайки да мислите. Обясни ми кое точно в поста ти ми доказа ,че човекът не е единственият биологичен вид ,който има способите (а именно - интелектът ,който впрочем се е развил ТОЧНО в тази връзка) да се адаптира навсякъде ? И не ,под навсякъде не говоря за вулкани или марианската падина - да го изясня ,тъй като съм сигурен ,че точно това ти се върти в главата.
Изложих се с първия си пост (поради липсата на 'полезното' знание ,че маймуните ядат мравки .... ) ,но вие продължавата да се излагате ,повтаряйки заучени реплики от медиите. Човекът НЕ УНИЖОЩАВА ,а използва природата в свой интерес. Наричайте го както щете ,но е факт ,че умът ни е следствие от години еволюция. И нали се сещаш ,че като си нямаме нокти - правим си копия. Като си нямаме козина - правим си кожухче. Не МИСЛИТЕ ,разбираш ли. Не знам какъв е този комплекс за малоценност ,който са ви втълпили в кратуните ,да си мислите ,че човекът унищожава природата и бил супер низш... Човекът И ИНТЕЛЕКТЪТ МУ са продукт НА ПРИРОДАТА ,което прави действията ни непоклатимо естествени. Пък и се съмнявам ,че някой може да даде дефиниция за това какво е 'естествено'. Откъде знаеш - може да е естествено интелигентният биологичен вид ,населяващ родната си планета да еволюира до ниво ,в което да я разруши. Като искате да сте много готини и различни - дърдорете си го. Само че вселената ,в която живеете ,изобщо не я интересува дали сте резнали две гори или сте дигнали средната температура с 2-3 градуса. Това са просто тъпи човешки глупости ,същите като Бог ,с които хората се чувстват мнооого важни. Съдбата ви ,както и да всичките ви деца (както и на моите - да уточня) е същата като на лайното ,което пускате сутрин в кенефа. Ако ви прави по-специални да си мислите ,че опазвайки планетата вършите нещо 'добро' (дума ,която е лишена от смисъл) - действахте. Моята позиция си остава и тя е ,че хомо сапиенс неслучайно е доминиращ биологичен вид. Вие ако се мислите за низши - МОЛЯ ВИ ,САМОУБИЙТЕ СЕ - ще направите услуга на пренаселената ни планета (което би трябвало да ви изкушава ,тъй като сте много загрижени)
Няма да коментрам факта ,че първата част от поста ти просто потвърждава думите ми.

-------------------------

Връщам се към Хуйчо :


Това с кожухчето,мисля, се самозакОпа....

Не съм ,човешката кожа може да свърши работа. На теория.

Това с атома...мислиш ли, че това е всичко...?
Не ,имах предвид докъде мисля ,че се простират твоите познания. Предвид факта, че ми казваш това ,а не ми демонстрираш колко си запознат - съдя ,че съм бил прав.

Сополите от устата ли течът...?
Не ,но на малките дечица ,които имат навика да не си ги бършат обикновено дотам стигат

Нефта не свършва...това, че така ти се набива не значи, че е така!
То ми се набива и че земята е кръгла ,но не съм излетял в Космоса да видя ,нали ? Все пак го приемам. Както ти приемаш ,че има някакви влечуги с 1 квадрилион IQ (което сигурно пак не стига ,за да намериш как да се дотътриш дотук) ,които са правили астро вазектомиия на баща ти и хайпър спейс Round'N'Round на кухата ти кратуна ,когато си се родил.

Посочи ми периода при който хомосапиенс живее в естествената си среда...служи си винаги с изкуствени фактори...не е това което се иска...
.................................................. .........................................Есте твен=природен........................ ..........няма да се унижавам ,обяснявайки ти.

Какво ме цитираш...това, че просто мисловната ти дейност е в по-слабите "честоти" не значи да ме убиждаш, и да се опитваш да ме унижиш...


Знам че постът ще провокира някои от вас да ми кажат че съм много тъп ,мислейки по този начин. Възможно е ,но моята 'тъпа' позиция по нищо не се различава от вашата 'умна' освен с фактът ,че аз не си въобразявам ,че съществуването ми е обида към природата. Я сега един прост пример - кво става ако вълците бяха с интелекта на човек. Нито нас щеше да ни има ,нито тях. За справка - постът на Зип. И после хората били унищожавали природата. Може и да сгреша ,но на прима виста - ако дадеш на който и да било друг биологичен вид това ,което ние имаме - май 'природата' много бързо ще сдаде багажа.

Auriss
06-08-2011, 04:29
Oh fuck ,сега осъзнах ,че съм оставил доста място за излишно изопачаване. Уточнявам по ред:

1)Консумацията на природни ресурси е заложена у човек от самата природа - това е работата на мозъците ви. Дали ще си правите копия от пръчки и камъни или ядрени бомби - няма особена разлика.
2)Въпросната не е противоестествена
3)Човекът вече ИМА възможността да ограничи пораженията ,които нанася на околната среда.
4)Последното си е изцяло негов избор ,тъй като Земята не я е*е много дали ще се изтрепем или не - живот е имало преди нас ,ще има и след нас.
5)Запазването на природата не е следствие от желанието да сме много добричък биологичен вид ,а от факта ,че най-сетне ни е прещракало в мозъците ,че ако продължаваме така ще се погубим - да го наречем инстинкт за самосъхранение. И е точно това.
6)Кюфтето е идиот
7)Вече имаме технологии ,позволяващи ни да сме отчасти независими от природата.
8)Като следствие от горното съвсем логично мога да си направя извода ,че след N-брой години може би ще е още по-добре.

JungleJaguar
06-08-2011, 06:30
Брат,уникален дървен философ си !
Ама от много плямпащите,а нищо не казващи.

В двд-то на Майкъл Джексън той казва,а и всички учени,че на всяка 1 секунда се изсичат безвъзвратно джунгли с размер на футболно игрище като се унищожават всички ценни растителни и животински видове !
Знаеш ли,че след като са заснели клипа към Earth Song и само 2-3 дни по-късно там,където снимали джунглата и животните било само гола и пуста земя-всичко било тотално изсечено и унищожено.
Това за теб явно не е унищожение.

Човека не унищожавал природата,а я използвал в свой интерес.Ти си шибан гений,брат !
Значи,ако реша да ти смачкам фасона и после да ти го сложа отзад и ме хванат-не съм виновен и не правя нищо лошо.Та аз съм те използвал в мой интерес,Аз и ИНТЕЛЕКТЪТ МИ са продукт НА ПРИРОДАТА ,което прави действията ми непоклатимо
естествени ! Това е работата на мозъка ми,а умът ми е следвие от години еволюция !
АААААААХАХАХАХАХ !
Брат,уникален си !

Първо-не сме унищожавали природата.
После пък-не,унищожаваме я и това щяло да ни унищожи.После пък и без природата сме можели да живеем.
После пък имали сме технологии позволяващи,но само отчасти да живеем без природата.И накрая-не,то било ясно,че природата,ако си отиде сме си отивали и ние.

Ей с такива най-обичам да споря !
Казващи вечно на черното бяло,на черното черно,но все пак на бялото черно.

Като ни изкарваш най от най-що не сме безсмъртни като медузата,що като хванеш рак,спин,или те ухапе тайпан и без лекар умираш,а имунитета ти не унищожава вирусите и не живееш като акулата,нали сме чудото на природата-що като ти отрежат крак,или ръка и не изникват пак като на някои животни,що като ти отрежат главата и не продължаваш да живееш като нисшата хлебарка?

И не се мисли за велик с интелекта си и да смяташ,че животните нямат интелект и са нисши.Много животни са по-интелигентни от доста хора.Виждал съм шимпанзе да сърфира в интернет,докато хапва чипс и слуша музика със слушалки на уши и разлика много нямаше от човека-борави с мишката перфектно,пише,забавлява се.Няма разлика,освен,че не говори като нас и е космат.Шимпанзето може да решава и практически тестове.Плаче,смее се,реве,играе,закача се,забавлява се,страхува се.гледа телевизия,сменя каналите с дистанционно,борави с телефон,компютър,отваря хладилника и си взима храна,пие бира с теб,може да играе футбол,баскетбол с теб-все едно е човек.
Познавам доста хора,които имат интелект на комин и съм убеден,че едно шимпанзе ще ги направи да изглеждат смешни просто.

Nam3less3
06-08-2011, 08:21
Абе ти първо си изтрии подписа, пък после философствай.

gandalfepi4
06-08-2011, 08:54
слушай си чалгийка в селската кръчма и обесневай на цеко рачов колко е готин исус ристус и как нап'исал библ'иата докато си пийш бирчка и не се обаждай много много, тапа

Auriss
06-08-2011, 12:35
JungleJaguar ,
Вината е и моя ,че пиша ,очаквайки да мислите. Обясни ми кое точно в поста ти ми доказа ,че човекът не е единственият биологичен вид ,който има способите


Много животни са по-интелигентни от доста хора.Виждал съм шимпанзе да сърфира в интернет,докато хапва чипс и слуша музика със слушалки на уши и разлика много нямаше от човека-борави с мишката перфектно,пише,забавлява се.
С това си поведение е по-интелигентно от теб ,не от мен. Дотук по темата ,не ми отговаряй. (казвам ти нещо)


Първо-не сме унищожавали природата.
После пък-не,унищожаваме я и това щяло да ни унищожи.После пък и без природата сме можели да живеем.
После пък имали сме технологии позволяващи,но само отчасти да живеем без природата.И накрая-не,то било ясно,че природата,ако си отиде сме си отивали и ние.

Не ми вкарвай думи в устата.


Консумацията на природни ресурси е заложена у човек от самата природа - това е работата на мозъците ви. Дали ще си правите копия от пръчки и камъни или ядрени бомби - няма особена разлика.
Въпросната не е противоестествена
Запазването на природата не е следствие от желанието да сме много добричък биологичен вид ,а от факта ,че най-сетне ни е прещракало в мозъците ,че ако продължаваме така ще се погубим - да го наречем инстинкт за самосъхранение. И е точно това.

Ти знаеш ли кво значи да консумираш и ИЗРАЗХОДВАШ и кво значи да УНИЩОЖАВАШ ,бе ,!? Айде отваряй речника - крещяща нужда имаш. (казвам ти нещо)


Брат,уникален дървен философ си !
Ама от много плямпащите,а нищо не казващи.

