PDA

View Full Version : Страх ? о.0



schinken
05-14-2011, 14:54
Такам ... нещо да споделя , май е тъпо , но нещо го приемам бая на сериозно ... :shock: преди време се записах на кикбокс , защото .. ами ей така да съм подготвен на улицата ... не искам да ставам някъв' хулиган или нещо , просто така. Има едно момче от съседния клас , който супер много ме дразни и много хора са му насъбрали . Не мога да го ударя или нещо такова , защото ме спира факта , че ... ами страх ме е ако се сбия с някой, че по-късно ще ми го върне с приятели да речем... напоследък , ме е адски шубе от "улицата" ако мога да се изразя. Естествено , че има значение с кой се 'сдърпвам' (нз. дали се пише така , сори :D ) . Видях , че познава някакъв скинар от социалната мрежа ... и май наистина се познават (т.е не е някъв произволен приятел .. ). Започнах да гледам някакви филми за скинари , хулигани ... направо вече полудявам, че някой ще ме пребие ако го докосна. Не познавам чак толкова много хора и не искам. Някаква помощ да предотвратя този страх ? Просто не искам да ме е шубе от всички , които се правят на 'биячи' и малко да съм по-така ... ддз как да се изразя :shock: Просто не искам да имам нищо общо с тия хора . Също така ако тоя от съседния клас ми посегне и не се сдържа и го пребия, ще се насера след това някой да не ме пречука х.х
Някакви съвети за увереност , нещо ?

п.с извинявам се , ако съм объркал раздела

Grommash
05-14-2011, 15:06
Следващия път като те изнерви не мисли за бой, а за думи (не псувни). Пък и ако се стигне до бой дай всичко от себе си, за да не те закача после. Ако потърси помощт от скинара, ти потърси помощт от някой друг, макар че е доста възможно да се получи масов бой. Ако не те устройва, потърси компетентните органи, опачи се на полицията за масов бой върху теб, телесни повреди ако имаш и тн. Това не е никак срамно, но ще видиш че после няма дате барнат. :) Нямам голям опит в боевете, лично аз съм се сбивал 2-3 пъти, но не се е стигало до нещо по-голямо. И запомни, щом той търси помощ от скинара, значи си е заслужавало и си се справил добре. :D

schinken
05-14-2011, 15:13
Аз помощ си имам , винаги до мен , смис прибираме се заедно да се каже така , но не винаги е така и не мога винаги да разчитам на някой друг. А доколкото до този от съседния клас мога да го сваля лесно .. май :D но ме е страх от скинара ... ддз изпитвам някъв страх да не барнат семейството ми. :shock: а доколкото помощ от полицията ... при масов бой ... как ще имам доказателства да речем , че саме пребили докато съм се прибирал в тъмната квартална уличка ?

Chacho
05-14-2011, 15:22
Нормално е да разсъждаваш така, действително навън схватките са между повече хора и често не са с голи ръце. Има комплексари, които ще се опитват всячески да те провокират, защото са с голяма компания или ще ти извадят нож, за да се доказват.

Цялата работа идва от там, че това, което правят, е наказуемо, но няма кой да ги накаже. Ако пребият и разфасоват някой, ще се разминат с условна присъда. Жалка история, не знам колко още ще сме на това дередже.

Моят съвет към теб е да страниш от тези неща. Един път ще имаш надмощие, втори път също, но тези интриги са порочен кръг. И двете страни търсят отмъщение, защото им е ранено егото. Хем е голям шанса ти да пострадаш, хем може да вкараш и приятелите си в проблеми.

Все пак трябва да се подсигуриш по някакъв начин и за мен идеалният вариант е спрей за самозащита или газов пистолет. Понякога уменията от кикбокса ще са достатъчни, но предполагам сам знаеш, че има куп ситуации, в които няма да са - 3-4 и повече хора, двама с оръжия, някой много по-едър от теб, т.н.

И все пак не е правилно и да мълчиш, и да търпиш. Не си заслужава да изядеш боя за глупости, но понякога не си заслужава и да си жертваш достойнството, за да ти се размине. В тоя свят оцелява този, който е по-силен и твойта биологична роля (като представител на мъжкия пол) е да намериш начин да бъдеш от по-силните. Според мен, трябва да търсиш баланса на нещата, сам за себе си ще определиш, къде точно се намира той.



PS: А по темата за страха мога да ти препоръчам едно много хубаво четиво, в което е описано как да го контролираме. Книгата се казва Fear на Geoff Thompson и можеш да си я свалиш от thepiratebay.

Chacho
05-14-2011, 15:24
Следващия път като те изнерви не мисли за бой, а за думи (не псувни). Пък и ако се стигне до бой дай всичко от себе си, за да не те закача после. Ако потърси помощт от скинара, ти потърси помощт от някой друг, макар че е доста възможно да се получи масов бой. Ако не те устройва, потърси компетентните органи, опачи се на полицията за масов бой върху теб, телесни повреди ако имаш и тн. Това не е никак срамно, но ще видиш че после няма дате барнат. :) Нямам голям опит в боевете, лично аз съм се сбивал 2-3 пъти, но не се е стигало до нещо по-голямо. И запомни, щом той търси помощ от скинара, значи си е заслужавало и си се справил добре. :D

Живея в центъра на града до една дискотека и често ставам свидетел на боеве. Вместо да намери полицията, може полицията да го намери него в локва кръв. В момента не говоря наизуст и ти пожелавам да не виждаш такова нещо със собствените си очи.

schinken
05-14-2011, 15:43
Ами мерси за отговора , от това се нуждаех... :)

blackking
05-14-2011, 17:22
Ами ако толкова те е страх бягай при специалист.