PDA

View Full Version : Отказване от цигарите!



vpowerrr
05-14-2011, 19:59
Здравейте на всички,
Ще започна темата с това, че в момента съм на 15, след няколко месеца навършвам 16. 27 Септември 2010 година запалих първата си цигара заради чисто желание. Преди това палех по 1-2 през няколко дни в компания, заради компанията. В началото нямах намерение да пропуша, но дойде момент в който ми се преиска и както казах по-горе, запалих от собствено желание. До ден днешен пуша по средно 10 цигари на ден, в някои дни не пуша изобщо, в други по 2 -3 цигари, има и дни в които пуша по 20 и отгоре.
В последно време обаче започвам да не понасям себе си поради факта, че нашите не знаят и се притеснявам, че ще разберат, а не искам това да става тъй като не желая да ги напрягам допълнително с моите проблеми. Другия факт, който не ми дава покой е, че не понасям мисълта, че 3 грама тютюн и няколко хартийки могат да контролират деня ми, начина ми на мислене и като цяло животът ми.
Сега за пръв път сериозно обмислям спирането им. Един, два пъти съм си казвал, че спирам, но без видна причина, която да ми дава мотивация. Сега обаче дойде момента в който ми писна.
Та правя темата, тъй като ми трябва някаква подкрепа, която не мога да получа от приятелите си, защото почети всички пушат. Обръщам се към вас, търсейки съвети. Четох из интернет сумати неща, но бих искал да чуя и съвет може би от някой който ги е спрял...или е издържал 3 дни без да запали. Надявам се да получа адекватни отговори, несъдържащи нападки относно правопис и възрастта, на която съм пропушил, тъй като щом пиша тук, значи ми е нервно и не следя за правописни грешки и пушенето е грешка, която както виждате осъзнах.

Благодаря предварително.
Със здраве :)

AnnieW
05-15-2011, 11:49
Еми в подобно положение съм...
Така не е кой знае кво ако пушиш по 2-3 на ден ама се пак с времето бройката се увеличава,факт.Просто се опитай да се абстрахираш като си в компанията на пушачи, все пак си пропушил преди няколко месеца, не си годинки в бранша та да е наистина адски трудно.Не знам още ти е рано за таблетки или ленти за спиране...

NqmamName
05-15-2011, 19:43
Цигари не се спират изведнъж. Почни да намаляш бройката,да речем ако преди си пушил по 10 на ден сега пуши по 5. След една седмица започваш да речем с по 3 на ден. След още 4-5 дена започваш с по 2 на ден и т.н. докато не ги спреш. Трудно и аз на твоята възраст бях супер голям 'пич',като бях с цигарата в ръката,но ги спрях и сега пуша единствено като излизам на дискотека или нещо от този род..
Подготви се,защото няма да ти е лесно.. :smt023

vpowerrr
05-16-2011, 07:52
От катко пуснах темата до сега съм пушил 5 цигари и в момента дори не ми се пуши особено. Не е особено трудно защото не пуша от много време.
А за тези, които пушат одавна и искат да сложат край на порока си, натъкнах се на една книга на Алън Кар ''Не пуша вече''. Който смята, че няма да ги спре да прочете книгата :).