Този който плямпа си ти. Като не ти изнася(казвам ти нещо) какво казвам - оправяй се. Ако ще се аргументираш - заповядвай.(казвам ти нещо) Досега ми доказа само ,че си прекарал няколко часа ,гледайки нешънъл джиографик(казвам ти нещо) и слушайки простотиите на няколко природозащитни организацийки ,смучещи кинти от такива като тебе. (казвам ти нещо)
А обикновено хората ,които характеризират някого като 'дървен философ' просто не могат за загреят какво им се казва и ... автоматично решават ,че няма значение в думите. (казвам ти нещо)


В двд-то на Майкъл Джексън той казва,а и всички учени,че на всяка 1 секунда се изсичат безвъзвратно джунгли с размер на футболно игрище като се унищожават всички ценни растителни и животински видове !

И тва в ква връзка ми го казваш ? Ми да спрем да ползваме хартия ,а ? Що не си бършеш гъза с ръце ? (казвам ти нещо)

Знаеш ли,че след като са заснели клипа към Earth Song и само 2-3 дни по-късно там,където снимали джунглата и животните било само гола и пуста земя-всичко било тотално изсечено и унищожено.
Това за теб явно не е унищожение.
Тва за мен е консумация. И е необходима(казвам ти нещо). Сорка че не те устройва ,но така седят нещата. Ако не беше необходима никой нямаше да ходи да сече.(казвам ти нещо) Има търсене - има предлагане. (казвам ти нещо)

А понеже реши да ме окачествиш като 'дървен философ' сега и аз ще си позволя една волност - 'лицемерно плямпало'. И тук казвам нещо. Дано го загрееш най-сетне.


Човека не унищожавал природата,а я използвал в свой интерес.Ти си шибан гений,брат !

Като съдя по теб ,от родителите си даже няма да чуеш по-гениално нещо.


Значи,ако реша да ти смачкам фасона и после да ти го сложа отзад и ме хванат-не съм виновен и не правя нищо лошо.Та аз съм те използвал в мой интерес,Аз и ИНТЕЛЕКТЪТ МИ са продукт НА ПРИРОДАТА ,което прави действията ми непоклатимо
естествени ! Това е работата на мозъка ми,а умът ми е следвие от години еволюция !

Ако тъпотата ти ми втръсне дотолкова ,че да реша да ти пръсна тиквата(ъм ... казвам ти нещо) и го направиш за да се защитиш - да ,естествено ще е .
Макар че не виждам конкретният пример какво доказва ,освен неспособността ти да разбереш какво ти се говори.
Все пак един кратък урок - това ,което ти казах Е ТОЧНО и колкото и да се хилиш - в момента имаш компютър ,защото някоя маймуна се е научила да лови с пръчка (образно казано). А тази пръчка е взела от дървото.

Както и да е - аз се отказвам вече да заемам сериозна позиция в този форум. Убедих се ,че хората са прекалено малоумни ,че да си заслужава да се опитваш да им обясняваш гледната си точка. Не само ,че не могат да сгреят ,ами и не искат да опитат. Пък на всичкото отгоре пазят позицията си като бременна кучка ,макар и да е тъпа ,необоснована и смешна.
Благодаря ти. Наистина. Втори житейски урок от този форум получавам. Първият ми го даде един трол ,но поне беше позитивен. Сега просто осъзнах ,че е безсмислено да опитваш да говориш на глухи.


Акулате е създанието с най-силният имунитет.Знаеш ли,че при опити акули ра ранявани и разпаряни жестоко без да изпитват болка.Или са им инжектирали най-смъртоносните вируси,бактерии и болести и инунитета им веднага унищожавал вирусите.


Първото - анестезия / упойка/. Второто - ваксини. Имаме го. Както искаш го изопачавай ,но го имаме. И тепърва ще имаме все повече


Акулате е създанието с най-силният имунитет.Знаеш ли,че при опити акули ра ранявани и разпаряни жестоко без да изпитват болка.Или са им инжектирали най-смъртоносните вируси,бактерии и болести и инунитета им веднага унищожавал вирусите.

Генетичните експерименти с хора са забранени ,но на теория можем да имаме И това.
В допълнение - точно в тази връзка се говори много за въпросните стволови клетки.
И още едно допълнение - никак няма да е невероятно ако кажа ,че това ,което преди 10г започна да се спряга като 'киборг' ,след 100г може и да е реалност. А след още 100 - задължително.

На Хлебарка ако и отрежеш главата тя ще живее още над 1 седмица и накрая ще умре не от това,че си и отрязал главата ,а от глад.

Мисля си ,че и твоята глава ако отрежа ефекта ще е същия. Не за друго ,ами щото едва ли имаш мозък ,който да контролира процесите в тялото ти. Дано сгрееш.

Нали се сещаш,че с всичките си оръжия (които не са за нищо добро),пари и технологии пак не можем това,което могат тези животни с лекота.

Мда, прав се оказа.


Абе ти първо си изтрии подписа, пък после философствай.
Тук ще трябва да се съглася. Не че имам нещо против ,но всеки си вади изводите за определена група на базата на опита си и подхожда към нейните представители на базата на същия.

Auriss
06-08-2011, 12:48
](*,) Майко ся осъзнах ,че си 25 годишен хип-хопо-металюга . Закво ли въобще се връзвам ](*,)

TheMightyNadenica
06-08-2011, 21:15
Браво...Току що показа, при това много добре, какво значи когато си заплашен, не знаеш какво да напишеш и бягаш...
Факта, че на мястото на името ми(или никнейма, все там) си сложил hui4o...показва уплашеност! Това сигурно и в детската градина се знае отлично! Когато човек е застрашен от някой друг, се опитва да го унижи и направи за смях, защото не може да го пребори!
Схванал си поне отчасти ,браво. Имам предвид това ,че изпитвах невероятно силно желание да те обидя ,но реших да не го правя директно. Съжалявам.

@JungleJaguar ,спокойно ,на всеки се случва да реши да си изкаже мнението ,което е базирано на факта ,че се е захванал за нюню част от поста и не е разбрал цялата картинка. Вината е и моя ,че пиша ,очаквайки да мислите. Обясни ми кое точно в поста ти ми доказа ,че човекът не е единственият биологичен вид ,който има способите (а именно - интелектът ,който впрочем се е развил ТОЧНО в тази връзка) да се адаптира навсякъде ? И не ,под навсякъде не говоря за вулкани или марианската падина - да го изясня ,тъй като съм сигурен ,че точно това ти се върти в главата.
Изложих се с първия си пост (поради липсата на 'полезното' знание ,че маймуните ядат мравки .... ) ,но вие продължавата да се излагате ,повтаряйки заучени реплики от медиите. Човекът НЕ УНИЖОЩАВА ,а използва природата в свой интерес. Наричайте го както щете ,но е факт ,че умът ни е следствие от години еволюция. И нали се сещаш ,че като си нямаме нокти - правим си копия. Като си нямаме козина - правим си кожухче. Не МИСЛИТЕ ,разбираш ли. Не знам какъв е този комплекс за малоценност ,който са ви втълпили в кратуните ,да си мислите ,че човекът унищожава природата и бил супер низш... Човекът И ИНТЕЛЕКТЪТ МУ са продукт НА ПРИРОДАТА ,което прави действията ни непоклатимо естествени. Пък и се съмнявам ,че някой може да даде дефиниция за това какво е 'естествено'. Откъде знаеш - може да е естествено интелигентният биологичен вид ,населяващ родната си планета да еволюира до ниво ,в което да я разруши. Като искате да сте много готини и различни - дърдорете си го. Само че вселената ,в която живеете ,изобщо не я интересува дали сте резнали две гори или сте дигнали средната температура с 2-3 градуса. Това са просто тъпи човешки глупости ,същите като Бог ,с които хората се чувстват мнооого важни. Съдбата ви ,както и да всичките ви деца (както и на моите - да уточня) е същата като на лайното ,което пускате сутрин в кенефа. Ако ви прави по-специални да си мислите ,че опазвайки планетата вършите нещо 'добро' (дума ,която е лишена от смисъл) - действахте. Моята позиция си остава и тя е ,че хомо сапиенс неслучайно е доминиращ биологичен вид. Вие ако се мислите за низши - МОЛЯ ВИ ,САМОУБИЙТЕ СЕ - ще направите услуга на пренаселената ни планета (което би трябвало да ви изкушава ,тъй като сте много загрижени)
Няма да коментрам факта ,че първата част от поста ти просто потвърждава думите ми.

-------------------------

Връщам се към Хуйчо :


Това с кожухчето,мисля, се самозакОпа....

Не съм ,човешката кожа може да свърши работа. На теория.

Това с атома...мислиш ли, че това е всичко...?
Не ,имах предвид докъде мисля ,че се простират твоите познания. Предвид факта, че ми казваш това ,а не ми демонстрираш колко си запознат - съдя ,че съм бил прав.

Сополите от устата ли течът...?
Не ,но на малките дечица ,които имат навика да не си ги бършат обикновено дотам стигат

Нефта не свършва...това, че така ти се набива не значи, че е така!
То ми се набива и че земята е кръгла ,но не съм излетял в Космоса да видя ,нали ? Все пак го приемам. Както ти приемаш ,че има някакви влечуги с 1 квадрилион IQ (което сигурно пак не стига ,за да намериш как да се дотътриш дотук) ,които са правили астро вазектомиия на баща ти и хайпър спейс Round'N'Round на кухата ти кратуна ,когато си се родил.

Посочи ми периода при който хомосапиенс живее в естествената си среда...служи си винаги с изкуствени фактори...не е това което се иска...
.................................................. .........................................Есте твен=природен........................ ..........няма да се унижавам ,обяснявайки ти.

Какво ме цитираш...това, че просто мисловната ти дейност е в по-слабите "честоти" не значи да ме убиждаш, и да се опитваш да ме унижиш...


Знам че постът ще провокира някои от вас да ми кажат че съм много тъп ,мислейки по този начин. Възможно е ,но моята 'тъпа' позиция по нищо не се различава от вашата 'умна' освен с фактът ,че аз не си въобразявам ,че съществуването ми е обида към природата. Я сега един прост пример - кво става ако вълците бяха с интелекта на човек. Нито нас щеше да ни има ,нито тях. За справка - постът на Зип. И после хората били унищожавали природата. Може и да сгреша ,но на прима виста - ако дадеш на който и да било друг биологичен вид това ,което ние имаме - май 'природата' много бързо ще сдаде багажа.


