PDA

View Full Version : Ще отслабна ли по този начин



sexybanichka
05-14-2011, 15:44
Здравейте помощници :grin: Искам да ви попитам дали с това меню и активност ще отслабна :? Искам да сваля 2/3 килограма

Закуска : Нещо тестено (не искам , но само такива боклуци има в училище :? )

Обяд : Нещо сготвено от мама (не винаги обядвам)

Вечеря : НИЩО :D

Активност : ходене пеша (около 5/6 км. всеки ден )

Как мислите :lol: Или пък дайте нещо за ученичка , която все пак трябва да яде , защото мама почва да вика :lol: :lol:

bloodysunrise
05-14-2011, 16:02
Във всяка диета се яде, въпросът е какво.

С гладуване само ще си навредиш...

VampireLover3
05-14-2011, 16:11
Сутрин си взимай плод от вкъщи , не е толкова сложно.
Може да отслабнеш ако намалиш порцийте и хляба. Вечер задължително яж дори и да е някакъв плод или салата. Спри и газираното. :wink:

effys
05-14-2011, 16:15
Пробвай да си правиш от вкъщи сандвич с черен хляб, например, или вземай плодове, както ти казаха по-горе. Манджите на майка ти стават стига да не са много мазни или пържени. Вечерта хапвай нещо задължително, но да не е много тежко - салата, кисело мляко + плод.
Ходенето ще ти се отрази много добре, ако имаш и възможност излизай и да тичаш, така резултатите ще дойдат по-бързо (:

sexybanichka
05-14-2011, 16:32
Благодаря ви :-)

Greshka
05-14-2011, 19:05
Ето аз на какъв режим съм:

Закуска : Нещо тестено от училище, но обикновено с една приятелка си разделяме закуската :lol:

Обяд: Салата.Каквато направи майка ми.Овчарска,шопска, зелена, зелева.

Вечеря: Нещо сготвено, но не много.Не прекалявам.

Избягвам газираното,пърженото и прекалено многото количество шоколад и др. сладки неща.Само сладолед си похапвам от време на време.Просто не мога да се сдържа. 8-)
Ако мислиш, че те усторойва това, което ти предложих може и така да опиташ. :)

sexybanichka
05-14-2011, 20:33
Ето аз на какъв режим съм:

Закуска : Нещо тестено от училище, но обикновено с една приятелка си разделяме закуската :lol:

Обяд: Салата.Каквато направи майка ми.Овчарска,шопска, зелена, зелева.

Вечеря: Нещо сготвено, но не много.Не прекалявам.

Избягвам газираното,пърженото и прекалено многото количество шоколад и др. сладки неща.Само сладолед си похапвам от време на време.Просто не мога да се сдържа. 8-)
Ако мислиш, че те усторойва това, което ти предложих може и така да опиташ. :)

Може :) но има ли ефект

VampireLover3
05-15-2011, 05:30
^ Без закуската от училище ще е по добре.

rahito
05-15-2011, 07:32
задължително е да се закусва вземи си плод или кисело мляко

viliana9
05-15-2011, 08:17
както казаха преди мен НАМАЛИ хляба ( не ти казвам да го премахнеш от менюто си изцяло, а само да го намалиш :!: ) яж повечко плодове (не е хубаво да се смесват няколко вида плод при едно хранене), не знам какво е отношението ти към водата, но тя играе много важна роля в отслабването, така че пий повечко вода, също така голям ефект има ако пиеш по 2чаши вода 30мин преди обяд и вечеря :idea: :!: НЕ ЯЖ КЪСНО ВЕЧЕР :!: добре ще е ако до 8ч вече си вечеряла.... а за движението аз нямам възможност да ходя да бягам или да практикувам някакъв друг спорт( поради липса на време) затова 2-3 пъти в седмицата скачам на въже по 15-20мин (въжето поне за мен е най-ефикасния метод, а и не изисква средства едно въже обик. каквото е и моето е не повече от 5лв)

Храни, които ускоряват изгарянето на мазнини
- кисело мляко (мляко с мюсли- по-добра здравословна закуска от това за мен няма)
- ябълките (много подходящи за следобедна закуска, някои закусват с тях и сутрин, но ако ти е по-чувствителен стомаха не ти препоръчвам да ги ядеш на гладно)
-ягоди, малини, къпини
-бадеми
-мента- тя по-скоро подтиска апетита ( след хранене може да дъвчиш дъвка или след вечеря, за да избегнеш десерта например отиваш и си измиваш зъбите и след това не ти се яде- от личен опит го знам ДЕЙСТВА :)


хайде и успех в отслабването, дано скоро да има резултати
P.S ако имаш въпроси пиши аз също смятам малко да влезна във форма все пак идва лятото море, къси панталонки .......... :P

VampireLover3
05-15-2011, 08:26
задължително е да се закусва вземи си плод или кисело мляко

Имах предвид, че ще е по-добре да не си взима мазната закуска от училище а да си прави сандвич или да си вземе плод.