Мммм даааа...забравих...иронията също е проява на слабост! Но ти продължаваш да мислиш, че си оригинален....еее хубаво, че поне си вярваш :)
От къде знаеш, че само човека има интелект....давайки му такъв, този който го е направил, е сгрешил...
От къде знаеш, че животните нямат такъв....просто са по на ТИ с материята.....Дори по психология се учи...ще цитирам - Човека има интелект, а животните ? .....
Защо няма хора на върлите жеги и студове...еее много адаптиращ се....
Бхаххахахахаха, човек не знам ти правиш ли се или наистина си слабист...? Ще ти дам пример, и то съвсем незначителен...защо почти всички като видях насекомо или някой вид гризач го убиват...нима техния живот е по-ценнен(на хората)??? Това не е ли вреда, "умник"...? Ами човека причини също така и спирането на Гълвстрийм....което все още не можем да си представим последствията....а те ще са катастрофални за цял свят!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! И това не е единственото значимо течение!!!!!! А убиването на видове за лукс, интерес ли е бе...???????
А преди нямали ли сме тези приспособления...но има едно нещо, нарича се изнежване....ти сега как си триеш заднолицевата част...? Искаш да ти е меко като коприна...я се трии с вестник(което пак си е меко), щИ истръптне задника, та място няма да си намерисш....а преди...? такива неща е нямало...даже не са се и трили....кораво, че като седнеш и бъбреците да го усетят....
Еми аз просто съм реалист моето момче(а може би момиче?!?)...а не като теб с надуто самочувствие....около него се върти света....Бе я беги от тука...
Ххахахаха като кай продукт на природата....зле си с материята!
Еми не е най-доминиращия вид...а и нали си гледал "пътеводотел на галактическия стопаджия"(много често взех да го давам за пример май)...дори и фантастика(не е ясно), но ти дава един реален начин на мислене.....че всичко де фърчи се яде....гледай го ако не си....ама ако си слабист няма да ти е интересен....
Еми човешката кожа е непотребна...не можеш да се стоплиш с нея!!!
Какво....за да се оправдаеш, ме изкарваш, че аз не зная....хах момче, с това са ме закърмили...
Това за сополите, лични преживявания ли са???
Браво, умникоооо...май само да обиждаш можеш...за какво намесваш родителите ми....толкова ли си слаб в главата, че да не можеш друго освен опити за унижение и псуване....
А това за нефта значи не го отричаш....
За живота в естествената си среда да разбирам, че не можеш да ме обориш....
Вълците дори с неправенето на нещо "интелигентно" са по-добри от нас!!!

ZipFail
06-08-2011, 21:44
Не е истина колко си противоречиш Аuriss, най-добре първо си изясни тезата. В един момент твърдиш, че не сме били унищожавали нищо, в друг момент, че сме унищожавали, ама това било полезно.

Ако щеш го върти както си искаш, вади от 9 кладенеца вода, ама това да си режеш клона на който седиш по никакъв начин не е хубаво и прогресивно. Ти щом искаш си живей егоистичното, консуматорско ежедневие и бъди щастлив, ама недей да убеждаваш другите, как било полезно за човечеството.

TheMightyNadenica
06-08-2011, 21:50
Не е истина колко си противоречиш Аuriss, най-добре първо си изясни тезата. В един момент твърдиш, че не сме били унищожавали нищо, в друг момент, че сме унищожавали, ама това било полезно.
Ако щеш го върти както си искаш, води от 9 кладенеца вода, ама това да си режеш клона на който седиш по никакъв начин не е хубаво и прогресивно. Ти щом искаш си живей егоистичното, консуматорско ежедневие и бъди щастлив, ама недей да убеждаваш другите, как било полезно за човечеството.

ЗипФейл издигаш ми се в очите :D
Акъла зе да ти идва(дано)...
Колкото до Аурис...човек прочети си постовете и се забавлявай... :)

JungleJaguar
06-08-2011, 22:23
Не е истина колко си противоречиш Аuriss, най-добре първо си изясни тезата. В един момент твърдиш, че не сме били унищожавали нищо, в друг момент, че сме унищожавали, ама това било полезно.

Ако щеш го върти както си искаш, вади от 9 кладенеца вода, ама това да си режеш клона на който седиш по никакъв начин не е хубаво и прогресивно. Ти щом искаш си живей егоистичното, консуматорско ежедневие и бъди щастлив, ама недей да убеждаваш другите, как било полезно за човечеството.

Недей така и ти в устата да му слагаш думите.
Момчето хич не си противоречи Ахахахахах.
Аурис,Моето момче,стани философ.Боравиш прекрасно със "сложни" изрази,които не казват нищо и пишеш, колкото да не заспиш.Ти сам го каза,че сме нищо повече от консуматори.Консуматори на нещо,за което не сме положили усилие.А сме консуматори наготово.Е, цял свят го вижда,а само ти (силно се надявам да няма други с такъв "интелект" като теб) си мислиш,че не сме унищожители.И консуматори и унищожители сме.Колко милиона тона отпадъци по света унищожават и тровят околната среда?Като се изхвърлят тонове радиоактивни материали в природата и всичко наред мре-ТОВА НЕ Е ЛИ УНИЩОЖЕНИЕ ?
Или идват багерите и унищожават наред растения,животни,скали и после изхвърлят всичко това без да го използват и там строят сгради?А ако и морето е наблизо е чудесно-всички отрови и химикали се изтичат в него. ЗА ТОВА ТИ ГОВОРЯ !
ЗА УНИЩОЖЕНИЕ БЕЗ КОНСУМАЦИЯ !
Уж интелект го раздаваш,а не правиш елементарна разлика между консумация и унищожение.

Auriss
06-08-2011, 23:43
Не е истина колко си противоречиш Аuriss, най-добре първо си изясни тезата. В един момент твърдиш, че не сме били унищожавали нищо, в друг момент, че сме унищожавали, ама това било полезно.

Ако щеш го върти както си искаш, вади от 9 кладенеца вода, ама това да си режеш клона на който седиш по никакъв начин не е хубаво и прогресивно. Ти щом искаш си живей егоистичното, консуматорско ежедневие и бъди щастлив, ама недей да убеждаваш другите, как било полезно за човечеството.

В тва ми е грешката. Казах го вече. Изяснявам я :

Унищожение - Обикн. мн. Разрушени, съсипани сгради и др.; разсипия, съсипия.

Всичко това се получи от НЕвнимателното ми боравене с думички и съответно - грешното разбиране от ваша страна като следствие от моите фалове.

Консумация - Изразходване на нещо за задоволяване на потребности или за функциониране.

Ето къде започва тезата ми. Вие твърдите ,че човечеството е гадно и вредно ,защото консумира (съответно като следствие унищожава <- не се хващайте за думичката ,защото НЕ Я използвам в НЕГАТИВЕН контекст ,като вас ,точно заради което споря...) природните ресурси. Но пропускате факта ,че консуматорската ни природа е генетично заложена и това е ,което е довело до нашата 'еволюция'. Това прави Консумирането на природни ресурси естествено.


че не сме били унищожавали нищо, в друг момент, че сме унищожавали, ама това било полезно.

След като обясних какво означава думата унищожение мисля съвсем логично ще стигнеш до извода ,че НЕ унищожаваме (тоест да 'трошим на поразия') и в същото време 'унищожаваме' ,като следствие от консумацията.
Неразбирането ти (ВИ) идва от факта ,че замествате много лесно тези две думички и не правите съществена разлика между тях.
Ако погледнеш нещата от моята перспектива ще разбереш ,че Можеш да кажеш и двете ,без да се вкарваш в противоречие.
Да ,не унищожаваме ,защото ни е нужно и ни е заложено и да ,унищожаваме ,защото КОНСУМАЦИЯТА на природни ресурси е точно това.
В момента ,в който спрете да ги използвате като взаимно заменяеми и осъзнаете ,че употребата на ресурси и като следствие пораженията ,са съвсем в реда на нещата и Природата ни е създала такива ще разберете какво се опитвам да ви кажа.

Против съм Ш*БАНАТА теза ,че хората едва ли не са вредители ,унищожаващи (при чуването на която думичка в главата ми изниква Параноиден шизофреник ,кълцащ с бензиновата резачка тропически гори ,щот му е кеф ... ) своята естествена среда без някаква обективна причина. ИМА причина - за да живеем. Ако не го правихме ,нямаше да сме това ,което сме. А сме такива ,защото еволюцията ни до това е довела.


Или идват багерите и унищожават наред растения,животни,скали и после изхвърлят всичко това без да го използват и там строят сгради?А ако и морето е наблизо е чудесно-всички отрови и химикали се изтичат в него. ЗА ТОВА ТИ ГОВОРЯ !

Ето че не разбираш. Ще има ли разлика ако 'използват' дърветата ,които са изкоренили? А ? Пак ще скокнеш ,че е унищожение ,за да си построим домове. Разлика няма.

И мисля че започваш да ме насочваш към една тема ,с която изобщо не ми се занимава ,а именно - прекаленото искане. Ако тръгнем натам вече ще трябва да се съглася ,че човекът е вредител от гледна точка на това ,че взима повече ,от колкото му е нужно. То и това е инстинкт и ни е природно заложено ,но поне е нещо ,което може да се избягва ,за разлика от факта ,че ни трябва място за къщите и дърво за хартията....Както впрочем и къде да си изхвърляме ядрените отпадъци (макар че мисля космосът е доста по-подходящо място ,но ... и по-несъобразно от гледна точка на разходи).


Ако щеш го върти както си искаш, вади от 9 кладенеца вода, ама това да си режеш клона на който седиш по никакъв начин не е хубаво и прогресивно.
Ами всъщност прогресът е точно това. Няма да се подигравам на интелекта ти ,обяснявайки неща ,които със сигурност знаеш.

Хвърляте се в крайност ,мислейки че твърдя ,че задоволяването на капризите на хората е нещо нормално. НЕ съм го казвал - просто вие стигнахте до този извод.

И последното ,което щях да разяснявам. НЕ съм твърдял ,или по-точно ,не съм уточнявал ,че преди хиляда ...две хиляди или сто хиляди години човек е бил независим от природата. Всъщност ако трябва да сме честни и тогава е било г/д така ,но вие пак решихте да ми набучите в устата нелепото твърдение ,че хомо сапиенс може да оцелее сам върху парче скала без никакъв живот на нея. Ми не може ,да ... браво Фарадей. Сега да погледнем какво всъщност имах предвид (макар вече да обясних ,но хайде ... ) - аз мога да си построя къща ,животните не могат (за да не се изцепя - наясно съм ,че имат 'домове' и дори има такива ,които си ги строят ... вникнете в написаното и не се хващайте за думичките) -> аз няма да умра от студ ,предизвикан ОТ КЛИМАТА ,а животните ще умрят. Като има ураган ,буря или пожар - аз мога да го изгася ,а животните ще умрат.
Като ми изчезне основното препитание - ще намеря друго ,с което да се храня ... животните ще умрят.
Аз мога да се защитя от някой друг биологичен вид посредством интелекта си ... и то не само да се защитя ,а да го унищожа - животните са си ... животни.
Спрягайте ги за колкото искате 'интелигентни' ,но не съм видял гарга да пуска паве върху главата на котка ...
Или маймуна да си запали огън (добре де ... тук има малко ирония)

И относно най-съществената част от поста ,която вече БИ трябвало да асимилирате :
С прогреса идва независимостта от природата. Това е ,което ни издига като вид и това означава думата 'прогрес'. Да се бориш СРЕЩУ природното. Всичките ни изобретения - Химия , Физика ,Биология ,Математика ... Философия ... са науки ,които ни ДЪРПАТ настрана от природното.
И защо да не твърдя ,че след 100г няма да завися от природата ? Ми нали ако ми пльоснат мозъка в един компютър с четири крайните в най-лошия случай ще ми трябват синтезирани въглехидрати и витамини ,за да живея.



които не казват нищо
За пореден път направих някому услугата да превеждам и 'смекчавам' това ,което казвам.


Колкото до Аурис...човек прочети си постовете и се забавлявай...
Ти къде между чука и наковалнята ?


А преди нямали ли сме тези приспособления...но има едно нещо, нарича се изнежване....ти сега как си триеш заднолицевата част...? Искаш да ти е меко като коприна...я се трии с вестник(което пак си е меко), щИ истръптне задника, та място няма да си намерисш....а преди...? такива неща е нямало...даже не са се и трили....кораво, че като седнеш и бъбреците да го усетят....
Еми аз просто съм реалист моето момче(а може би момиче?!?)...а не като теб с надуто самочувствие....около него се върти света....Бе я беги от тука...
Първо и много интересно - защо винаги ,АБСОЛЮТНО fuckin ВИНАГИ хората си мислят ,че си надут ,когато си изказваш мнението с увереност. Ми ако ме прави надут - окей. Ако е грешно и все пак го отстоявам - окей. Поне имам такова.

Второ - според теб ква е разликата между това да си избърша гъза с тоалетна хартия ,с вестник или с листо ,което съм откъснал от някое дърво !? Реторичен е въпросът ,не ми отговаряй.
И за да не се направи някой на много умен - след като минат 'резачките' обикновено се насаждат нови растения. Поне на теория.


ама ако си слабист няма да ти е интересен....


Гледал съм го и не ми хареса. Преди години обаче ,докато бях малък ,гледах един руски такъв филм. Някакъв извънземен телепортира един Землянин да своята планета ,която беше една огромна пустиня. И завоалирано се намекваше ,че се е превърнала в такава ,защото тамошните жители са намерили начин да използват водата за гориво.
Ти естествено няма как да си го гледал ,тъй като основната идея не ти е лапната ,сдъвката ,преглътната и изсрана по мега изкривен начин ,който да разбереш.


А това за нефта значи не го отричаш....

:lol: :lol: :lol: :lol: - с това мисля да приключа адресирането си към теб.

И така - кой разбрал - разбрал.

JungleJaguar
06-09-2011, 06:22
МОМЧЕ,ОТГОВОРИ МИ НА 1 ВЪПРОС:

ИЗХВЪРЛЯНЕТО НА МИЛИОНИ ТОНОВЕ В ПРИРОДАТА НА РАДИОАКТИВНИ ОТПАДЪЦИ,ИЛИ ТРОВЕНЕТО НА ПОЧВАТА И ОКОЛНАТА СРЕДА СЪС СИЛНИ ХИМИКАЛИ,ДОВЕЖДАЩИ ДО СМЪРТТА И НА РАСТЕНИЯ И ЖИВОТНИ КАКВО Е ???????

НЕ ПРАВИШ РАЗЛИКА МЕЖДУ КОНСУМАЦИЯ,УНИЩОЖЕНИЕ СЛЕД КОНСУМАЦИЯ И САМО УНИЩОЖЕНИЕ БЕЗ КОНСУМАЦИЯ !

ДО МОМЕНТА ЕВРОПА Е ЗАГУБИЛА НАД ПОЛОВИНАТА ОТ ОБРАБОТВАЕМАТА СИ ЗЕМЯ !

4 ТРИЛИОНА НИ СТРУВА ГОДИШНО УНИЩОЖЕНИЕТО НА ПРИРОДАТА !

ГОДИШНО УНИЩОЖИТЕЛНО С НАД 20 % СЕ КАЧВАТ ВРЕДНИТЕ ЕМИСИИ !

1 НА ВСЕКИ 2 В ЕВРОПА И 1 НА ВСЕКИ З БОЗАЙНИКА В СВЕТА ДО ГОДИНИ ЩЕ ИЗЧЕЗНЕ !

ОГРОМНА ЧАСТ ОТ НАД 1000 ВИДА ПТИЦИ СЪЩО !
1 НА ВСЕКИ 2 ПТИЦИ В ЕВРОПА ЩЕ ИЗЧЕЗНАТ !

РИБАТА В СВЕТОВНИЯТ ОКЕАН СЪЩО Е НА РЪБА ОТ ИЗЧЕЗВАНЕ ! НАД 50 % ОТ РИБАТА В ЕВРОПА Е НА РЪБА ДА ИЗЧЕЗНЕ !
ПО-ГОЛЯМАТА ЧАСТ ОТ СВЕТОВНИЯТ ОКЕАН ВЕЧЕ ПУСТЕЕ !

КОРАЛОВИТЕ РИФОВЕ ИЗМИРАТ И НА ТЯХНО МЯСТО ИДВАТ ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ВОДОРАСЛИ,КОИТО ПРАВЯТ ВОДАТА НА БЛАТО!

1 НА ВСЕКИ 2 ВЛЕЧУГИ В ЕВРОПА ЩЕ ИЗЧЕЗНАТ.ВЛЕЧУГИТЕ ПО СВЕТА СЪЩО СА СИЛНО ЗАСТРАШЕНИ ! 1 НА ВСЕКИ 3 ЗЕМНОВОДНИ СА ЗАСТРАШЕНИ !

ОГРОМНА ЧАСТ ОТ НАСЕКОМИТЕ СЪЩО СА НА РЪБА !

САМО 1% ОТ ПРИРОДАТА В ЕВРОПА НЕ Е ЗАСЕГНАТА,А ДО БРОЕНИ ГОДИНИ БЛИЗО 1000 ВИДА В ЕВРОПА И НАД 35 000 ВИДА РАСТЕНИЯ СА НА РЪБА ДА ИЗЧЕЗНАТ.БЛИЗО 80 % ОТ ВСИЧКИ РАСТЕНИЯ НА ПЛАНЕТАТА ! САМО ЗА БРОЕНИ ГОДИНИ СМЕ УНИЩОЖИЛИ ГОРИ С РАЗМЕР ПО-ГОЛЯМ ОТ ЕВРОПА !

ПРЕДСТАВИ СИ ЗЕМЯТА КАТО ЕДНА ГОЛА ПУСТОШ СУПЕРПРЕНАСЕЛЕНА,НАВСЯКЪД БЕТОН И СГРАДИ И С ВЪЗДУХ,ИЗПЪЛНЕН С ОТРОВИ-КАТО НЯМА РАСТЕНИЯ КОЙ ЩЕ ПРЕЧИСТВА ВЪЗДУХА?

ДА,МОЖЕ ДА ИЗМИСЛЯТ НЯКАКВИ ТЕХНОЛОГИИ,ЧРЕЗ КОИТО ДА ОЦЕЛЕЕМ,МОЖЕ ДА ИЗМИСЛЯТ НАНОТЕХНОЛОГИЧНИ ХРАНИ И ПАК ДА ОЦЕЛЕЕМ, НО НЕ Е ТОВА НАЧИНА,ПРИЯТЕЛЮ.НИ НАЙ-МАЛКО ТОТАЛНО ДА УНИЩОЖАВАМЕ ПРИРОДАТА.ТЯ НЕ НИ Е ВИНОВНА ЗА НИЩО !

МЛАДИ СМЕ И СЛЕД 20-30 ГОДИНИ НЯМА ЛИ ДА ТИ СТАНЕ ТЪЖНО КАТО ДАВАТ ФИЛМ ЗА АМАЗОНИЯ,ДЖУНГЛИТЕ,РАСТЕНИ ЯТА,ЖИВОТНИТЕ,ТРОПИЧЕСКИТЕ РАЙСКИ КЪТЧЕТА,ПРИРОДНИТЕ ЗАБЕЛЕЖИТЕЛНОСТИ,КРАСОТАТ НА ПРИРОДАТА КАКВИ СА БИЛИ ТОГАВА И КАК ПОСЛЕ ГИ НЯМА,А ИМА САМО БЕТОН,ИЛИ ГОЛА ПУСТОШ ?

НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАМЕ С ПРИРОДАТА !
ДАЖЕ НИСШИТЕ ПЛЕМЕНА УВАЖАВАТ ПРИРОДАТА И Я КОНСУМИРАТ,НО С МЯРКА,А НИЕ НЕ !

КАКВО ДА ГОВОРИМ ЩОМ СЧИТАМЕ ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ И КЕФ ДА ХОДИМ НА ЛОВ И ДА УБИВАМЕ ТИГРИ,ЛЪВОВЕ,СЛОНОВЕ И Т.Н.
ЧЕ И СИ ПЛАЩАМЕ ЗА КЕФА ДА УБИВАМЕ.НЕ ГО ПРАВИМ ОТ НУЖДА ЗА ХРАНА КАТО ПЛЕМЕНАТА , А ОТ СКУКА ЕЙ ТАКА ЗА РАЗНООБРАЗИЕ !

Гледай кво правим с океаните !

http://store.picbg.net/pubpic/3A/F1/462bbab7e0c43af1.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/07/83/b8cd1ec904770783.jpg

antifashionshit
06-09-2011, 06:36
^ не се пали, ние сме по зависими от природата отколкото тя от нас. все нещичко ще остане и след нас.
май се засягаш на чест. мхм-ммда. мноо си генгста :Д

ZipFail
06-09-2011, 08:01
Виж, голямата разлика е в това е дали можем да си позволим количеството, което консумираме. Консумацията ни е заложена, факт. Само че ако консумираме с това темпо следващите 30 години, няма да остане какво да консумираме. А не виждам да се правят големи инвестиции в renewable(забравих как е на български) енергийни източници. Нямам нищо против ако ще и да сечем по 10 футболни игрища на секунда, но да засаждаме поне по 9 междувременно. Те животните не могат да предвидят какво ще стане след 5-10 години. Ние можем, а нищо не правим. Мързи ни да си обезпечим бъдещето, защото ще излезе по-скъпо. Много сме интелигентни, няма що.