Четох някъде, че и грейпфрута е много полезен и помагал за по-бързо изгаряне на мазнинки.
Също ако не ти е някакъв проблем спазвай и часовете за хранене (взети от 90 дневната диета)
• 4.00 до 12.00 ч. - цикъл на чистене на организма - яж по леки храни като например плодове
• 12.00 до 20.00 - цикъл на хранене - това което е сготвено
• 20.00 до 4.00 - храносмилателен цикъл - не яж нищо ако огладнееш си взимаш един плод. :)

Bonbonenata
05-15-2011, 09:25
Имайте предвид, че грейпфрутът е единственият плод, който потиска действието на медикаментите, вкл. противозачатъчни! Има и други опасности при грейпфрута с комбинация с лекарства!

Към авторката: това е несериозно, ако искаш да спазваш режим и да правиш наистина хубава фигура. Без да го обсъдиш с майка си просто няма да стане. Да, ако се поограничиш оттук-оттам 2 килограма се свалят. И какво? Вечно ще ги има тия "2-3 килограма" (между другото не се вманиачавай за 2 килограма, в повечето случаи дори не се забелязват). Всъщност промяната на отношението към храната е положителна, независимо дали става дума отслабване, наддаване или просто с мисъл за здравето.

Закуска: щом само такова има, носи си от вкъщи. Пробвай докато си вкъщи да хапнеш нещо. Например мюсли или плод /ама не ябълка, че много се огладнява от нея/.

После в голямото междучасие шепа сурови ядки, примерно бадеми. Обаче не много, защото ядките принципно са си калорични. Ето тук (http://www.bonduelle.bg/main/content/2/5/6964/6968/kolko-kalorii-ima-v-jadkite) е описано различните ядки колко са калорични.

Обяд: основно правило - извади хляба. Да, наистина, много по-бързо се насищаш с него, но той спада към групата на бавните въглехидрати и от тях най-лесно дебелееш.

Вечеря: че защо да не вечеряш? Та да озверееш през нощта ли? Просто дай нещо по-леко като салатка примерно. Аз като искам да ми е по-лекичко винаги залагам на супичка.

Откажи се от "похапването". Пред компютъра, пред телевизора, докато учиш, докато бездействаш, докато и ти не знаеш защо... Аз на това му викам "глад на устата" - не че съм гладна, ама ми се дъвче нещо.

Това е колкото да не е без хич.

А иначе за спорт - има ли желание, има и време. Не можеш ли да отделиш 20 минути на ден за малко по-интензивна домашна тренировка?

sexybanichka
05-15-2011, 12:12
Имайте предвид, че грейпфрутът е единственият плод, който потиска действието на медикаментите, вкл. противозачатъчни! Има и други опасности при грейпфрута с комбинация с лекарства!

Към авторката: това е несериозно, ако искаш да спазваш режим и да правиш наистина хубава фигура. Без да го обсъдиш с майка си просто няма да стане. Да, ако се поограничиш оттук-оттам 2 килограма се свалят. И какво? Вечно ще ги има тия "2-3 килограма" (между другото не се вманиачавай за 2 килограма, в повечето случаи дори не се забелязват). Всъщност промяната на отношението към храната е положителна, независимо дали става дума отслабване, наддаване или просто с мисъл за здравето.

Закуска: щом само такова има, носи си от вкъщи. Пробвай докато си
вкъщи да хапнеш нещо. Например мюсли или плод /ама не ябълка, че много се огладнява от нея/.

После в голямото междучасие шепа сурови ядки, примерно бадеми. Обаче не много, защото ядките принципно са си калорични. Ето тук (http://www.bonduelle.bg/main/content/2/5/6964/6968/kolko-kalorii-ima-v-jadkite) е описано различните ядки колко са калорични.

Обяд: основно правило - извади хляба. Да, наистина, много по-бързо се насищаш с него, но той спада към групата на бавните въглехидрати и от тях най-лесно дебелееш.

Вечеря: че защо да не вечеряш? Та да озверееш през нощта ли? Просто дай нещо по-леко като салатка примерно. Аз като искам да ми е по-лекичко винаги залагам на супичка.

Откажи се от "похапването". Пред компютъра, пред телевизора, докато учиш, докато бездействаш, докато и ти не знаеш защо... Аз на това му викам "глад на устата" - не че съм гладна, ама ми се дъвче нещо.

Това е колкото да не е без хич.

А иначе за спорт - има ли желание, има и време. Не можеш ли да отделиш 20 минути на ден за малко по-интензивна домашна тренировка?

1-во благодаря ти :)
2-ро за тренировката : днес карах колело около 2 часа . Не беше много изморително и мисля да го правя всеки ден ,но по 1 час

sexybanichka
05-15-2011, 12:13
задължително е да се закусва вземи си плод или кисело мляко

Имах предвид, че ще е по-добре да не си взима мазната закуска от училище а да си прави сандвич или да си вземе плод.

Четох някъде, че и грейпфрута е много полезен и помагал за по-бързо изгаряне на мазнинки.
Също ако не ти е някакъв проблем спазвай и часовете за хранене (взети от 90 дневната диета)
• 4.00 до 12.00 ч. - цикъл на чистене на организма - яж по леки храни като например плодове
• 12.00 до 20.00 - цикъл на хранене - това което е сготвено
• 20.00 до 4.00 - храносмилателен цикъл - не яж нищо ако огладнееш си взимаш един плод. :)

Мерси много и на теб :grin:

sexybanichka
05-15-2011, 12:13
както казаха преди мен НАМАЛИ хляба ( не ти казвам да го премахнеш от менюто си изцяло, а само да го намалиш :!: ) яж повечко плодове (не е хубаво да се смесват няколко вида плод при едно хранене), не знам какво е отношението ти към водата, но тя играе много важна роля в отслабването, така че пий повечко вода, също така голям ефект има ако пиеш по 2чаши вода 30мин преди обяд и вечеря :idea: :!: НЕ ЯЖ КЪСНО ВЕЧЕР :!: добре ще е ако до 8ч вече си вечеряла.... а за движението аз нямам възможност да ходя да бягам или да практикувам някакъв друг спорт( поради липса на време) затова 2-3 пъти в седмицата скачам на въже по 15-20мин (въжето поне за мен е най-ефикасния метод, а и не изисква средства едно въже обик. каквото е и моето е не повече от 5лв)

Храни, които ускоряват изгарянето на мазнини
- кисело мляко (мляко с мюсли- по-добра здравословна закуска от това за мен няма)
- ябълките (много подходящи за следобедна закуска, някои закусват с тях и сутрин, но ако ти е по-чувствителен стомаха не ти препоръчвам да ги ядеш на гладно)
-ягоди, малини, къпини
-бадеми
-мента- тя по-скоро подтиска апетита ( след хранене може да дъвчиш дъвка или след вечеря, за да избегнеш десерта например отиваш и си измиваш зъбите и след това не ти се яде- от личен опит го знам ДЕЙСТВА :)


хайде и успех в отслабването, дано скоро да има резултати
P.S ако имаш въпроси пиши аз също смятам малко да влезна във форма все пак идва лятото море, къси панталонки .......... :P

Благодаря :oops:

sexybanichka
05-15-2011, 12:14
А това с колелото дали е добра идея :-o :)

ri41
05-15-2011, 13:15
и аз т'ва спортувам колело по час час и нещо всеки ден, много е добро, хем отслабваш, хем се стягаш и не те боли всичко както при бягането :wink:

VampireLover3
05-15-2011, 15:48
Колелото е много добра идея- да!
Можеш също да правиш Tae Bo - наистина е много добро и изгаря страшно много мазнини от личен опит ти го казвам! Като допълнение може да скачаш на въже стига да не те мързи 8-)

sexybanichka
05-15-2011, 16:40
Колелото е много добра идея- да!
Можеш също да правиш Tae Bo - наистина е много добро и изгаря страшно много мазнини от личен опит ти го казвам! Като допълнение може да скачаш на въже стига да не те мързи 8-)

За пръв път чувам това Тае Во .. какво е :lol:

VampireLover3
05-15-2011, 16:44
Аз правя това http://zamunda.net/details.php?id=110669&hit=1

Тае- бо е комбинация от бойни изкуства и аеробика.

sexybanichka
05-15-2011, 17:02
Аз правя това http://zamunda.net/details.php?id=110669&hit=1

Тае- бо е комбинация от бойни изкуства и аеробика.

Aaa благодаря ти много :grin: Страшно много ми помогна относно всичко

VampireLover3
05-15-2011, 18:47
Моля, моля. Ако имаш други въпроси, питай ще ти помагам, а и не само аз. :---)

viliana9
05-16-2011, 12:41
относно Тае Бо и аз съм чувала, че много помага аз също си го бях изтеглила ама нещо тея движения не ми се получават :(