Както и да е - явно имаме различия в гледните точки, за теб природата е ресурс, за мен природата е част от нас. Един ден може и да успеем да сме напълно независими от нея(друг е въпроса дали е правилно), ама тоя ден определено не е днес, и определено няма да е в близките 200-300 години, че отсега да си веем к*ра.

Auriss
06-09-2011, 08:02
НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАМЕ С ПРИРОДАТА !
ДАЖЕ НИСШИТЕ ПЛЕМЕНА УВАЖАВАТ ПРИРОДАТА И Я КОНСУМИРАТ,НО С МЯРКА,А НИЕ НЕ !

КАКВО ДА ГОВОРИМ ЩОМ СЧИТАМЕ ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ И КЕФ ДА ХОДИМ НА ЛОВ И ДА УБИВАМЕ ТИГРИ,ЛЪВОВЕ,СЛОНОВЕ И Т.Н.
ЧЕ И СИ ПЛАЩАМЕ ЗА КЕФА ДА УБИВАМЕ.НЕ ГО ПРАВИМ ОТ НУЖДА ЗА ХРАНА КАТО ПЛЕМЕНАТА , А ОТ СКУКА ЕЙ ТАКА ЗА РАЗНООБРАЗИЕ !

Гледай кво правим с океаните !

Ето че си дойдохме на думата - за това НЕ споря. Вие решихте да ми кажете ,че защитавам разхищението. Не е така.

За останалото НАД цитата - питам те ЗАЩО е така. Отговорът е ,че е предизвикано от нашия прогрес. Може и да не бъде толкова фрапиращо ,ако се отдаваше повече труд за ограничаване на щетите ,но ти казвам , че е неизбежно. Затова много мразя разни Грийнпийсинджъри ,които се радват на същите блага като всеки човек ,но лаят ли лаят срещу прогреса.


ИЗХВЪРЛЯНЕТО НА МИЛИОНИ ТОНОВЕ В ПРИРОДАТА НА РАДИОАКТИВНИ ОТПАДЪЦИ,ИЛИ ТРОВЕНЕТО НА ПОЧВАТА И ОКОЛНАТА СРЕДА СЪС СИЛНИ ХИМИКАЛИ,ДОВЕЖДАЩИ ДО СМЪРТТА И НА РАСТЕНИЯ И ЖИВОТНИ КАКВО Е ???????

Е какво да ги правят тези отпадъци ,пък питам аз ? Убеден съм ,че ако намериш начин да НЕ се трови почвата ,цял свят с охота ще приветства идеята ти. Стига да не струва твърде много ,де ... тогава просто ще я заобиколят. Ако разбираш какво намеквам.

Разбирам че обичаш природата и така нататък. И аз я обичам. Обичам да ходя на планина. Обичам да снимам - дори имам снимки на лисица и сърна в български гори ,което е рядка гледка. Обичам и да пътувам и дори това е една от целите ,които съм си поставил - да обиколя света. Ясно ти е ,че няма да ходя да гледам бетонни постройки ,а плажове ,планини и джунгли. Но разбери ,че няма как хем да имаме едното ,хем другото. Нямаше да мога да гледам тези джунгли ,за които става въпрос ,ако не можех да стигна до тях. А начинът да го направя е ясен.


МЛАДИ СМЕ И СЛЕД 20-30 ГОДИНИ НЯМА ЛИ ДА ТИ СТАНЕ ТЪЖНО КАТО ДАВАТ ФИЛМ ЗА АМАЗОНИЯ,ДЖУНГЛИТЕ,РАСТЕНИ ЯТА,ЖИВОТНИТЕ,ТРОПИЧЕСКИТЕ РАЙСКИ КЪТЧЕТА,ПРИРОДНИТЕ ЗАБЕЛЕЖИТЕЛНОСТИ,КРАСОТАТ НА ПРИРОДАТА КАКВИ СА БИЛИ ТОГАВА И КАК ПОСЛЕ ГИ НЯМА,А ИМА САМО БЕТОН,ИЛИ ГОЛА ПУСТОШ ?

Мен и сега ми е тъжно като отида в Родопите около Доспат. Не знам дали имаш представа какво се е случило с горите там.
Но пък и ще ми е тъжно някоя баба на село да си замине ,замръзнала до смърт ,защото някой е решил ,че едно дърво е по-важно от човешкия живот. Дървото ще го насадиш пак и след 50-100г няма да има и помен от това ,че някога си рязал.
Виж - за следствията от унищожаването на естествената среда на доста животински видове решение нямам. Ако ти имаш - слушам те.

Edit :
Консумацията ни е заложена, факт. Само че ако консумираме с това темпо следващите 30 години, няма да остане какво да консумираме. А не виждам да се правят големи инвестиции в renewable
Оттук-нататък е безсмислено да споря точно с теб ,тъй като сме почти на една гледна точка. Това че гледам на природата като на ресурс изобщо не означава ,че ако зависеше от мен ,същият щеше да се изразходва безразборно.
Факт е ,че и хората са твърде алчни. Не мога да го променя ,така че колкото и да изпиша - фактът че всичко се осира прекалено много само и единствено заради нечия алчност ,а не заради човечеството като цяло ще си остане.
Аз ако съм - ще си нарежа дръвчетата и ще дам 1/100 (щото съм убеден ,че на фона на печалбата новото залесяване е смешна цифра) от това ,което съм изкарал за да 'почистя' след себе си.
Ама на - не съм аз този ,който реже. А за когото режат. И нямам много избор - и да не ми харесва нямам особен избор.

JungleJaguar
06-09-2011, 09:30
Е,тука вече съм съгласен с по-голямата част от мнението ти.Само това за боклуците и радиоактивните отпадъци какво да ги правим не съм съгласен и не е моя,твоя и на който и да е друг отговорността да мисли това,а на този,който го прави-виж снимките на океаните затрупани от боклуци,ами във самия океан имам снимки-плуват тонове боклуци.Не е това начина.Като се прави нещо се мисли предварително,а не само работата да се свърши,па на природата и еби майката-замърсявай,унищожавай,пали ,трови наред.Да,и заради прогрес,но в този,а и много други случаи си е от абсолютната ни простотия.

И си прав,че е заради някои алчни хора,а не заради човечеството,но планетата,растенията,живот ните и цялото човечество страдат от тях. Факт е,че и мафията има интерес от унищожаването на природата и положението става наистина много зле.
Не само у нас,ами и по света.Идват машини и сечат,тъпчат,режат горите,животните умират,а тез,дето оцелеят се чудят къде да идат.Че и скалите и океаните не пропускат вече да разрушават в името на поредната сграда,включително и на сградите,чрез които се изпират мръсни пари.Тъжно е наистина.

TheMightyNadenica
06-09-2011, 11:15
Хахахаха...аурис...жалък си...
Ти не отговаряш на въпросите...а ги отклоняваш...но дето има една приказка - "едно си баба знае едно си баба бае "...
Мързи ме да коментирам всяко твое писание, защото нито ще отговориш, нито нищо...
Само едно нещо ще коментирам...а именно - "Да се бориш СРЕЩУ природното"....хахахаха това е смешно....борейки се против природата, загиваш...може да работиш само ЗАЕДНО с природата....в противен случай си капут...Гледай примерно Беър Грилс, и ще разбереш...
А....как без природа ще оцелееш бе, поплиувко :lol: :lol: :lol: ....ти си жалко човече.... Нали всичко от там ти идва бе....кажи нещо което не е от природата...?

Auriss
06-09-2011, 11:26
:lol: :lol:

че кога не съм ти отговорил ,освен по време на мързел ? Пиши - да става веселба. Днеска съм на кеф - излях си мозъчните пръдни в една тема и вече ме боли х*я .

Беър грилс не знам какво е ,но ми звучи вкусно. Особено втората думичка :lol:


Да не са те кърмили със сперма като малък ?

TheMightyNadenica
06-09-2011, 11:38
:lol: :lol:

че кога не съм ти отговорил ,освен по време на мързел ? Пиши - да става веселба. Днеска съм на кеф - излях си мозъчните пръдни в една тема и вече ме боли х*я .

Беър грилс не знам какво е ,но ми звучи вкусно. Особено втората думичка :lol:


Да не са те кърмили със сперма като малък ?

Еми даааа....пишеш нещо...но не отговаряш на въпросите...а си пишеш к`вот си знаеш....отклоняваш темата....
Хахахаха...не знаеш кой е Беър Грилс....ОМГ...ама то не може по цял ден да гледаш Планета ТВ и чалгица по цял ден и да знаеш....
Това последното със семенната течност не го разбрах...сигурно е нещо много интелигентно и аз не мога да го разбера затова...

Nam3less3
06-09-2011, 11:40
Еми даааа....пишеш нещо...но не отговаряш на въпросите...а си пишеш к`вот си знаеш....отклоняваш темата....
Хахахаха...не знаеш кой е Беър Грилс....ОМГ...ама то не може по цял ден да гледаш Планета ТВ и чалгица по цял ден и да знаеш....
Това последното със семенната течност не го разбрах...сигурно е нещо много интелигентно и аз не мога да го разбера затова...Ти пък опера от класиците на Нибиру ли слушаш?

TheMightyNadenica
06-09-2011, 11:45
Еми даааа....пишеш нещо...но не отговаряш на въпросите...а си пишеш к`вот си знаеш....отклоняваш темата....
Хахахаха...не знаеш кой е Беър Грилс....ОМГ...ама то не може по цял ден да гледаш Планета ТВ и чалгица по цял ден и да знаеш....
Това последното със семенната течност не го разбрах...сигурно е нещо много интелигентно и аз не мога да го разбера затова...Ти пък опера от класиците на Нибиру ли слушаш?

Да!!!що...? Проблем...? Поне стойност има някаква...

Auriss
06-09-2011, 11:47
Ся погледнах. Тва е оня ,дето пасе трева и се разхожда вечно гол. А за капак обича да си хапва изпражнения.
ОМГ

ВТФ !!! ФФС!!! ГТФО....!

gandalfepi4
06-09-2011, 11:47
наденица я го бегай тоя фейк грайлс. лес строуд е пича

Auriss
06-09-2011, 11:53
Да!!!що...? Проблем...? Поне стойност има някаква...


Че кой ти каза ,че чалгата няма стойност. Пее се за кинти ,цици ,коли ,секс ,цици ,кинти ,море ,цици ,секс и свалки. На някои хора им стига.

Иначе ако толко те интересува какво слушам - музика не слушам. Само когато съм на фитнес ,някъде напът или на купон/клуб. Тогава предпочитам хаус ,транс ,минимъл ,техно и дръм енд бейс ,макар да нямам понятие кое как и защо се окачествява ,просто знам ,че това ,което ми е по компа спада към тези категории. Щастлив ли си ?
Чалгата ми е неприятна - както заради ориенталските ритми ,така и заради самите изпълнители. А текстовете няма да ги коментирам.

Я ся ми кажи къде съм отклонил темата. Питай и ще ти бъде отговорено.

TheMightyNadenica
06-09-2011, 11:54
Ся погледнах. Тва е оня ,дето пасе трева и се разхожда вечно гол. А за капак обича да си хапва изпражнения.
ОМГ

ВТФ !!! ФФС!!! ГТФО....!

Ти си....не знам...нямам думи....Той е много, ама много повече от колкото ти някога ще бъдеш... Бил е морски тюлен, чупил си е гъбнака, и въпреки това тича като пантера...може да оцелее във всяка стреда, обучен е до перфектност, много интелигентен, при каскади не използва предпазни мерки....и това са само една мъничка част от нещата които е правил...ако ти направиш някое, дори и на половина добре колкото него...тогава имаш право да говориш....
Вместо да се възхищаваш...човека се опитва да ти покаже как да оцеляваш в реалната ти среда, ти не само не го оценяваш, ами и го унижаваш и плюеш...ти си нищожен, не заслужаваш да живееш(не че попринцип някой човек заслужава де)...
Ти сигурно и България така плюеш и унижаваш.....

TheMightyNadenica
06-09-2011, 11:57
Да!!!що...? Проблем...? Поне стойност има някаква...


Че кой ти каза ,че чалгата няма стойност. Пее се за кинти ,цици ,коли ,секс ,цици ,кинти ,море ,цици ,секс и свалки. На някои хора им стига.

Иначе ако толко те интересува какво слушам - музика не слушам. Само когато съм на фитнес ,някъде напът или на купон/клуб. Тогава предпочитам хаус ,транс ,минимъл ,техно и дръм енд бейс ,макар да нямам понятие кое как и защо се окачествява ,просто знам ,че това ,което ми е по компа спада към тези категории. Щастлив ли си ?
Чалгата ми е неприятна - както заради ориенталските ритми ,така и заради самите изпълнители. А текстовете няма да ги коментирам.

Я ся ми кажи къде съм отклонил темата. Питай и ще ти бъде отговорено.

По скоро да се опитам да намеря място където СИ отговорил както трябва....

Auriss
06-09-2011, 12:03
Опа ,стори ми се ,че "МогъщатаНаденица" е писала в темата ,а той просто е имал нервни изблици и е цъкал рандъм бутончета.

ZipFail
06-09-2011, 12:08
Беър Грилс е яко фейк, Наденица скрий се :lol:

TheMightyNadenica
06-09-2011, 19:10
Вие сте смешни...Вместо да покажете уважението си към човек който никога не можете да достигнете...вие му се подигравате...Не знам...нямам думи...
Кажи къде е фейк...? Да не това, че е морски тюлен...? Че е оцелявал на всякакъв вид терен...?

gandalfepi4
06-09-2011, 19:38
http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/7304617.stm

http://www.youtube.com/watch?v=BBmhNA7JME4

http://www.noob.us/entertainment/man-vs-wild-is-fake/


наденица, ю нУУб :D

TheMightyNadenica
06-09-2011, 20:09
Е разбира се, че има тук там изкуствени нещица....но на фона на цялата картина...Дори самия ти беше дал линк как истисква слонска медуза...Ти гледал ли си въобще цяла серия...?

gandalfepi4
06-09-2011, 20:13
да. доста всъщност. споко де, не мисля че е пълен фейк. просто лес е строуд е по-куул меееен!

TheMightyNadenica
06-09-2011, 20:18
да. доста всъщност. споко де, не мисля че е пълен фейк. просто лес е строуд е по-куул меееен!

Не съм го гледал...но може и да се поправя....

BladeOfMySoul
06-15-2011, 15:47
по-скоро със събеседника ти съм съгласна, но не напълно
човек има право на ограничен избор според мен, което е малко спорно колко е истински избор

dark_angel3
08-16-2011, 15:54
Ти можеш ли да четеш ? Така де, ти четеш, ама дали разбираш... :? А ти пишеш, колкото да не заспиш.
Събеседника ти е прав. Всеки сам кове съдбата си.

Lychezar
08-16-2011, 17:08
имах малък спор по тази тема

събеседника ми каза че човек прави живота си такъв какъвто сам си го направи според изборите си и ако иска ще успее


а аз казах

че винаги има някой над теб който ще пожелае да си беден защото ако станеш някой ще му вземеш хляба и че ще избереш това което той ти позволи

а за успеха казах че има хора които се раждат с риза демек имат щастието да са богати още с раждането си или още казано имат връзки и възможност

демек човек успява ако му позволят
та кой е прав според вас?
Ние постоянно правим избори- дали ще е специалност, професия, държание, маниери и т.н., но тези избори рядко променят класовото съсловие, към което принадлежим. Да, възможно е, ако учиш примерно техническа специалност, след това да се превърнеш във високоплатен инженер в сравнение с болшинството от хората. Възможно е, ако спестяваш доста да си отвориш квартално магазинче. Възможно е да си хубава мома и да се приобщиш към икономическия елит на страната ни като се омъжиш за такъв момък. Случват се непрестанно социални размествания и това не го отричам. Ако говорим за капиталистите как са забогатяли, уверявам ви, че и исторически погледнато, а и само в България, то не е по пътя на полагане на неимоверни усилия от тяхна страна. Просто така са се наредили събитията в полза на тях. В България образованието постепенно започва да се превръща в лукс, особено висшето, а в същото време е на много ниско ниво като качество. Така че социалните размествания се ограничават. Работникът си е работник- ако ще да смени хиляда професии, той пак ще върши физически труд и ще получава ниска заплата. Колкото и усилия да полага, няма да се превърне в капиталист...

commando1
08-16-2011, 22:30
Бог е дал свободна воля и избор на човека да прави каквото си иска, стига да не пречи на останалите. Въпреки това всеки човек е длъжен да знае че Бог няма да прости на никого които извърши съзнателно грях и не се покае за прегрешението си.

RipTheChain
08-17-2011, 21:06
имах малък спор по тази тема

събеседника ми каза че човек прави живота си такъв какъвто сам си го направи според изборите си и ако иска ще успее


а аз казах

че винаги има някой над теб който ще пожелае да си беден защото ако станеш някой ще му вземеш хляба и че ще избереш това което той ти позволи

а за успеха казах че има хора които се раждат с риза демек имат щастието да са богати още с раждането си или още казано имат връзки и възможност

демек човек успява ако му позволят
та кой е прав според вас?

Определено ти.Най-простият пример е с взаимоотношенията в офиса.Когато шефът ти види,че си много добър и може да му вземеш,ако не целия хляб,то поне част от него,е много вероятно да се опита да те саботира.Разбира се това важи в случай с голяма компания,където има много шефове за различни секции и географски области...

cigarettekisses
08-18-2011, 09:17
Той е прав.

TheMightyNadenica
08-26-2011, 11:39
Бог е дал свободна воля и избор на човека да прави каквото си иска, стига да не пречи на останалите. Въпреки това всеки човек е длъжен да знае че Бог няма да прости на никого които извърши съзнателно грях и не се покае за прегрешението си.

Най-добрия роб е този, който си мисли, че е свободен!

loveca777
08-26-2011, 11:46
Бог е дал свободна воля и избор на човека да прави каквото си иска, стига да не пречи на останалите. Въпреки това всеки човек е длъжен да знае че Бог няма да прости на никого които извърши съзнателно грях и не се покае за прегрешението си.

Най-добрия роб е този, който си мисли, че е свободен!
Инцианците, които живеят в сибир - и те ли са роби?

TheMightyNadenica
08-26-2011, 11:52
Бог е дал свободна воля и избор на човека да прави каквото си иска, стига да не пречи на останалите. Въпреки това всеки човек е длъжен да знае че Бог няма да прости на никого които извърши съзнателно грях и не се покае за прегрешението си.

Най-добрия роб е този, който си мисли, че е свободен!
Инцианците, които живеят в сибир - и те ли са роби?

Дори и те!

ZipFail
08-26-2011, 12:12
И на какво по-точно са роби ?

TheMightyNadenica
08-26-2011, 14:08
И на какво по-точно са роби ?

Дори на телата си!

ZipFail
08-26-2011, 16:44
И какво значи това ?

TheMightyNadenica
08-26-2011, 18:12
И какво значи това ?

Еми в класическия смисъл!

ZipFail
08-26-2011, 19:04
робът, роба, мн. роби, м.
1. Истор. – безправен човек, който се купува и продава като стока. Пазар за роби.

Ясно.. :lol:

TheMightyNadenica
08-26-2011, 22:03
робът, роба, мн. роби, м.
1. Истор. – безправен човек, който се купува и продава като стока. Пазар за роби.

Ясно.. :lol:

Ти си бот! Попита ме в какъв смисъл...отговорих ти - дори и тялом...ти пак недумял, аз ти казвам в класичесния смисъл тялом...ти се правиш на интересен...ммм какво да мисля?

ZipFail
08-26-2011, 22:17
Чакам обяснение, разните аборигени и инидианци, които живеят извън обществото, без интернет, ток и т.н.
Те на какво са роби ?

TheMightyNadenica
08-26-2011, 22:57
Чакам обяснение, разните аборигени и инидианци, които живеят извън обществото, без интернет, ток и т.н.
Те на какво са роби ?

Посочих ти пример - тялото!

ZipFail
08-26-2011, 23:00
Е аз попитах какво значи да си роб на тялото ?
Да ядеш ? :lol:

TheMightyNadenica
08-26-2011, 23:01
Е аз попитах какво значи да си роб на тялото ?
Да ядеш ? :lol:

Дори и това!
Иначе имах в предвид спрямо духа!

MakaronUduSHvaCH
08-31-2011, 14:16
Дали пък няма избор ? Не мислА, че няма избор винаги има, това, че не ни харесва по някога и го отхвърляме/пренебрегваме и прочие не значи, че нямаме избор.

Имам още какво да кажа, ама ще е по натам :D ,

extreme16
09-11-2011, 14:51
Той е прав. Човек постоянно прави избор, като започне от най-дребни неща , като коя близалка ще има по-хубав вкус (деца) или поддръжката на коя кола ще ви излезе по-евтино и друг пример като: дали да се подложите на това лечение, за да спасите живота си. Точно от тези избори зависи как ще протече живота ни. Фактически те го променят.

extreme16
09-11-2011, 15:02
Чакам обяснение, разните аборигени и инидианци, които живеят извън обществото, без интернет, ток и т.н.
Те на какво са роби ?

Посочих ти пример - тялото!

Ти малоумен ли си!? Как може един човек да е роб на тялото си!? Да не би тялото ти да определя вкуса на храната или пък на регулиране кръвоносната ти дейност и т.н. По-скоро на мозъка, но е абсурдно, човек да е роб на собствения си мозък. Аборигени, индианци - те не са роби на нищо. А дори и не знам как в такава тема има място за думата РОБ.
А да не говорим, че и роба има право на избор. И преди някой да попита какъв, роба сам избира дали ще живее робувайки или ще умре свободен!

TheMightyNadenica
09-11-2011, 21:12
Чакам обяснение, разните аборигени и инидианци, които живеят извън обществото, без интернет, ток и т.н.
Те на какво са роби ?

Посочих ти пример - тялото!

Ти малоумен ли си!? Как може един човек да е роб на тялото си!? Да не би тялото ти да определя вкуса на храната или пък на регулиране кръвоносната ти дейност и т.н. По-скоро на мозъка, но е абсурдно, човек да е роб на собствения си мозък. Аборигени, индианци - те не са роби на нищо. А дори и не знам как в такава тема има място за думата РОБ.
А да не говорим, че и роба има право на избор. И преди някой да попита какъв, роба сам избира дали ще живее робувайки или ще умре свободен!

Душата е роб на тялото! Това е наказание! Ще видиш!
Ммм...в затвора ако може да избереш какво ще вечеряш = боб или леща....не е свобода!

extreme16
09-12-2011, 15:53
Чакам обяснение, разните аборигени и инидианци, които живеят извън обществото, без интернет, ток и т.н.
Те на какво са роби ?

Посочих ти пример - тялото!

Ти малоумен ли си!? Как може един човек да е роб на тялото си!? Да не би тялото ти да определя вкуса на храната или пък на регулиране кръвоносната ти дейност и т.н. По-скоро на мозъка, но е абсурдно, човек да е роб на собствения си мозък. Аборигени, индианци - те не са роби на нищо. А дори и не знам как в такава тема има място за думата РОБ.
А да не говорим, че и роба има право на избор. И преди някой да попита какъв, роба сам избира дали ще живее робувайки или ще умре свободен!

Душата е роб на тялото! Това е наказание! Ще видиш!
Ммм...в затвора ако може да избереш какво ще вечеряш = боб или леща....не е свобода!

Не съм съгласна! Тялото е роб на душата. Правим това, което мислим и чувстваме. Като толкова много си сигурен в това, което казваш, давай, докажи го!
А аз не ти говоря за това "Ммм...в затвора ако може да избереш какво ще вечеряш = боб или леща....не е свобода!" Но и в този случай правиш избор, много ясно, че ще избереш това, което обичаш повече, в случая леща :д. !
Още нещо.. в затвора, човек няма как да има свобода.

TheMightyNadenica
09-12-2011, 16:10
Чакам обяснение, разните аборигени и инидианци, които живеят извън обществото, без интернет, ток и т.н.
Те на какво са роби ?

Посочих ти пример - тялото!

Ти малоумен ли си!? Как може един човек да е роб на тялото си!? Да не би тялото ти да определя вкуса на храната или пък на регулиране кръвоносната ти дейност и т.н. По-скоро на мозъка, но е абсурдно, човек да е роб на собствения си мозък. Аборигени, индианци - те не са роби на нищо. А дори и не знам как в такава тема има място за думата РОБ.
А да не говорим, че и роба има право на избор. И преди някой да попита какъв, роба сам избира дали ще живее робувайки или ще умре свободен!

Душата е роб на тялото! Това е наказание! Ще видиш!
Ммм...в затвора ако може да избереш какво ще вечеряш = боб или леща....не е свобода!

Не съм съгласна! Тялото е роб на душата. Правим това, което мислим и чувстваме. Като толкова много си сигурен в това, което казваш, давай, докажи го!
А аз не ти говоря за това "Ммм...в затвора ако може да избереш какво ще вечеряш = боб или леща....не е свобода!" Но и в този случай правиш избор, много ясно, че ще избереш това, което обичаш повече, в случая леща :д. !
Още нещо.. в затвора, човек няма как да има свобода.


Значи тялото е един вид обвивка на душата и я е хванало! Душата е пленник! Дори и дЕдоти Исус казва на Юда - предай ме, за да може душата да се освободи от дрехите, тоест тялото...или нещо подобно, в тази насока! Друг пример - знаеш ли защо детето плаче различно от когато се роди, и след около година от рождението? А и както се казва - времето е съдник и ще покаже! Но израза като цяло не е много точен...заради времето! То може да се каже, че е величина измислена от човека! А и като цяло нещата не пасват! Пример за това е дежа вюто примерно! Промяната на скороста на времето в различни среди, пространства, ситуации и тн! Темата е обхватна, аз само нахвърлям!
И не знам...защото винаги съм контра ли...ама ще наконтря и тука! В затвора може би имаш най-голяма свобода(според човека)...защото там нямаш грижи, имаш време за размишления, мечти, визуализация, медитация и тн...имаш като цяло свободно време...затова в затворите са едни от най-големите машини(като фитнес)...имат много време за това...за душата това може би да е най-голямата свобода...
Абе пристрастен съм към конфликтите...

gandalfepi4
09-12-2011, 16:12
джизъса можеше и сам да се предаде не мислиш ли? или го е било мързел нещо точно тогава?

TheMightyNadenica
09-12-2011, 16:14
джизъса можеше и сам да се предаде не мислиш ли? или го е било мързел нещо точно тогава?


Не е същото!

gandalfepi4
09-12-2011, 16:15
що?

TheMightyNadenica
09-12-2011, 16:25
що?

Пример - ако ти идеш при шефа си и кажеж: аз съм умен, увеличавай заплатата...не е същото ако някой твой колега иде и каже на шефа: абе алфа е умен и си върши работата, може да го поущриш и да му дигнеш заплатата да го стимулираш...

gandalfepi4
09-12-2011, 16:29
не виждам как това е релевантен пример - в случая джизъса е можел сам да си тегли ножа, или да помоли джудас да му тегли ножа ако целта му е била просто да умре

и в двата случая или иисус е самоубиец или джудчо е убиец - същото и с предаването - ако се предаде сам е самоубиец, а ако с джуди го прави убиец, тъй че това не може да е рационал


нама логика

TheMightyNadenica
09-12-2011, 16:40
не виждам как това е релевантен пример - в случая джизъса е можел сам да си тегли ножа, или да помоли джудас да му тегли ножа ако целта му е била просто да умре

и в двата случая или иисус е самоубиец или джудчо е убиец - същото и с предаването - ако се предаде сам е самоубиец, а ако с джуди го прави убиец, тъй че това не може да е рационал


нама логика

Да...но ако си го е теглил сам...е намало да стане неговата...и манипулацията нямаше да я има...а така шараните са налице - тапата, командо, лойд и кви още...от форума примери....

extreme16
09-12-2011, 16:40
Чакам обяснение, разните аборигени и инидианци, които живеят извън обществото, без интернет, ток и т.н.
Те на какво са роби ?

Посочих ти пример - тялото!

Ти малоумен ли си!? Как може един човек да е роб на тялото си!? Да не би тялото ти да определя вкуса на храната или пък на регулиране кръвоносната ти дейност и т.н. По-скоро на мозъка, но е абсурдно, човек да е роб на собствения си мозък. Аборигени, индианци - те не са роби на нищо. А дори и не знам как в такава тема има място за думата РОБ.
А да не говорим, че и роба има право на избор. И преди някой да попита какъв, роба сам избира дали ще живее робувайки или ще умре свободен!

Душата е роб на тялото! Това е наказание! Ще видиш!
Ммм...в затвора ако може да избереш какво ще вечеряш = боб или леща....не е свобода!

Не съм съгласна! Тялото е роб на душата. Правим това, което мислим и чувстваме. Като толкова много си сигурен в това, което казваш, давай, докажи го!
А аз не ти говоря за това "Ммм...в затвора ако може да избереш какво ще вечеряш = боб или леща....не е свобода!" Но и в този случай правиш избор, много ясно, че ще избереш това, което обичаш повече, в случая леща :д. !
Още нещо.. в затвора, човек няма как да има свобода.


Значи тялото е един вид обвивка на душата и я е хванало! Душата е пленник! Дори и дЕдоти Исус казва на Юда - предай ме, за да може душата да се освободи от дрехите, тоест тялото...или нещо подобно, в тази насока! Друг пример - знаеш ли защо детето плаче различно от когато се роди, и след около година от рождението? А и както се казва - времето е съдник и ще покаже! Но израза като цяло не е много точен...заради времето! То може да се каже, че е величина измислена от човека! А и като цяло нещата не пасват! Пример за това е дежа вюто примерно! Промяната на скороста на времето в различни среди, пространства, ситуации и тн! Темата е обхватна, аз само нахвърлям!
И не знам...защото винаги съм контра ли...ама ще наконтря и тука! В затвора може би имаш най-голяма свобода(според човека)...защото там нямаш грижи, имаш време за размишления, мечти, визуализация, медитация и тн...имаш като цяло свободно време...затова в затворите са едни от най-големите машини(като фитнес)...имат много време за това...за душата това може би да е най-голямата свобода...
Абе пристрастен съм към конфликтите...

Душата не е пленник! Точно тези размишленията, визуализация, мечти, медитация... са много по-обемни от тялото на човека, бих казала, че са безгранични. До една степен си прав,че в затвора имаш НЯКАКВА свобода, но ако в същата килия е човека, който най-много те тормози, дали ще имаш време за мисли!? Човек има свобода, там, където е тихо и спокойно, и навън сред природата, там, където можеш да правиш каквото си искаш без ограничения. Душата се нуждае от такава свобода, а решетките в затвора те депресират и постоянно мислиш негативно, без развитие.

TheMightyNadenica
09-12-2011, 16:47
^Е ти не ми отговори на въпроса...но съм свикнал!
Защо съкилииника да те тормози?
А границите и нагласите, дори ситуациите ти си ги определяш...

extreme16
09-12-2011, 16:52
^Е ти не ми отговори на въпроса...но съм свикнал!
Защо съкилииника да те тормози?
А границите и нагласите, дори ситуациите ти си ги определяш...

1. На кой въпрос? На този ли: "Защо детето плаче различно от когато се роди, и след около година от рождението?"
- Защото се развива, както и тялото ни се променя след години, гласа мутира и т.н

2. Давам пример, с който явно не се съгласяваш. В затвор си все пак, не всеки ще ти се усмихва и ще те гледа мило.

TheMightyNadenica
09-12-2011, 17:33
^Е ти не ми отговори на въпроса...но съм свикнал!
Защо съкилииника да те тормози?
А границите и нагласите, дори ситуациите ти си ги определяш...

1. На кой въпрос? На този ли: "Защо детето плаче различно от когато се роди, и след около година от рождението?"
- Защото се развива, както и тялото ни се променя след години, гласа мутира и т.н

2. Давам пример, с който явно не се съгласяваш. В затвор си все пак, не всеки ще ти се усмихва и ще те гледа мило.

Мутация на 1 годинка...?
Ти си един вид брат на всички останали...и вие сте против полицията примерно...

extreme16
09-18-2011, 17:36
Мутацията не се отнася за детето.
Ам, ще се обединим с/у полицията, ако ни създадат причина за това.
Но не виждам къде е логиката.

TheMightyNadenica
09-18-2011, 19:21
Мутацията не се отнася за детето.
Ам, ще се обединим с/у полицията, ако ни създадат причина за това.
Но не виждам къде е логиката.

Ами тогава какво общо има?
Еми защото тя ви е хванала...и вие всички я мразите!
Има логика...

npp
09-19-2011, 08:32
джизъса можеше и сам да се предаде не мислиш ли? или го е било мързел нещо точно тогава?

ето и истинската история,

юда искариотски е боледувал от клептомания, душевно заболяване, при което човек иска да притежава разни неща, които може въобще никога да не ги ползва, но нечистият дух го кара да ги носи в/със себе си, поради което и болният от клептомания обикновенно е склонен да краде нещата, относно които нечистият дух го подбужда - в случаят при юда това са били "парите". През цялото време Исус се е опитвал да измоли Небесният Отец за изцеление на юда искариотски, но Небесният Отец бил в по-дълбока фаза на "своя" сън спрямо юда и затова Исус не могъл да го излекува, поради тази причиня Исус се е опасявал че някой може много лесно да предложи на юда няколко сребърника за да предаде своят Учител, поради което Исус давал на юда да носи в себе си сребърниците, които хората им дарявали, с цел юда да бъде доволен и да не се съгласи на някаква предателска сделка.

"Тогава Мария, като взе един литър миро от чист и скъпоценен нард, помаза нозете на Исуса, и с косата си отри нозете Му; и къщата се изпълни с благоухание от мирото. Но един от учениците Му, Юда Искариотски, който щеше да Го предаде, рече: Защо не се продаде това миро за триста динария, за да се раздадат на сиромасите? А това, рече не защото го беше грижа за сиромасите, а защото бе крадец, и като държеше касата вземаше от това, което пускаха в нея. Тогава Исус рече: Оставете я; понеже го е запазила за деня на погребението Ми. Защото сиромасите всякога се намират между вас но Аз не се намирам всякога." Йоан 12:3-8

през цялото време Исус се е опасявал че след като юда е обладан от клептомания, така Той, мисията Му, и неговите ученици са в по-голяма опасност, никак не Му се е искало някой да пострада, нито юда, нито който и да е друг, но по-скоро предпочитал Той самият да бъде убит

"И, ето, един от тия, които бяха с Исуса, простря ръка, измъкна ножа си, и, като удари слугата на първосвещеника, отсече му ухото. Тогава Исус му каза: Повърни ножа си на мястото му, защото всички, които се залавят за нож от нож ще загинат. Или мислиш, че не мога да се примоля на Отца Си, и Той би Ми изпратил още сега повече от дванадесет легиона ангели? Но как биха се сбъднали писанията, че това трябва така да бъде(т.е. че трябва да бъдем Добри/Спасители но не и зли/погубители)?" Матей 26:51-54,

"А Исус проговори, казвайки: Оставете до тука; и допря се до ухото му и го изцели." Лука 22:51

за съжаление юда бил изкушаван до такава степен че накрая не издържал на изкушението да се съгласи да предаде Исус срещу пари

"Тогава един от дванадесетте, наречен Юда Искариотски отиде при първосвещениците и рече: Какво обичате да ми дадете и аз ще ви Го предам? И те му претеглиха тридесет сребърника. И от тогава той търсеше удобен случай да им Го предаде." Матей 26:14-16

но за съжаление по време на т.нар. "тайна вечеря", дявола успял да подейства чрез тялото на Исус и да направи така че юда да отиде и да Го предаде

"Истина, истина ви казвам, който приеме онзи, когото Аз пращам, Мене приема; и който приема Мене, приема Този, Който Ме е пратил. Като рече това, Исус се развълнува в духа Си(т.е. тук сатана подействал чрез тялото на Исус), и заяви, казвайки: Истина, истина ви казвам, че един от вас ще Ме предаде. Учениците се спогледаха помежду си, недоумявайки за кого говори. А на трапезата един от учениците, когото обичаше Исус, беше се облегнал на Исусовото лоно. Затова Симон Петър му кимва и му казва: Кажи ни за кого говори. А той като се обърна така на гърдите на Исуса, каза му: Господи, кой е? Исус отговори: Той е онзи, за когото ще затопя залъка и ще му го дам. И тъй, като затопи залъка, взема и го подаде на Юда Симонова Искариотски. И тогава подир залъка, сатана влезе в него; и така, Исус му каза: Каквото вършиш, върши го по-скоро. А никой от седящите на трапезата не разбра защо му рече това(т.е. понеже не Исус, а сатана/дявола направил това); защото някои мислеха, понеже Юда държеше касата, че Исус му казва: Купи каквото ни трябва за празника, или: Дай нещо на сиромасите. И тъй, като взе залъка, веднага излезе; а беше нощ." Йоан 13:20-30

Исус просто бил прелъстен тялом от дявола, за което Той няма никаква вина, тъй като в онзи момент Небесният Отец бил в по-дълбока фаза на сънят "си" по отношение на Исус и затова дявола придобил власт над тялото на Исус, поради което Той бил съкрушен

"Понеже в това дето и сам Той пострада като изкушен, може и на изкушаваните да помага." Евреи 2:18,

"Тогава Исус идва с тях на едно място наречено Гетсимания; и казва на учениците Си: Седете тука, докле отида там да се помоля. И като взе със Себе Си Петра и двамата Заведееви сина, захвана да скърби и да тъгува. Тогава им казва: Душата Ми е прескръбна до смърт; постойте тук и бдете заедно с Мене. И като пристъпи малко напред, падна на лицето Си, и се молеше, казвайки: Отче Мой, ако е възможно, нека Ме отмине тази чаша; не обаче, както Аз искам, но както Ти искаш."

в онзи момент Исус не е могъл да избяга поради две причини, понеже дявола придобил власт над Исус да го държи в "затъмнение" - ето и защо казал: "Душата Ми е прескръбна до смърт", но също и защото Негов дълг било да намери и спаси изгубилата се овца, която в случая е юда искариотски, понеже и е един от дванадесетте най-преки Негови ученици

"Внимавайте да не презирате ни едно от тия малките, защото ви казвам, че техните ангели на небесата винаги гледат лицето на Отца Ми, Който е на небесата. [Защото Човешкият Син дойде да спаси погиналото]. Как ви се вижда? Ако някой човек има сто овце и едната от тях се заблуди, не оставя ли деветдесетте и девет, и не отива ли по бърдата да търси заблудилата се? И като я намери, истина ви казвам, той се радва за нея повече, отколкото за деветдесетте и девет незаблудили се. Също така не е по волята на Отца ви, Който е на небесата, да загине ни един от тия малките." Матей 18:10-14,

"Аз съм добрият пастир; добрият пастир живота си дава за овцете. Който е наемник, а не овчар, и не е стопанин на овцете, вижда вълка, че иде, и, като оставя овцете, бяга; и вълкът ги разграбва и разпръсва. Той бяга защото е наемник, и не го е грижа за овцете. Аз съм добрият пастир, и познавам Моите, и Моите Мене познават, също както Отец познава Мене, и Аз познавам Отца; и Аз давам живота Си за овцете." Йоан 10:11-15

Исус не избягал най-вече защото чакал да дойде "заблудилата се овца" юда искариотски за да го Спаси, и когато той дошъл, Исус го Спасил като направил така че той да се разкае за стореното

"Докато още говореше, ето едно множество; и този който се наричаше Юда, един от дванадесетте, вървеше пред тях; и приближи се до Исуса, за да Го целуне. А Исус му рече: Юдо, с целувка ли предаваш Човешкия Син?" Лука 22:47-48,

"А на сутринта всичките главни свещеници и народни старейшини се съвещаваха против Исуса, да Го умъртвят. И когато Го вързаха, заведоха Го и Го предадоха на управителя Пилата. Тогава Юда, който Го беше предал, като видя, че Исус бе осъден, разкая се и върна тридесетте сребърника на главните свещеници и старейшините и каза: Съгреших, че предадох невинна кръв. А те рекоха: Нам що ни е? Ти гледай. И като хвърли сребърниците в храма, излезе и отиде и се обеси." 27:1-5,

"Братя, трябваше да се изпълни написаното, което Светият Дух предсказа чрез Давидовите уста за Юда, който стана водител на тия, които хванаха Исуса. Защото той се числеше между нас, и получи дял в това служение. Той, прочее, придоби нива(т.е. Спасение за душата си) от заплатата на своята неправда(т.е. но това стана след извършеното от него злодеяние);" Деяния 1:16-18

в същност написаното за юда че е предател е написано/важи за фарисеите и книжниците, сиреч за неправедните/лошите духовници/вярващи, но юда попаднал под осъждението на клеветите на тогавашното неправедно духовенство, с което той станал една от големите жертви на верческото/духовното беззаконие, юда е бил праведен, но просто бил жертва на верческото/духовното беззаконие на земното духовенство и затова и боледувал от клептомания

TheMightyNadenica
09-19-2011, 11:13
нпп, теб да не те е хапало кучето?
Прочетох само първия абзац...
Ами я ми кажи - защо, щом е бил не какъвто трябва е бил един от 12 апостола, защо му е помогнал да се възстанови след разпъването на кръста, ти чувал ли си за евангилие от Юда? Или то защото не е угодно на църквата и истината трябва да се замаже? Ммм?

ledenakrasota
10-14-2011, 15:44
И двамата сте прави. Само не разбирам защо толкова много хора делят нещата. Ако се поинтересуваш ще видиш, че е едно и също.
Много криво разбрани са нещата днес. :)

Пътища много! Избор един! Всичко, което правиш и зависи от теб е така. :) Всичко е предначертано. Така е.
Решенията, които взимаш; грешките,които допускаш; делата, които правиш са съдба( както се казва). Когато изминеш пътя, едва тогава, осъзнаваш през какво си минал. Всичко е зависело от теб, защото е предначертано. И не някой друг, а точно ти трябва да го изминеш. Нова е твоя път, твоята съдба. :)